ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 473888 Wyświetleń

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #540 dnia: Grudzień 09, 2008, 21:23:56 »
Nie wiem czy można się dostać do innego exeka - lepiej po prostu zrób sobie skrót na pulpicie windowsa CE do tego, co chcesz uruchamiać. Tak będzie całkiem wygodnie. Skróty na pulpicie otrzymasz wklejając je do katalogu windows\desktop (przez explorera copy i paste shortcut).

*

Offline acer111

  • 16
  • Sprzęt: i8320
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #541 dnia: Grudzień 27, 2008, 08:40:48 »
Witam posiadam harman kardon 810 czy ktoś próbował już go odblokować po wejściu w menu serwisowe dostępny jest dysk z całym navi

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #542 dnia: Styczeń 01, 2009, 19:55:55 »
Witam posiadam jakąs nawigacje DUNLOP czy mógł by mi ktoś pomóc z odblokowaniem jej i instalacją AutoMapy

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #543 dnia: Styczeń 01, 2009, 21:34:57 »
Witam posiadam jakąs nawigacje DUNLOP czy mógł by mi ktoś pomóc z odblokowaniem jej i instalacją AutoMapy
Ona zdaje się ma całą nawigację wraz z mapami na wbudowanym flashu? Masz do niego dostęp przez activesynca?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #544 dnia: Styczeń 01, 2009, 23:11:19 »
Cytuj
Ona zdaje się ma całą nawigację wraz z mapami na wbudowanym flashu?
Zgadza się.

Wpinam kabel i nie łączy się tylko na wyświetlaczu wyświetla się animacja o podłączeniu kabla.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #545 dnia: Styczeń 01, 2009, 23:17:44 »
Ale na PC zainstalowałeś program Activesync? Bez tego się nie połączy (chyba że w trybie "czytnika kart"). Jeśli nie ma dostępu do plików, to jedyną metodą na odblokowanie może być specjalnie spreparowana karta pamięci, wykorzystująca zostawioną przez producenta "furtkę" do aktualizacji programu. Niestety nie miałem do czynienia z Dunlopem i nie wiem kokretnie jaki to mógłby być plik, ale zawsze można spróbować autorunce.exe.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #546 dnia: Styczeń 02, 2009, 09:44:14 »
Cytuj
Ale na PC zainstalowałeś program Activesync? Bez tego się nie połączy (chyba że w trybie "czytnika kart"). Jeśli nie ma dostępu do plików, to jedyną metodą na odblokowanie może być specjalnie spreparowana karta pamięci, wykorzystująca zostawioną przez producenta "furtkę" do aktualizacji programu. Niestety nie miałem do czynienia z Dunlopem i nie wiem kokretnie jaki to mógłby być plik, ale zawsze można spróbować autorunce.exe.

Activesync mam w wersi 4.5. Muszę chyba poszukać coś wiecej informacij o tym pliku.

Aha i niewiem czy przypadkiem moja nawigacja Dunlop navi6000 nie jest bliźniaczym modelem z Mio 268 i jakimś medionem .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 09:50:57 wysłana przez sebastian00_2008 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #547 dnia: Styczeń 02, 2009, 10:13:52 »
Wersja AS nie jest taka istotna - upewniałem się tylko, że wogóle masz go zainstalowanego. Jeśli Twój sprzęt faktycznie ma coś wspólnego z Mio, to najprawdopodobniej nie współpracuje z Activesync (jak większość Mio) tylko ma jakiś swój własny program do komunikacji. Postaram się coś znaleźć "w temacie"
Dobra, chyba są dwie metody - jedna to kombinacja klawiszowa (vol+ i chyba flaga + reset - nie mam pewności, więc na razie może nie próbuj), albo wspomniany już autorunce.exe z karty. Najlepiej spróbuj właśnie jego. Zrób tak - poszukaj programu Itask manager (możesz go też ściągnąć z chomika o nazwie jak mój nick na PDAClubie - plik itask.rar). Rozpakuj i wrzuć na kartę, po czym zmień mu nazwę na autorunce.exe i reset nawigacji. Daj znać czy coś się dzieje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 10:26:23 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #548 dnia: Styczeń 02, 2009, 15:22:24 »
Cytuj
Wersja AS nie jest taka istotna - upewniałem się tylko, że wogóle masz go zainstalowanego. Jeśli Twój sprzęt faktycznie ma coś wspólnego z Mio, to najprawdopodobniej nie współpracuje z Activesync (jak większość Mio) tylko ma jakiś swój własny program do komunikacji. Postaram się coś znaleźć "w temacie"
Dobra, chyba są dwie metody - jedna to kombinacja klawiszowa (vol+ i chyba flaga + reset - nie mam pewności, więc na razie może nie próbuj), albo wspomniany już autorunce.exe z karty. Najlepiej spróbuj właśnie jego. Zrób tak - poszukaj programu Itask manager (możesz go też ściągnąć z chomika o nazwie jak mój nick na PDAClubie - plik itask.rar). Rozpakuj i wrzuć na kartę, po czym zmień mu nazwę na autorunce.exe i reset nawigacji. Daj znać czy coś się dzieje.

