ZENEC ZE-NC 3811D Radio FORD FOCUS MK2 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego

  • 5 Odpowiedzi
  • 5092 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam Posiadam Radio Marki ZENEC ZE - NC 3811D w FORD FOCUS MK2 oprogramowanie navigacyjne jest wgrane do urządzenia interesuje mnie czy da się grać automapę albo tomtom ewentualnie jak wgrać nowe mapy IGo Pozdrawiam z góry dziękuje za pomoc

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ZENEC ZE-NC 3811D Radio FORD FOCUS MK2 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2014, 14:05:25 »
Zapewne najprościej będzie zaktualizować mapy Igo przez Naviextras'a (oczywiście odpłatnie), przy użyciu karty pamięci i aplikacji synctool. Wcześniejsze modele Zenec dawały się odblokować, ale o tym konkretnym modelu nic nie wiem. O ile jednak tylko posiada system win CE i nie jest np. na architekturze MIPS, to na pewno da się odblokować.

Odp: ZENEC ZE-NC 3811D Radio FORD FOCUS MK2 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2014, 15:00:58 »
przez naviexpert to ja wiem ale wiadomo ,że tu chodzi nie odpłatnie a poprzednik tego radia to ZENEC ZE NC 3810 pomocy bo ja tu ręce rozkładam już próbowałem podmieniać mapy ale nic to nie dało

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ZENEC ZE-NC 3811D Radio FORD FOCUS MK2 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2014, 15:08:44 »
A to źle Kolego trafiłeś - jak chcesz "piracić" to nie u nas. Nie pytaj więcej o "lewe" mapy, bo odpowiedzi i tak nie dostaniesz, a możesz się nabawić kłopotów.

Odp: ZENEC ZE-NC 3811D Radio FORD FOCUS MK2 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2014, 19:23:24 »
a kto tu mówi o piraceniu ja chce zwyczajnie wgrać kupioną automapę

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ZENEC ZE-NC 3811D Radio FORD FOCUS MK2 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2014, 19:33:08 »
Z poprzedniego posta wynikało właśnie coś w tym stylu. Jednak równie dobrze oczywiście mogą Ci nie odpowiadać mapy i program IGo i nie masz zamiaru płacić za aktualizację, tylko chciałbyś się przesiąść na znacznie bardziej dopracowaną (mowa o mapie PL) AutoMapę. I to popieram...
Co do odblokowania - zazwyczaj używa się struktury plików i katalogów, jakie występują w narzędziu synctool. Trzeba ściągnąć takie narzędzie dla danego modelu Zenec, rozpakować sobie na pendrive'a i zbadać pliki. Zazwyczaj można podmienić aplikację (plik exe) aktualizacji na swój (choćby totalcommander) i z niego działać dalej. Tylko OSTROŻNIE, bo jak coś namieszasz na wbudowanym w nawi dysku flash, sprzęt może odmówić współpracy.