ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 476697 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #570 dnia: Kwiecień 21, 2009, 09:21:42 »
To tak trudno się domyślić? A w jaki sposób uruchamiałeś orginalny program do nawigacji? Teraz dokładnie w ten sam sposób powinieneś uruchomić filemance.exe.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #571 dnia: Kwiecień 21, 2009, 14:39:45 »
Dobra nie deneruj sie ja poprostu jestem zielony z tego:) odpalilem nawigacje i mozna przegladac pliki po wejsciu mam to co w zalaczniku. Ps sory ze tak dlugo odpisuje ale ta navi jest na baterie - paluszki:D na ktorych nie dziala i zawsze zeby cos sprawdzic musze zaiwaniac z nia i ladowarka samochodowa do furixa. Dzieki za odpowiedz:)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #572 dnia: Kwiecień 21, 2009, 20:29:28 »
Ja się nie denerwuję - zapewniam Cię, że jestem zupełnie spokojny  :) W tym stadium w którym jesteś, można już bardzo wiele zrobić - w tym odpalić na nawigacji dowolny program (choćby inną mapę). Jest to jednak trochę niewygodne - dlatego dobrze było by się zdecydować, czy chcesz odblokować sprzęt do pulpitu CE, czy tylko na przykład podmienić fabryczny program nawigacyjny na inny (przez podstawienie exeka). W przypadku pełnego odblokowania najlepiej było by ściągnąć i odpalić na nawigacji programik Itask (menadżer procesów systemowych) i w nim odczytać nazwy procesów nakładki, następnie testowo je zamknąć i sprawdzić co się dzieje (operacja 100% bezpieczna). Jak już ustalisz nazwy procesów odpowiedzialnych za fabryczne menu, przygotowujesz skrypt, który te procesy automatycznie pozamyka. W tej chwili jeszcze nie ma Itaska w wątku Download dla Win CE, ale jeszcze dziś go wrzucę, to sobie ściągniesz i odpalisz pod Filemance.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #573 dnia: Kwiecień 21, 2009, 20:34:57 »
Olkej, prawie nic nie rozumiem co tam napisales ale czekam wtedy na cynk o tym programiku czy jest do sciagniecia i na dalsze instrukcje jak juz Cie to nie znudzilo:) Dzieki Pozdrawiam:)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #574 dnia: Kwiecień 21, 2009, 20:42:47 »
Dodany : http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=132048.0 . Rozpakuj i wrzuć oba pliki gdziekolwiek na nawigację (razem). Uruchom itask.exe pod filemance. Zobaczysz okienko z wykresem obciążenia procesora i pamięci oraz zakładki na górze. Przełącz na "process" i odpisz wszystkie nazwy procesów z listy (postaraj się dokładnie, bez literówek).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #575 dnia: Kwiecień 22, 2009, 20:43:36 »
Tak jak pisales sciagnalem podane wyzej pliki wgralem na navi i poszedlem do auta odpalic ja pod kabel do zapalniczki i navi wogole nie chce sie włączyć. wrocilem usunąłem te pliki, zostawilem tylko tego filemance poszedlem sprawdzic i ponownie nie odpala. Kabel do zapalniczki sprawdzilem na drugiej navi Garmini i odpala co oznacza ze kabel jest ok a cos musi byc z navi. Dziwne to ze nie chce ta navsure odpalic bo podlaczajac ja do kompa przez to samo wejscie i do usb odpala i pozwala na przesylanie plikow. Takze teraz jestem w kropce i nie moge jej wogole odpalic.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #576 dnia: Kwiecień 22, 2009, 20:47:51 »
Nie wiem jak wygląda ładowanie na tym sprzęcie, ale podmiana pliku ABSOLUTNIE NIE MOGŁA spowodować żadnych tego typu cyrków. Musisz coś mieć jednak nie tak z tym kablem samochodowym, skoro odpala przy połączeniu z PC'tem.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #577 dnia: Kwiecień 22, 2009, 21:09:08 »
Dobra dzeki jutro jeszcze bede kombinowal z tym padlem jutro sie odezwe dzieki:)

