HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK

  • 60 Odpowiedzi
  • 39662 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline piotrrz

  • *
  • 61
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 06, 2009, 12:35:59 »
Cała instrukcja jest już przewałkowana dokładnie i trzeba się tylko nauczyć ją czytać. Nie wiadomo, z czym masz dokładnie problem?
było: Eten M600+ -> HTC Touch Dual -> HTC Touch Pro
jest: HTC Desire HD

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 28, 2009, 23:26:43 »
udało się komuś może usunąć napis Security Unlock??
Pilnie potrzebuję pomocy :(

*

Offline m-bee

  • **
  • 231
  • Sprzęt: SGH-i780 (Niki 100, C600)
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 24, 2009, 18:36:48 »
Witam.
Mam jedno pytanie, ktore moze wydac sie naiwne...
Czy po zmianie romy i radia simlck nadal pozostaje? Czy moze taki zabieg pozbawia nasz telefon koniecznosci jego zdejmowania?
dziekuje za odpowiedzi
Pozdr
To zbyt oczywiste ale proste rozwiązania są zwykle właściwe.

*

Offline m-bee

  • **
  • 231
  • Sprzęt: SGH-i780 (Niki 100, C600)
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 26, 2009, 01:55:20 »
przytrafilo mi sie ostatnio zdejmwanie simlocka z niki 100 i postepujac zgodnie z instrukcja z pierwszego postu zajelo mi to okolo 2 h :/
Oczywiscie nie bede tego tu opisywal a postaram sie jedynie wszystkim pozostalym ulatwic to i napisac cos wiecej niz wiekszosc z klubowiczow, czyli cos poza "mam problem... o juz sobie poradzilem" Oczzywiscie dziekujac jednoczesnie tym wszyskim ktorych komentarze pomogly doprowadzic ta sprawe do konca :E

o to moja wersja instrukscji zdejmowania simlocka:
SIMLOCK I CIDLOCK (1
  

Do Zdjecia simlocka i cidlocka wymagany jest hard sspl 1.15mfg (przymusowo na innym nie da sie usunac)
1 Naladuj urzadzenie minimum do 50% baterii
2 Zapisz jakie radio aktualnie posiadasz
3 Wgraj HARD SSPL 1.15
 a) Wprowadz urzadzenie w tryb BOT-LOADER
  b) Podlacz do PC
   c) Do katalogu z plikiem "ROMUpdateUtility.exe" przenies plik "hardspl-1.15mfg-nike.nbh"
    d) Uruchom plik "ROMUpdateUtility.exe"
  *) Urzadzenie sie zrestartuje po poprawnym wgraniu hardspl.
4 Gdy urzadzenie sie uruchomi ponownie wprowadz je w tryb BOT-LOADER
5 Rozpakuj Niki-SuperCID-Security-Unlocker i przejdz do folderu step1.
6 Uruchom NikiCustomRUU.exe. Wgraj modyfikowane radio z folderu step1.
 *) Urzadzenie sie zrestartuje po poprawnym wgraniu radia.

// teraz wazne  bo tu wystepuje problem  punkty: 7,8,9 sa kluczowe//

7 Gdy urzadzenie sie włączy: (kabel USB pozostaje ciągle podołączony podłączony / odczekaj aż PPC połaczy sie z Activesync)
 a) Wyłącz je przyciskiem zasilania
  b) Wcisnij i trzymaj przysisc APARATU oraz przycisk ZASILANIA do momoentu uruchonienia sie urzadzenia
 *) Urzadzenie uruchomione poprawnie w ten sposob powinno wejsc w tryb BOT-LOADER
8 Odczekaj chwile nastepnie odlacz kabel USB od urzadzenia
 a) Podłacz kabel ponownie
  b) Zaczekaj niemniej niż 10 sek.
9 Kliknij prawym przyciskiem myszki na ikonę Actiwesync i odznacz opcje "Zezwalaj na połączenia USB"
   (lub w oknie AS>Plik>Ustawinia Połączenia>"odznacz"-Zezwalaj na połączenia USB)
10 Przejdz na komputerze do folderu Niki-SuperCID-Security-Unlocker step2 i uruchom Niki-supercid.exe otworzy sie okno dosowe i zobaczysz taki komunikat jesli zabezpieczenia zostaly usunięte

=== Niki SuperCID and Security Unlocker (c)2008 by jockyw2001
=== Donations happily accepted, paypal to jocky_wilson@hotmail.com
[] Done, your device should now be superCID and Security Unlocked
[] Your device is unlocked and you can change anything anytime
[] Don't forget to flash your original radio

