Kilka pytań o n900

  • 11 Odpowiedzi
  • 3116 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kapat

  • ***
  • 288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC KAISER,Asus P527,Eten M700,MDA Compact I
Kilka pytań o n900
« dnia: Luty 28, 2010, 19:18:38 »
Witam!

Zamierzam zmienić platformę :) I mój wzrok skierował się na n900:) Poczytałem troszkę o wadach i zaletach tego tabletu ale chciałbym więcej dowiedzieć się od użytkowników n900.

1. Jak sprawuje się kalendarz?
2. Czy brak trybu pionowego (Poza telefonem) jest uciążliwe?
3. Dopatrzyłem się że tryb telefonu podczas wybierania numeru nie posiada smart-dialngu - jak sobie z tym radzicie?
4. O jakość aparatu się nie pytam bo zdjęć można znaleźć sporo, ale zapytam jak sprawują się ledy?
5. Jak sprawuje się Ovi Maps? Ogólnie GPS?
6. Navi Maps do wyznaczenia trasy potrzebuje połączenia  z  siecią? (patrz naviexpert)
7. Opinie są różne wiec dodam na koniec jeszcze standardowe pytanie. Jak sprawuje się bateria?

Za każdą odpowiedz z góry dzięki




*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kilka pytań o n900
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2010, 19:22:59 »
1. Pakiet GPE jest bardzo dobry, kalendarz też daje radę
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Kilka pytań o n900
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2010, 20:11:49 »
2. IMO nie sprawia to żadnych problemów, telefon bardzo przyjemnie używa się w pozycji poziomej.
4. Wszystko w porządku jak dla mnie.
7. Bateria nie jest jakoś super wytrzymała, energia drastycznie "ucieka" gdy używamy wifi. Raczej dwa dni to maksimum.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kilka pytań o n900
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2010, 20:18:30 »
Cytuj
Bateria nie jest jakoś super wytrzymała, energia drastycznie "ucieka" gdy używamy wifi.
w maemo 4 była regulacja mocy nadawnczej zakopana w ustawieniach oraz zarządzania energią, został ten ficzer?
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Kapat

  • ***
  • 288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC KAISER,Asus P527,Eten M700,MDA Compact I
Odp: Kilka pytań o n900
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2010, 20:19:06 »
2. IMO nie sprawia to żadnych problemów, telefon bardzo przyjemnie używa się w pozycji poziomej.
4. Wszystko w porządku jak dla mnie.
7. Bateria nie jest jakoś super wytrzymała, energia drastycznie "ucieka" gdy używamy wifi. Raczej dwa dni to maksimum.

to luksus :) kaiser trzyma mi ledwo dobe :)

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Kilka pytań o n900
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2010, 20:28:02 »
1. Jak sprawuje się kalendarz?

W końcu zacząłem go używać. Ten z WM mnie odpychał swoją obsługą, ten w Maemo jest prosty i czytelny. Sama przyjemność.

2. Czy brak trybu pionowego (Poza telefonem) jest uciążliwe?

Nie dla mnie, ale pewnie są osoby ktore beda cierpiec z tego powodu.

3. Dopatrzyłem się że tryb telefonu podczas wybierania numeru nie posiada smart-dialngu - jak sobie z tym radzicie?

Wysuwam klawiature, wpisuje pierwsze litery kontaktu i wyswietla mi kontakty zaczynajace sie od tych liter. Szybciej sie chyba nie da :)

4. O jakość aparatu się nie pytam bo zdjęć można znaleźć sporo, ale zapytam jak sprawują się ledy?

Naprawde daja rade. Moja poprzednia Omnia miala dobre LEDy, a tu sa jeszcze jasniejsze.

5. Jak sprawuje się Ovi Maps? Ogólnie GPS?

Ovi maps nie prowadzi glosowo, wiec trzeba czekac na jakas prawdziwa aplikacje GPS. Sygic juz ponad miesiac temu wyslal swoje Mobile Maps, ale nadal czekaja na akceptacje od Nokii. Sam odbiornik to najwyzsza liga - tylko zewnetrzene bluetooth maja takie osiagi. Screen z widoku satelit w pochmurny dzien!



6. Navi Maps do wyznaczenia trasy potrzebuje połączenia  z  siecią? (patrz naviexpert)

Nie potrzebuje, ale nie ma nawet wyszukiwania ulic. Musisz cel wybrac recznie z mapy.


