MAEMO blokuje....

  • 15 Odpowiedzi
  • 5508 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gronopa

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900
MAEMO blokuje....
« dnia: Maj 01, 2010, 08:38:36 »
Witam... moze przekopiuje mój problem z innego posta...niestety nie potrafię odnaleźć przyczyny

Witajcie...
Jestem tutaj zupełnie nowy jak i na forum taki  w temacie linux i maemo.. i mam takie pytanie  a mianowicie moja nokia n900 czesto informuje mnie ze nie moge dokonac zapisu czy tez  zwyklego wykasowania pliku ,katalogu i pojawia sie napis folder tylko do odczytu...jak to zmienic?

dziekuje


to tak  jak by na stale były zmienione atrybuty plików i katalogów albo jak by system permanentnie to robi znaczy sie zmienia... np zostawiam na cala noc włączony tel  z odpalonym w tle klientem torrent i nic... zaczyna ściągać przez 2...3 s. a potem stop... myślałem ze coś z ustawieniami ale odpalam po chwili inny program i to samo... nawet jeśli chce ściągnąć tracker torrent i zapisać go w telefonie (n900) mam komunikat ze docelowe miejsce jest tylko do odczytu...  w systemie Windows można  zmieniać atrybuty i dostęp do plików natomiast w linuxie nie mam zielonego pojęcia... nigdy nie miałem z tym do czynienia ...


*

Offline F10

  • ***
  • 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Linux ;)
    • Moje filmy na yt ;)
  • Sprzęt: Nokia n810 ;)   Koniec w WM.
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2010, 13:43:24 »
Przenieście to do n900

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chmod
może pomoże

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2010, 17:27:09 »
gronopa zachowuje się trochę jak dziecko we mgle. Dostał szereg odpowiedzi, łącznie z CHMOD, uwag tutaj: http://pdaclub.pl/forum/nokia-n900/(n900-software)-rozne-problemy-i-pytania/msg1286518/#msg1286518 i generalnie ani on ani my nic nie wiemy.
Teraz dodatkowo postuje w nieprawidłowym podforum, stosuje niezrozumiały tytuł wątku i jeszcze robi błąd w nazwie systemu :) ECH...

Wykażmy trochę cierpliwości :)
GRONOPA: Opisz DOKŁADNIE SYTUACJĘ, co robisz, i co się dzieje. Nie pisz "jakiśtamplików" tylko konkretnie. Np. "Wybrałem Menu->Plik->Zapisz i dostałem komunikat..." Powiedzmy, że wyłączasz N900. Włączasz ją i co robisz, co się dzieje. A co powinno się dziać?

PS: propozycja jeszcze jedna: a nie zapełniłeś przypadkiem "dysku"?
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2010, 17:29:16 wysłana przez jakubd »
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline gronopa

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2010, 21:43:33 »
gronopa zachowuje się trochę jak dziecko we mgle.




Zgadza sie dziecko we mgle o nazwie linux :wink: bo jeśli chodziło by o jakakolwiek formę windows'a naprawdę nie sprawiała by mi to takiego problemu...

 Wiec co sie dzieje  z tel (n900) no najprościej nie mogę zrobić dosłownie nic...wykasować plików, zmienić nazw plików katalogow, nazwy fotek ktore dwa tyg temu udało mi sie zrobić, teraz to nawet i one nie dają się zapisać...dosłownie wszystko jest zablokowane. Taki jest objaw jak bym próbował dokonywać zmian na zabezpieczonym nośniku typu cd rom... dodam ze nie wiele instalowałem w tel ale nie wykluczone ze jakas aplikacja dokonala tych zmian bo wczesniej wszystko dzialalo...tak samo nie dokonywalem zadnych ingerencji w x terminalu bo poprostu nie kumam tego tematu... sorry za moja nadgorliwość  domyslam sie ze w polsce jeszcze jest malo popularny ten tel ale mam nadzieje ze szybko to sie zmieni... dziekuje za pomoc

*

Offline F10

  • ***
  • 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Linux ;)
    • Moje filmy na yt ;)
  • Sprzęt: Nokia n810 ;)   Koniec w WM.
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2010, 22:00:00 »
usuń aplikacje które nie wyglądają ok, albo najlepiej usuń wszystkie.
Ale żadnego plik nie możesz usunąć? ŻADEN nie jest możliwy do usunięcia czy tylko w poszczególnych folderach?

