Wredny MyGuide 4000

  • 7 Odpowiedzi
  • 3382 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Wredny MyGuide 4000
« dnia: Styczeń 31, 2009, 20:39:26 »
Jak w temacie trafil mi sie Wredny MyGuide 4000 :) do odblokowania, znaczy sie trafil.

Niby prosty byl - na SD card jest Mobilenavigator folder, wiec wiadomo - prosciutko.

W Morta skrypt dalem:

if procExists MainShell.exe
   kill MainShell.exe
EndIf
run \SD card\menu\menu.exe

I fajnie - odpala to co chcialem.

Do czasu rozladowania baterii ;/ Poki baterie byly - aktywne w momencie startu byly TRZY ikony: NAVI, MP3, SETTings
Po zdechnieciu baterii zrobila sie nieaktywna ikona NAVi ;/ Oczywiscie na karcie SD nie bylo zadnych modyfikacji..

Patrze wiec na urzadzenie - jest, a raczej BYL tam folder \MyFlashDisk z folderem \MyGuide i folderami plikow jezykowych

Folder sobie oczywiscie moge dogrywac-  znika - jak sen zloty, tak jakby pamiec Flash zostala zjedzona przez kosmitow. .

Co bardzo dziwne dla mnie - po rozladowanu baterii \MyFlashDisk ZNIKNAL :) Ciekawostka. Zadnych zmian w Rejestrze (bo zdzyl mi sie taki sprzet, ze w rejestrze znikal wpis nt czytania karty sd i Flash)

Ma ktos moze pomysl na przyczyne podobnego zachowania urzadzenia?
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Wredny MyGuide 4000
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2009, 21:47:35 »
Tak - spotkałem się z identycznym zachowaniem części Goodmansów i Axionów 374 - po rozładowaniu baterii kasowała się zawartość wbudowanej pamięci flash, a tam siedziało sobie menu (Dshell.exe) i sprzęt nie wstawał. Na szczęscie było połączenie Activesync. Rozwiązaniem było umieszczenie na karcie fałszywej instalki destinatora i menu (autorunce.exe i Dshell.cab). Można sobie nawet było w Cabie przygotować sowje menu i ono się samo instalowało - ewentualnie skrypt za autorunce.exe. Nie wiadomo tylko, czy Myguide zareaguje na autorunce.exe z karty.

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Wredny MyGuide 4000
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2009, 14:10:30 »
On jest na prawde wredny :)
Nie reaguje na autorunce.exe, nawet na oryginalna instalke z nmawdce.cab od Mediona 150 :)
Co wiecej, nie reaguje na zaden znany mi updateme.exe i temu kilkanascie podobnych..
Sprobuje jeszcze z addons.txt ... Chociaz jak pamietam, nie dzialaly na wyzszych modelach Myguide..
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: Wredny MyGuide 4000
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2009, 22:48:53 »
kolego mam prosbe potrzebuje plik backup.stg  bo mam taka sama navi i ja uwalilem zmniejajac rejestry prosze cie o pomoc

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Wredny MyGuide 4000
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2009, 09:23:07 »
Backup STG można przywrócić tylko jeśli komunikacja z PNA po Activesync działa bezproblemowo. Jeśli działa, to znaczy, że sprzętu całkowicie nie "uwaliłeś", tylko być może wyłączyłeś nakładkę, nie włączając explorera (przykładowo). Może być ciężko zdobyć orginalny backup rejestru do 4000, ale domyślam się, że grzebałeś w sekcji init rejestru. Połącz się przez AS z PC'tem, odpal na PC CEregeditora i napisz jakie wpisy launch tam masz.

Odp: Wredny MyGuide 4000
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2009, 20:41:45 »
witam kolega ΠΟΝΤΙΚΟΣ  podesłał mi Backup STG  ale niestety okazuje sie ze moja nawi to myguide SilverCrest 4000  i od myguida o ktorym pisal ΠΟΝΤΙΚΟΣ Backup  nie pasuje komunikacje mam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Wredny MyGuide 4000
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2009, 20:48:02 »
Skoro komunikacja jest, to tylko trzeba sobie przypomnieć, gdzie się grzebało (domyślam się, że sekcja Init) i spróbować odtworzyć zmiany, ewentualnie dopisać explorera (jeśli jest wbudowany).

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Wredny MyGuide 4000
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2009, 01:38:16 »
HKLM\Init klucz Launch50 - wartosc Explorer.exe

To taka najbardziej prymitywna metoda na głoda ;)
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..