Parę programów do nawigacji PNA

  • 26 Odpowiedzi
  • 57259 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Parę programów do nawigacji PNA
« dnia: Listopad 30, 2009, 21:27:38 »
Witam.
W załączeniu kilka małych programów mojej produkcji do PNA.
Z racji tego, że sam posiadam GC5065BT a odwołania do sprzętu są różne
na różnych nawigacjach ( nawet tej samej firmy ) zastosowanie tego softu
może być nieco ograniczone. Gdybym posiadał dostęp do nawigacji innych firm
to poszerzyłoby to zakres potencjalnych użytkowników a tak niestety jest jak jest.

1) ScreenBlack.exe . Służy do wygaszania backlight'a. Pozwala to dość mocno oszczędzić
akumulator. Pójdzie na pewno na nawigacjach GC506XXXXX.
Zasada działania prosta. Odpalanie wyłącza backlight  i od tej chwili nawigacja
czeka na dwuklik myszą ( w tle oczywiście wszystko chodzi np. muzyczka ).
Po detekcji dwukliku backlight jest włączany i ScreenBlack kończy swoją pracę.
I tak można robić w kółko. Do bardziej "ergonomicznej" pracy z tym softem posłuży nam
następny programik.

2) mnjQuickLauncher.exe . Jest to rozbudowana wersja znanego QuickLaunch .
Tutaj możemy jednak definiować różne kształty przycisków i umieszczać je w różnych miejscach na ekranie.
Można "wciągać" różne pliki .ini i dlatego nie trzeba mnożyć katalogów.
Myślę, że mod wytłumaczy Wam dokładnie jak się tym posługiwać ponieważ przewałkowaliśmy
razem ten temat. Pakiet zawiera plik .ini kompatybilny z tym znanym z QuickLaunch.
Jest on na tyle dobrze opisany, że można domyśleć się co i jak ustawić.
Ten program powinien pójść na każdej nawigacji

3) LightManagerD . Program dedykowany w zasadzie nawigacjom GC506XXXXXX.
Być może pójdzie też na innych z chipsetem MTK .
Jest to prosta aplikacja okienkowa do ściemniania/rozjaśniania ekranu poprzez regulację backlight'a.
Myślę o wersji wsadowej chociaż ludzie już wyprodukowali skrypty mortscripta symulujące wciskanie klawiszy
dostępnych w tym programie.

Pozdrawiam
Jacek

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2009, 21:44:01 »
Ze swojej strony gorąco polecam wszystkie programiki. Każdy z osobna jest ciekawy, ale razem potrafią stworzyć coś wyjątkowo przydatnego!
Ja na przykład używam mnjquicklauncher + LightmanagerD na GC 5066 - mam u góry ekranu zawsze aktywne dwie ikonki - BT i Żarówkę do podświetlenia, dzięki czemu mogę regulować jasność, czy nawet zadzwonić bez wychodzenia z programu nawigacyjnego.
Zresztą zobaczcie jak to wygląda - wszelkie parametry przycisków są w pełni definiowalne! :
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2009, 21:48:08 wysłana przez angler22 »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2009, 23:41:36 »
No super.  :ok:

Dobra inicjatywa :) Uważam, że ze względu na przydatność warto podpiąć. podpinam.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2009, 00:03:09 »
Też tak uważam. Dzięki tym programom można zapełnić kilka luk, w oprogramowaniu nawigacji. Screenblack przydaje się np na wycieczce pieszej, do wygaszania ekranu celem oszczędzenia energii, Lightmanager eliminuje problem z regulacją podświetlenia na odblokowanych Gocleverach 506X (być może zadziała też na Navroad'ach z MTK), a mnjquicklaucher ma praktycznie nieskończenie wiele zastosowań.
W załączniku przykładowy gotowiec dla GC 506XFMBT, z regulacją podświetlenia i dostępem do BT. Działa z Automapą zainstalowaną na karcie pamięci.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2009, 00:04:59 wysłana przez angler22 »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2009, 00:03:43 »
Angler22, próbowałeś na GC5010?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2009, 00:06:35 »
Angler22, próbowałeś na GC5010?
Jasne - oczywiście mnjquicklauncher działa bez pudła, aby używać z nim BT i regulacji podświetlenia trzeba tylko zrobić małą modyfikację. Jak jesteś zainteresowany, to się zrobi oczywiście!
Zmieniłem co trzeba i załączam paczkę dla GC 5010. Wypakowujesz folder QL2 na kartę i odpalasz przez QL2\mobilenavigator\mobilenavigator.exe (automatycznie startuje też AM). Jeśli chcesz to "podpiąć" pod klawisz nawigacja, to po prostu przenosisz cały folder mobilenavigator do głównego katalogu karty.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2009, 00:20:15 wysłana przez angler22 »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2009, 00:16:43 »
No właśnie te dwie funkcjonalności by mnie interesowały...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2009, 00:21:20 »
No to zrobione - w poście wyżej masz załącznik - sprawdziłem na swoim, działa (po kliknięciu w BT może odpalić z 2 sekundowym opóźnieniem, bo najpierw włącza się moduł).

