Problem Medion E3115 - wisi na ekranie startowym

  • 6 Odpowiedzi
  • 5553 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
Problem Medion E3115 - wisi na ekranie startowym
« dnia: Grudzień 03, 2008, 10:33:24 »
Witam,
Mam problem z nawigacją Medion GoPal E3115. Ładuje się do momentu pokazania planszy startowej "Medion GoPal", pokazuje w lewym dolnym rogu wersją firmware i dalej nic nie przechodzi. ActiveSync nie widzi urządzenia. Nie mogę nigdzie znaleźć żadnego firmware'u żeby wgrać ponownie. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Problem Medion E3115 - wisi na ekranie startowym
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2008, 12:15:53 »
Większość nawigatorów ze stajni Mediona posiada Hard reset (wszystkie z seri 4XX na pewno). Spróbuj przytrzymać długo przycisk power, ewentualnie jakaś inna kombinacja. Hard reset zadziała tylko jeśli sprzęt przestał działać "sam z siebie", jeśli zaś wysiadł po próbie wgrania romu (np z innego urządzenia) hard reset nic nie zmieni.
Dodane - nie pamiętam czy to była instrukcja do 3115, ale spróbuj przytrzymać przyciski regulacji głośności (+ i -) i jednocześnie wcisnąć reset (rysikiem w dziurce).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2008, 12:18:09 wysłana przez angler22 »

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
Odp: Problem Medion E3115 - wisi na ekranie startowym
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2008, 13:55:36 »
Wciśnięcie + i - skutkuje wejściem w procedurę testową, którą PNA przechodzi. Po wyjściu znowu ekran powitalny i wisi... Myślę, że wgranie firmware obudziłoby urządzenie, ale to tylko moje gdybanie...
Na elektrodzie jeden człowiek zamieścił backup swojej navi, ale moderator niestety go usunął. Na stronach Mediona nie ma firmware do wersji 3xxx (są tylko do wersji 4xxx, 5xxx).
Potrzebna pomoc. Może ktoś dysponuje backupem z takiej navigacji?

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Problem Medion E3115 - wisi na ekranie startowym
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2008, 20:51:24 »
Warto tutaj rozroznic dwa pojecia :

1. plik ROM jest obrazem systemu operacyjnego, wgranie go pomaga WYLACZNIE w sytuacjach, kiedy problem NIE POWSTAL z powodu np. wejscia w menu serwisowe (literka "O") i radosnemu wybraniu opcji FORMAT FLASH. Zawartosci pamieci ROM praktycznie nie da sie samodzielnie wykasowac "przypadkiem", bez duzych staran i odrobiny wiedzy.

2. Backup - rozumiany jako kopia zawartosci pamieci Flash - jesli ta zostala usunieta (np. przez radosne uzycie "format flash"), mozna ja na urzadzenie skopiowac ponownie, oczywiscie TYLKO, JESLI mozna sie z urzadzeniem polaczyc.

Sposoby naprawy NIE DZIALAJA ZAMIENNIE - czyli problemu 2. nie mozna naprawic za pomoca 1.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2008, 22:56:35 wysłana przez ΠΟΝΤΙΚΟΣ »
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

*

Offline adamzet

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact, SD 2GB-S, GPS G-Space R238
Odp: Problem Medion E3115 - wisi na ekranie startowym
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2008, 08:23:32 »
Raczej pierwsza opcja nie wchodzi w grę, problem - podobno - powstał sam z siebie, czyli jednego dnia było w porządku, zaś następnego już navi nie działała.
Czy to czasem nie Twój post czytałem w tej samej sprawie na elektrodzie? Czy też zbieżność nicków jst przypadkowa? ;)  Możesz mi w jakiś sposób pomóc?
W jaki sposób wejść w menu serwisowe w którym jest cokolwiek poza testami urządzenia?

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Problem Medion E3115 - wisi na ekranie startowym
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2008, 23:44:24 »
Hej :)

Zbieznosc nickow oczywiscie jest zamierzona i nieprzypadkowa ;)
W koncu ilu ludzi w sieci uzywa tego greckiego akronimu :D

Co do MENU - JESLI urzadzenie sie uruchamia prawidlowo, pojawia sie czerwony ekran z bialym napisem - w napis mozna klikac ;) W momencie kiedy napis zacznie wydawac dzwieki sugerujace ze klikanie go boli, nalezy kliknac w literke "O" ;)

Co Mozna Bylo Znalesc W Instrukcji (RTFM)
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: Problem Medion E3115 - wisi na ekranie startowym
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2009, 16:54:00 »
mam ten sam problem prosze o pomoc