Polecacie kupno HTC NIKE / TOUCH DUAL??

  • 9 Odpowiedzi
  • 5895 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline reckos

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Niki100
Polecacie kupno HTC NIKE / TOUCH DUAL??
« dnia: Wrzesień 29, 2008, 23:23:45 »
SIemano ;)
Bardzo mi sie podoba ten telefon i zastanawiam sie nad jego kupnem.
Aktualnie mam Mda Vario / SPV M3000.
Zastanawia mnie co sadzicie o tym FOnie , w sumie to palmtopie.
CZy te 400 mhz oznacza ze ten fon szybciej chodzi plynniej niz np SPV m3000 ktory ma procesor 195 mhz ?
Boli mnie brak wifi.
Wybralem tego palmopa gdyz chcialem miecu rzadzenie ktore ma klawiature rozsuwana w dół [slider] no i windows mobile.
Jak co to dzieki :)

*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
Odp: Polecacie kupno HTC NIKE / TOUCH DUAL??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2008, 00:09:43 »
menu dziala dosyc szybko, choc oczywiscie wszystko zalezy od ROMu i tego jak go uzytkujesz.
ale nie widzialem jakiejs strasznej roznicy w stosunku do touch, lub m3000
nie zapominaj, ze masz najbardziej wydajny procek Ti OMAP
te quallcomy są mniej wydajne, tak więc 400mhz, a działa może nieco szybciej niż 200mhz

brak wifi boli.
i mały wyświetlaczyk boli. wygląda jak zabaweczka, dla kogoś kto do 2,8'' przyzwyczajony :D

i w ogole jest taki gruby jakiś. jak go zobaczyłem na żywo to szok, bo spodziewałem się raczej Touch + slider, a tu zupełnie inne proporcje.


mimo wszystko udany fonik. bardzo sympatyczny, w tym dosłownym sensie. umiarkowanie polecam, zwłaszcza w dobrej cenie.

*

Offline baca01

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IpSE2020, XCOVER5
Odp: Polecacie kupno HTC NIKE / TOUCH DUAL??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2008, 00:11:21 »
SIemano ;)
Bardzo mi sie podoba ten telefon i zastanawiam sie nad jego kupnem.
Aktualnie mam Mda Vario / SPV M3000.
Zastanawia mnie co sadzicie o tym FOnie , w sumie to palmtopie.
CZy te 400 mhz oznacza ze ten fon szybciej chodzi plynniej niz np SPV m3000 ktory ma procesor 195 mhz ?
Boli mnie brak wifi.
Wybralem tego palmopa gdyz chcialem miecu rzadzenie ktore ma klawiature rozsuwana w dół [slider] no i windows mobile.
Jak co to dzieki :)



Zaleta Dual-a jest telefon i palmtop w jednym. Majac na mysli telefon, mowie o klawiaturze sprzetowej.
Mialem w rekach M3000 ale juz dawno. Z pewnoscia silniejszy procek w Dualu jest odczuwalny ale czy az tak bardzo ?
Co do wifi to niestety... tu go nie znajdziesz...
Uwazam ze jezeli ktos chce miec na pokladzie WM oraz miec klawiature (czyt. urzadzenie przypominajace zwykly telefon) to nie ma alternatywy, tylko Touch Dual :)
HTC Touch Dual już tylko do testów, Desire  u nowego właściciela a Loox N520 jako podświetlany zegarek w pokoju.

*

Offline reckos

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Niki100
Odp: Polecacie kupno HTC NIKE / TOUCH DUAL??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2008, 09:19:00 »
Boli mnie ten brak WiFi.
Gruby jest Touch Dual? grubszy od WIzarda/SPV M3000?
Bo powaznie sie zastanawiam nad tym by sprzedac Wizarda i kupic TOuch DUala. DOradzcie

*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
Odp: Polecacie kupno HTC NIKE / TOUCH DUAL??
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2008, 10:09:30 »
Boli mnie ten brak WiFi.
Gruby jest Touch Dual? grubszy od WIzarda/SPV M3000?
Bo powaznie sie zastanawiam nad tym by sprzedac Wizarda i kupic TOuch DUala. DOradzcie

Akurat po wizardzie to Ci się baaardzo chudy będzie wydawać. Ale gdy ja go w swe ręce dostałem, to miałem klasycznego Toucha. i przy nim (albo przy moim obecnym Diamondzie) Dual jest dośc grubiutki. Taki troche nieproporcjonalny. No ale tego sie nie da uniknąć, zresztą jak na slider to on nawet chudy jest :)

Bardziej fakt, boli wlan, a i pewnie mniejszy wyświetlacz będzie Cie troche razić. no ale alternatyw nie ma, dotykowy "zwykły" slider z WM jest tylko jeden.