Press Enter to exit
-------------------

 a) Zamknij program Niki-supercid.exe (powinnien sie zamknac po wcisnieciu Enter-jesli wszystko poszlo dobrze)
11 Urzadzenie uruchomi sie ponownie (albo nie - wtedy trzeba rysikiem je zresetowac) bez simlocka i cidlocka (na splash screenie powinien pojawic sie napis Security Unlocked - to znak ze wszystko sie powiodlo)
 *) jesli wystąpił problem nalezy przejsc do kroku 7 i ponowic wszystkie dzialania
12 Wgraj radio.rom tak jak radio modyfikowane (krok 6)
 *) Dalej wszystko po staremu (polaczenie z AS itp)

______________________________________________________
1) Opis dla Windows XP

Zycze wszystkim powodzenia ;) i dziekuje autorom wątku za pomoc
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2009, 02:26:13 wysłana przez m-bee »
To zbyt oczywiste ale proste rozwiązania są zwykle właściwe.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 28, 2009, 17:59:31 »
m-bee prawidlowe podejscie do sprawy
sim jest powiazany z radiem
opis jest dla bardziej zaawansowanych :)

djfnd
nie
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline m-bee

  • **
  • 231
  • Sprzęt: SGH-i780 (Niki 100, C600)
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 28, 2009, 18:22:16 »
dzieki
Masz na mysli moją instrukcje? staralem sie to zrobic przejrzyscie zeby nie powiedziec łopatologicznie  :E
"djfnd
   nie" - co to znaczy?
To zbyt oczywiste ale proste rozwiązania są zwykle właściwe.

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 08, 2010, 17:07:01 »
Mam problem, podczas instalacji Niki-SuperCID-Security-Unlocker STEP1 wszystko się instaluje i gdy dochodzi do 95% wyskakuje ERROR 273. Wyjaśni mi ktoś o co w tym chodzi?

*

Offline 0101marcin

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • htc wizard
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 13, 2010, 18:25:28 »
napiszcie mi drodzy czy jest możliwość zrobienia czegoś nie tak w calej operacji ściągania sim lock ze pòzniej z żadnym radio zasięg nie chce byc taki jak powinien różne romy różne radio jak naj bardziej do siebie dopasowane a jednak zasięg kiepski lub w cale bede wdzięczny za każda myśl która mi pomorze w rozwiązaniu problemu przed zdjęciem sim lock zasięg orange byl bardzo dobry

*

Offline baca01

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IpSE2020, XCOVER5
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 13, 2010, 19:16:39 »
napiszcie mi drodzy czy jest możliwość zrobienia czegoś nie tak w calej operacji ściągania sim lock ze pòzniej z żadnym radio zasięg nie chce byc taki jak powinien różne romy różne radio jak naj bardziej do siebie dopasowane a jednak zasięg kiepski lub w cale bede wdzięczny za każda myśl która mi pomorze w rozwiązaniu problemu przed zdjęciem sim lock zasięg orange byl bardzo dobry


Ty wez sobie lepiej wroc do oryginalnego z Oragne lub jednego z oficjalnych, wydanych przez HTC. Sprawdzisz czy faktycznie masz pady zasiegu w pomieszczeniach czy cos innego. Skoro masz watpliwosci co do zasiegu i jeszcze kombinujesz z nowymi ROMami to nigdy nie dowiesz sie co jest przyczyna (kiepskie radio czy tez stalowe sciany, o ktorych nie wiesz!)
HTC Touch Dual już tylko do testów, Desire  u nowego właściciela a Loox N520 jako podświetlany zegarek w pokoju.

*

Offline m-bee

  • **
  • 231
  • Sprzęt: SGH-i780 (Niki 100, C600)
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 17, 2010, 22:46:28 »
Mam problem, podczas instalacji Niki-SuperCID-Security-Unlocker STEP1 wszystko się instaluje i gdy dochodzi do 95% wyskakuje ERROR 273. Wyjaśni mi ktoś o co w tym chodzi?

a hrad sspl masz tak jak potrzeba? :mysli:

napiszcie mi drodzy czy jest możliwość zrobienia czegoś nie tak w calej operacji ściągania sim lock ze pòzniej z żadnym radio zasięg nie chce byc taki jak powinien różne romy różne radio jak naj bardziej do siebie dopasowane a jednak zasięg kiepski lub w cale bede wdzięczny za każda myśl która mi pomorze w rozwiązaniu problemu przed zdjęciem sim lock zasięg orange byl bardzo dobry
zasieg to nie jest najmocniejsza strona tego telefonu  :-? i trzeba sie przyzwyczaic
u mnie najlepiej spisywalo sie radio  1.65.29.?? albo 1.65.28.?? (wyzszego nie mialem ale po jego wgraniu odczulem wyrazna poprawe) z romem od 6.1 htc i potem z 6.5 tez bez zmian
To zbyt oczywiste ale proste rozwiązania są zwykle właściwe.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 18, 2010, 10:32:04 »
napiszcie mi drodzy czy jest możliwość zrobienia czegoś nie tak w calej operacji ściągania sim lock ze pòzniej z żadnym radio zasięg nie chce byc taki jak powinien różne romy różne radio jak naj bardziej do siebie dopasowane a jednak zasięg kiepski lub w cale bede wdzięczny za każda myśl która mi pomorze w rozwiązaniu problemu przed zdjęciem sim lock zasięg orange byl bardzo dobry
Faktycznie z zasięgiem jest kiepsko :(. Nie rozumiem dlaczego ten model tak ma.
Też mieszałem z różnymi romami i radiami i widzę, że:
ROM 6.1 ( wersja 2.09.405.1 pobrany ze strony HTC) + Radio 1.71.09.01 i jest wyraźna poprawa w zasięgu. Nie ma szaleństwa, ale jest lepiej.

