znikające ikony programów z pulpitu w win CE 5.0

  • 9 Odpowiedzi
  • 15768 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

znikające ikony programów z pulpitu w win CE 5.0
« dnia: Kwiecień 04, 2008, 11:09:47 »
Witam forumowiczów

Po odblokowaniu medniona zainstalowałem na nim automape (na karcie SD) i dodałem skrót na pulpicie do tej aplikacji, lecz po soft resecie (nie zawsze znikają) lub po wyczerpaniu baterii znikają ikonki do programów z pulpitu i od nowa trzeba tworzyć skrót do aplikacji, poczytałem na forum że moze to być spowodowane opóźnionym odpalaniem sterowników do karty i dlatego automatycznie jest usuwany skrót,
adnotacja dotyczy wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=2351.0
lecz tam sytuacja dotyczy windows mobile i kart CF i nie wiem jak sie do tego ustosunkować
także proszę o rade chyba ze ktoś ma już sposób na tą sytuacje

pozdrawiam serdecznie

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: znikające ikony programów z pulpitu w win CE 5.0
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2008, 16:48:35 »
Witam forumowiczów. Po odblokowaniu medniona zainstalowałem na nim automape (na karcie SD) i dodałem skrót na pulpicie do tej aplikacji, lecz po soft resecie (nie zawsze znikają) lub po wyczerpaniu baterii znikają ikonki do programów z pulpitu i od nowa trzeba tworzyć skrót do aplikacji, poczytałem na forum że moze to być spowodowane opóźnionym odpalaniem sterowników do karty i dlatego automatycznie jest usuwany skrót,
adnotacja dotyczy wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=2351.0
lecz tam sytuacja dotyczy windows mobile i kart CF i nie wiem jak sie do tego ustosunkować
także proszę o rade chyba ze ktoś ma już sposób na tą sytuacje

pozdrawiam serdecznie
Możesz spróbować zmienić ścieżkę do katalogu desktop (pulpitu) w rejestrze, na jakiś katalog w pamięci Flash, lub na karcie. Jeśli tylko rejestr nie czyści się po każdym resecie, to taka zmiana powinna ustawić pulpit na stałe. Zmianę musisz zrobić w gałęzi HKLM\System\Explorer\Shell Folders\  Wyszukujesz wpis "Desktop" i zmieniasz mu wartość na ścieżkę do odpowiedniego katalogu.

Odp: znikające ikony programów z pulpitu w win CE 5.0
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2008, 09:46:18 »
Tak kolego to było by dobrze w sytuacji gdybym chciał rzeczywiście zmienić folder docelowy pulpitu a tu bardziej chodzi o to, że on sam wyrzuca skróty z pulpitu ( jak domyślam sie do programów do których odnosi sie skrót, a w podanej przez skrót lokalizacji ich nie ma)...  :|

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: znikające ikony programów z pulpitu w win CE 5.0
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2008, 09:57:36 »
Tak kolego to było by dobrze w sytuacji gdybym chciał rzeczywiście zmienić folder docelowy pulpitu a tu bardziej chodzi o to, że on sam wyrzuca skróty z pulpitu ( jak domyślam sie do programów do których odnosi sie skrót, a w podanej przez skrót lokalizacji ich nie ma)...  :|
Teraz zagmatwałeś trochę :) Co ma skrót, do programu - tak jak skasowanie programu, nie usuwa skrótu, tak i odwrotnie. Takie "wyrzucanie" skrótów z pulpitu, to zazwyczaj po prostu przypadłość systemów z Ce 4.2 - konkretnie folder "desktop", w którym trzymane są wszelkie skróty umieszczane na pulpicie istnieje sobie w pamięci Ram (w katalogu windows), a pamięć ta jest czyszczona po każdym resecie w znacznej części urządzeń PNA (ale nie we wszystkich!). Potem katalog desktop przywracany jest z Romu, wraz ze standardową zawartością (albo pusty, albo z jakąś jedną marną ikonką). I teraz, jeśli urządzenie które masz, wraz z resetem czyści tylko pamięć ram, a nie przywraca rejestru, to taka zmiana w shell folders o jakiej pisałem załatwia sprawę (po każdym resecie, na pulpicie pojawią się ikonki ze stałego folderu). Jeśli i rejestr jest przy resecie kasowany, to sprawa jest trochę trudniejsza, ale też da się coś zrobić. Napisałem to bardzo obszernie, bo nie wiem czy dokładnie znasz zasadę działania ce 4.2 (nie bardzo wiedziałem o co Ci chodziło w odpowiedzi).