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2009, 00:23:29 »
Dzięki, potestuję jutro, bo już śpik mnie bierze  :ok:

Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2009, 17:54:46 »
Panie i Panowie nowy soft ze stajni mnjacentymn   :)

Bardzo marketingowa nazwa mnjSerialPortRedirector .
Co to robi i skąd się wziął ?
Powstał z potrzeby chwili tzn. chciałem wysyłać dane GPS z nawigacji do PC poprzez BT .
Pierwszy problem to wyciągnięcie czegoś z portu COM GPS'a ( na moim GC5065BT COM1 ) i wrzucenie na port szeregowy COMx jakikolwiek by on nie był tzn. stworzony np. przez managera BT - Adeneo. Adeneo, jak pewnie użytkownicy tego softu wiedzą, tworzy COM0 .
W necie znalazłem dwa programy do tego celu:

1) Mobile Splitter - niestety ograniczał działanie programu do 100Kb danych
2) GpsGate - też coś z nim było nie tak

Z racji tego, że nie brzydzę się crackami a takowych nie znalazłem, postanowiłem zastąpić wspomniane programy
czymś własnym. Oczywiście  działanie z założenia ograniczyłem tylko do "Biorę z COMx -> wysyłam na COMy"
Tak wyeliminowałem jeden rodzaj softu ale podżegany przez moderatora :) postanowiłem pozbyć się również ....Adeneo, co nie było o tyle trudne, że GC5065BT ma własnego managera BT a ten nawiązując połączenie z PC ( sterowniki Blue Soja na PC ) tworzy port szeregowy,  tyle tylko że nie nazywający się COMx ale BSPx . W moim przypadku jest to zawsze BSP2.  Jednolita obsługa portów COMx i BSPx pozwoliła mi dodać porty BSPx do listy portów COMx i tak w programie można wybrać sobie spośród "dostępnych" czyli "żywych" czyli istniejących w danej chwili :) portów.
Reszta jest prosta.
Mamy panele "Source", "Destination" oraz "About". Konfiguracja też chyba prosta jak konstrukcja cepa. Jak komuś nie podoba się, że progarm jest na pulpicie podczas redirekcji to jest przycisk "STray" i soft idzie sobie do traya.
Dane ustawienia są pamiętane więc kolejne uruchomienie programu nie wymaga od użytkownika klepania ( wybrania )  nowych danych może z wyjątkiem nazwy portu bo tutaj sytuacja jest dynamiczna.
To by było tyle. Proszę o testy i uwagi o błędach.

Pozdr.
mnjacentymn



Napisane: Grudzień 18, 2009, 19:07:39
Mała poprawka do mnjSerialPortRedirector.
Były pewne problemy przy detekcji błędów podczas przesyłania danych z portu źródłowego do portu docelowego.
W niniejszej wersji t/j 1.02 usunięto problem z zamknięciem okna komunikatów o błędach.

