Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?

  • 10 Odpowiedzi
  • 5060 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?
« dnia: Sierpień 21, 2010, 11:40:59 »
Chodzi o to żeby podłączyć Nokię do kompa kablem audio ale w ten sposób żeby móc rozmawiać ze słuchawek z mikrofonem ale tych podłączonych do komputera. Ewentualnie czy jest taka opcja żeby dzwonić z komputera jak z telefonu GSM?

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2010, 01:23:14 »
Musisz wykombinować skądś kabel mikrofonowo-głośnikowy Nokia (4 pinowy jack) do komputera (2 jacki). Czy to zadziała pewności nie mam, ale ma szansę. Ew. masz opcję użyć komputera w charakterze słuchawki Bluetooth dla Nokii, a potem dźwięk przekierować właśnie na standardowe słuchawki komputerowe. To drugie zadziała na 100%.
O co chodzi ci z dzwonieniem jak z telefonu GSM to nie mam pewności, wyjaśnij.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

Odp: Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2010, 10:56:32 »
Musisz wykombinować skądś kabel mikrofonowo-głośnikowy Nokia (4 pinowy jack) do komputera (2 jacki). Czy to zadziała pewności nie mam, ale ma szansę. Ew. masz opcję użyć komputera w charakterze słuchawki Bluetooth dla Nokii, a potem dźwięk przekierować właśnie na standardowe słuchawki komputerowe. To drugie zadziała na 100%.
O co chodzi ci z dzwonieniem jak z telefonu GSM to nie mam pewności, wyjaśnij.

Kombinuje na różne sposoby jak dzwonić z bezprzewodowych słuchawek (nie bluetooth) Plantronics Audio .995 http://www.plantro.pl/Plantronics_Audio_995-166.html równocześnie z komunikatora (Skype, Tlenofon) i telefonu GSM. Tak się składa że ten sprzęt bardzo mi leży w przeciwieństwie do innych słuchawek, tych z bluetooth i chcę je wykorzystać do pracy. Wykonuję dziennie ok. 40 - 50 telefonów po 1 - 5 min. i nawet jeśli te rozmowy są przez GSM to i tak wszystkie notatki sporządzam w komputerze więc przed nim siedzę.

Wiem że można próbować przez inne Plantronicsy Voip + GSM ale jak już wspominałem nie chcę kupować nowego sprzętu...

Edit:
Zrobiłem to... Rzeczywiście komputer z odpowiednim bluetoothem może służyć jako bramka audio. Kwestia tylko jakości dźwięku, poniżej przykład, powiedzcie mi czy ta jakość zależy od modułu bluetooth? Że nie od telefonu to już wiem bo próbowałem tego na kilku różnych telefonach w tym na N900.

Przykład tu: http://goorange.pl/tmp/test_bt_n900.wma
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 19:58:58 wysłana przez GoOrange »

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2010, 00:43:16 »
Jakość dźwięku jest... telefoniczna, to znaczy dostosowana do jakości dźwięku w sieciach komórkowych w protokole GSM. Dlatego też profil Headset/Handsfree ma tak podłą jakość i tak ma być. Twój problem wynika chyba tutaj po części dodatkowo z przesterowania głośności - zmniejsz głośność z mikrofonu i powinno być lepiej (jakiś autogain powinieneś mieć do tego). No i zawsze lepszej jakości słuchawki dają wrażenie, że coś się popsuło, jak puścisz przez nie rozmowę o jakości telefonicznej.
Nie ma to żadnego związku z modułem Bluetooth jako takim.
Natomiast fakt, że te słuchawki także chodzą na częstotliwości 2,4GHz może mieć ew. wpływ na zakłócenia pracy nadajnika Bluetooth, albo w drugą stronę - postaraj się podłączyć nadajnik od słuchawek jak najdalej od modułu bluetooth.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 00:44:56 wysłana przez jakubd »
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

Odp: Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2010, 08:01:26 »
Jakość dźwięku jest... telefoniczna, to znaczy dostosowana do jakości dźwięku w sieciach komórkowych w protokole GSM. Dlatego też profil Headset/Handsfree ma tak podłą jakość i tak ma być. Twój problem wynika chyba tutaj po części dodatkowo z przesterowania głośności - zmniejsz głośność z mikrofonu i powinno być lepiej (jakiś autogain powinieneś mieć do tego). No i zawsze lepszej jakości słuchawki dają wrażenie, że coś się popsuło, jak puścisz przez nie rozmowę o jakości telefonicznej.
Nie ma to żadnego związku z modułem Bluetooth jako takim.
Natomiast fakt, że te słuchawki także chodzą na częstotliwości 2,4GHz może mieć ew. wpływ na zakłócenia pracy nadajnika Bluetooth, albo w drugą stronę - postaraj się podłączyć nadajnik od słuchawek jak najdalej od modułu bluetooth.