7. Opinie są różne wiec dodam na koniec jeszcze standardowe pytanie. Jak sprawuje się bateria?

U mnie dwie doby. Na koniec drugiego dnia ja laduje.


*

smokku

Odp: Kilka pytań o n900
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2010, 20:40:42 »
1. Używam na codzień i absolutnie nie narzekam. Ma wszystko czego potrzeba i miłą opcję utworzenia kilku kalendarzy (służbowy, prywatny itp.). Dla mnie killer feature to wirtualny kalendarz zawierający urodziny wyciągnięte z książki adresowej.

2. Brakuje mi wyłącznie opcji czytania SMS jedną ręką. Dzwonienie i przeglądarka www w trybie portret wystarcza. Poza tym nie przychodzi mi do głowy nic innego co chciałbym mieć w portret.

3. A co to jest smart-dialing?

4. Jako latarka - świetnie. :) Ale jeśli chcesz robić dobre zdjęcia w ciemności, to kup lustrzankę i porządną lampę.

5. Kilka razy doprowadziło mnie na miejsce bez problemu. Trochę uciążliwe w użyciu, ale na pewno prostsze niż taka AutoMapa np.

6. Możesz załadować mapy map-loaderem i mieć całość na MMC, więc nie będzie ściągać. Ale wyszukiwanie trasy do celu jest on-line.

7. Używam cały dzień intensywnie, na noc podłączam do ładowarki. Nie zdarzyło mi się, żeby mi prądu zabrakło.

*

Offline Martin

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kilka pytań o n900
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2010, 20:53:49 »
3. Dopatrzyłem się że tryb telefonu podczas wybierania numeru nie posiada smart-dialngu - jak sobie z tym radzicie?
7. Opinie są różne wiec dodam na koniec jeszcze standardowe pytanie. Jak sprawuje się bateria?

3.na przykład w trybie pionowym klikasz na wybierz kontakt i po prawej
ukarze się odpowiednik funkcji np."MNO" i trzecie naciśnięcie pokazuje
rozpoczynające się pozycje od "O" i to jest max możliwości

7. te 2 doby to jak jesteś bardzo oszczędny, ale jak rano energii masz 100%
intensywne używanie starsza do wieczora :wink: muza,www,poczta,tel i
trochę transmiter

*

Offline XGrzesX

  • ***
  • 468
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Tytn II, Asus A636
Odp: Kilka pytań o n900
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2010, 20:50:47 »
Według mnie trochę ryzykowne jest kupowanie tego urządzenia skoro będzie to jedyne urządzenie z Maemo 5. Następca będzie miał prawdopowdobnie MeeGo.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Kilka pytań o n900
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2010, 22:37:02 »
Według mnie trochę ryzykowne jest kupowanie tego urządzenia skoro będzie to jedyne urządzenie z Maemo 5. Następca będzie miał prawdopowdobnie MeeGo.

Niekoniecznie. Trzeba brac pod uwage, ze Meego to po prostu nastepca Maemo5 - interfejs dla aplikacji bedzie po prostu pisany z uzyciem QT 4.6, ktorego obsluga bedzie wprowadzona w najnowszym firmware dla N900. Wyglada na to, ze aplikacje beda odpalane bez zmian, albo z minimalnymi modyfikacjami :) To jest linux i tamto tez, wiec w brak kompatybilnosci aplikacji raczej nie wchodzi w gre  Czekajac na kolejne wcielenia N900 moglby nigdy nic nie kupic, bo zawsze sa zapowiedzi coraz to "lepszych" urzadzen :)

*

smokku

Odp: Kilka pytań o n900
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2010, 23:10:40 »
Według mnie trochę ryzykowne jest kupowanie tego urządzenia skoro będzie to jedyne urządzenie z Maemo 5.

A możesz rozwinąć co konkretnie jest w tym ryzykownego?

*

Offline Kapat

  • ***
  • 288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC KAISER,Asus P527,Eten M700,MDA Compact I
Odp: Kilka pytań o n900
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2010, 07:43:45 »
Według mnie trochę ryzykowne jest kupowanie tego urządzenia

Weź pod uwage że system Maemo tak naprawde to dostosowany do potrzeb debian :) możliwości są wielkie nawet jeżeli system bedzie jedynym na rynku