Pozdr.
Jacek

Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2009, 19:24:46 »
Witam.
Dzisiaj kolejny programik do włączania/wyłączania urządzenia bluetooth.
Niestety działa tylko na nawigacjach GC506xxxxx i być może innych opartych
o procesor MTK. Z jakichś dziwnych przyczyn , nawigacje oparte o Atlasa
np. GC5010 nie dają sobie włączyć BT. Wygląda na to, że nie są zgodne
ani z założeniami Windows CE 5.0 ani specyfikacją
Windows Embedded NavReady 2009.
Tak czy owak wciąż walczę aby program był uniwersalny.
Program uruchamia się bez żadnego okienka , robi co ma robić i
kończy pracę więc nie widać efektów jego działania.
Wywołujemy go z następującymi parametrami:

mnjBTOnOff.exe on                       - aby włączyć BT
mnjBTOnOff.exe off                       - aby wyłączyć BT
mnjBTOnOff.exe status                 - aby pobrać status urzadzenia BT

Jeżeli nie podamy żadnego parametru to domniemuje się parametr on

Niezależnie od sposobu wywołania, program kończy się zwracając do systemu
albo kod błędu ( wartość ujemna - program przed zakończeniem pokaże również stosowny komunikat w okienku )
albo status urządzenia BT.
Liczba 0 oznacza BT wyłączone a liczba 1 włączone
Jak pobrać tą zwracana wartość ? A chociażby uruchamiając mnjBTOnOff w skrypcie martscripta.
Mortscript pozwala na pobranie kodu powrotu procesu więc każdy może sobie
coś tam dalej z tą zwróconą wartością zrobić.

Pozdr.
Jacek

Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2009, 19:46:41 »
Witam.
Wersja 1.02 mnjBTOnOff.
Dołożono ikonkę BT wyprodukowaną pieczołowicie przez Waszego moderatora :)

Pozdr.
Jacek

Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2009, 19:57:36 »
Witam.
Dzisiaj mnjPortTalk czyli rozmowa po BlueTooth.
Program powstał z związku z ułomnością powszechnie dostępnych terminali, działających pod Win CE. Jeśli ktoś kiedyś próbował ich używać do komunikacji po BT, to przekonał się, że niestety nie widzą ani portów typowo "bezprzewodowych" BSP, jak i tych wirtualnych, przydzielanych np. przez Adeneo. MNJPortTalk widzi wszystkie takie porty i potrafi z nich skorzystać. Dzięki temu można na przykład po prostu przetestować port GPS (sprzętowy), ale też połączyć się bezprzewodowo z komórką i ręcznie pobrać z niej przeróżne dane (łącznie np. z wysłaniem SMS"a za pomocą komend AT!). Można też np. spróbować zdiagnozować problemy z książką telefoniczną, czy listami połączeń, jakie pojawiają się w przypadku niektórych telefonów i Phonelinka. Można sobie nawet uruchomić "małe GG" pomiędzy dowolnymi urządzeniami z BT, na których tylko da się uruchomić terminal. Sprawdzone na dwóch PNA (GC 5066 i 5010, na obu MNJPortTalk - tu można zobaczyć film, jak to działa http://www.przeklej.pl/pl...vi-0006taa056jo ). Działa na pewno z PDA, PC i każdym innym urządzeniem obsługującym usługę portu szeregowego BT (pewnie na komórce też da się uruchomić terminale napisane w Javie?). Jak widać możliwości są bardzo różne, a programik powinien znaleźć się w niezbędniku każdego szanującego się "majsterkowicza", zastępując jak się okazuje mało udane Pocketty czy inne terminale.
Przy okazji podziękowania dla moderatora za bardzo duży wkład w testowanie tego oprogramowania.

Pozdr.
Jacek

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2009, 20:05:00 »
Jakbyście nie wiedzieli co z tym można zrobić, to załączam spis komend AT do telefonów GSM. Zobaczcie ile fajnych rzeczy można zrobić wklepując jedną linijkę polecenia :) Pytanie - dlaczego jest tak mało dobrego softu do obsługi telefonów po BT, skoro to takie proste?

Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2010, 21:19:29 »
Witam.

Tym razem nie aplikacja z driver do urządzenia szeregowego.
Do czego to służy ? Tworzy wirtualny port COMx i poprzez niego pozwala komunikować się
z innym portem szeregowym ale niekoniecznie COMx ale np. portem bluetooth czyli np. BSP2 .
Jeżeli więc chcemy "pogadać" z BT a mamy do tego port BSP2 to przy braku wsparcia prawie
wszystkich spotykanych programów dla tego typu portu ( moje wspierają :)  ) , tworzymy dla
niego wirtualny port np. COM7 i poprzez ten port komunikujemy się z BT.
Dokładnie opisze to Wam kolega Angler22, któremu jak zwykle dziekuję za duży wkład w testowanie.