If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline baca01

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IpSE2020, XCOVER5
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 19, 2010, 00:29:34 »

Faktycznie z zasięgiem jest kiepsko :(. Nie rozumiem dlaczego ten model tak ma.
Też mieszałem z różnymi romami i radiami i widzę, że:
ROM 6.1 ( wersja 2.09.405.1 pobrany ze strony HTC) + Radio 1.71.09.01 i jest wyraźna poprawa w zasięgu. Nie ma szaleństwa, ale jest lepiej.

Bawie sie teraz Nokia i powiem ze dawno juz nie mialem takiego efektu jak brak zasiegu czy tez zrywanie rozmow. Czesto mi sie zdarzalo ze rozmowca prosil abym powtorzyl jeszcze raz bo "cos przerwalo".

No coz... na moim Dual-u takich niespodzianek nie mialem :)
Fakt, Nokia szybciej "lapie" 3G i jakby jest czulsza. W HTC jak przejde na druga strone mieszkania to zasieg 3G jest tak slaby ze od razu przelacza sie na GSM. Ale co mi po "kreskach" w telefonie jak rozmowa jest przerywana?... Wole jedna, trzy, ale stabilne "kreski" na Dual-u niz raz full a za chwile zero w Nokii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 00:35:04 wysłana przez baca01 »
HTC Touch Dual już tylko do testów, Desire  u nowego właściciela a Loox N520 jako podświetlany zegarek w pokoju.

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 11, 2010, 12:44:47 »
witam, posiadam maly problem poniewaz czytalem od gory faq :P
i zainstalawlem odrazu spl 1.16
teraz nie moge zejsc do 1.15 ciaglemi pokazuje w bootloaderze spl-1.16.hard...
myslalem ze tylko napis zostal- lecz nie moge wgrac zmodyfikowanego radia aby usunac locka...

Pozdrawiam i licze na konkretna odpowiedz :P lub podpowiedz co zle robie

*

Offline greg3053

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Hero
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK problem
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 18, 2010, 22:19:58 »
Co zrobic zeby Niki-SuperCID-Security-Unlocker step 1 przeszedl do konca? Teraz zatrzymuje sie na 95%.

Wszystkie kroki przeszedlem bez problemu i tutaj utknolem.

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 31, 2010, 11:28:58 »
Sorry za odświeżanie tematu ale może ktoś wrzucić uspl i hard na jakieś inne uploady ? Na xda nie mogę nic pobierać z niewiadomego powodu a zresztą po to jest to forum aby miało swoje pliki a nie wszystko pchane na inne forum. Ludzi mamy fachowców a pliki i tak są opierane na jakichś zagranicznych forach . Prosił  bym o taki zestawik gdzieś na ogulno dostępny upload.

*

Offline baca01

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IpSE2020, XCOVER5
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 10, 2010, 01:57:19 »
Na xda pobierzesz tylko trza sie najpierw zarejestrowac.
HTC Touch Dual już tylko do testów, Desire  u nowego właściciela a Loox N520 jako podświetlany zegarek w pokoju.

*

Offline SonixXxXx

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N70 , HTC Touch Dual WM 6.1
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 26, 2010, 13:37:54 »
Wgralem all działa , ale aparat się nie uruchamia
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2010, 15:44:34 wysłana przez SonixXxXx »
HTC Touch Dual , Windows Mobile 6.1 PL by Kubusik ;]

*

lopez444

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 27, 2010, 23:12:50 »
A dobry wgrales sspl?

*

Offline baca01

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IpSE2020, XCOVER5
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 28, 2010, 00:06:57 »
Skoro wgrales ROM w wersji 6.1 lub nowsze, to obowiazkowo MUSISZ zmienic radio na 1.65 lub wyzsze !!
HTC Touch Dual już tylko do testów, Desire  u nowego właściciela a Loox N520 jako podświetlany zegarek w pokoju.