Mówisz że profil Headset/Handsfree ma tak podłą jakość i tak ma być ale co w sytuacji kiedy chcemy ze słuchawek z mikrofonem bluetooth porozmawiać przez Voip, przecież tam dźwięk może być już dużo lepszy? Z resztą rozmowa z pożyczonych słuchawek Nokia BH-504 + N900 była dużo lepszej jakości, rozumiem że to dzięki profilowi A2DP. Fakt że działo się to z pominięciem komputera ale przypuszczam (moje wolne myśli :wink:) że gdyby te słuchawki sparować z kompem... Hmmm, sam już nie wiem.

Może w takim razie inaczej, możecie polecić jakiś model bluetootha do komputera, taki dzięki któremu można np. słuchać muzyki stereo na słuchawkach bluetooth, taki który macie sprawdzony? Z tego co widzę to jest ich sporo nawet za kilka złotych...

I jeszcze taka sprawa. Jest może jakiś "softphone", który umożliwia dzwonienie poprzez telefon np. N900 z komputera po podpięciu Nokii kablem USB? Albo może jest jakiś modemo-telefon na usb/expresscard z którego można dzwonić itp... Kiedyś był Asus ale do niego trzeba było podłączać dedykowane słuchawki, ja chcę dzwonić ze swoich. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2010, 08:07:16 wysłana przez GoOrange »

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:41:36 »
Tak, te dwa profile BT mają tak podłą jakość. Z założenia. Bo ich przeznaczeniem nie są słuchawki stereo, ani VoIP, tylko słuchaweczka wtykana w ucho, zasilana bateryjnie (mała i mało prądu) i do tego tylko do rozmów GSM (niska jakość).
Słuchawki BT stereo mają także profil A2DP, ale ma jedną podstawową wadę: jest jednokierunkowy - możesz tylko słuchać, nie działa w tym trybie mikrofon, więc w żaden sposób nie rozwiązuje to twojego problemu.

Co do "modelu bluetootha" to powtarzam jeszcze raz: wszystkie BT są identyczne, wszystko zależy od dołączonego oprogramowania. Pytanie o "model Bluetooth" jest równie sensowne, jak pytanie o model "USB", żeby dało się drukarkę konkretną podłączyć. Standard USB jak i BT jest ustalony odgórnie.

Napisz sobie takie oprogramowanie dla N900, które będzie pozwalało na przejęcie USB i komunikację bezpośrednio z N900: sterowanie GSM i przejęcie audio. To jest możliwe - system jest dość otwarty. Natomiast szczerze wątpię, czy ktoś coś takiego zrobił, bo to nie bardzo ma sens dla przeciętnego użytkownika.

Co do modemów, to wiele z nich powinno pozwalać na dzwonienie głosowe za pomocą dowolnej karty dźwiękowej - bo to zwykle kwestia softu, a nie samego modemu. Ale z góry mówię, że nie próbowałem - ale spróbuję, a co...
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

Odp: Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2010, 15:22:50 »
Co do "modelu bluetootha" to powtarzam jeszcze raz: wszystkie BT są identyczne, wszystko zależy od dołączonego oprogramowania. Pytanie o "model Bluetooth" jest równie sensowne, jak pytanie o model "USB", żeby dało się drukarkę konkretną podłączyć. Standard USB jak i BT jest ustalony odgórnie.

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, właściwie wiem już wszystko!

Może jeszcze tylko wyjaśnisz mi kwestię "różne programy"?

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2010, 17:33:00 »
Uściślij o co pytasz.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

Odp: Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2010, 11:16:45 »
Co do "modelu bluetootha" to powtarzam jeszcze raz: wszystkie BT są identyczne, wszystko zależy od dołączonego oprogramowania. Pytanie o "model Bluetooth" jest równie sensowne, jak pytanie o model "USB", żeby dało się drukarkę konkretną podłączyć. Standard USB jak i BT jest ustalony odgórnie.

Skoro BT są identyczne ale różni je dołączone oprogramowanie to wystarczy je zamienić (oprogramowanie), czy tak? Dlatego właśnie pytam o to, które z nich jest najlepsze.

Nie wiem  czy dobrze myślę ale czy nie chodzi o bluesoleil, widom itp.?

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2010, 20:27:05 »
Dobrze myślisz. To coś na USB (z angielska Dongle) to tylko moduł radiowy. W komputerze jest jeszcze potrzeby tzw. stos protokołu bluetooth i jest on realizowany albo przez sam Windows (XP już miał wbudowany, ale działał tylko z niektórymi modułami BT) albo właśnie przez oprogramowanie Widcomm (najpopularniejsze), BlueSoleil - najczęściej dołączane do tanich dongli oraz Toshiba - tylko dla laptopów tej firmy.
Widcomm ma więcej funkcji, za to BlueSoleil jest prostrzy w obsłudze i działa szybciej i przyjaźniej dla użytkownika.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

Odp: Czy podłączę N900 do komputera kablem audio?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2010, 22:14:22 »
Dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi!