Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net

  • 29 Odpowiedzi
  • 9908 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« dnia: Czerwiec 26, 2009, 22:57:11 »
Witam serdecznie potrzebowałbym informacji jak odblokować nawigacje BEMI-NAV z windowsem 4.2 net bo niestety nigdzie nie moge znaleść informacji.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2009, 20:21:37 »
Za mało danych - napisz, jaka mapa jest w standardzie, czy jest na karcie, czy na wbudowanym flashu, oraz czy jest komunikacja Activesync z tym sprzętem.

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2009, 12:35:30 »
Mapa jest IGO z 2006 roku znajduje sie na karcie. Nawigacja komunikuje sie z aktive sync. Są widoczne foldery Application Data, Documents and Settings(w nim Default), My Documents(w nim IGO2006), Network, Program Files(ikonka Promand Prompt), SDMMC, Temp, Windows, oraz taka ikonka Control Panel. W SDMMC znajduje sie ich więcej są to GPSLOG, IGO, device.nng, iGO_backup, NK, NK.bin_back. W folderze IGO znajduje się CONTENT, CUSTOM, GPSLOG, LANG, MAPS, POI, SAVE, SCHEME, SKIN, VOICE, CRASH, DATA, iGO, iGO.db, IGOPNA.E,  IGOPNA, igopna.mscr, KILLPROC, LICENSE, MortScript, SYS, TAHOMA, TAHOMABD.
Myśle że chociaż troche sie w tym idzie połapać wypisałem wszystko co tam jest Pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2009, 12:45:37 »
Jasne, że wystarczy - bardzo dobrze opisałeś sytuację. Widać, że ktoś już "grzebał" przy nawigacji - o czym świadczą pliki mortscripta w katalogu IGO (IGOPNA, igopna.mscr, mortscript.exe). Na początek proponuję otworzyć sobie na PC w notatniku plik igopna.mscr - bo tutaj najprawdopobobniej będzie można dodać "odblokowanie". Zrób sobie najlepiej najpierw kopię zawartości karty, to później będziesz mógł absolutnie bezpiecznie eksperymentować. Wklej tu zawartość IGOPNA.mscr

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2009, 13:25:19 »
Nie zabardzo sie znam jak to otworzyć w tym notatniku ale wyskoczyło mi takie coś   CreateShortcut("\Windows\Desktop\iGO.lnk", "\SDMMC\iGO8\iGO8.exe")

Message("Modded by bobschi! Vistit http://www.gsmfreeboard.com", "Info")

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2009, 13:59:00 »
Wygląda na to, że jednak ten skrypt nie jest wykorzystywany, bo jedyne co robi, to tworzy skrót do aplikacji Igo8 na pulpicie windowsa CE (widoczne dopiero po odblokowaniu) oraz wyświetla wiadomość z tekstem "modded by.....". Napisz w jakim stanie jest teraz nawigacja - po resecie uruchamia sie jakieś fabryczne menu, z którego można wybrać "nawigacja" i wtedy uruchamia się Igo?

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2009, 14:16:10 »
Startuje normalnie pisze BEMI-NAV taka jakby tapeta za chwile wyskakuje pulpit orginalny z mozliwością wyboru znalezienia miejsca i innych różnych opcji samo automatycznie sie uruchamia. Kiedyś ktoś mi na początku wgrał IGO 8 ale niestety tylko trzy mapy wtedy wybierało sie z pulpitu tak jakby była odblokowana nawigacja. Chciałem mieć więcej państw to wrócił to do akiego stanu a teraz niestety nie mam z tym kolesiem kontaktu i próbuje coś stworzyć bo te mapy są nie za dokładne.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2009, 14:47:02 »
Pobierz z wątku download\Win CE http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=130793.0 programik Filemance. Wrzuć go na kartę, do katalogu Igo i zmień mu nazwę na Igo.exe - zobacz, czy się uruchomi.

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2009, 15:08:31 »
Niestety wszystko jest tak jak było.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2009, 16:34:10 »
Jeśli nie pokręciłeś czegoś z nazwami, to znaczy, że wcale nie odpala Ci się Igo z karty, tylko z jakiejś innej lokalizacji (inaczej zamiast Igo uruchomił by się FilemanCE). Zresztą może powinienem zapytać wcześniej - jak wyjmiesz kartę też odpala tak samo?

