Lumia 925 - bateria

  • 12 Odpowiedzi
  • 23317 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Lumia 925 - bateria
« dnia: Styczeń 15, 2014, 09:38:03 »
Od niedawna posiadam Lumię 925 - jak na razie wszystko ładnie pięknie, ale bateria to porażka, to znaczy, nawet przy minimalnym użytkowaniu nie wytrzymuje dwóch dni pracy. Według mojej wiedzy, zrobiłem wiele, by ograniczyć pobieranie prądu, niewiele to pomogło. Mój poprzedni telefon to HTC HD2 - po trzy-letniej eksploatacji, w podobnych warunkach bateria trzyma co najmniej trzy dni.
 Piszę o tym, bo może ktoś zna problem i wie, jak zdecydowanie ograniczyć zużycie prądu przez ten telefon. Byłbym wdzięczny za taką informację.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2014, 09:52:11 »
Czarne tło, wyłączona usługa lokalizacyjna.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2014, 08:38:59 »
Poniższe wskazówki znalazłem na jednym z portali poświęconym Windows Phone. A swoją drogą, to codzienne doładowywanie smartfona, to obecnie niestety standard...

- Włącz oszczędzanie baterii (menu > ustawienia > Oszczędzanie baterii).

- Wyłącz ekran podglądu. Aby zaoszczędzić baterię wyłącz godzinę na wygaszonym ekranie lub zmień ustawienie na interwał lub podejrzyj (menu > ustawienia > podgląd).

- Wyłącz podwójne kliknięcie aby wybudzić ekran (menu > ustawienia > dotknij > Kliknij dwa razy, aby obudzić telefon).

- Ustaw minimalną jasność wyświetlacza w trybie automatycznego dopasowania (do menu > ustawienia > jasność), wyłącz dopasowanie automatyczne i ustaw niską jasność wyświetlacza a następnie włącz ponownie automatyczne dopasowanie.

- Wyłącz aplikacje w tle - te, które nie są potrzebne (menu > ustawienia > aplikacje > zadania w tle).

- Jeżeli nie korzystasz z NFC to go wyłącz w ustawieniach (menu > ustawienia > dotknij+wyślij).

- Ustaw dłuższe przerwy pomiędzy sprawdzaniem poczty w Twoich kontach pocztowych (menu > ustawienia > poczta+konta i wejdź w ustawienia danej skrzynki pocztowej).

- Skróć czas po jakim wygasi się ekran (menu > ustawienia > ekran blokady > ekran wyłącza się, kiedy minie).

- Włącz podtrzymywanie łącza Wi-Fi ponieważ zużywa mniej energii niż połączenie w celu przesłania danych pakietowych (menu > ustawienia > Wi-Fi > zaawansowane > nie wyłączaj sieci Wi-Fi po wyłączeniu ekranu).

- Wyłącz skanowania w poszukiwaniu nowych sieci Wi-Fi (Powiadom mnie o znalezieniu nowych sieci).

- Jeżeli nie zależy Ci na stałej aktualizacji wyników w Xbox Live możesz ją wyłączyć wchodząc do menu > ustawienia > aplikacje > gry > połącz z usługą Xbox.

- Jeżeli nie korzystasz z Xbox Music to wyłącz tę opcję w menu > ustawienia > muzyka+wideo.

- Jeżeli skończyłeś korzystać z aplikacji kliknij przycisk wstecz (strzałkę) aby ją zamknąć. Kliknięcie w logo Windows Phone spowoduje dalsze działanie aplikacji w tle. Jeżeli posiadasz najnowszą aktualizację Lumia Black to możesz szybko wyłączyć aplikacje przytrzymując strzałkę i klikając w X widoczny w prawym górnym rogu aplikacji.

- Jeżeli nie zależy Ci na stałej aktualizacji wyników w Xbox Live możesz ją wyłączyć (menu > ustawienia > aplikacje > gry > połącz z usługą Xbox).

- Jeżeli nie korzystasz z Xbox Music to wyłącz tę opcję (menu > ustawienia > muzyka+wideo).
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2014, 14:20:17 »
Podobny efekt można osiągnąć kupując dowolny telefon bez systemu. :P
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2014, 15:00:50 »
Eeee... W większości nie są to jakieś kluczowe opcje... da się bez nich wytrzymać :-) ale... ja już od dawna jestem przyzwyczajony do pilnowania doładowywania telefonu (w domu, pracy, samochodzie) i mam je chyba wszystkie włączone :-)
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2014, 15:23:48 »
Ja mam ciągle problem i chyba jedyna opcja to dodatkowa baterią.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2014, 17:36:00 »
To może rozwiązaniem jest etui z wbudowaną baterią...?
Np. takie http://dx.com/p/compact-2800mah-rechargeable-li-ion-power-back-case-for-blackberry-q10-black-230652#.UtlblPutZ7o

Jest też w kolorze białym. A ~65 zł to nawet niedużo...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 17:38:05 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:09:55 »
Bardzo dziękuję za rady - przydały się. Ja dorzucę jeszcze jedną radę:

- Jeśli zauważy się, że bateria szybko traci energię pomimo braku podstaw, to należy telefon całkowicie wyłączyć i ponownie załączyć - w moim przypadku to zadziałało. Wyczytałem to na stronie Windows Phone.

W HTC była taka aplikacja Menedżer Zadań - piszę o tym, bo brakuje mi takiej prostej aplikacji w Lumii - a może jest taka aplikacja do pobrania ? 

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:20:02 »
A jaką funkcję ta aplikacja miałaby pełnić?
Pozdrawiam,
biblo

Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2014, 21:40:59 »
Aplikacja ta po prostu pokazywała uruchomione programy i przy pomocy jej łatwo można było powyłączać to, co działało w tle. W Lumii można nacisnąć i przytrzymać strzałkę w lewo (po lewej stronie u dołu ekranu) - efekt jest podobny tylko wygląda to inaczej i trochę inaczej działa - chyba będę musiał się przyzwyczaić do tej wersji "Menedżera Zadań" :S  :wink:

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2014, 23:55:53 »
Faktycznie najlepiej przyzwyczaić się do tej systemowej wersji, bo jest chyba jedyną aplikacją tego typu :-), ale również jest to funkcja wbudowana w system i nie zajmuje dodatkowej pamięci, jak to mają w zwyczaju dodatkowo instalowane programy.
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline jlupino

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TTGO5000,Lumia820
Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 24, 2014, 00:09:53 »
Wyłaczanie i ponowne zalączanie telefonu faktycznie pomaga,bo sam musiałem tego doświadczyć.
Proszę mi powiedzieć jak to możliwe,że ostatnio jak jechalem samochodem jakieś 2 godziny na załączonej navi w mojej lumii820,to po dojechaniu na miejsce i odłączeniu telefonu od zasilania samochodowego wskaźnik baterii pokazal 9%(bat.była pełna przed wyjazdem ).
Na akcesoryjnej ładowarce(przejściówce  zapalniczka-USB) pisze, 5V i 1,2amp,czyli tak jak ma być,a mimo to baterię rozładowało.Telefon był przy tym konkretnie rozgrzany.Czyżby transmisja danych tak go wykańczała?
Jarek

Odp: Lumia 925 - bateria
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2015, 13:59:54 »
Tak to jest, że im bardziej naszpikowany tel, tym bateria krócej trzyma - coś za coś.