Pozdr.
mnjacentymn


*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 12, 2010, 21:29:46 »
Przywołany, czuję się w obowiązku wspomnieć, do czego konkretnie może się taki driver przydać. Jak wiadomo wiele nawigacji posiada możliwość łączenia się nie tylko ze zwykłą komórką, ale także z innymi urządzeniami BT (po odblokowaniu oczywiście). Chociaż z profili BT , zazwyczaj dostępny jest port szeregowy i OBEX (czasem), to i tak można znaleźć całkiem ciekawe zastosowania dla takiego połączenia.
Po pierwsze - słabej jakości moduł GPS w nawigacji (ewentualnie metalizowana szyba i problem z fixem). Podłączamy do nawigacji prościutki odbiornik GPS na BT, przekierowujemy port BT na "widzialny" dla wszystkich programów nawigacyjnych COM i nawigujemy.
Po drugie - połączenie z siecią przez GPRS i komórkę nie posiadającą profilu DUN (wierzcie mi są takie :) )
Po trzecie połączenie z każdym innym urządzeniem wykorzystującym "port szeregowy" BT. Przykładowo Vag-CHeck, czy inne interfejsy do diagnostyki samochodowej na Bluetooth, niektóre mierniki, czy na przykład samodzielne GPS'y (tzw ręczniaki) celem zgrania track'ów i tym podobnych operacji.
Do wszystkich tych zastosowań sterownik nadaje się świetnie i bardzo ułatwia, albo wogóle umożliwia korzystanie z nich.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2010, 21:31:27 wysłana przez angler22 »

Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2010, 07:22:34 »
Witam.
Kolejna poprawiona wersja ( 1.0.1.0 ) drivera mnjVTRP.

Ta wersja drivera , którą tutaj wrzuciłem rózni się od poprzedniej następująco:
 
a) Pozwala na zmianę "w locie" rzeczywistego portu szeregowego, pod którego bedziemy podczepiać wirtualkę ( wpisy ManagePortxxxxx w rejestrze ) i tym samym nie musimy restartować nawigacji po takiej zmianie
b) Możliwe jest stworzenie kilku portów wirtualnych co wymaga powielenia wpisów w rejestrze.

Możemy więc mieć cos takiego;

1) Pierwszy port wirtualny COM6 dla portu rzeczywistego BSP2

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\mnjVTRP1]
"Dll"="mnjVTRPDrv.dll"
"FriendlyName"="mnjVTRP port"
"Index"=dword:00000006
"Order"=dword:00000002
"Prefix"="COM"
"ManagePort"=dword:00000002
"ManagePortPrefix"="BSP"

2) Drugi port wirtualny COM7 dla portu rzeczywistego COM1

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\mnjVTRP2]
"Dll"="mnjVTRPDrv.dll"
"FriendlyName"="mnjVTRP port"
"Index"=dword:00000007
"Order"=dword:00000002
"Prefix"="COM"
"ManagePort"=dword:00000001
"ManagePortPrefix"="COM"

Pozdr.
Jacek
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2010, 09:59:17 wysłana przez mnjacentymn »

*

Offline xeros

  • 8
  • Sprzęt: GoClever 5065BT, WinCE 5.0
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 17, 2010, 18:03:50 »
Tak się zastanawiam nad tymi portami na Bluetooth... czy ten port BSPx to jest tak nazywany przez sterownik w WinCE czy BlueSoeil tak go nazywa.
mnjacentymn, Twoich programów jeszcze nie sprawdzałem, ale już od dawna próbowałem zestawić chociażby połączenie RFCOMM inicjowane z kompa (spod Linuksa) do nawigacji (również GC5065BT) i zawsze 'Connection timed out' lub 'Host is down'.
Nawet minicoma (terminal) nie mogę podpiąć pod /dev/rfcomm0.