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #578 dnia: Kwiecień 23, 2009, 16:28:42 »
Dobra juz wszystko gra. Podaje ponizej w zalaczniku nazwy tch procesow. Z gory wielkie dzieki:)

Itask.exe
MainShell.exe
HalfordMo.. (kurde zamulilem rozszezyc)
Navigation.exe
explorer.exe
gwes.exe
device.exe
filesys.exe
NK.EXE
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2009, 16:35:15 wysłana przez Bonzogonzo »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #579 dnia: Kwiecień 23, 2009, 16:51:15 »
Spróbuj wybrać z listy Mainshell i zamknąć go (terminate) w Itasku. Nie przejmuj się komunikatami - nic złego stać się nie może. Po zamknięciu mainshell'a zamknij też itaska i filemance i sprawdź, czy w tle masz już pulpit i pasek.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #580 dnia: Kwiecień 23, 2009, 17:08:34 »
Udalo mi sie wylaczyc tego Mainshela wyjsc do tej glownej tabelki (czyli wysc z tego itaksa) a teraz jak mam ta tableke główna z folderami to jak mam wyjsc z tego Filemanca wzialem File i Exit i wyszlo mi do głównej nakładki i byl tylko tapeta z napisem NAVSURE i wtedy juz w nic nie moge wejsc nie ma zadnego ruchu wiec go wylaczylem i ponownie wlaczylem to byl nadal ten plik Mainshell znowu go usunalem powychodzilem i nadal bylo to tlo na koncu z napisem navsure
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2009, 17:12:04 wysłana przez Bonzogonzo »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #581 dnia: Kwiecień 23, 2009, 17:24:19 »
Możliwe, że oprócz Mainshell trzeba jeszcze wyłączyć tego Halford cośtam. Spróbuj wyłączyć odrazu z Itaska te 3 (mainshell,Halford i navigation.exe) a póżniej zamknąć samego itaska. W tle powinien zostać sam pulpit.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #582 dnia: Kwiecień 24, 2009, 18:18:52 »
Siema po usunieciu tych pliczkow trzech co mi podales po wysjiu z itaki zostal mi od razu sam pulpit, z tym ze po wyłączeniu nawigacji na nowo musialem usunac te 3 pliki zeby ukazal mi sie sam pulpit. a na tym Pulpicie mam samo Tlo bez zadnego paska i mozliwosci wyboru. Z gory dzieki za odpowiedz

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #583 dnia: Kwiecień 24, 2009, 20:16:09 »
Jest dobrze, bo pasek sobie łatwo włączysz (zaraz napiszę jak). W załączniku masz uniwersalną paczkę Mortsripta (skrypty dla win CE), i sam sobie przerobisz co trzeba:
Po pierwsze musisz sprawdzić dokładną nazwę tego halford cośtam i ją sobie zapisać.
Po drugie otwierasz na PC w notaniku plik navigator.mscr (z paczki) i wklepujesz tą odczytaną nazwę tam gdzie wpisałem halford.exe (dwie linijki).
Po trzecie - po poleceniu run podajesz ścieżkę do pliku taskbar.exe (zależnie od tego gdzie go umieścisz) - np SDMMC\pasek\taskbar.exe, albo residentflash\taskbar.exe itd.
Zapisujesz wprowadzone zmiany przez SAVE nie SAVE AS, bo drugie polecenie może zmienić rozszerzenie pliku.
Następnie kopiujesz taskbar.exe zgodnie z ścieżką, a resztę plików razem do tego katalogu, gdzie podmieniasz plik exe).
Teraz po przyciśnięciu "nawigacji" na nakładce powinien wyskakiwać pulpit i pasek :)

