Czy Nokia N900 wciąż się broni?

  • 0 Odpowiedzi
  • 22502 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy Nokia N900 wciąż się broni?
« dnia: Kwiecień 22, 2014, 22:37:09 »
Witam :)

Pytanie jak w temacie - mianowicie: czy na dzisiejszym rynku wciąż warto kupić Nokię N 900?
Jak ona wypada, w porównaniu z nowszymi smartfonami?

Mam dość staroświeckie zapatrywania na urządzenia mobilne, jak dotąd Nokia N95 8GB spisywała się świetnie, ale jest trochę nieporęczna, przestarzała i (przynajmniej moje dwa aparaty) usterkowa.
Przyzwyczaiłem się do tamtego poczciwego Symbiana, ale czas już przesiąść się na coś nowszego ;)
Jakiś czas temu zainteresowałem się wspomnianą N 900. Co prawda... Również jest już leciwa. Niemniej odrobinę mnie urzekła :)
Bardzo podoba mi się jej design, wykonanie, trochę zgrzyta to, że nie można wysyłać MMSów, ale tak po prawdzie - w moim życiu ani jednego MMSa nie wysłałem :D
Ale prawdziwą perełką jest dla mnie OS tego cuda, jako że jestem programistą i lubię sobie pogrzebać w systemie... Z tego, co czytałem, to taki mały pececik w kieszeni ;)
Nie chcę nic z Androidem, tym bardziej nic od Apple...

Jak wypada ta Nokia dziś? Czy jest mocno awaryjna? Czy brakuje jej jakiejś istotnej funkcjonalności, w stosunku do dzisiejszych smartfonów? I jak sprawuje się jej OS? Stabilny? Daje możliwości?

Proszę o wypowiedzi ludzi, którzy mieli już z tym telefonem do czynienia jako właściciele, ale też chętnie poznam opinie serwisantów - czy ten model często leży u Was do naprawy? Na co warto zwrócić uwagę (w sensie awaryjności) w tym modelu?
I - ewentualnie - jaka byłaby alternatywa?

Napisałem to samo na innym forum, ale się zastanawiam, czy przypadkiem tam jeszcze ktokolwiek zagląda... :p
Jeśli zły dział, to przepraszam najmocniej, chociaż ten wydał mi się odpowiedni ;)

Pozdrawiam :)