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2010, 22:10:51 »
gronopa: Ręce mi opadają. Poprosiłem, żebyś napisał co po kolei robisz. Bo ja ciągle nie wiem co ty próbujesz zrobić i jaki jest problem.
Zaczynamy. Wyobraź sobie sytuację, że masz masz N900. Leży sobie na pustym biurku. Wyjętą baterię. Wkładasz baterię. Uruchamiasz urządzenie, widzisz pulpit N900. Co robisz dalej?
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline gronopa

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2010, 22:30:59 »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chmod
może pomoże


Dziękuję F10 te polecenia sie tycza partycji na ktorej pracuje system? czy...źle rozumiem ? a ja jak pospolity użytkownik korzystam tylko z tych katalogów dostępnych z panelu sterowania (pliki) ...ehhh juz nic nie rozumiem... :E

Połączone: [time]Maj 01, 2010, 22:40:10[/time]
gronopa: Ręce mi opadają. Poprosiłem, żebyś napisał co po kolei robisz. Bo ja ciągle nie wiem co ty próbujesz zrobić i jaki jest problem.
Zaczynamy. Wyobraź sobie sytuację, że masz masz N900. Leży sobie na pustym biurku. Wyjętą baterię. Wkładasz baterię. Uruchamiasz urządzenie, widzisz pulpit N900. Co robisz dalej?
wchodze w pliki poprzez program w panelu sterowania i chce np  usunac fotke o nazwie xxxx...która zrobiłem  tydzień temu... jest on zapisany w folderze o nazwie  obrazy... klikam usun wyskakuje  napis ze nie można kontynuowac folder tylko do zapisu... i tak jest dokladnie ze wszystkimi katalogami...nie mam podlaczonego w tym czasie żadnego kabla ani ładowarki... wszystkie swoje działania ograniczam do panelu sterowania nie ingeruje narzędziami dostępnymi w sieci
 do tego dodam ze jak chce nakrecic jakis filmik czy tez zrobic kolejna fotke    aplikacja ktora kontroluje aparat samoczynnie sie zamyka...

Połączone: Maj 01, 2010, 22:48:04
sorry... FOLDER TYLKO DO ODCZYTY
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2010, 22:48:04 wysłana przez gronopa »

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2010, 23:17:24 »
Problem 1: W Panelu sterowania nie kojarzę żadnej aplikacji do przeglądania jakichkolwiek plików (może poza konfiguracją dzwonka i tapety pulpitu). Żaden z tych modułów nie ma opcji kasowania plików.
Być może uruchamiasz program Menu->Więcej->File Manager (Menedżer plików) ale tego nie wiem - bo mówisz cały czas o panelu sterowania.
Problem 2: Nie odpowiedziałeś, ile masz wolnego miejsca. Uruchom Panel Sterowania (czy jak oni tam przetłumaczyli Settings) i w dziale General/Ogólne masz Memory/Pamięć.
Problem 3: w zasadzie coraz bardziej mi ręce opadają i chyba polecam ci przywrócenie ustawień fabrycznych: Ustawienia->wywołaj menu na górnej belce->Restore Original Settings/Przywróć ustawienia oryginalne.
Jak nie pomoże, to flashuj jeszcze raz ROM od zera - jest gdzieś instrukcja zerowania urządzenia do stanu fabrycznego.

