HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK

  • 60 Odpowiedzi
  • 39661 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« dnia: Listopad 01, 2008, 15:50:19 »
Sciagnij pliki i rozpakuj
USPL
HARD SSPL
1 Wyciagnij karte pamieci z PPC oraz karte SIM (obowiazkowo)
2 Podlacz PPC do komputera i zsynchronizuj
3 przenies plik sspl-1.16-nike.exe do pamieci urzadzenia i uruchom
4 po chwili zobaczysz trojkolorowy ekran
5 odlacz kabel USB od urzadzenia na 10 sekund i podlacz ponownie
6 uruchom ROMUpdateUtility z katalogu \flash-hardspl-niki
7 zostanie zainstalowany hard sspl


SIMLOCK I CIDLOCK
   
Instrukcje
Do Zdjecia simlocka i cidlocka wymagany jest hard sspl 1.15mfg (przymusowo na innym nie da sie usunac)
1 Wgraj HARD SSPL 1.15
TU MFG 1.15 HARD

2 Zapisz jakie radio aktualnie posiadasz
3 Podlacz i zsynchronizuj Urzadzenie
4 Sciagnij modyfikowane radio TU PLIK
5 Naladuj urzadzenie minimum do 50% baterii

6 Rozpakuj Niki-SuperCID-Security-Unlocker i przejdz do folderu step1.
7 Uruchom NikiCustomRUU.exe. Wgraj modyfikowane radio z folderu step1. Radio musi sie wgrac poprawnie. Po wgraniu radia uruchom urzadzenie


8 Wprowadz urzadzenie w tryb botloader mode (przycisk zasilania plus  przycisk aparatu trzymamy jednoczesnie i resetujemy rysikiem)

9 Kliknij w komputerze prawym przyciskiem myszki na Activesync > wybierz Ustawinia Połączenia> odznacz zezwalaj na połaczenie USB
Podłacz urzadzenie do komputera
10 Przejdz na komputerze do folderu Niki-SuperCID-Security-Unlocker step2 i uruchom Niki-supercid.exe otworzy sie okno dosowe i zobaczysz
=== Niki SuperCID and Security Unlocker (c)2008 by jockyw2001
=== Donations happily accepted, paypal to jocky_wilson@hotmail.com
[] Done, your device should now be superCID and Security Unlocked
[] Your device is unlocked and you can change anything anytime
[] Don't forget to flash your original radio
Nacisnij enter
11 Urzadzenie uruchomi sie ponownie bez simlocka i cidlocka
12 Kliknij w komputerze prawym przyciskiem myszki na Activesync > wybierz Ustawinia Połączenia> zaznacz zezwalaj na połaczenie USB
13 Zsynchronizuj urzadzenie i wgraj radio.rom jezeli nie masz oryginalnego to Tu radio Niki 1.58.16.27
Opis na wersje Windows XP
Jezeli ktos ma problemy, ze cos sie nie uruchamia itd. to moze sprobowac.
doinstalowac biblioteki NETCF 3.5 do pobrania u Bila
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2009, 21:51:18 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Max1mus

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Dual
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2008, 18:51:08 »
Wszystko ładnie pięknie tylko ... Podłączyłem telefon do kompa ... Został wykryty jako HTC Touch DUal, przenosze pierwszy plik gdzies do dokumentów, nastepnie otwieram go za pomoca telefonu i tak jak bylo napisane ekran dzieli sie na 3 kolory po czym odlaczam kabel tak jak jest napisane a tu kuku, nadal taki ekran, nie wiem co juz zrobic :/

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2008, 19:06:47 »
A gdzie w instrukcji jest napisane, że ten ekran ma zniknąć?
Jakbyś zrobił wszystko według tego, co jest napisane to nie byłoby żadnego problemu.

*

Offline Max1mus

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Dual
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2008, 19:09:02 »
Dobra zainstalowalem tego HARD SSPL  i tam pozniej jest napisane zeby go zainstalowac w wersji 1.15 to juz nie wiem czy musze go drugi raz instalowac ? Jak sprawdzic jaka mam wersje radia i po co to ??

P.S. Jesli w serwisie sciagne simlocka to cidlock tez zostaniee usuniety automatycznie ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2008, 20:07:27 wysłana przez Max1mus »

*

Offline moozaw

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia W
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2008, 10:48:47 »
a czy może ktoś napisac jak wgrać później ten hard sscostam w tej starszej wersji?:/

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2008, 11:03:49 »
Dobra zainstalowalem tego HARD SSPL  i tam pozniej jest napisane zeby go zainstalowac w wersji 1.15 to juz nie wiem czy musze go drugi raz instalowac ?

