PDAclub.pl

Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) => Nawigacje PNA / PND - Ogólnie => Wątek zaczęty przez: ravenmag w Kwiecień 06, 2017, 18:40:58

Tytuł: SmartGPS SG730- skąd wziąć ROM?
Wiadomość wysłana przez: ravenmag w Kwiecień 06, 2017, 18:40:58
Witam.

Mam na warsztacie SmartGPS SG730. Od pewnego czasu podczas korzystania z aplikacji nawigacyjnej, urządzenie wyświetla komunikat po czym restartuje się. Komunikat wyświetlany jest jedynie przez ułamek sekundy więc nawet niemożliwe jest przytoczenie jego treści. Poza tym dzieje się to w losowo wybranych momentach, bez niczego co zapowiadałoby wystąpienie błędu.

Pomyślałem, że można by przeflashować urządzenie, ale nie mogę znaleźć żadnego ROMu. Czy mógłby mi ktoś pomóc? Ma może ktoś backup, ROM czy cokolwiek fashowalnego? Ewentualna wiedza jakie bebechy siedzą w środku i od czego innego ROM mógłby pasować (wszak to powszechna praktyka, że urządzenie X to to samo co Y i Z ale w innej obudowie) także będzie pomocna. Pisałem bezpośrednio do serwisu, ale nie udostępniają firmware. Proszę o pomoc.
Tytuł: Odp: SmartGPS SG730- skąd wziąć ROM?
Wiadomość wysłana przez: angler22 w Kwiecień 06, 2017, 22:05:13
Jedyna sensowna opcja, to rozpruć obudowę i odczytać oznaczenia z płyty. Potem można szukać FW pod kątem danego oznaczenia na rosyjskich i chińskich forach dotyczących nawigacji.
Tytuł: Odp: SmartGPS SG730- skąd wziąć ROM?
Wiadomość wysłana przez: ravenmag w Kwiecień 07, 2017, 10:22:17
Też o tym pomyślałem. Nawi musiała jechać w trasę więc popracuję nad tym w weekend. Dzięki za zainteresowanie tematem.