Packard Bell

  • 4 Odpowiedzi
  • 910 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Packard Bell
« dnia: Luty 17, 2008, 15:06:08 »
Wpadl mi w rece Packard Bell Compasseo610 i mam problem jak go odblokowac .Na ActiveSync nie reaguje tzn. po podlaczeniu go nie poznaje.Kable mam oczywiscie w porzadku bo wszystkie inne Navi rozpznaje tzn. po podlaczeniu ActiveSync robi sie zielony i mozna wejsc na Navi a w tym nie idzie.Chcialem dograc mape bo mam do niego, a wyposazona jest w DestinAtora.Problem jest jednak ten co opisalem wyzej i prosil bym o male wskazowki jak jest taka mozliwosc.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Packard Bell
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2008, 20:19:35 »
Wpadl mi w rece Packard Bell Compasseo610 i mam problem jak go odblokowac .Na ActiveSync nie reaguje tzn. po podlaczeniu go nie poznaje.Kable mam oczywiscie w porzadku bo wszystkie inne Navi rozpznaje tzn. po podlaczeniu ActiveSync robi sie zielony i mozna wejsc na Navi a w tym nie idzie.Chcialem dograc mape bo mam do niego, a wyposazona jest w DestinAtora.Problem jest jednak ten co opisalem wyzej i prosil bym o male wskazowki jak jest taka mozliwosc.
Chyba nie ma nikogo z identycznym sprzętem na forum :( Nie znam tego konkretnego sprzętu, ale jeśli nie reaguje na activesync, to powinien się łączyć z PC przynajmniej jako "mass storage"- czy faktycznie tak jest? Mapy pewnie siedzą na karcie, więc możesz dograć dodatkową mapkę poprzez zewnętrzny czytnik (w ostateczności). A odblokowanie - cóż, bez Activesynca będzie to trochę trudniejsze. Jeśli mapy i program do ich obsługi są na karcie SD, to można spróbować podmiany pliku "exe", jeśli zaś program jest na stałe zainstalowany we wbudowanej pamięci flash, to będzie kłopot. Z Destinatorem miałem do czynienia tylko przy okazji zabawy z Hagenukiem i tam dało się podstawić swój program, pod autorunce.exe, który znajdował się w głównym katalogu karty i odpowiadał za przywrócenie nawigacji po hard resecie.

Dodane - a tak wogóle zainstalowałeś to http://support.packardbell.com/de/item/index.php?i=7426060000&pi=platform_gps200 ?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2008, 20:34:33 wysłana przez angler22 »

Odp: Packard Bell
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2008, 16:26:24 »
Mam DVD od tego Packarda Bell moge wejsc na niego przez ActiveSync co prawda mi sie przez Destinator console nie udaje.Problem jest taki ze chcial bym wywalic to oprogramowanie a do tego potrzebne mi jest odblokowanie tej navi a z tym mam problem .Mam wersje do odblokowania np.Destinatora w Blu Medi i tym podobnych ale na ta Navi nie dziala.Jest jakies wyjscie z taj sytuacji ???

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Packard Bell
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2008, 20:28:59 »
Mam DVD od tego Packarda Bell moge wejsc na niego przez ActiveSync co prawda mi sie przez Destinator console nie udaje.Problem jest taki ze chcial bym wywalic to oprogramowanie a do tego potrzebne mi jest odblokowanie tej navi a z tym mam problem .Mam wersje do odblokowania np.Destinatora w Blu Medi i tym podobnych ale na ta Navi nie dziala.Jest jakies wyjscie z taj sytuacji ???
To jak - możesz czy nie możesz wejść na niego przez Activesync (są sprzeczne informacje w Twoich postach). Jeśli możesz, to i odblokować się da - zainstaluj sobie na przykład na PC program Registry Workshop i z jego pomocą otwórz rejestr PNA (podczas połączenia AS). Przyglądnij się sekcji HKLM\INIT rejestru. Zauważysz klucze LaunchXX - odblokowanie polega na zdezaktywowaniu klucza uruchamiającego nakładkę. Jak go poznać? Ogólnie zasada mówi, że nakładki odpalane są na końcu, czyli mają najwyższy parametr XX w LaunchXX (np. Launch70). Nazwy nakładek są różne - coś z shell.exe, menu.exe, welcome.exe, ST.exe i podobne. Pod żadnym pozorem nie zmieniaj kluczy z Gwes.exe, Device.exe, Explorer.exe bo załatwisz sobie sprzęt na cacy (chyba że da się zrobić hard reset z przywróceniem rejestru). Najlepiej odpisz klucze z rejestru (te z wyższymi XX, oprócz GWES i DEVICE) i wrzuć na forum, to może coś się wymyśli.

Odp: Packard Bell
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2008, 20:44:23 »
Sprobuje Twojego opisu ,na ta Navi moge wejsc dopiero teraz jak zdobylem od niej plytke DVD z oprogramowaniem(od sprzedawcy tej navi) i tam byly treibery i cale oprogramowanie do niej.Przed istalacja oprogr.. od niej Activesync jej nie widzial.Dzieki i biore sie za probe rozblokowania.