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #584 dnia: Kwiecień 25, 2009, 23:23:54 »
witam, może ktoś pomóc odblokować mediona mdpna 350?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #585 dnia: Kwiecień 25, 2009, 23:39:10 »
witam, może ktoś pomóc odblokować mediona mdpna 350?
Poszukaj na karcie plików exe. Nie wiem jak jest w tym konkretnym modelu, ale mogą to być autorunce.exe, mnavdce.exe, setting.exe itp. Jak coś znajdziesz robisz kopię i podstawiasz pod tą samą nazwą filemance.exe z wątku download\win CE.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #586 dnia: Kwiecień 26, 2009, 01:18:23 »
przy odpalaniu nawigacji pisze zeby włożyć karte ;/

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #587 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:28:58 »
Znaczy się nie posiadasz orginalnej karty pamięci (nie wspomniałeś o tym)? W takim razie chyba najłatwiej będzie przez AS, ale niestety ten sposób nie jest całkiem trwały (nie zapomnij ładować baterię, to trzeba będzie jeszcze raz odblokowywać).
Sposób jest dość prosty - łączysz nawigację z PC przez Activesync, na PC uruchamiasz program CEregeditor http://ceregeditor.mdsoft.pl/ . Wyszukujesz w rejestrze PNA sekcję Init (HKLM\Init) i w nim klucz Launch 95 (najprawdopodobniej 95 ale może być inna liczba) i zmieniasz jego wartość na dowolną, nieistniejącą (np. donothing.exe). UWAGA pod ŻADNYM pozorem nie ruszaj wpisów Launch, które jako wartość mają wpisane : gwes, device, explorer (upewnij się, czy jeden z kluczy Launch ma wpis explorer). Jeśli nie masz pewności co i jak, to możesz zrobić kopię rejestru (programem CEregeditor) i wstawić w załączniku, to upewnimy się co i jak.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #588 dnia: Kwiecień 26, 2009, 19:31:26 »
aha, a czy da się podmienić wersje navigacji? bo mam nawigacje GoPal(oryginalna) 1 a czy da sie np podmienic jakoś na GoPal 4(z neta ) i zeby to na stałe było? a przy okazji to GoPal to dobry program czy np automapa lepsza (z perspektywy całej europy)?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 19:56:39 wysłana przez spiderwisla »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #589 dnia: Kwiecień 26, 2009, 20:42:35 »
Witam to ja od tego navsure pisze zrobielm tak jak napisalem wgralem ten plik Task bar.exe, posmienialem te sciezki docelowe itp i jak odpale nawigacje nie pojawia mi sie pulpit z paskiem a odpala mi sie ten itaksa wtedy wchodze w niego kasuje te Mainshell i HandMain czy cos podobne, wychodze z tego odpalam TaskBar.exe i wtedy wychodzac z itaksa mam sam pulpit navsura i pasek tak jak na ponizszym zdjeciu tak jak chciales:)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #590 dnia: Kwiecień 26, 2009, 20:49:32 »
Witam to ja od tego navsure pisze zrobielm tak jak napisalem wgralem ten plik Task bar.exe, posmienialem te sciezki docelowe itp i jak odpale nawigacje nie pojawia mi sie pulpit z paskiem a odpala mi sie ten itaksa wtedy wchodze w niego kasuje te Mainshell i HandMain czy cos podobne, wychodze z tego odpalam TaskBar.exe i wtedy wychodzac z itaksa mam sam pulpit navsura i pasek tak jak na ponizszym zdjeciu tak jak chciales:)
No i prawie dobrze. Teraz sobie przypomniałem, że już załączałem skrypt ;) Musiałeś coś namieszać, że sam nie zadziałał.
aha, a czy da się podmienić wersje navigacji? bo mam nawigacje GoPal(oryginalna) 1 a czy da sie np podmienic jakoś na GoPal 4(z neta ) i zeby to na stałe było? a przy okazji to GoPal to dobry program czy np automapa lepsza (z perspektywy całej europy)?
Nie wiem jak wygląda sprawa z upgradem Gopala - być może są dostępne za darmo, ale raczej tylko o jedną wersję (kiedyś miałem mediona z GP 3 i był do niego dostępny ogficjalny upgrade na 4). Wszystko co zmieniasz NA KARCIE PAMIĘCI jest na stałe - wystarczy, że znajdziesz pliki exe, na jakie reaguje fabryczna nakładka, to znaczy takie do których prowadzą ścieżki z ekranowych przycisków navigation i settings (chyba takie masz?). Cokolwiek za nie podstawisz powinno działać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 20:59:12 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #591 dnia: Kwiecień 26, 2009, 20:54:29 »
Sprawdzilem jeszcze raz scieżki wszytsko, nawet wielkosc liter i od razu nie chce odpalic paska i tla musze pokasowac to recznie ale nie szkodzi wazne chyba ze jest ten pulpii pasek wkoncu:)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #592 dnia: Kwiecień 26, 2009, 21:02:29 »
Musi działać! Jeśli po przyciśnięciu przycisku "nawigacja" odpala Itask, to znaczy że niewłaściwie nazwałeś launchera od mortscripta, albo już w samym mortsctrptcie źle wpisałeś run.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #593 dnia: Kwiecień 26, 2009, 21:08:05 »
if procExists MainShell.exe
   kill MainShell.exe
Endif
sleep 200
if procExists HalfordMonitor.exe
   kill HalfordMonitor.exe
Endif
sleep 100
run \My Flash Disk\TASKBAR.exe

