z GPS-em... na GRZYBY !! ;))

  • 1 Odpowiedzi
  • 3129 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
z GPS-em... na GRZYBY !! ;))
« dnia: Październik 16, 2008, 01:21:32 »
Temat jest na pozor smieszny, bo ktoz by sie uganial po lesie za grzybami jeepem 4wd...

Ale troche nie o to chodzi ;) Chodzi o to, ze wybierajac sie na jesienne grzybobranie GPS moze byc na prawde bardzo przydatny - jesli umiemy go wlasciwie uzyc i mamy dobry program do nawigacji...

PIERWSZA funkcja - Chodzi np. o to, ze jesli wychodze z samochodu, lubie sobie ot tak po prostu swobodnie polazic po lesie i pozagladac pod liscie, w poszukiwaniu grzybkow - NIE MARTWIAC SIE, jak wrocic do wlasnego samochodu i gdzie on wsrod gaszczy jest - tu wskazywanie kierunku do zaprogramowanego celu (punkt na azymut) - ot tak, spojrze sobie na ekranik i wiem ze do samochodu mam 'lekko w lewo' ;)

DRUGA funkcja - zapis SLADU, czyli trasy, po ktorej szedlem - jesli byla malownicza i pelna podgrzybkow - chetnie przejde sie tym samym szlakiem

TRZECIA funkcja - wlasne punkty POI - czyli pod tym debem borowiki a pod tamtym swierczkiem podgrzybki ;) jesli jeszcze tak zdefiniowane punkty POI daja sie zapisac jako osobny zbior / plik, np. lasy Kabackie, czy Puszcza Notecka, to juz super :)

I tu Pytanie - czy ktos z szanownych Forumowiczow ma wyprobowany jakis program do tak specyficznych zadan? A moze zdefiniowany profil uzytkownika w ktoryms z nich?

Chetnie wymienie sie opiniami i doswiadczeniami !!!
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: z GPS-em... na GRZYBY !! ;))
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2008, 07:41:48 »
Automapa? :)

PIERWSZA funkcja - po odpięciu zasilania (gdy AM jest włączona) zapisuje punkt ulubiony "Samochód"

DRUGA funkcja - jest. Niestety po takim śladzie nie da się później nawigować. ale można go oglądać podczas pieszej wędrówki i się
"nakierowywać"

TRZECIA funkcja - jest wszystko to, co mówisz
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4