*

Offline baca01

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IpSE2020, XCOVER5
Odp: Polecacie kupno HTC NIKE / TOUCH DUAL??
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2008, 22:51:04 »
Boli mnie ten brak WiFi.
Gruby jest Touch Dual? grubszy od WIzarda/SPV M3000?
Bo powaznie sie zastanawiam nad tym by sprzedac Wizarda i kupic TOuch DUala. DOradzcie

Czy gruby? Mysle ze jak na slider.. Dual jest cieniutki !! Cienszy od Nokii 6310, SE K750 i wielu innych..
Gdyby nie slider, zostalaby polowa grubosci :)

Wydaje mi sie ze ciensze telefony sa po prostu.. brzydkie (vide Motorolki) i jakoby podatniejsze na zlamania...

Jak na telefon kieszonkowy Dual ma wystarczajacy ekran.
Obawiam sie ze przy wiekszym, bardziej doskwieralaby w kieszeni wysokosc i szerokosc niz grubosc.
HTC Touch Dual już tylko do testów, Desire  u nowego właściciela a Loox N520 jako podświetlany zegarek w pokoju.

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: Polecacie kupno HTC NIKE / TOUCH DUAL??
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2008, 09:47:00 »
HTC P5500 Touch Dual (Nike)      55x107X16mm   2,6"  120g  [wg HTC - wersja z Orange wazy 130g]
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline baca01

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IpSE2020, XCOVER5
Odp: Polecacie kupno HTC NIKE / TOUCH DUAL??
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2008, 16:04:05 »
[wg HTC - wersja z Orange wazy 130g]

No tak... 10g roznicy...  Pomaranczowa nakladka musi troszke wazyc  :D
HTC Touch Dual już tylko do testów, Desire  u nowego właściciela a Loox N520 jako podświetlany zegarek w pokoju.

*

Offline gryc

  • 13
  • Sprzęt: HTC Wizard; HTC Nike
Odp: Polecacie kupno HTC NIKE / TOUCH DUAL??
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2008, 12:04:15 »
Boli mnie ten brak WiFi.
Gruby jest Touch Dual? grubszy od WIzarda/SPV M3000?
Bo powaznie sie zastanawiam nad tym by sprzedac Wizarda i kupic TOuch DUala. DOradzcie

Kiedys zrobilem wlasnie taka zamiane - zmienilem wizarda na nikiego.
Pierwsza rzecza, do ktorej trzeba sie przyzwyczaic to brak klawiszy sprzetowych z Wizarda. Na poczatku palce same szukaja - a tu nic.
Grubosc Nikiego to mniej wiecej grubosc czesci klawiaturowej wizarda. Jest mniejszy i zgrabniejszy, ale ma troche mniejszy ekran.
Przy nastawiewniu bardziej "telefonicznym" to bardzo fajny pomysl. Jesli chcesz bardziej korzystac "komputerowo" to wielkosc ekranu i braki klawiszy moga przeszkadzac.
Jesli chcesz bardziej korzystac z klawiatury to pomysl o wersji 20-klawiszowej.
I dobrze przemysl korzystanie z Wi-FI, zależy jak korzystasz ze sprzetu, brak moze nie przeszkadzac. 
pozdrawiam,
Ja jestem zadowolony z zamiany

Odp: Polecacie kupno HTC NIKE / TOUCH DUAL??
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2011, 23:28:56 »
Jak najbardziej polecam !
Palmtop bardzo funkcjonalny i super wygląda.
Zawsze marzyłem o telefonie dotykowym a zarazem wysuwany ( nie wysuwana klawiatura qwerty ) .