problem z rom

  • 6 Odpowiedzi
  • 4037 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z rom
« dnia: Listopad 30, 2010, 00:29:53 »
witam mam problem z romem w HTC Touch Dual zaktualizowałem go z wersji 6.0 do 6.1 poprzednio miałem polski a teraz zaktualizowany ze strony HTC i jest anglik chciałbym powrócić do poprzedniej wersji lub jakąś inną ale polską ale nie z orange telefon kupiłem z allegro bez simlocka ściągnąłem już wersje romu RUU_Nike_ORANGE_PL, Kubusik ROM WM6.1PLK build 21054 BETA, Salvy.C.83_v3.3.1_3G_16_Keys lecz żadnej nie mogę zaktualizować wyskakuje error 262 kabel mam orginalny HTC system to Vista reset kompa i telefonu nie pomógł nie wiem co jest grane aktualizacja za pierwszym razem powiodła się a teraz nie mogę nic zrobić proszę o pomoc

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: problem z rom
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2010, 01:17:15 »
ERROR [262] : UPDATE ERROR
This error occurs during the CE ROM code upgrade process. If this happens, you can just soft reset the device and run RUU again. The update process will then continue. At this stage the rom on the device is incomplete and it will not boot back up into Windows. You will need to place it into the bootloader to continue.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: problem z rom
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2010, 01:25:40 »
więc co mam zrobić żeby zaktualizować rom

Po??czone: Listopad 30, 2010, 01:27:28
aktualna wersja rom to 2.09.405.1
wersja radio to 1.65.28.25
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 01:27:28 wysłana przez astospeed »

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: problem z rom
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2010, 01:28:48 »
http://translate.google.pl/#
Ten błąd występuje w kodzie ROM CE procesu aktualizacji. Jeśli tak się stanie, możesz po prostu miękki reset urządzenia i ponownie uruchomić RUU. Proces aktualizacji będzie kontynuowany. Na tym etapie rom na urządzeniu jest niekompletny i nie chce się ponownie uruchomić w systemie Windows. Będziesz musiał umieścić ją w bootloader, aby kontynuować.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: problem z rom
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2010, 01:34:22 »
jestem laikiem mógłbyś mi to bardziej obrazowo wytłumaczyć jak to zrobić
poprzednia aktualizacja poszła mi bezproblemowo

Połączone: Listopad 30, 2010, 02:59:33
ok już szczaiłem aktualizuje rom zobaczymy co z tego będzie  :ok:
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 02:59:33 wysłana przez astospeed »

*

Offline kubusik

  • *****
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan inż. EiT ;)
  • Sprzęt: Leo, Kaiser, 2xNiki, Hermes, Magician
Odp: problem z rom
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2010, 13:12:36 »
Prosta sprawa, winna jest Vista :)
Zrób aktualizacje na XP, albo poszukaj działających sterowników pod Viste (są na forum, poszukaj, prawie w każdym dziale są przyklejone)

Odp: problem z rom
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2011, 19:53:05 »
Mam ten sam problem pod Win7 32bit. Restart urzadzenia nie pomaga (do tego odnosi sie opis bledu), restart windy tez nie pomaga :-( problem wystepuje przy kazdej mozliwej wersji aktualizacji. wtf?

Edit: Problem powodowal SPL (Second Program Loader) - wgrywajac "wlasciwy" SPL odblokowujemy mozliwosc wgrywania firmware uzytkownika (niepodpisanych?). Uzytkownik tomaszkap opisal skuteczna procedure instalacji SPL - konieczne jest wgranie do urzadzenia programu wmobile sspl-nike.exe (http://attachments.xda-developers.com/?id=fe519db84e3b8a4356fe636837225963), ktory przelaczy poprawnie pda w tryb bootloadera, ktory przyjmie "nasza" aktualizacje SPL, ktorym pozniej mozemy wgrywac dowolny firmware. Gdzies wyczytalem ze aktualizacje mozna odblokowac z bootloadera konsola poleceniem "set 16 0" (lub cos podobnego) ale nie udalo mi sie uzyskac konsoli przez usb w bootloaderze (foto+power+reset).

http://pdaclub.pl/forum/nike/wgrywanie-pl-romu-co-robie-nie-tak/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2011, 22:11:28 wysłana przez cederom »