Jak juz raz wgrales w wersji 1.15 to drugi raz juz nie musisz. Jesli masz inna wersje to musisz wgrac.


Jak sprawdzic jaka mam wersje radia i po co to ??

Aby wgrac takie samo z powrotem po calej akcji usuwania cida itpitd. Choc wg mnie wgrac po prostu RUU Nike Radio 1.58.21.23S Modded (Save Power and have better Network Connection!) "Highly Recommended" z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=369502


Jesli w serwisie sciagne simlocka to cidlock tez zostaniee usuniety automatycznie ?

Zostanie usuniety. Tylko po co to robic w serwisie jak mozna samemu za darmo. Wszystko jest dostepne i nie raz juz bylo tu pisane lub na xda.


Masz problemy to sie pytaj tutaj to poprowadzimy dalej :-)
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline moozaw

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Omnia W
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2008, 11:15:23 »
Cytuj
Jak juz raz wgrales w wersji 1.15 to drugi raz juz nie musisz. Jesli masz inna wersje to musisz wgrac.
zainstalowałem sspl 1.16 ale do tego była instalka a ten plik z wesją 1.15 to jest tylko plik *.nbh to jak go zainstalować? Sorry że może takie "lamerskie" pytanie ale dla mnie to co robie własnie to jest czeski film:)
=============================
ok już zainstalowałem se 1.15 Hard...tylko teraz mam problem bo przy uruchamianiu pliku Niki-SuperCID.exe u mnie widac tylko dwie pierwsze linijki i nic się niedzieje...trzeba poczekać? czy coś jednak nie tak jest jak powinno/.:/
====================ok poradziłem se:D przepraszam za marudzenie
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 12:08:04 wysłana przez moozaw »

*

Offline Max1mus

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Dual
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2008, 15:30:32 »
Mozna samemu ale dalem te 50 zl a kod SIMLOCKA dostane jutro :)

P.S. Niektórzy mówią że jeśli usunę SIMLOCKA za pomocą kodu to blokade CID też usune a niektórzy mówią ze nie :/ Więc jak w końcu jest ? Mam holenderskiego Windowsa .
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 15:43:07 wysłana przez Max1mus »

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2008, 08:11:07 »
Mozna samemu ale dalem te 50 zl a kod SIMLOCKA dostane jutro :)

Miejmy nadzieje, ze nie kupowales w abcgsm.


P.S. Niektórzy mówią że jeśli usunę SIMLOCKA za pomocą kodu to blokade CID też usune a niektórzy mówią ze nie :/ Więc jak w końcu jest ? Mam holenderskiego Windowsa .

Za pomoca kodu usunie ci sie tylko SimLock.
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline Max1mus

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Dual
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2008, 21:52:15 »
A jak sprawdzic czy wogole mam blokade CID ?
Napisane: Listopad 25, 2008, 13:23:37
Nie  mam pewnosci czy na moim telefonie jest blokada CID i mam pytanko. Jak to sprawdzic i co sie stanie jesli sproboje zainstalowac nowego ROM'a a bede mial blokade ?

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 27, 2008, 16:01:32 »
Po uruchomienu pliku sspl-1.16-nike.exe pda wiesza i po 10 sek. wyłacza sie i tylko wyjecie bateri pomaga.

ktos mial taki problem.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 27, 2008, 16:43:39 »
Panowie czytac uwaznie
1 opis tylko do zmiany romu jezeli nie chcecie sciagac simlocka
2 opis do sciagniecia simlocka tylko hard 1.15
okno dosowe jak znika to wpisz z palca start>uruchom>cmd>...
skoro jest sam plik .nbh to chyba wystarczy go przeniesc do foldeu gdzie jest program wykonawczy ruu. wczesniej skasuj inny plik, ktory sie tam znajduje....
Ludzie juz prosciej sie nie da tego opisac, wpisujac wiecej instrukcji pojawi sie calkowite zamiesznie
@karoltf - a 9 krok zrobiles??
@ karte - sim i pamiec wyjales ??
@ Max1mus - zawsze za pomoca programu mtty.exe i komenda  "info 2"
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Max1mus

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Dual
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2008, 17:30:33 »
Dobra po problemie :) Nie wiedząc czy mam blokade CID czy nie zainstalowalem Polaka i działa :)

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2008, 15:50:45 »
chodzi o to ze hard omija cida tyle ze jak uwalisz rom to musisz wgrac taki jaki byl przed proba zmiany
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Gzubi

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hard Core still lives !
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2008, 10:45:11 »
Jest jakiś inny oryginalny rom Orange niż ten w tym temacie ?
Kurde ten wgrywam i pojawiają się krzaki. Wszystko udało mi się zdrobić ściągnąć sima pobawić się CiD a teraz problem z romem krzyki skrzeki, brak dzwięku, nie możliwość dzwonienia. Nie wiem co to :((
Street racing is not a crime !? Well...it is but f**k it !!