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2009, 17:52:52 »
Jak wyjme karte to podaje że brak karty i nic sie nie odpala.
Napisane: Czerwiec 28, 2009, 17:37:39
Jak usune czytnikiem taki katalog czy jak to nazwać igpona to wtedy zaczyna sie uruchamiać i pisze not file igopna.exe próbowałem ten programik tak nazwać ale to nic nie daje zostawiłem sam program bez tego igopna.exe to napisało że tego nie ma jak to zostawiłem to wtedy sie uruchamia nawigacja. Zachowuje sie tak jakby tego programu wogóle tam nie było.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2009, 18:28:59 »
Trudno mi tak na odległość powiedzieć, czy wszystko robisz dobrze (czasem np przy zmianie nazwy pliku ludzie dopisują .exe i z pliku filemance.exe robi się igo.exe.exe :) ) Skoro spróbowałeś podstawienia za wszystkie exeki z karty (to znaczy Igo.exe i Igopna.exe) i nadal nic, to można spróbować metody mniej bezpiecznej i skutecznej tylko, jeśli urządzenie ma trwały rejestr. Zainstaluj sobie na PC program Ceregeditor i po połączeniu z urządzeniem przez Activesync przejdź otwórz rejestr. Odnajdź gałąź HKLM\Init i przyglądnij się wpisom LaunchXX. Na początek sprawdź, czy jest wpis explorer.exe. Zazwyczaj wpisy które odpowiadają za nakładkę (zablokowanie) mają w nazwie coś z shell i są odpalane na końcu (launch70 - 90).  Uwaga!! - należy postępować BARDZO ostrożnie, bo jak zmienisz nie to co trzeba, możesz załatwić sprzęt. Przy okazji zrób sobie kopię zapasową rejestru. W AS przez narzędzia\Tworzenie kopii zapasowej  i w ceregeditor (narzędzia\kopia\twórz obraz - kopię). Może najlepiej wklej zawartość HKLM\Init tutaj to sprawdzimy co tam siedzi.

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2009, 19:36:07 »
nazwa                                     typ                                  dane
Depend 30                    REG BINARY                           14 00                 
Depend 50                    REG BINARY                           14 00 1E 00
Depend 60                    REG BINARY                           14 00
Depend 90                    REG BINARY                           14 00 1E 00
Launch 20                     REG SZ                                  dewice.exe
Launch 30                     REG SZ                                  gwes.exe
Launch 50                     REG SZ                                  explorer.exe
Launch 60                     REG SZ                                  services.exe
Launch 90                     REG SZ                                  bootap2.exe

Niestety ręcznie to przepisałem bo nie umiałem tego skopjować ale jest.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2009, 19:41:06 »
No to wszystko jasne - plikem odpowiedzialnym za "zablokowanie" jest bootap2.exe, explorer jak widać na liście jest. Na większości urządzeń z trwałym rejestrem zastąpienie wpisu bootap2.exe np przez donothing.exe spowoduje "odblokowanie", ale 100% gwarancji, że u Ciebie nie spowoduje to uszkodzenia sprzętu dać nie mogę!

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 28, 2009, 19:45:33 »
Podmieniłem całkiem plik igopna.exe na tego filemana i uruchamia sie fileman tylko nie wiem co dalej.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 28, 2009, 19:50:45 »
No to przecież od początku o podmianę chodziło! Dobrze, że w końcu zrobiłeś to właściwie :) Zasadniczo z Filemance można już uruchamiać co się chce (także programy nawigacyjne) ale dla wygody lepiej odblokować do końca. Proponuję dograć na nawigację jeszcze Itask'a (też jest w wątku dowload). Uruchom go, przejdź na zakładkę process i spróbuj zamknąć wszystkie procesy oprócz device, gwes, explorer, services, nk - jak pozamykasz, zamknij też Itaska i filemance. Jeśli zobaczysz pulpit, to znaczy, że jest OK. Wtedy tylko trzeba odpisać nazwy procesów które zamknąłeś i zrobi się automat odblokowujący.

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2009, 20:42:38 »
x
Napisane: Czerwiec 28, 2009, 20:23:20
Usuwam te procesy i albo robi sie mi białe tło na ekranie i dlaej to samo albo że illegal operation czy coś.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2009, 20:43:47 »
Może się tak zdarzyć, że tło domyślne w windowsie będzie białe! Jakie konkretnie procesy zamknąłeś (nazwy)?