Natomiast przy próbie połączenia DUN do kompa z Panelu Sterowania w WinCE widzę porty:
Bluetooth DUN modem
Bluetooth DUN on COM8:
Hayes Compatible on COM1:
Przy próbie połączenia przez którykolwiek z nich dostaję komunikat:
The port is not available:
another program may be using it.
Zamknięcie ANW_PHONELINK (PhoneLink.exe) i ANWWATCHDOG (ANWDOG.exe) też nie pomaga.
Poza nimi widzę też proces BluetoothSVC (services.exe), a w usługach:
CredentialManager(CRD0:) - credsvc.dll
BTSVC(BTS1:) - BTSVC.Dll
NOTIFY(NFY0:) - NOTIFY.Dll
TIMESVC(NTP0:) - timesvc.dll

Czasem udaje mi się wypytać urządzenie o dostępne profile, czasem nie:
Service Name: Audio Video Remote Control Profile
Service RecHandle: 0x10000
Service Class ID List:
  "AV Remote Target" (0x110c)
Protocol Descriptor List:
  "L2CAP" (0x0100)
    PSM: 23
  "AVCTP" (0x0017)                                                                                                           
    uint16: 0x100                                                                                                           
Profile Descriptor List:                                                                                                     
  "AV Remote" (0x110e)                                                                                                       
    Version: 0x0100                                                                                                         
                                                                                                                             
Service Name: A2DP                                                                                                           
Service RecHandle: 0x10001                                                                                                   
Service Class ID List:                                                                                                       
  "Audio Source" (0x110a)                                                                                                   
Protocol Descriptor List:                                                                                                   
  "L2CAP" (0x0100)                                                                                                           
    PSM: 25                                                                                                                 
  "AVDTP" (0x0019)                                                                                                           
    uint16: 0x100                                                                                                           
Profile Descriptor List:                                                                                                     
  "Advanced Audio" (0x110d)                                                                                                 
    Version: 0x0100                                                                                                         
                                                                                                                             
Service Name: Hands-Free unit                                                                                               
Service RecHandle: 0x10002
Service Class ID List:
  "Handsfree" (0x111e)
  "Generic Audio" (0x1203)
Protocol Descriptor List:
  "L2CAP" (0x0100)
  "RFCOMM" (0x0003)
    Channel: 0
Language Base Attr List:
  code_ISO639: 0x656e
  encoding:    0x6a
  base_offset: 0x100
Profile Descriptor List:
  "Handsfree" (0x111e)
    Version: 0x0101

Czy u mnie te porty powinny być nazwane tak samo jak podałeś?

Czy moglibyście podać mi jak zestawiacie połączenia (krok po kroku) i czym? Domyślam się, że tylko spod Windowsa, ale z takich informacji może będę w stanie prawidłowo zestawić połączenie z Linuksem (Windowsa wcale nie używam).

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2010, 20:01:18 »
Tak jak wspomniałeś linuksa raczej nie używam, ale w Windzie sporo eksperymentowałem z połączeniami BT i sprawa wygląda mniej więcej tak:
Do portu sprzętowego BT (czyli ten com8) się nie dostaniesz, bo on się jakoś zupełnie nietypowo zachowuje. Otwiera go dopiero uruchomiony phonelink i od razu zajmuje. Trzeba działać wyłącznie na BSP. Ze względu na to, że nawigacja z włączonym BT jest z zewnątrz widoczna tylko jako "audio device" z jedną usługą, połączenia raczej trzeba zestawiać z poziomu nawigacji, a nie z zewnątrz.
Czyli uaktywniamy BT w nawigacji (jeśli jest na MTK można użyć MNJbtonoff, jeśli na atlasie bądź samsungu trzeba używać wbudowanej aplikacji BT). Następnie należy ubić proces Bluetooth który otworzył port (bo inaczej może się gryźć) i otworzyć kontrolkę Bluetooth device properties z panelu sterowania na nawigacji.
Wybierasz Scan Device i jak wyszuka Ci PC'ta z usługami, parujesz z nim i uruchamiasz konkretną usługę poprzez wybranie "active" w prawym okienku panelu obsługi BT. W tym momencie masz już aktywny port BSP i możesz go używać.

