Niki nie włącza się, bardzo się grzeje, ostro czerwona dioda

  • 0 Odpowiedzi
  • 3482 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam wszystkich, jako że jest to mój pierwszy post na forum ;)

Ostatnio uszkodzeniu uległa mi taśma flex. Zdecydowałem się na wymianę, wiec zamówiłem nową na Allegro i oczekiwałem. Dziś ją dostałem, Niki leżała już jakiś czas w częściach. Elegancko założyłem taśmę, poskładałem wszystko do kupy. Włączyłem i działa idealnie. Podziałała z 10minut, bateria leżała około miesiąc wyciągnięta z telefonu. Mimo to wskaźnik pokazywał 90%, ale gwałtowanie spadał. Po chwili zauważyłem, że telefon się bardzo grzeje. Zdecydowanie bardziej niż wcześniej miało to miejsce. Jednym ruchem wyciągnąłem baterię. To był ostatni moment kiedy widziałem Niki przy życiu. Teraz się nie włącza, a po podłączeniu przewodu ładowania świeci ostro czerwona dioda.
Umarła bateria? Jeśli tak to dlaczego? Może uszkodzeniu uległa płyta główna? Może ktoś mi pomóc to zdiagnozować?

EDIT:
Po wieczorze spedzonym z rozebranym telefonem i miernikiem stwierdziłem, że po podłączeniu taśmą flex płytki z wyświetlaczem napiecie ładowania spada do 0,38V, natomiast bez jej podłączonej napięcie wynosi odpowiednio ~4,2V. Podejrzewam, że raczej nie jest to normalne. Taśma jest OK, po odłączeniu LCD i dotyku problem pozostaje.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2011, 00:59:45 wysłana przez theron »