Prubowałem z plikiem itask.exe ale nic z tego.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #549 dnia: Styczeń 07, 2009, 07:28:40 »
Witam wszystkich mam taka prośbę czy można prosić was o podanie linka do odblokowania typhon3500GO i jakaś instrukcje jak to zrobić.A po odblokowaniu jaka można wgrać mapę do tego sprzętu(ig8,miomap czy jakaś inna)
Z góry wielkie dzia.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #550 dnia: Styczeń 08, 2009, 10:28:22 »
Witam wszystkich mam taka prośbę czy można prosić was o podanie linka do odblokowania typhon3500GO i jakaś instrukcje jak to zrobić.A po odblokowaniu jaka można wgrać mapę do tego sprzętu(ig8,miomap czy jakaś inna)
Poszukaj pliku myguide.exe (albo na flashu, albo na karcie). Za niego podstawiasz inny plik, który chcesz uruchomić pod przyciskiem ekranowym nawigacji (może to być eksplorator plików, albo skrypt odblokowujący). Zasadniczo nawet nie trzeba pozbywać się nakładki tylko właśnie podmienić owego exeka, jeśli chodzi Ci jedynie o podmianę marnego fabrycznego programu nawigacyjnego na inny.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #551 dnia: Marzec 02, 2009, 15:36:43 »
Zrobiłem to tak
1.sciągamy plik "showtaskbar" (aplikacja - do ściągniecia na końcu posta)
2.podłączmy Sony do PC i uruchamiamy ActiveSync
3.w Activesync otwieramy:
eksploruj -->Mounted volume -->Sony -->NAV-U
4.Tam kopijuemy plik "showtaskbar"
5.zmieniamy nazwę pliku NAV-U na NAV-U2
6.zmieniamy nazwe pliku "showtaskbar" na NAV-U.
Mam pasek start mam explolera nawet gapimi sie zainstalowało i skrót na pulpicie, czekam na dodatkowa kartę pamięci bo w tej  mam za mało miejsca. podobno auto mapa na tym chodzi ale zobaczymy.


Możesz napisać, który model odblokowałeś? Ja mam NV-U73TC i nie wiem, czy u mnie Twoja metoda zadziała. A' propos: czy znasz może różnicę między NV-U73TC a NV-U73T?

Pozdrawiam z nad morza...

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #552 dnia: Marzec 22, 2009, 11:18:56 »
Witam!
Mam mało znane urządzenie jak na polski rynek-  Hagenuk Routerfinder 300EU. W Europie zachodniej sprawdza się nieźle ale mapa polski na Destinatorze RF jest fatalna. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc w odblokowaniu tego urządzenia? Chciałbym wgrać inne, dokładniejsze mapy. Po exploracji urządzenia wygląda to jak na zdjęciu. Z góry dziękuję.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #553 dnia: Marzec 22, 2009, 11:42:35 »
Nie jest tak źle z popularnością Hagenuka. Metod na odblokowanie jest kilka, ale chyba najprostsza to zmiana wpisu w rejestrze (programem CEregeditor, z poziomu PC przez Activesync). Chodzi o wpis Launch 60 w HKLM\INIT - zmieniasz mu wartość na donothing.exe i już. Uwaga dotyczy tego modelu Hagenuka 300 EU, którego ja akurat miałem, ale powinna działać na każdym innym (upewnij się tylko, czy pod launch60 NIE ma wpisu: device.exe, Gwes.exe, explorer.exe, GpsMc.exe - jeśli jest jakiś inny niż te, to możesz śmiało zmienać).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #554 dnia: Marzec 23, 2009, 10:13:09 »
Nie jest tak źle z popularnością Hagenuka. Metod na odblokowanie jest kilka, ale chyba najprostsza to zmiana wpisu w rejestrze (programem CEregeditor, z poziomu PC przez Activesync). Chodzi o wpis Launch 60 w HKLM\INIT - zmieniasz mu wartość na donothing.exe i już. Uwaga dotyczy tego modelu Hagenuka 300 EU, którego ja akurat miałem, ale powinna działać na każdym innym (upewnij się tylko, czy pod launch60 NIE ma wpisu: device.exe, Gwes.exe, explorer.exe, GpsMc.exe - jeśli jest jakiś inny niż te, to możesz śmiało zmienać).