*

Offline SonixXxXx

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N70 , HTC Touch Dual WM 6.1
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 28, 2010, 09:48:08 »
Tak ,rozwiazalem juz problem wystarczylo zmienic Hard'a  :ohreally:
HTC Touch Dual , Windows Mobile 6.1 PL by Kubusik ;]

*

Offline Ivnz

  • **
  • 218
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG540
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 26, 2010, 15:14:08 »
Zainstalowałem sobie hard SPL 1.15 i zasięg zaczął świrować. W między czasie co prawda było przegrywane radio, próba ściągnięcia CID lecz przy "Niki superCID" step2 nie chce ruszyć to sobie dałem spokój po 5h szukania na marne. Tyle że teraz po zmianie radia na standardowe (1.58.16.27) dalej zasięg mi świruje. Nie bardzo wiem za co się zabrać w takim razie. Może SPL? W tym momencie mam SPL-1.16.USPL. Ma ktoś jakiś pomysł?

*

Offline m-bee

  • **
  • 231
  • Sprzęt: SGH-i780 (Niki 100, C600)
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 26, 2010, 22:46:57 »
wiec przenosimy sie tu?  :ok:
a po co mialem dawac linka jak temat stoi jak wół na samej górze forum?  :P i jak widac udalo Ci sie go znalezc :)
Zasieg w Nikim to problem nie od dzis. Nie wiem co moge Ci poradzic bo dawno pozbylem sie tego sprzetu i nie pamietam juz dokladnie wszystkiego co przy nim robilem.

poprobuj inne radia i poczytaj
http://pdaclub.pl/forum/nike/htc-touch-dual-hard-sspl-simlock-cidlock/msg1206539/#msg1206539
http://pdaclub.pl/forum/nike/htc-touch-dual-hard-sspl-simlock-cidlock/msg1206806/#msg1206806

pozatym wydaje mi sie ze w pierwszym poscie jest link do spl 16 ale juz dokladnie nie pamietam z czym to sie je....

i ostatnia sugestia piszac ze zasieg zaczal swirowac nie licz ze uzyskasz konkretną pomoc  :mysli:
To zbyt oczywiste ale proste rozwiązania są zwykle właściwe.

*

Offline Ivnz

  • **
  • 218
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG540
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 27, 2010, 00:08:41 »
Jeżeli ma ktoś Niki i nie ściągał z niego Cid'a to prosił bym o screen z informacjami o urządzeniu.

*

Offline baca01

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IpSE2020, XCOVER5
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 28, 2010, 02:21:07 »
Do nowych ROMow (WM 6.1 i wyzej) MUSISZ miec radio 1.65 lub wyzsze. Nie przywracaj starego kapcia 1.58 bo tracisz czas i zwiekszasz niepotrzebnie kombinacje. Radio 1.65.29.22 jak i 1.71 jest rownie dobre.
HTC Touch Dual już tylko do testów, Desire  u nowego właściciela a Loox N520 jako podświetlany zegarek w pokoju.

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 27, 2010, 06:44:19 »
witam ,czy jest jakas inna strona czy serwer z tymi plikami , bo tam nie mogę sie zarejestrować jakis błąd mi wyskakuje.
Zakupiłem ten fon i chciałbym zmienic mu rom.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 27, 2010, 08:16:10 »
Napisz o co Ci dokładnie chodzi, to dostaniesz dokładną odpowiedź. Jakich plików szukasz? Przecież się nie domyślimy, jak nie powiesz.

Na teraz odpowiedź na Twoje pytanie brzmi:
Serwer z tymi plikami jest tam.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 27, 2010, 09:10:00 »
Sory, może żle zadałem pytanie , chodzi żeby zdjąć cidlook i resztę zabezpieczeń.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 27, 2010, 09:37:47 »
Może chodzi Ci o to, co załączam do wiadomości.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: HTC Touch Dual Hard SSPL- SIMLOCK- CIDLOCK
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 27, 2010, 10:54:58 »
Wielkie dzięki , eh.......wspomnienia mnie wzięły bo mjałem hd touch ale w moje urodziny spadł z pierwszego pietra.
pozdrawiam.spróbuję po pracy i dam znac czy sie udało.

*

Offline tora007

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xda Mini S
Problem z Hard sspl
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 14, 2011, 19:00:17 »
Witka.

Mam problem. Nie mogę wgrać Hard spl'a do mojego Nikiego. Robiłem to już w kilku PDA, a tu nie umiem. Wszystko kończy się na:
Cytuj
Veryfiting the information on your PDA phone...Please Wait...

Wgrywam sspl-1.6-nike normalnie, odpalam, mam tri colora, odłączam kable, podłączam, odpalam RUU, pokazuje tekst powyżej i koniec. Nic dalej nie idzie, a spl w telefonie nie zmienia się.


Alcatel Easy One -> Sagem MW3020 -> Sony J70 -> Nokia 6810 -> Nokia 6600 -> Nokia 5200 -> Motorola L6 -> SPV C500 -> Nokia 9300i -> SPV M3000