import kontaktow GG, import zakładek do firefoxa, obsluga flasha w firefox zumi?

  • 5 Odpowiedzi
  • 3597 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1.Zainstalowałem nakładkę dzięki której mogłem dodać do wbudowanego komunikatora klienta gadu-gadu. Teraz mam pytanie jak pobrać listę kontaktów z serwera albo z pliku, szukam już jakiś czas i nie mogę dotrzeć do opcji gdzie było by to możliwe?
2.Czy da się zaimportować do firefoxa ulubione i hasła nie przez program który przesyła te dane przez serwer?
3.O ile wbudowana przeglądarka nie ma kłopotów z flashowymi stronami (www.zumi.pl www.jakdojade.pl) o tyle firefox sobie z nimi nie radzi. Czy można pobrać flasha który umożliwi firefoxowi obsługę tych stron?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2010, 01:46:28 wysłana przez Niepsuj »

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
1. A nie ściągnął sam z serwer po uprzednim wysłaniu na serwer przez ciebie? Nie próbowałem sam, tylko pytam.
2. Mówisz o mobilnym Firefox vel Fennec (no to fakt, najłatwiej przez Google Weave) czy o wbudowanym microbie (tutaj nie próbowałem, ale być może wystarczy skopiować pliki z profilu zawierające hasła)?
3. Wbudowany microb nie ma żadnych problemów z flashem, o ile nie jest wymagana zbyt wysoka wersja. Powiedz dokładnie co ci nie działa (np. na ZUMI), a być może pomożemy. I nie, nie ma możliwości aktualizacji, dopóki Adobe nie da Nokii nowej wersji.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

1.Skonfigurowałem to w pidinie wszystko pięknie smiga :-) łącznie z importem eksportem kontaktów :-)

2.Uzylem Google Weave niestety wrzucil mi nie wszystkie zakladki, i dodal je do jednego katalogu. W komputerze mialem wszystko posegregowane w oddzielnych katalogach i znalezienie teraz w kilkuset linkach czegokolwiek nie ma sensu - juz lepiej google. Co do microb to ktory plik nalezy wyjac z firefoxa na kompie i gdzie go wkleic? Chodzi mo o plik z zakladkami.

3.W microb faktczynie wszystko dziala. Szkoda ze firefox nie daje rady. Pozostaje tylko czekac.

Dzieki za info. Sory ze pisze bez poslkich znakow ale mam problem z tym forum opisany tutaj: http://pdaclub.pl/forum/pdaclub/irytujacy-problem-tego-forum-trace-to-co-napisalem-gdy-chce-napisac-litere-%27s%27/msg1247399/#msg1247399
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 00:59:49 wysłana przez Niepsuj »

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
2. U mnie na dysku to jest C:\Documents and Settings\Jakub Danecki\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\********.default\bookmarks.html. Na maemo /home/user/.bookmarks/ z tym, że na urządzeniu zakładki są trzymane w formacie XML bookmark exchange format, a na komputerze w formacie html. Trzeba jakiś plug z opcją eksportu do Firefoxa znaleźć.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

2.Zawracałem nie potrzebnie z tym głowę...Gdy w microb damy zakładki i klikniemy na górze to mamy opcję Importuj Zakładki. I z firefoxa pięknie importują się z podziałem na katalogi.

*

Offline DjDario

  • ***
  • 335
  • Płeć: Mężczyzna
    • SmartOS.pl
  • Sprzęt: Galaxy S  & Nokia E71
2.Zawracałem nie potrzebnie z tym głowę...Gdy w microb damy zakładki i klikniemy na górze to mamy opcję Importuj Zakładki. I z firefoxa pięknie importują się z podziałem na katalogi.

Mógłbyś opisać jak to dokładnie zrobiłeś? U mnie import zakładek z pecetowego Firexoxa do N900 (microb) nie udał się hmm..