Problem z PNA - Transonic PNA-7000T rozłdował się

  • 5 Odpowiedzi
  • 3267 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z PNA - Transonic PNA-7000T rozłdował się
« dnia: Luty 11, 2008, 01:36:59 »
dostałem do uruchomienia (po rozładowaniu baterii) tego PNA z ori mapą Mobile Navigator 6 i mam wielki problem w instrukcji jest napisane aby włożyć kartę do urządzenia (MN6 samo instalujący się) i przytrzymać 6 sekund przycisk włączania i nic się nie dzieje...  Urządzenie uruchamia się po przyciśnięciu przycisku z ikonką flagi (pod przyciskiem włączania) i ukazuje się jedynie niebieskie tło z napisem 400F_PVT_R07_0131 64MB i poniżej menu :
0=WINCE Upgrade
1=UBOOT Upgrade
2=BT&GPS Test
3=Other Tools

i w żaden sposób nie mogę zainstalować MN6... POMÓŻCIE !
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 07:39:26 wysłana przez alvaroalvaro78 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Problem z PNA - Transonic PNA-7000T rozłdował się
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2008, 09:40:15 »
dostałem do uruchomienia (po rozładowaniu baterii) tego PNA z ori mapą Mobile Navigator 6 i mam wielki problem w instrukcji jest napisane aby włożyć kartę do urządzenia (MN6 samo instalujący się) i przytrzymać 6 sekund przycisk włączania i nic się nie dzieje...  Urządzenie uruchamia się po przyciśnięciu przycisku z ikonką flagi (pod przyciskiem włączania) i ukazuje się jedynie niebieskie tło z napisem 400F_PVT_R07_0131 64MB i poniżej menu :
0=WINCE Upgrade
1=UBOOT Upgrade
2=BT&GPS Test
3=Other Tools

i w żaden sposób nie mogę zainstalować MN6... POMÓŻCIE !
Rozładowanie bateri nie ma tu nic do rzeczy - jeśli po uruchomieniu pokazuje się od razu niebieski ekran, to znaczy, że sprzęt ma prawdopodobnie uszkodzony ROM. Nie wiem, czy jest podobny w działaniu do Medionów typu 46X i 47X, w których hard reset wykonuje się przytrzymując (długo) przycisk włączania. Spróbuj wyjść z trybu Bootloadera poprzez reset (rysik w dziurkę, albo hard - przytrzymanie przycisku włączania). Jeśli nie pomoże, to musisz znaleźć odpowiedni ROM do tego urządzenia.

Odp: Problem z PNA - Transonic PNA-7000T rozłdował się
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2008, 16:40:47 »
gdzie szukać takiego ROMu ?  :-?

a co do Hard Resetu to w tym urządzeniu wykonuje się następująco :

1. wlaczyc urzadzenie

2. wyciagnac karte SD

3. wcisnac guzik startowy okolo 7 sek

4. odczekac 5 sek

5. wcisnac ponownie guzik startowy ok 5 sek.

6. urzadzemie bedzie pytac o karte SD

7. Wlozyc karte SD do urzadzenia ( wszystkie dane ponownie beda sie ladowac)

« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 16:51:41 wysłana przez alvaroalvaro78 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Problem z PNA - Transonic PNA-7000T rozłdował się
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2008, 17:11:28 »
gdzie szukać takiego ROMu ?  :-?
a co do Hard Resetu to w tym urządzeniu wykonuje się następująco :

3. wcisnac guzik startowy okolo 7 sek
4. odczekac 5 sek
5. wcisnac ponownie guzik startowy ok 5 sek.


Pozostawiłem tylko te punkty, które faktycznie odpowiadają za hard reset. po takim resecie urządzenie najpierw powinno poprosić o kalibrację ekranu, a dopiero później ewentualnie o kartę pamięci. Nie ma prawa się pojawiać niebieski ekran (on oznacza uszkodzenie romu). No chyba że sam taki ekran wywołasz przyciskiem :) To jak jest w końcu u Ciebie - po resecie od razu pojawia się niebieski ekran?

Odp: Problem z PNA - Transonic PNA-7000T rozłdował się
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2008, 23:08:09 »
u mnie jezt tak że przyciskiem od włączania w ogóle się nie uruchamia urządzenia... Włącza się dopiero gdy przytrzyma się chwilę przycisk z flagą (znajduje się on pod przyciskiem od włączania) i wtedy od razu włącza się niebieski ekran

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Problem z PNA - Transonic PNA-7000T rozłdował się
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2008, 09:43:01 »
u mnie jezt tak że przyciskiem od włączania w ogóle się nie uruchamia urządzenia... Włącza się dopiero gdy przytrzyma się chwilę przycisk z flagą (znajduje się on pod przyciskiem od włączania) i wtedy od razu włącza się niebieski ekran
A Hard resetu próbowałeś? Chodzi o przytrzymanie przycisku włączania przez 5 sekund, później puszczasz i jeszcze raz przyciskasz na jakieś 5-10 sekund.