*

Offline xeros

  • 8
  • Sprzęt: GoClever 5065BT, WinCE 5.0
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 17, 2010, 21:31:02 »
Dzięki za informacje. Teraz już bardziej rozumiem jak to powinno działać.

Natomiast niebardzo rozumiem, co mnjacentymn miał na myśli mówiąc:
Cytuj
mamy do tego port BSP2 to przy braku wsparcia prawie
wszystkich spotykanych programów dla tego typu portu ( moje wspierają   )
.

Spróbowałem uruchamiać ww. aplikacje, ale...
Nie rozumiem jak działa ten sterownik przekierowujący (mnjVRTP). Czy DLL-kę trzeba wrzucić w jakieś konkretne miejsce aby to mogło działać czy też działa tylko jeśli DLL jest w katalogu z używaną do połączenia aplikacją?
Wrzuciłem wszystkie aplikacje razem do jednego katalogu wraz ze sterownikiem, zaimportowałem pliczek do rejestru (wg opisu tutaj, przykładowy wpis do rejestru powinien być odpowiedni pod mój model GC5065BT), ale mimo wszystko ani mnjSerialPortRedirector nie widzi portu BSP2 ani kontrolka zarządzania połączeniami DUN z Panelu sterowania nie widzi portu COM6, który miał być wirtualnym odpowiednikiem BSP2 (nawet po połączeniu BT z komórką przez PhoneLink).
Natomiast nie widzę żadnego efektu przy uruchamianiu MNJbtonoff - żadnej ikonki (PNA jest oparte na chipie MTK).
Aplikacje mnj... widzą porty COM1 do COM6 oraz COM9, przy czym po podaniu COM6 jako żródło dla mnjSerialPortRedirector to jako cel "działają" tylko COM1,4,5,9.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 17, 2010, 21:50:46 »
Zawsze i wszędzie trzeba zacząć od BSP, czyli sparowania z komputerem (czy dowolnym innym urządzeniem), w trybie portu szeregowego, bądź AS (niebieskie kółko jako ikonka). Dopiero po sparowaniu i "aktywowaniu" (wspomniałem już o tym) w systemie pojawia się BSP2 (lub wyższa liczba, jeśli 2 zajęta) i można z niego korzystać. Póki program MNJporttalk nie widzi BSP2, to nie masz co dalej kombinować, bo po prostu coś źle zrobiłeś. Dopiero jak ten program zobaczy BSP, można działać dalej np z przekierowaniem (dll'ka). Dll'kę trzeba wrzucić na pamięć flash (residentflash) i dodać do rejestru wspomniane klucze. Działa na 100% (testowane na GC 5065 i 5066).
Jeśli chodzi o MNJbtonoff to on po prostu włącza BT nie podając żadnego komunikatu (jeśli nie napotka na błąd), więc brak reakcji oznacza prawidłowe działanie.

*

Offline xeros

  • 8
  • Sprzęt: GoClever 5065BT, WinCE 5.0
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 17, 2010, 22:12:39 »
Jeszcze raz dzięki i przepraszam za moją nieuwagę.
Nie zauważyłem wcześniej, że w Bluetooth w Panelu sterowania pomimo sparowania urządzeń trzeba było jeszcze dwukrotnie kliknąć na usłudze i wybrać 'Active' - dopiero po tym pojawiły mi się porty BSP2 i BSP3. Testuję dalej...

Edit:
Ta konfiguracja Bluetooth to dla mnie jakaś czarna magia... ;(
A te programy (mnjSerialPortRedirector i mnjVTRP) chyba coś mi nie działają tak jak powinny (może i ja coś źle robię, ale próbowałem najróżniejszych konfiguracji). W tej chwili mam już BSP2,3,4,5, ale żadne z powyższych nie chce działać zarówno jako źródło jak i cel (błąd otwierania urządzenia - 37).
Jak dotąd to nadal nie wiem jak zainicjować połączenie szeregowe przez BT z poziomu PNA.