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2009, 21:00:00 »
Jak chce usunąć itask.exe to wraca do filemance spowrotem czyli tego chyba nie, Igopna.exe jak sie usunie to wraca do ekranu BEMI-NAC ale nadal idzie usuwać procesy następnie rnapp.exe, rapisrv.exe, repllog.exe, udp2tcp.exe, filesys.exe. jak usune Igopna.exe to idzie na końcu zamknąć tylko itaskai jest ekran BEMI-NAV. Po resecie jest filemance i robie to samo tylko nie usuwam igopna.exe zamkne itaska i filemance pojawia sie biały ekran.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 28, 2009, 21:10:04 »
Niepotrzebnie robisz to wszystko na podłączonym kablu USB - przez to masz dodtkowe 4 procesy (repplog itp). Proces IGOPNA to filemance - powinieneś pamiętać, przecież sam podstawiałeś :) Procesu Itask nie zamykasz, bo nie po to otwierałeś program Itask, żeby go zaraz zamykać. Zamykaj procesy z listy, OPRÓCZ TYCH : Itask, igopna, Filesys, Device, Gwes, Rapisrv, repllog, UDP2tcp, rnapp, explorer, system, services.

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 28, 2009, 21:28:13 »
Mam w nawi słabą baterie i dlatego z kablem ok mam ekran BEMI-NAV i moge se na nim tworzyć foldery.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 28, 2009, 21:59:10 »
No to tak jak mówiłem masz odblokowany system. Jaki proces zamknąłeś, żeby się biały ekran pokazał? Chodzi o zrobienie automatu. Do tego można jeszcze włączyć pasek start (powinno się dać) i masz pełnego CE.

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 28, 2009, 22:05:46 »
Mam ekran BEMI-NAV czyli taką tapete jakby a jak otworzyć program z nawigacją albo jak bym chciał sobie całkiem inne mapy dać to jak??. Dzięki serdeczne wogóle za dużą chęć pomocy.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 28, 2009, 22:09:34 »
Nawigację trzeba po prostu zainstalować na karcie pamięci, a później zrobić sobie do niej skrót na pulpicie (to jest to białe "tło" jak to nazywasz).

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 28, 2009, 22:14:16 »
Tego białego tła już nie mam ale mam te nakładke BEMI-NAV a czy tereaz te nawigacje którą mam na karcie moge jakoś uruchomić??.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 28, 2009, 22:16:52 »
Wszystko możesz uruchomić - kwestia zrobienia sobie skrótu na pulpicie, albo w menu. Może lepiej odezwij się na GG bo tak się ciężko dogadać (nie podałeś nazw procesu do zrobienia automatu na przykład). Wychodzi na to, że można wykorzystać dowolny plik exe podstawiony za IGOPNA.exe na karcie. Nawet jeśli będzie to pusty plik, urządzenie uruchomi się z pulpitem Win CE (bez paska start). Póki co Kolega Esio80 jeszcze nie sprawdził, czy rejestr jest trwały, czy też skróty na pulpit trzeba kopiować mortscriptem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2009, 20:09:14 wysłana przez angler22 »

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 09, 2010, 07:59:19 »
Witam. Posiadam tą samą nawigację co kolega esio i mam podobny problem, mapy są stare i nigdzie nie można dostać akutalizacji. Nie mogę jej odblokować postępowałem zgodnie z powyższymi instrukcjami tyle że automapa po wgraniu odpala się normalnie lecz przy dotknięciu ekrani wszystko gaśnie, nawigacja działa ale bez podświetlania. mapy igo w ogóle nie wchodzą, a rejestr jest trwały. Udało mi się uruchomić windowsa, itaska i filemance. Proszę o pomoc.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 09, 2010, 08:35:26 »
Sporadycznie na niektórych urządzeniach trzeba wyłączyć w AM zarządzanie energią, bo inaczej są takie kwiatki. Można to zrobić w plikach konfiguracyjnych AM.

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 09, 2010, 11:34:01 »
Dzięki, udało się i wszystko działa. :ok: Tzn. automapa na razie.

Odp: Witam potrzebuje pomocy przy odblokowaniu windows ce 4.2 net
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 09, 2014, 18:26:02 »
Dziękuję za wątek, udało mi się wgrać działającą AM na Bemi-Nav S900. Dzięki