Problem z przełączeniem na głośnik po rozłączeniu handsfree

  • 3 Odpowiedzi
  • 3692 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jsand

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch dual niki 100
Witajcie. Nie znalazłem działu powitalnia, więc witam wszystkich tutaj w moim pierwszym poście na tym forum.
 Niestety tym razem szukajka nie pomogła i po kilku miesięcznej walce muszę poprosić o pomoc.
Jeżeli używam urządzenia fandsfree po BT obojętnie czy to jest radio samochodowe czy też słuchawka BT, to jeżeli ja do kogoś zadzwonię i po zakończeniu rozmowy on się rozłączy pierwszy, to po odłączeniu urządzenia handsfree (koniec jazdy, wyłączenie słuchawki) głos nie jest przywracany na głośnik telefonu. Jeśli ja rozłączę to jest wszystko w porządku. To znaczy na wyświetlaczu wszystko jest tak jak by głos był odtwarzany, ale głośniczek milczy, obojętnie czy to rozmowa czy też np. odtwarzanie plików dźwiękowych.
W 100% przypadków pomaga soft reset.
Najprawdopodobniej problem pojawił się w momencie zainstalowania Tai-Chi Plus Plus.
Niestety odinstalowanie nie pomogło.

Co próbowałem:
Hard reset kilkanaście razy,
Przegrywanie różnych rom-ów
Wyczyszczenie rejestru przy pomocy CE reg editor z wszystkich wpisów kojarzących się z tym programem,
Czyszczenie :storage clear,
Czyszczenie przy pomocy programu cleanRAM,
Czyszczenie co tylko się dało programem Pocket Mechanic
Wymiana SPL 1.22 na 1.16 (bo dopiero po tym można było wgrać rom inny niż ze strony producenta),
Wszystkie możliwe kombinacje HR, romów, i storage clear jakie tylko mi przyszły do głowy.
Innych pomysłów na razie na forum nie znalazłem.

We wszystkich opisach podajecie, że HR powinien wykasować wszystko i przywrócić telefon do stanu fabrycznego, lecz ja zauważyłem, że pomimo HR i przegrywania rom-ów telefon pamięta np: czasy połączeń przychodzących i wychodzących od początku eksploatacji. I to nasuwa mi podejrzenie, że telefon pamięta gdzieś jakiegoś śmiecia, z którym nie mogę sobie poradzić.

Obecny rom:   _HTC Touch Dual_APAC_RUU_Nike_HKCSL_WWE_2.16.831.3_Radio_NikeMR_1.65.29.22_signed_Ship.exe
Próbowane romy: RUU_Nike_HTC_WWE_2.09.405.1_Radio_NikeMR_1.65.28.25_signed_Ship.exe, oraz rom Oange, ale na mnim nie udało mi się uruchomić kamerki.
Spl 1.16
CPLD - 4
Oczywiście: Niki 100
Za każdą sugestię a góry dziękuję, na zabawę z telefonem mam tylko soboty i niedziele, zbieram wszystkie pomysły.
Ten telefon to mój pierwszy kontakt z pda i win mob, więc wiele na razie nie wiem, z angielskim jestem na bakier, ale coś tam pokojarzę.
J

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Problem z przełączeniem na głośnik po rozłączeniu handsfree
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2012, 09:52:53 »
Postaw rom Kubusika
http://pdaclub.pl/forum/nike/(rom)-wm-6-1-6-5-5-plk-sa-chetni/
Na nim nie miałem większych problemów. A nawet jak miałem, to Kubusik zawsze pomagał.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline jsand

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch dual niki 100
Odp: Problem z przełączeniem na głośnik po rozłączeniu handsfree
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2012, 10:05:03 »
Tak, próbowałem w ostatnią niedzielę, ale wystąpił problem na samym końcu, nie pisałem o tym bo mam zwyczaj najpierw sam poszukać, a było już późno i odłożyłem temat do najbliższej niedzieli. Coś o błędzie zapisu pamięci flash czy coś takiego, być może z powodu Spl1.16, zamiast 1.22. będę to rozgryzał w weekend.
Dziekuję.
J
Edit 23.02.2012
Przysiedziałem nockę, rom Kubusika wszedł, ale nic z tego. Po powrocie do poprzedniego rom-u kilka połączeń było prawidłowo, ale rano niestety już nie. Swoją drogą to podoba mi się ten rom Kubusika, jedynie brakowało by mi cube, bo się przyzwyczaiłem, ale przecież założeniem było odchudzenie rom-u.
J
Edit 24.02.2012
Zastosowałem dziś ten wynalazek:
http://pdaclub.pl/forum/nike/najlepszy-wm6-5-wwe-dla-nikiego/ ,
a oprócz tego pokombinowałem z kartą SD. Testy wypadły obiecująco, zobaczę co się będzie działo po kilku dniach. Jak będzie dobrze to napiszę co zrobiłem.
J
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 18:51:17 wysłana przez jsand »

*

Offline jsand

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch dual niki 100
Odp: Problem z przełączeniem na głośnik po rozłączeniu handsfree
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2012, 16:11:24 »
Wiem, że nie powinienem post pod postem, ale chciałem odświeżyć o wnioski. jeśli komuś przeszkodzi to proszę o info lub o połaczenie postów.
Od 24 do dziś (28) telefon działa prawidłowo. Po wgraniu rom-u nie wkładałem odrazu karty sd, lecz wcześniej skonfigórowałem radio samochodowe po BT jako hands free, przetestowałem i telefon działał prawidłowo. Idąc tym tropem skopiowałem z karty pliki audio, filmy i zdjęcia, następnie pełny format karty, przegranie na nią z powrotem skopiowanych wcześniej plików i dopiero wtedy włożyłem ją do telefonu.
W sumie to nie jestem pewien co pomogło, wymiana romu czy kombinacja z kartą. Ale biorąc pod uwagę fakt, że rom-y przegrywałem jóż wcześniej bez efektów, to raczej pomogła kombinacja z kartą. Prawdopodobnie coś mogło się w tle niewidocznego uruchamiać z karty i bruździło. Tym bardziej, że nie potrafiłem zidentyfikować wszystkich uruchomionych procesów, które pokazywał CleanRam. Zrobiłem błąd, że nie odpisałem ich wtedy to teraz było by z czym porównać, ale cóż, starość nie radość, nie pomyślałem.  :wink:
Jeżeli do soboty nie będzie jakichś problemów, to wgram rom kolegi kubusika i zobaczę co się będzie działo.
Może takie czyszczenie karty jest jakimś sposobem na niezrozumiałe czasem zachowanie telefonu także w innych przypadkach? Zawsze można spróbować.
J
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2012, 16:14:16 wysłana przez jsand »