zawieszająca się automapa 5.0.5

  • 1 Odpowiedzi
  • 1184 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zawieszająca się automapa 5.0.5
« dnia: Maj 20, 2008, 19:05:38 »
Witam

Mam problem z automapą 5.0.5 - zainstalowałem ją w mojej nawigacji  ( smartgps ), zainstalowało się wszystko poprawnie lecz mam problem z uruchomieniem - program zawiesza się po wyszukaniu satelit ( program i mapy mam zainstalowane na karcie pamięci )

czasem się uruchomi i działa poprawnie ale przeważnie się zawiesza po wyszukaniu satelit :(

czy winą może być kiepska jakość kart pamięci - mam najtańszą kartę sd kingstona

dziękuję za podpowiedzi
marcin_dob


Odp: zawieszająca się automapa 5.0.5
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2008, 00:59:44 »
Rada
Wygląda również ze otrzymaliśmy pomocne info od usera latinol na częsty problem zawieszania sie nowo wgranej AM z chwilą pierwszego uruchomienia i złapania satelit:
latinol napisał/a:
Wejść do katalogu nowej AM5.05 np. \SDMMC\AutoMapa EU\Settings Files
Są tam dwa pliki gps.info oraz gps.settings
Wywalic je i reset.
Przy kolejnym uruchomieniu AM stworzy je sobie na nowo.
Żeby urzadzenie nie mialo problemow ze zlapaniem pierwszego sygnalu, to uruchomić Akire na dworze. Żeby się nie męczyło. Sprawdzone.

Jeżeli jednak usunięcie powyższych pliczków wam nie pomoze to user max zadziałał w tej sytuacji inaczej ale równiez z sukcesem
max napisał/a:
Mam taki sposób.
Przed pierwszym znalezieniem sygnału GPS po zainstalowaniu AutoMapy należy (np w mieszkaniu, aby nie znalazł sygnału) wejść w:
Menu>Prowadź do>Adresy
podać swoją aktualną lokalizację i wybrać Pokaż na mapie.
Następnie można wyjść na zewnątrz budynku i poczekać na znalezienie satelit nie otwierając okna z siłą sygnału GPS (ilość satelit).
Przy kolejnym uruchamianiu nie ma tego problemu.
Lucca 5.2 + AM 5.0.5