Wstawilem to tak i te wszystkie pliki razem z tym zapisanym mrtscr wkleilem do tej My Flash Disk i dupa:(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #594 dnia: Kwiecień 26, 2009, 21:18:06 »
D... :) to znaczy :
a - odpala Itask zamiast mortscripta
b - nie dzieje się zupełnie nic
Jest zasadnicza różnica - ale w obu przypadkach mogą być różne powody - najlpiej jakbyś cały katalogo z tym plikami prosto z karty gdzieś do wglądu wrzucił (oczywiście tylko te modyfikowane i dogrywane mnie interesują).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #595 dnia: Kwiecień 26, 2009, 21:18:51 »
Napisales mi tak: Następnie kopiujesz taskbar.exe zgodnie z ścieżką, a resztę plików razem do tego katalogu, gdzie podmieniasz plik exe).

czyli ten taskbar.exe i reszte tych pliczkow kopiuje w tym przypadku do my flash?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #596 dnia: Kwiecień 26, 2009, 21:29:44 »
Taskbar ma się znajdować tam, gdzie wskazuje ścieżka w pliku MRT - według tego co napisałeś w : \My Flash Disk\TASKBAR.exe
Reszta plików (navigator.exe, navigator.mscr,mortscript.exe i toolhelp) musi się znajdować razem w katalogu, do którego prowadzi ścieżka od przycisku "nawigacja" w nakładce - czyli tam gdzie wcześniej wklejałeś filemance.exe zmieniając mu nazwę na navigator.exe - jasne?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 21:32:42 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #597 dnia: Kwiecień 26, 2009, 21:38:49 »
w tym pliku my flash disk znajduja sie jeszcze Foldery Navigation i MAPS ale ich nie wgralem bo za duzo zajmuja a tam nic nie zmienialem sa orginalne tak jak byly:) a ereszta w zalczaniku

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #598 dnia: Kwiecień 26, 2009, 21:48:21 »
Własnie o to mi chodziło - ale nie napisałeś, co dokładnie dzieje się przy takiej właśnie (jak w załączniku który dałeś) zawartości My flash disk, po przyciśnięciu "nawigacji"? Zero reakcji, czy odpala coś innego niż powinno?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #599 dnia: Kwiecień 26, 2009, 21:56:59 »
kuzwa zrobiel mtak jak napisales tego task bara wstawilem do Majfalsha a tamte 4 pliki wkleilem tam do tego katalogu gdzie wstawilem wtedy filemanca i zmienilem jego nazwe na Navigation i nie pryka nadal mi sie ta tabelka od nortona odpala po cisnieciu klawisza nawigacji:(
Napisane: Kwiecień 26, 2009, 21:52:05
Dokladnie to mi sie odpala po wcisneiciu przycisku nawigacji