Dzięki, udało się. Nie pisałeś mi tylko czy to jest stała modyfikacja, bo jak wiesz po kilku (kilkunastu dniach) pada bateria i trzeba on nowa ładować dane. Jeszcze gdybyś był mi pomocny i napisał gdzie można zmienić (w jakim pliku) tło na pulpicie, bo teraz mam: Windows CE.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #555 dnia: Marzec 23, 2009, 10:51:43 »
Rejestr w hagenuku jest trwały, nie ruszy go brak zasilania, więc modyfikacja jest na zawsze. Tło zmieniasz normalnie w panelu sterowania (chyba nie trudno się tego domyślić).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #556 dnia: Marzec 26, 2009, 19:14:04 »
Ale na PC zainstalowałeś program Activesync? Bez tego się nie połączy (chyba że w trybie "czytnika kart"). Jeśli nie ma dostępu do plików, to jedyną metodą na odblokowanie może być specjalnie spreparowana karta pamięci, wykorzystująca zostawioną przez producenta "furtkę" do aktualizacji programu. Niestety nie miałem do czynienia z Dunlopem i nie wiem kokretnie jaki to mógłby być plik, ale zawsze można spróbować autorunce.exe.
A wiesz moze jaka furtke ma SONY ?
Chce odpalic navigacje z karty bo usunalem pliki odpowiedzialne za rozruch z pamieci wew. urzadzenia.

*

Offline cdg

  • 1
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #557 dnia: Marzec 28, 2009, 18:08:29 »
witam mam TYPHOON 3200 GO i za żadne skarby nie mogę go odblokować - probowałem z plikami
ale jak go resetuje wszystko wraca do ustawień fabrycznych - proszę o pomoc

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #558 dnia: Marzec 30, 2009, 05:47:05 »
Panowie a ja mam takie pytanie, po każdym resecie wszytskie skróty które dałem na pulpit kasują się i się instaluje wszystko od nowa. Bo mam rozumieć że tego pliku .cab i autorunce.exe nie wolno w ogole kasować ?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #559 dnia: Kwiecień 15, 2009, 17:04:52 »
Witam

Mam pytanie odnosnie tego tematu i moze ktosby mi pordzil co zrobic. Mam Navigacje z Irlandii NAVSURE 300i ktora ma Win CE .Net 4,2 CORE i posiada mamy wysp brytyjskich. Chodzi mi o wgranie mapy Polski i polskiego jezyka. Wie ktos moze na jakich zasadach pracuje to scierwo? co moge probowac wgrac czy AutoMape moze? Za wszelkie spostrzezenia z Góry dzieki

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #560 dnia: Kwiecień 15, 2009, 17:59:27 »
Mam pytanie odnosnie tego tematu i moze ktosby mi pordzil co zrobic. Mam Navigacje z Irlandii NAVSURE 300i ktora ma Win CE .Net 4,2 CORE i posiada mamy wysp brytyjskich. Chodzi mi o wgranie mapy Polski i polskiego jezyka. Wie ktos moze na jakich zasadach pracuje to scierwo? co moge probowac wgrac czy AutoMape moze? Za wszelkie spostrzezenia z Góry dzieki
Gotowca raczej nie znajdziesz, ale jak podasz, co jest na orginalnej karcie (czy są jakieś pliki exe, np mobilenavigator.exe) i czy jest komunikacja Activesync z PC'tem, to coś się wymyśli.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #561 dnia: Kwiecień 16, 2009, 13:38:13 »
no wlasnie to padlo nie ma karty, jest wejscie na karte, ale jej nie ma:) sciagam Auto mape bezinstalacyjna jutro ja wgram na karte, zasadze ta karte do tego padła i wtedy dam znac czy cos pomoglo a jak nie wiadomo jakie pliki byly czy exe czy cos to jakie mam wyjscie? Pomozesz??:)