Doszedłem do miejsca, gdzie teraz nawet i bez tych programów widzę kompa w DUN w Panelu sterowania, przy próbie połączenia czasem port jest zajęty czasem próbuje się łączyć (chociaż nie podaje nazwy portu tylko widzę nazwę BT kompa i MAC adres). Nawet komp chyba odbiera jakąś komunikację (jak port nie jest zajęty), bo otrzymuję w logach:
hci_acldata_packet: hci0 ACL packet for unknown connection handle 1
. Mam urządzenia RFCOMM i HCI ustawione w trybie nasłuchu, serwer DUN mam również raczej poprawnie postawiony i to do akceptacji zarówno połączeń ActiveSync, MSDUN, jak i zwykłego DUN. Usługę DUN w profilu BT też mam zarejestrowaną... Synchronizacja z emulacją Nokia PC Suite z KDE przez DUN@BT z komórki działa prawidłowo, ale DUN inicjowany z GC5065BT nie.

Wracając do połączenia szeregowego do udało mi się je zainicjować z kompa dopiero po uruchomieniu w PNA Adaneo Bluetooth Manager (30-minutowy trial), ale Adaneo.. było w stanie tylko zobaczyć nazwę kompa (bez odpytania o usługi) i pokazało mi tylko Serial Port jako lokalną usługę w PNA. Dzięki niemu podpiąłem się z mnjPortTalk i mogłem przesyłać tekst między kompem a PNA w obie strony, ale tutaj połączenie inicjowałem z poziomu kompa.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2010, 00:42:13 wysłana przez xeros »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 18, 2010, 14:11:47 »
Jak dla mnie to linux jest tutaj podstawowym problemem. Nie wiem czy pamiętałeś, aby wyłączyć programy chodzące w tle na PNA (anwdog i phonelink)? Jeśli wszystko robisz tak jak pisałem, to musi działać - zestawiałem takie połączenia z PC, GPS'em, innym PNA i komórką (wszystko w trybie portu szeregowego) i zawsze działa idealnie. Jeśli chodzi o wykrywanie usług BT PNA z jakiegoś innego urządzenia, to tak jak już pisałem widziane jest TYLKO jako Audio device z usługą portu szeregowego (czyli tak jak masz). Nawet jeśli uruchomi się na PNA usługi OBEX i Objectpush (czy jakoś tak to się zwie), to i tak można je używać tylko "od strony" PNA, bo zewnętrzne urządzenie próbujące się łączyć z PNA zawsze widzi tylko i wyłącznie usługę "port szeregowy".

Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2010, 11:09:35 »
Witam.
Zgodnie z pewnym "zapotrzebowaniem" :) przedstawiam program mnjBTConnections.
Program nic nie robi :) tzn. nie jest to program okienkowy a wyniki jego wywołania można zobaczyć w rejestrze.
Działanie jego polega na detekcji istniejących połączeń BT ( podaje ich liczbę na dany moment ) oraz detekcji połączenia internetowego uzyskanego np. przez DUN'a.
Pod kluczem rejestru HKEY_CURRENT_USER mamy podklucz Software\mnjacentymn\mnjBTConnections a tutaj następujące wartości typu string:

BTConnections - pokazuje ilość aktualnych połączeń BT - wartości od 0 wzwyż
InternetConnection - pokazuje istnienie połączenia internetowego ( wartość 1 ) lub jego brak ( wartość 0 )
InternetConnectionName - pokazuje nazwę istniejącego połączenia internetowego. W przypadku jego braku mamy pusty łańcuch znakowy.
ErrorCode - kod błędu operacji wyszukiwania powyższych trzech wartości. W normalnych warunkach powinno tutaj być 0. W przypadku błędów np. wywołania programu w warunkach wyłączonego urządzenia BT będzie tutaj łańcuch znakowy reprezentujący liczbę ujemną. Obecnie są następujące kody błędu:
0 - wszystko ok
-1 Wyłączone urządzenie BT
-2 Inne błędy

Jeżeli chodzi o jakieś sensowne jego użycie to zapraszam tutaj:

 http://pdaclub.pl/forum/navroad/automatyczne-zestawianie-polaczenia-dun/msg1368144/#msg1368144

Kolega Angler22 stworzył skrypt morta wykorzystujący ten program i służący do automatycznego zestawiania połączenia DUN

