Prestigio 5800BTHDDVR profil BT PAN.

  • 7 Odpowiedzi
  • 4422 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline andrzejs78

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Prestigio 5800BTHDDVR
Prestigio 5800BTHDDVR profil BT PAN.
« dnia: Styczeń 03, 2015, 00:01:46 »
Witam,

Jak wiadomo w naszych nawigacjach z WinCE jest profil BT DUN do połączenia z internetem ale nowe telefony posiadają profil BT PAN.
Czy ktoś może na przykładzie nawigacji Prestigio 5800BTHDDVR połączył się z telefonem na Windows Phone 8.1 Denim, który posiada profil BT PAN ?.

Pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Prestigio 5800BTHDDVR profil BT PAN.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2015, 09:25:30 »
Prawie niewykonalne, o ile producent nawigacji w sofcie fabrycznym nie przewidział takiej możliwości. Musiał byś dodać odpowiedni profil (przez rejestr), ewentualnie jakieś dll'ki, oraz odpowiednio zmienić "warstwę" sieciową. Zdecydowanie łatwiej dodać profil DUN do telefonu, który go nie posiada. Wprawdzie to też nie zawsze zadziała, ale szanse są. Na Androida jest do tego parę programów, przy starszych wersjach WM też dało się włączyć DUN - niestety nie wiem jak jest z WP 8.1...

*

Offline andrzejs78

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Prestigio 5800BTHDDVR
Odp: Prestigio 5800BTHDDVR profil BT PAN.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2015, 19:06:23 »
Wysłałem zapytanie do Prestigio ale wątpię by coś odpowiedzieli ;/
Z innego forum wiem, że Windows Phone 8.1 Denim będzie miał profil BT PAN.
Zatem czekam na jakiś pomysł bo może komuś się udało dodać profil PAN do WinCE6, które stosowane jest w naszych okrojonych nawigacjach  :wink:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Prestigio 5800BTHDDVR profil BT PAN.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2015, 21:11:03 »
Jak mówię raczej się nie doczekasz. Prędzej pojawi się łatka na WM, dodająca DUN. Swoją drogą to jest kretynizm - usuwać bardzo popularny profil BT DUN, który ZUPEŁNIE NIE KOLIDUJE z żadnym innym (w tym także PAN). To samo zrobiono w Androidzie - jakaś złośliwość chyba czy co...

*

Offline andrzejs78

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Prestigio 5800BTHDDVR
Odp: Prestigio 5800BTHDDVR profil BT PAN.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2015, 00:53:00 »
I tak jest cud, że na WP dodali profil BT PAN  :wink:
Ja też nie wiem czemu to usunęli  :undecided: ponieważ dużo urządzeń jeszcze korzysta z BT DUN.
No to poczekam sobie jeszcze albo wymienię na jakiś inny model nawigacji z DVR+ Android gdzie net jest po WIFI.

*

Offline andrzejs78

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Prestigio 5800BTHDDVR
Odp: Prestigio 5800BTHDDVR profil BT PAN.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2015, 15:47:11 »
Dziś dostałem odpowiedź z firmy Prestigio na temat obsługi BT PAN i odpowiedzieli, że nie ma takowej możliwości.
Totalna olewka producenta nawigacji i nie dość, że zablokowany jest na niej WindowsCE to nie chce im się dołączyć obsługi BT PAN.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Prestigio 5800BTHDDVR profil BT PAN.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2015, 20:55:11 »
A ja obstaję przy skrajnej głupocie producentów telefonów, a nie nawigacji. Nawigacje były na rynku pierwsze (przed smartfonami) i od zawsze korzystały z DUN po BT (zresztą nie tylko one). Profil ten był jednym z podstawowych (obok SPP - serial port), na wszystkich starszych systemach WM (do 6), Symbian i innych. Dopiero potem został WYCIĘTY (nie trzeba było nic kombinować - był wcześniej GOTOWY), z WM >6 i niedorobionego pod każdym względem Androida. Jeśli chodzi o nawigacje na CE z profilem PAN, to tylko Navroad ma coś takiego (choć nie zawsze daje się łatwo uruchomić).

*

Offline andrzejs78

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Prestigio 5800BTHDDVR
Odp: Prestigio 5800BTHDDVR profil BT PAN.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:22:42 »
Z tego co widzę Microsoft przynajmniej dodaje do Windows Phone obsługę BT PAN i być może dojdzie po rozum i będzie DUN ;)
Dostałem dziś info od pomocy technicznej AM, że tworzą AM pod Windows Phone 8.1 i być może za jakiś czas zobaczymy na naszych ulubionych Lumiach AM ;)
Co do Navroad to myślę o wersji Movio2 ale to jest nowość i mało o tym wiadomo.