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 15, 2008, 19:23:18 »
po zdjeciu cida tzreba wgrac od nowa radio jezeli masz wm6 to nie moze byc wyzsze od 1.58, wtedy bedzie dzwiek
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 25, 2008, 21:10:08 »
mam maly problem robilem tak jak w 1 rozwiazaniu ale cos musialem nie tak zrobic, teraz mam tylko trojkolorowy ekran a gdy uruchamiam ROMUpdateUtility na koncu wyskakuje mi ERROR [262] karze zrestartowac urzadzenie i sprobowac jeszcze raz ale za kazdym razem to samo prosze o pomoc co moge teraz zrobic? 
mam sim loka orange eng
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 21:15:18 wysłana przez maras22k »

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 26, 2008, 13:21:58 »
wgrales sspl czy hard
podlacz do kompa sciagnij rom i wgraj od nowa wszystko
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 26, 2008, 18:12:24 »
ok poradzilem sobie z wgraniem nowego romu ale pojawil mi sie blad podczas uruchamiania SIMLOCK- CIDLOCK w step 2 ale poprobuje moze mi sie  uda

najpierw wgralem sspl-1.16-nike.exe na pamiec urzadzenia uruchomilem go, odlaczylem kabel na 10 sek. no i wtedy zaczelem wgrywac najnowszego roma tak mi sie wydaje ze nie instalowalem tego hardspl pewnie tu popelnilem blad, jak instalowalem tamtego roma doszlo do 15% i wywalilo ERROR[292] probuje od nowa to instalacja wogule nie rusza, nie moge wgrac tez tego 1.15 robie tak jak napisane jest czyli kopiuje do fplderu i odpalam plik ale instalacja nadal stoi i nawet o procent sie nie rusza i tak samo wyskakuje blad
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2008, 15:52:10 wysłana przez maras22k »

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2009, 20:45:03 »
na wstępie proszę o wyrozumiałość

Robię dokładnie tak samo jak w instrukcji i niestety nie mogę wgrać hard 1.15

Przegrałem ten plik z hard 1.15 do katalogu flash-hardspl-pliki i wgrałem za pomocą ROM upd...
ale dalej jak wejdę w boot menu pokazuje wersję 1.16

nie wiem co robię źle
=================== z powyższym dałem już rade mam już 1.15 ale dalej wyświetlają mi się tylko 2 linijki

ale spróbowałem dalej według instrukcji i po odpaleniu programu z katalogu step2 wyświetlają mi się pierwsze dwie linijki (w tym oknie dosowym) i nic się nie dzieje

Proszę was bardzo o pomoc jako doświadczonych użytkowników
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 01:13:05 wysłana przez kamykrm »

*

Offline reckos

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Niki100
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2009, 15:37:56 »
gdy przechodze do step2 to mam tylko 2 linijki. nie pisze że security cid i security unlocked :( co mam zrobic?
//
poradziłem sobie...
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 20:46:06 wysłana przez reckos »

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2009, 17:14:20 »
gdy przechodze do step2 to mam tylko 2 linijki. nie pisze że security cid i security unlocked smutny co mam zrobic?
Piszecie: poradziłem sobie...jak??
Co zrobiliście jeśli w tym momencie u mnie nic się nie da zrobić albo nie potrafię..pomoże ktoś? Z góry dziękuję.

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 15, 2009, 17:16:59 »
gdy przechodze do step2 to mam tylko 2 linijki. nie pisze że security cid i security unlocked :( co mam zrobic?
//
poradziłem sobie...

Mam ten sam problem i próbuję różnych sposobów (wgrywałem kilka razy radio patchowane, hard sspl 1.15). Może komuś przydarzyła się podobna sytuacja i może podpowiedzieć jak z niej wybrnąć? Po za tym forum jest po to żeby po rozwiązaniu jakiegoś problemu o tym napisać-tak na przyszłość dla innych.