PS: Nie bardzo chce mi się dochodzić co popsułeś, jeżeli nie masz pojęcia o linux i bash i nie miałeś dość samozaparcia, żeby się szybko podszkolić za pomocą google, to ja bym nie wchodził z tematami takimi, jak gainroot i sprawdzenie uprawnień do plików z linii poleceń. Bo to by wymagało szkolenia z podstaw linuksa, a to nie przez forum.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline gronopa

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2010, 23:41:18 »
Problem 1: W Panelu sterowania nie kojarzę żadnej aplikacji do przeglądania jakichkolwiek plików (może poza konfiguracją dzwonka i tapety pulpitu). Żaden z tych modułów nie ma opcji kasowania plików.
Być może uruchamiasz program Menu->Więcej->File Manager (Menedżer plików) ale tego nie wiem - bo mówisz cały czas o panelu sterowania.



DOKLADNIE O TO MI CHODZI FILE MANAGER... TYLKO ZE TY MASZ USTAWIONE  WERSJE JEZYKOWA ANGIELSKA A JA POLSKA... GDZIE  TEN MENADŻER NAZYWA SIE U MNIE PLIKI


Problem 2: Nie odpowiedziałeś, ile masz wolnego miejsca. Uruchom Panel Sterowania (czy jak oni tam przetłumaczyli Settings) i w dziale General/Ogólne masz Memory/Pamięć.


MOZNA SIE DOMYSLEC ZE JEST DUZO MIEJSCA  A JESLI NAWET NIE TO NIE POWINNO TO KOLIDOWAC  Z CHECIA ZMIANY NAZWY PLIKU CZY TEZ KASOWANIA FOTEK, MP3 ITD...


Problem 3: w zasadzie coraz bardziej mi ręce opadają i chyba polecam ci przywrócenie ustawień fabrycznych: Ustawienia->wywołaj menu na górnej belce->Restore Original Settings/Przywróć ustawienia oryginalne.
Jak nie pomoże, to flashuj jeszcze raz ROM od zera - jest gdzieś instrukcja zerowania urządzenia do stanu fabrycznego.


MYSLE ZE TO BEDZIE NAJLEPSZE WYJSCIE



PS: Nie bardzo chce mi się dochodzić co popsułeś, jeżeli nie masz pojęcia o linux i bash i nie miałeś dość samozaparcia, żeby się szybko podszkolić za pomocą google, to ja bym nie wchodził z tematami takimi, jak gainroot i sprawdzenie uprawnień do plików z linii poleceń. Bo to by wymagało szkolenia z podstaw linuksa, a to nie przez forum.

PRZECIEŻ NIE ZWRACAM SIE Z PROŚBA DO CIEBIE KONKRETNEGO ALE NAPISAŁEM POST NA FORUM...MOŻESZ ZAWSZE IŚĆ NA PIWO ... I NIEMA ZŁYCH UCZNIÓW TYLKO NIE DOBRZY NAUCZYCIELE...
A CO DO PIWA TO CHĘTNIE BYM CIE ZAPROSIŁ NA KUFELEK, BO NIE WYDAJE MI SIĘ ZE  PRYWATNIE JESTEŚ TEZ TAKI ZAROZUMIAŁY?... NO NIC ALE DZIĘKUJE WSZYSTKIE WSKAZÓWKI PRZYBLIŻAJĄ MNIE DO ROZWIĄZANIA MOJEGO PROBLEMU


[admin]warn - netykieta (marcinl)[/admin]
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 12:27:19 wysłana przez marcinl »

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 02, 2010, 01:47:15 »
O bosz... po co te wielkie litery? Nie chce mi się dawać ostrzeżenia ani przypominać o netykiecie i regulaminie, ale pliz.... nie rób tego więcej, bo inni moderatorzy się wkurzą :)
A co do pomagania - bezpośrednio chętnie pomogę, bo można coś wtedy szybko i skutecznie zdiagnozować (ja zapraszam na spotkanie PDAClubu w Wwie - będzie w ciągu 2 tygodni w sobotę, najpewniej w VaBene - patrz podforum klubów).
Tak zdalnie to po prostu trudno dojść do sedna problemu - chłopcy proponują ci wskazówkami typu chmod i chown, ale trudno ci będzie skorzystać z takiej pomocy, jeżeli nie wiesz jak działają uprawnienia, kto może je zmieniać itd.