Z góry dzieki:)
 programy się kupuje, tutaj o złodziejstwie nie rozmawiamy, poczytaj Regulamin (tomaszkap)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #562 dnia: Kwiecień 16, 2009, 15:44:43 »
W uruchamiani "bezinstalacyjnej" mapy nie pomogę - na forum popieramy legalne oprogramowanie. Natomiast oczywiście spróbuję pomóc w sprawie "odblokowania" sprzętu. Jeśli orginalna mapa odpala się bez karty pamięci, to trzeba spróbować dostać się do wbudowanego flasha. W tym celu trzeba połączyć się z PC kablem USB przez program Activesync. Znajdziesz go w Googlu - wersja 4,5, instalujesz na PC a potem podłączasz nawigację do komputera. Jeśli "zagada" (zaświeci na zielono znaczek AS na dolnym pasku na PC) to powinno się dać wejść na nawigację, w celu odblokowania, lub podmienienia mapy.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #563 dnia: Kwiecień 20, 2009, 11:12:55 »
Sciagnalem ten program active polaczylem, zsychronizowałem i wszedlem do wnetrza tej navi. Odnalzlem ten folder Flash i sa tam dwa foldery 1. Maps - w nim jeden plik-UK_Ireland_MRE.map 2. Navigation - w nim spor plikow i poza tymi dwoma folderami 3 osobne pliki: 1. config.sys 2. Setting.dat 3. Utility.ini. Pytanie: co dalej mam zrobic:) Z góry dzieki:)
Napisane: Kwiecień 20, 2009, 11:00:46
Wyglada to tak, ten folder na navi
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2009, 16:39:50 wysłana przez Bonzogonzo »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #564 dnia: Kwiecień 20, 2009, 12:59:49 »
Ok, to już dużo wiemy. Trzeba będzie albo pogrzebać w plikach konfiguracyjnych (możesz je tu wrzucić - chodzi o config.sys,Setting.dat,Utility.ini) albo zrobić podmiankę w folderze navigation. Jakbyś mógł jeszcze zrobić listing zawartości tego właśnie folderu pod kątem plików exe szczególnie...

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #565 dnia: Kwiecień 20, 2009, 19:05:56 »
Ponizej podaje te 3 pliki o ktore prosiles "chodzi o config.sys,Setting.dat,Utility.ini" z czego pliku config sys nie moge zgrac a co do folderu Navigation znajduje tam sie tylko jeden plik .exe - Navigation.exe. Z gory wielkie dzieki za odpowiedz

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #566 dnia: Kwiecień 20, 2009, 19:25:26 »
W załączonych plikach nic ciekawego nie ma, więc trzeba spróbować podstawienia za navigation.exe. Ściągnij sobie menadżera plików FilemanCE z wątku download dla WIN CE, następnie zmień nazwę orginalnego pliku navigation.exe na PNA (dopisz np 1 na końcu), a później wrzuć do tego samego katalogu Filemance.exe z nazwą zmienioną na navigation.exe. To powinno pozwolić na uruchomienie na nawigacji przeglądania plików, a dalej sprawdzenia procesów i odblokowania urządzenia.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #567 dnia: Kwiecień 20, 2009, 20:34:17 »
olkej zrobilem tak jak napisalem wstawilem ten plik i zmienilem jego nazwe na navigation.exe a ten orginalny navigation.exe na PNA1. jak teraz moge sprawdzic czy da sie pliki przejrzec itp

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #568 dnia: Kwiecień 20, 2009, 20:58:44 »
Po zmianie plików przeglądarka plików powinna odpalać pod przyciskiem "nawigacja" na nakładce fabrycznej.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #569 dnia: Kwiecień 20, 2009, 23:51:00 »
To jaki jest moj kolejny krok? po odpaleniu nawigacji co mam zrobic? Z gory dzieki za odpowiedz:)