EDIT: Pomogła zmiana wejścia usb i jeszcze 3-krotne uruchomienie programu ale w końcu załapało.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2009, 21:10:22 wysłana przez konkon »

*

Offline piotrrz

  • *
  • 61
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 15, 2009, 22:22:03 »
Ja simlocka zdejmowałem z Duala tą metodą i wszystko było ok. Jeśli raz to już wykonacie, to za kolejnym razem nic się nie dzieje w przypadku tej opcji
było: Eten M600+ -> HTC Touch Dual -> HTC Touch Pro
jest: HTC Desire HD

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 24, 2009, 21:16:35 »
panowie u mnie wogole nie idzie step2 zmienialem usb wiele razy juz innych nie mam i nic... pomozcie :(


jezeli to pomoze to mam problem z tym ze w bootloaderze pokazuje mi 1.16 a nie 1.15 niewiem jak to zmienic prosze o jakas naprawde instrukcje jak dla lamera:P moze tak sie uda pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2009, 22:34:30 wysłana przez mesu1989 »

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2009, 00:28:56 »
U mnie też był problem ze step2. Kilkanaście prób ze zmianą gniazd USB i nic. Podpiąłem w końcu do innego kompa, z marnym skutkiem, bo to Vista 64, ale jak wróciłem na poprzedni to od razu załapało.

Jak komus przeszkadza napis "Security Unlocked" to wystarczy wgrac oryginalny Radio ROM od HTC z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=369502 :-)

Czy ktoś zdołał pozbyć się napisu Security Unlock w ten sposób. Wgrałem kilka różnych wersji radia z tego wątku na xda, ale nie pomogło.

Czy można teraz pozbyć się jakoś hard-spl'a, np. poprzez wgranie poniższego romu?

-> ROM WM 6.0 PL ORANGE
http://rapidshare.com/files/104481569/RUU_Nike_ORANGE_PL.rar.html
HTC Leo Hypnosis 6.0.0, Radio 2.11.50.20
HTC Touch Diamond, xcoom FireROM 8.4.1, Radio 1.15.25.14
HTC Wizard G4, PF NxS 3.3b, Radio 2.61.11

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 12, 2009, 21:54:52 »
Jezeli wgrasz i znajdziesz inny IPL to pozbedziesz sie hardspl. Jeden botloader nadpisze drugi.
Co do napisu to nie wiem, juz od dawna i ja i zona nie mamy niki
Jezeli macie problemy to polecam doinstalowac NETCF 3.5 od Bila, zawsze wam sie przydadza.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 28, 2009, 01:46:09 »
jak ktos ma problem z brakiem reakcji w Step2 to polecam opis z xda-dev. u mnie od razu zadzialalo

6a. Power off and power on in tri-color bootloader mode.
6b. Unplug and replug usb cable and wait 10 seconds

7a. right-click activeync icon and uncheck "Allow USB connections" from Connection Settings
7b. On your PC go into the "step2" directory and run "Niki-supercid.exe".
Dell X50v/Bt-359 --> BB

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 04, 2009, 21:27:52 »
Witam,
mój problem polega na tym iż po wgraniu na samym początku sspl 1.16 (oczywiście niepotrzebnie) próbuję wgrać hard 1,15 ale po przeładowaniu się na tryb bootloader cały czas mam wersję 1.16 nic nie pomaga. Myślałem że można to obejść wgrałem radio z step1, nast. próbuję już Cid-Unlocker i tylko dwie linijki..już sam nie wiem co jest nie tak, proszę pomóżcie!! :-? :-?

ok, 1.15 już mam ale problem z dwoma linijkami nadal...
jednak dałem radę...wszystko śmiga, dzięki za tutorial ;))
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2009, 22:35:39 wysłana przez djfnd »

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 06, 2009, 00:58:41 »
" mam ale problem z dwoma linijkami nadal...
jednak dałem radę "

Panowie ale jak daliście rady opiszcie to proszę, siedzę nad tym telefonem już chyba z 5 godzin, a i jeszcze jedno pytanie jakie ma być radio bo mi obecnie wypisuje coś takiego 1.27.12.11

Przy starcie mam coś takiego:
R 1.27.12.11
G 22.45.88.07H
D 1.31

Może tu mam coś źle ?

-----
------

No i już wiem co i jak - więc pisze, na pierwszej stronie brakuje detalu:

"
6a. Power off and power on in tri-color bootloader mode.
6b. Unplug and replug usb cable and wait 10 seconds

7a. right-click activeync icon and uncheck "Allow USB connections" from Connection Settings
7b. On your PC go into the "step2" directory and run "Niki-supercid.exe".
"

6b - to było to czego mi brakowało, bez tego odłączenia na 10 sekund nie chciało działać a robiłem wszystko zgodnie z opisem z pierwszej strony chyba z 20 razy. :)  :ok:

pozdrawiam i mam nadzieje że moje błędy komuś pomogą.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 14:29:36 wysłana przez hedeon13 »