Wgrywanie PL ROMu, co robie nie tak?

  • 9 Odpowiedzi
  • 6153 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wgrywanie PL ROMu, co robie nie tak?
« dnia: Kwiecień 20, 2011, 14:38:25 »
Witam wszystkich!
W moje ręce wpadł HTC TOUCH DUAL, klient poprosił bym wgrał mu PL menu. Jako, że mam własny serwis GSM postanowiłem się podjąć zadania. Pod naklejką widnieje oznaczenie NIKI100, więc chyba dobry dział wybrałem. W tej chwili w telefonie jest niemiecki WM 6.1. Postanowiłem, że wgram WM 6.0 Orange PL. Po odpaleniu bootloadera (on+aparat) wyskakuje coś takiego:
SPL- 1.22.0000
CPLD-4
zakladam więc, że HardSPL nie musze juz wgrywać, poza tym simlocka nie ma.
Jadąc dalej, mam zainstalowany ActiveSync 4.5 pl, który normalnie się synchronizuje z HTC poprzez kabel.
Mam ściągnięty ROM 6.0 Orange, odpalam z folderu plik ROMUpdateUtility, program prosi mnie o podłączenie tel do PC, wykonuje to z odpalonym bootloaderem, następnie biore Update pokazuje się pasek stanu na ekranie PC i PDA z napisem "Updating the ROM image on your PDA Phone.." i nic się nie dzieje dalej, nawet nie dochodzi do 1% i wywala ERROR [262]: UPDATE ERROR. Potem klikam RECOVERY program przeprowadza mnie przez kolejną runde podpowiedzi, które oczywiście nic nie pomagają. Dodam, że telefon nie ma karty pamięci włożonej, ale poróbowałem również, wgrać ROM z karty i wisi tylko na "loading". Przeczytałem już wszystkie posty i męcze się już dzis 5h bez rezultatu i to nadwóch kompach. Aha wersja radia to: 1.65.
 Co robie źle?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2011, 14:41:30 wysłana przez LORDGSM »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Wgrywanie PL ROMu, co robie nie tak?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2011, 15:09:56 »
Nie wiem dlaczego zakładasz, że HardSPL nie musisz już wgrywać? Po drugie Harda można wgrywać kilka razy, nic się nie stanie więc zrób według instrukcji:
Sciagnij pliki i rozpakuj
USPL
HARD SSPL
1 Wyciagnij karte pamieci z PPC oraz karte SIM (obowiazkowo)
2 Podlacz PPC do komputera i zsynchronizuj
3 przenies plik sspl-1.16-nike.exe do pamieci urzadzenia i uruchom
4 po chwili zobaczysz trojkolorowy ekran
5 odlacz kabel USB od urzadzenia na 10 sekund i podlacz ponownie
6 uruchom ROMUpdateUtility z katalogu \flash-hardspl-niki
7 zostanie zainstalowany hard sspl

Po trzecie na pewno chcesz wgrać ROM od tego modelu?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Wgrywanie PL ROMu, co robie nie tak?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2011, 23:12:16 »
 :ok: Kolego jestes genialny:) po zdobieniu od nowa HardSPL WM 6.0 oranżadowy poszedł od strzała :D a straciłem troche czasu nad tym sprzętem... jedynie mam problem z aparatem foro, gdyż sie nie uruchamia-musze z tym powalczyć.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Wgrywanie PL ROMu, co robie nie tak?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2011, 07:03:36 »
Poszukaj na forum czy nie ma gdzieś rozwiązania. Po wgraniu ROMu zaleca się zrobienie od razu HardReset.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Wgrywanie PL ROMu, co robie nie tak?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2011, 12:00:50 »
Wgrywałem jeszcze ROM trzykrotnie, robiłem hard reset za każdym razem i niestety nie dział kamera tylna, przednia i dźwięki  :S  Przy próbie robienia foto wywala błąd: " Nie można przechwycić zdjęcia. Nie można pobrać danych klatki z urządzenia aparatu cyfrowego". Czy możliwe, że ro wina Radia? Próbowałem wgrać inne wywalało błąd przy 99%...

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Wgrywanie PL ROMu, co robie nie tak?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2011, 14:30:16 »
Jak aparat działał w tym niemieckim romie, to wgraj inny rom.
Możliwe, że ten którego używasz jest wadliwy.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline teper

  • 31
  • Sprzęt: Spv M650>Htc Touch Dual
Odp: Wgrywanie PL ROMu, co robie nie tak?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2011, 16:04:27 »
spróbuj romu oryginalnego ze strony htc.com

*

Offline kubusik

  • *****
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan inż. EiT ;)
  • Sprzęt: Leo, Kaiser, 2xNiki, Hermes, Magician
Odp: Wgrywanie PL ROMu, co robie nie tak?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2011, 10:53:56 »
Sam napisałeś:
- było 6.1
- teraz wrzuciłeś 6.0 i dziwisz się że nie działa kamera itp.

Trzeba zmienić RADIO na odpowiednią wersję. Aby zmusić Cię do minimalnego wysiłku odpowiedniej wersji poszukaj sam...

Odp: Wgrywanie PL ROMu, co robie nie tak?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2011, 21:30:56 »
lordgsm udostepnij rom orange 6.0 plz :-)

Odp: Wgrywanie PL ROMu, co robie nie tak?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2011, 19:43:18 »
Ja miałem taki problem, ponieważ wgrywałem ROM przez HUB USB. Prawdopodobnie hub zepsuty i podczas wgrywania siadł mi w bootloaderze. Podłączyłem "na krótko" z wyjściem usb i prawidłowo wgrałem org rom.