*

Offline Ler

  • 1
Odp: znikające ikony programów z pulpitu w win CE 5.0
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2008, 14:28:40 »
Angler! Postąpiłem zgodnie z twoimi wskazówkami i teraz mam trwale widoczne ikony skrutów na pulpicie mojej nawigacji.
Wielkie Dzięki!!!

Odp: znikające ikony programów z pulpitu w win CE 5.0
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2011, 15:43:08 »
Witam
Mialem podobny problem podobnie zmieniłem ścieżkę w rejestrze i tu wychodzi problem
Gdy ustawiam ścieżkę na pewien folder na karcie np : SDMMC\pulpit
to po ponownym uruchomieniu nawigacji w rejestrze jest zmieniony wpis ale karta wykrywalna jest już pod nazwą SDMMC2
Miał ktoś taki problem ? i czy da się go jakoś rozwiązać

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: znikające ikony programów z pulpitu w win CE 5.0
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2011, 16:04:34 »
Rzeczywiście sporadycznie zdarzają się takie przypadki, że folder jest tworzony przez "inicjalizacją" karty pamięci, przez co powstaje w RAM'ie a karta dostaje nową nazwę. Wtedy warto przekierować folder na residentflash.

Odp: znikające ikony programów z pulpitu w win CE 5.0
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2011, 17:04:36 »
Jestem z WAMI od wczoraj-z uwagą przeczytałem wskazówki ale muszę się przyznać ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,że nie bardzo je rozumiem i nie wiem co to jest Ce 4.2 lub c-5.Również nie bardzo wiem jak ustawić ścieżki.A te znikające z pulpitu ikonki to nic mi nie dają zrobić  pobrałem 12 programów i za każdym razem muszę je uruchamiać ponownie tworząc skróty.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: znikające ikony programów z pulpitu w win CE 5.0
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2011, 17:52:39 »
Jakie urządzenie posiadasz? Niektóre PNA po prostu nie akceptują żadnych zmian w rejestrze (szczególnie te na procesorach Samsung).

*

Offline iwens

  • 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 330
Odp: znikające ikony programów z pulpitu w win CE 5.0
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2012, 21:53:45 »
Witam
UWAGA to jest zabawa z REJESTREM nawigacji NOKIA 330. System Win CE5.0 core
Ja zrobiłem to tak, jak podpowiada kolega angler22.
Najpierw utworzyłem na Flash Disk, folder o nazwie Windows (do tego folderu wrzuciłem moją tapetę, nazwa - tapeta) a w nim utworzyłem następny folder o nazwie Desktop (to w nim będą zapisane wszystkie skróty programów, które nigdy nie znikną z pulpitu)
Teraz należy podłączyć nawigację pod kompa z zainstalowanym CeRegEditor.
Po nawiązaniu łączności nawi z kompem uruchomić CeRegEditor.
Dokonujemy następujących zmian w rejestrze nawigacji:
1/ HKEJ_LOCAL_MACHINE
 Otwieramy - System - Explorer -Shell Folders
klikamy na Desktop i zmieniamy wpis Dane na :\Flash Disk\Windows\Desktop
zatwierdzamy.
Otwieramy klikając na: init
i tak samo jak wcześniej zmieniamy wpis Dane dla Launch 90 na Explorer.exe
Tym sposobem po odpaleniu nawigacji pojawi sie pulpit, na pulpit kopiujemy swoje programy, których ikonki już nam nie będą znikały.
2/ Tapeta - jeśli chcemy mieć swoją własną a nie tą systemową.
Wchodzimy do HKEY_CURRENT_USER
rozwijamy: ControlPanel
klikamy na: Desktop
zmieniamy wpis: wallpaper 
Dane zmieniamy na: \Flash Disk\Windows\tapeta.bmp
zatwierdzamy.
Tak jak wcześniej mówiłem, plik bmp o nazwie tapeta należy skopiować do utworzonego wcześniej folderu Windows.
Zmiany robiłem dla nawi NOKIA 330
To urządzenie łączyło się z komputerem w taki zawiły sposób, więc też to zmieniłem.
Teraz po podłączeniu kabelka USB automatycznie łączy się z kompem przez Win Mobile lub Active Sync.
Zmiany należy wprowadzić w:
HKEY_LOCAL_MACHINE
Drivers - USB
klikamy na: FunctionDrivers
zmieniamy wpis Dane dla: DefaultClientDriver
na: Serial_Class
zatwierdzamy
Teraz jak podepniemy kabelek do naszej Nawigacji automatycznie mamy połączenie.
UWAGA - przed zabawą zrobić należy kopię rejestru nawigacji.
To powinno działać chyba na każdej nawi z Win CE5.0 a może i 4.
Pozdrawiam