Sygnał GPS był, ale się zmył :/

  • 8 Odpowiedzi
  • 6249 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sygnał GPS był, ale się zmył :/
« dnia: Luty 09, 2013, 14:14:54 »
Witam Wszystkich Klubowiczów :)

Mam mały problem z małą nawigacją :-| Mam urządzenie Mio Moov 300 (bez karty pamięci) i miałem odblokowane przez kolegę który wgał mi wcześniej Auto Mapę 6.10.0 albo jaką starszą.Diałała znakomicie :grin:  Ale że Polska się rozwija i mamy dużo ładnych i dziurawych dróg, poprosiłem innego kolegę aby mi zaktualizował. I zrobił to.. (ja się na tym kompletnie nie znam)
 Wgrał mi Auto Mapę 6.12.0 i na początku wszystko chyba działało bo sygnał łapał, ale postanowiłem sobie dodać nowe głosy i od tamtej pory sygnału nie może złapać.
Czy to możliwe że przez dodanie głosów stracił sygnał?
Czy może mi ktoś podpowiedzieć krok po kroku co mogę z tym zrobić ?
Z góry dziękuję i Pozdrawiam  :grin:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Sygnał GPS był, ale się zmył :/
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2013, 15:17:54 »
Samo dodanie głosów nie ma w żaden sposób wpływu na ustawienia AM (a tym bardziej na odbiornik GPS). Może po prostu wyczyściłeś przy okazji wszystkie ustawienia? Uruchom autowykrywanie GPS i jeśli nic nie znajdzie na baudrate 4800 przestaw na wyższe.

Odp: Sygnał GPS był, ale się zmył :/
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2013, 15:33:13 »
Po aktualizacji sam na pulpicie pokazywał że szuka sygnału. Ale jak się obraził na szukanie to nawet nie pokazywał tego na pulpicie. Wczoraj troszkę czytałem na necie i znalazłem aby ustawić port na COM2 (był auto) i szybkość na 4800.
Ale po ustawieniu portu na COM2 zaczął znów pokazywać na pulpicie że szuka, ale nadal nie może znaleźć. Nawet na większych. :sad:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Sygnał GPS był, ale się zmył :/
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2013, 19:50:59 »
A gdzie szukasz tego sygnału? Czy przypadkiem nie w ciepłym domku? Tu z pewnością nie znajdziesz (sporadycznie może się udać, ale raczej na to nie licz).

Odp: Sygnał GPS był, ale się zmył :/
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2013, 22:27:34 »
No właśnie nie Kolego  :P
Ale mam też na urządzeniu zainstalowane inne mapy takie jak I Go i Mio Map, ale na żadnym nie łapie sygnału  :-|
Może po prostu uszkodziłem antenę lub poprzestawałem w panelu sterowania urządzenia :/
Czy można w jakiś sposób sprawdzić czy antena działa?  :worried:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Sygnał GPS był, ale się zmył :/
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2013, 09:25:40 »
Wystarczy w AutoMapie wyłączyć "proste menu", a potem wejść na 3 zakładkę w "informacje GPS". Zobaczysz tam przelatujące literki i cyferki (typu $GPRMC,12345 .........). Jeśli takowe są, to wszelkie ustawienia jakie można zmodyfikować w AutoMapie są w porządku. Jeśli 3 zakładka jest pusta, to źle ustawiłeś port lub baudrate.

Odp: Sygnał GPS był, ale się zmył :/
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2013, 21:17:30 »
Jest pusta 3-cia zakładka. :/
jak ustawiam port AUTO to nie mogę wejść w informacje GPS, ale jak ustawię na COM2 to jest możliwość wejścia, ale trzecia zakładka jest totalnie pusta.
Co robić ?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Sygnał GPS był, ale się zmył :/
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2013, 21:50:26 »
Widać, że problemem nie jest ani widoczność nieba, ani sama antena, tylko albo odbiornik się uszkodził (zawiesił?) albo coś poknociłeś z ustawieniami. AutoMapa wykrywa poprawnie odbiornik GPS w przypadku, gdy komunikuje się on z typowym baudrate 4800. Jeśli jest inny (a w Mio często jest), to trzeba ustawić ręcznie, lub też uruchamiać procedurę autowykrywania, za każdym razem ustawiając kolejną wartość (9600, 14400, 19200, 38400, 57600, 115200).
Z tego co pamiętam na Moov 300 port GPS to com2 a baudrate 57600 (spróbuj tak ręcznie ustawić i zaglądnij na 3 zakładkę).
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 21:54:00 wysłana przez angler22 »

Odp: Sygnał GPS był, ale się zmył :/
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2013, 12:41:22 »
Dzięki Kolego za pomoc  :)
Jeszcze próbowałem ustawiać, ale mimo to jakoś nie łapała sygnału. wczoraj podjechałem do znajomego i powiedział że wszystko jest w porządku i że łapie sygnał. Dziś sprawdzałem i rzeczywiście łapie.  :grin:
Oby już tak zostało :)
Pozdrawiam serdecznie   :grin: