Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają

  • 36 Odpowiedzi
  • 12226 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:25:30 »
uruchom z debiana program synaptics i wybieraj programy :wink:
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Vask

  • 22
Odp: Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 03, 2010, 20:35:55 »
średnio to przejrzyste... :/
nic nie moge znalezc...

poza tym ktora przegladarka obsluguje jave ? bo na razie jak chce gdzies wejsc to jest "sciagnij plugin" a jak klikam w to to nic sie nie dzieje. Jakis kretyn chyba jestem i powinienem sobie jakiegos fona za zlotowke kupic a nie n900 ;]

poza tym jak odpalic to z samego debiana? bo na razie to tylko umiem z katalogow "more" a do tego trzeba wychodzic z debiana ;)

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 03, 2010, 20:37:44 »
Cytuj
poza tym jak odpalic to z samego debiana?
Gdzieś tam powinna być opcja "switch to lxde"
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 03, 2010, 21:55:23 »
średnio to przejrzyste... :/
nic nie moge znalezc...

Bo trzeba wiedziec co chce sie szukac. Z ciekawszych rzeczy to:

- Gnumeric: Szybki i rozbudowany arkusz kalkulacyjny
- KADU - najlepszy klient GaduGadu na Linuxa
- JDownloader - Zautomatyzowane sciaganie plikow z rapidshare i innych tego typu serwisow.

Generalnie od cholery tego - duzo czasu zajmuje przejrzenie tego, ale na liscie jest tez masa nieprzydatnych z punktu widzenia normalnego uzytkownika bibliotek i narzedzi systemowych.

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:33:00 »
Dla mnie ultraużyteczny jest interpreter języka brainfuck :)
Vask: to pytanie na prawdę jest... strasznie dziecinne - to co dla mnie jest niezbędne, dla ciebie może być nie tylko bezużyteczne, ale i niezrozumiałe nawet, dlatego tak ogólne pytania przypominają mi wpisy "pierwszy!" oraz "Niech siem wpisujo fszczycy z Wrocka" pod artykułami w wielkich portalach.
Popatrz do wątku z listą ciekawych aplikacji, poczytaj wątki inne oraz popatrz do działu z aplikacjami na talk.maemo.org.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline Vask

  • 22
Odp: Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 06, 2010, 14:53:44 »
Jakub zle mnie zrozumiales.... nie pytalem o to w tym kontekscie ze cos jest uzyteczne hiper dla Ciebie a dla mnie bedzie bezuzyteczne. Chodzilo mi bardziej o ciekawe "dopelnienie" dla maemo. Tak na przyklad jak odpowiedzial mi kolega wyzej. Wole kadu na debianei niz pidgina na maemo. Arkusz kalkulacyjny tez przydal mi sie bardzo.

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Odpalaj aplikacje z normalnego Debiana na N900! Gimp, OpenOffice już działają
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 07, 2010, 12:19:47 »
Vask, to ty mnie widać nie zrozumiałeś...
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500