PS: Abstrahując od zablokowanego caps locka nie polecam atakowania personalnego moderatora :) Poza tym ja nie przepadam za piwkiem, a na zjazdach zwykle jestem zmotoryzowany, więc tym bardziej nie piję. Ale mimo to zapraszam na spotkanie. Zawsze ktoś pomoże, ja przy N900 bardzo chętnie, bo polubiłem tę maszynkę.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline F10

  • ***
  • 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Linux ;)
    • Moje filmy na yt ;)
  • Sprzęt: Nokia n810 ;)   Koniec w WM.
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 02, 2010, 12:14:50 »
Tak mi się nasunęło na myśl... może kol. gronopa ma jakąś podróbę n900? bo takich to już coraz więcej jest.
No ale, też myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie jak ktoś pomoże na jakimś spotkaniu z naprawieniem n900

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 02, 2010, 17:52:58 »
To mnie zaciekawiło: masz jakieś linki do podróbek N900?
A co do gronopy: daj znać z jakiego jesteś miasta. Anyway w Wwie mogę pomóc.
PS: ale warna nie cofnę :) siła wyższa uderzyła :)
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline gronopa

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2010, 21:48:04 »
Dziękuję Panowie  ale osobiste spotkanie  w najbliższym czasie jest wykluczone... mieszkam  w Wielkiej Brytanii  i nie często bywam w Polsce...a tel mam na kontrakt w sieci O2 wiec nie wchodzi tez w gre takie podejrzenie ze tel jest podrobiony ...mam wykupiony insurance wiec jeśli nie poradzę sobie z moim problemem to zwyczajnie oddam go do serwisu...albo sam spróbuje skorzystać najpierw z przywróceniem ostawień fabrycznych (chyba hasło standardowo jest  12345 ?) a jeśli nie pomoże to tak jak sugerował jakubd wgram system od początku  (nadaje sie do tego  Nokia Software Updater ? ) myślałem ze jest jakaś magiczna metoda po której wpisaniu da sie wyłączyć atrybuty w plikach... sam nie wiem  co spowodowało taka blokadę być może jakiś  soft który opacznie zainstalowałem  :mysli:

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2010, 00:54:49 »
No oddziały PDAClubu nie mamy jeszcze w UK :) Ale wszystko przed nami - kto wie :)
Co do przywracania ustawień fabrycznych to masz to w ustawieniach. A przywracanie do stanu fabrycznego z utratą wszystkich danych (prawdziwy Hard Reset) masz opisany np. tu: http://mynokiablog.com/2010/01/03/how-to-hard-reset-nokia-n900/ Jesteś w UK, to z angielskim dasz radę, jak mniemam :)
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline gronopa

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2010, 17:02:55 »
Myślę ze można zamknąć temat...
 Pomyślałem ze jesli jest jakis problem z partycja fat czyli ta widoczna przez windows to tu muszę szukac rozwiązania problemu... i zwyczajnie przeskanowałem owa partycje w trybie dos pod win xp poleceniem <chkdsk> czyli zwyczajnie check diskiem i problem znikł... pamiętam ze wczesna wersja  klienta torrent o nazwie Transmission zawieszał mi tel i byc moze w trakcie tego następowały jakieś dziwne przekłamania i alokacje ... wiec jeśli jeszcze komuś pojawi sie podobny problem polecam przeskanować zwyczajnie  partycje fat

Dziekuje za zainteresowanie...

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: MAEMO blokuje....
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2010, 01:15:32 »
No i super informacja dla potomnych - że da się zrobić błędy logiczne na partycji fat w N900 :)
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500