************************************************************************************************
Nowa wersja 1.0.0.4
Na specjalne życzenie powstała wersja pracująca jako proces w tle a tak naprawdę tryb pracy jest do wybrania. Jeżeli program wywołamy bez żadnych parametrów ( lub parametry nie będą "smakować" ) to działanie będzie jak dotychczas czyli program robi co ma robić, umieszcza w rejestrze i kończy pracę. Jeżeli program wywołamy z odpowiednimi parametrami to chodzi on w sposób permamentny i informację o połaczeniach BT odświeża w rejestrze co zadany czas.
Wywołanie do pracy ciągłej powinno miec postać:

mnjBTConnections rapp = aaaa bii = bbbb  , ( aaaa, bbbb to tutaj ogólne wartości ) gdzie:
wartość parametru rapp musi być równa y ( od słowa yes ) jeżeli chcemy prace ciągłą lub jakakolwiek inna do pracy jednorazowej,
wartość parametru bii to liczba interwał w milisekundach czyli co jaki czas będą sprawdzane połaczenia BT i odświeżane w rejestrze.
Przykładowo:

mnjBTConnections rapp = y bii = 2000

czyli praca ciągła z interwałem 2000ms czyli 2 sekund

Od razu przyznaje się bez bicia , że wersja była tylko testowana na sucho więc mogą być błędy. Proszę osobę(y) zainteresowaną(e) o testy i sygnalizację błędnego działania oraz oczywiście pochwały przy prawidłowym działaniu  :)





Pozdr.
mnjacentymn
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 07:15:16 wysłana przez mnjacentymn »

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 30, 2010, 13:38:14 »
Nowa wersja 1.0.0.4

Serdecznie dziękuję za nową wersję. Działa zgodnie z zamówieniem :). Przepraszam za dużą zwłokę, ale dopiero wczoraj się tu na nią natknąłem :( (mea culpa, mea maxima culpa). Zgodnie z oczekiwaniem obciążenie procesora jest niezauważalne :) :) :).

 Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 16, 2010, 14:31:51 »
Zgodnie z oczekiwaniem obciążenie procesora jest niezauważalne :) :) :).
No też trochę późno tutaj zaglądam :) ale cieszę się , że ta wersja działa jak należy.

Pozdr.
mnjacentymn

*

Offline mczpl

  • 26
Odp: Parę programów do nawigacji PNA
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 15, 2013, 18:52:05 »
Jakoś nie widziałem tego tematu więc kopiuje mój inny post. Sorki za zamieszanie.

Nawigacja oparta na Windows CE nigdy nie będzie w pełni funkcjonalnym palmtopem i należy o tym pamiętać.

Jednak dlaczego muszę się męczyć z Internet Explorerem ?
Pomimo, że w wersji CE z reguły nie można instalować dodatkowego oprogramowania lub jest to bardzo utrudnione to w większości przypadków jest możliwość uruchomienia zdecydowanie lepszej przeglądarki internetowej jaką moim zdaniem jest Opera Mini 5 i to bez potrzeby instalacji. Wystarczy posiadać odpowiednią paczkę :-)

Poniżej zamieszczam link do paczki w formacie ZIP.
Rozpakowujemy, a cały folder kopiujemy bezpośrednio na kartę pamięci.

W urządzeniu nawigacyjnym np. BLOW GPS43FBT wchodzimy do Ustawienia->Ścieżka GPS i wskazujemy aby zamiast uruchamiania AutoMapa nasze urządzenie uruchamiało plik "OperaMini5-WM-armv4" w folderze Opera Mini. Po zapisaniu zmian klikamy w głównym menu przycisk Nawigacja i uruchomia się Opera.

W NavRoad (np. NR470) w głównym menu klikamy Explorer i poprzez Exploratora Windows uruchamiamy plik "OperaMini5-WM-armv4" w folderze Opera Mini na karcie pamięci. Niestety tutaj trochę przeszkadza pasek zadań Windows więc proponuję włączyć opcję autoukrywania.
Działa dla połączeń poprzez Bluetooth z DUN jak i z ActiveSync w XP czy Mobile Devices w Vista/7 ale to już jest zależne od urządzenia.

http://hostuje.net/file.php?id=02674d6977961118258eece28ee4c39f

VisualGPSce
Uruchomienie j/w
http://hostuje.net/file.php?id=4f48ef7fcff0388c9b72c3ae8bea2f01