ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 473678 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #480 dnia: Wrzesień 15, 2008, 22:25:16 »
A może zobacz czy da się podmienić coś za Destinator.exe
potrzebna zgoda

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #481 dnia: Wrzesień 16, 2008, 14:18:45 »
A może zobacz czy da się podmienić coś za Destinator.exe
Już wszystkich opcji próbowałem.. a czy nie jest tak że system jest powiązany ID karty a zmiana (wgranie nowej navi) powoduje że system jej nie widzi i traktuje jako wrong  :-|

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #482 dnia: Wrzesień 16, 2008, 14:38:30 »
ID karty nie jest zależne od jej zawartości. Może być najwyżej tak, że jakiś wbudowany w system operacyjny win ce proces po odpaleniu pliku destinator.exe czeka na jakąś "informację" od niego. Jeśli jej nie dostaje - wywala problem z ID (taka zmyła). Można by pokombinować np ze skryptem typu:

uruchom destinatora, poczekaj x sekund, zamknij i dopiero uruchom inny program.

Oczywiście wszystko ma sens tylko jeśli taki skrypt pozwoli się uruchomić :)
Jeszcze można spróbowac opcji "hardcorowej" to znaczy wziąść się za gpstmc.exe (ten plik jest teoretycznie odpalany przez destinatora po jego uruchomieniu. Jakby tak spróbować coś za niego podstawić?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 14:40:27 wysłana przez angler22 »

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #483 dnia: Wrzesień 16, 2008, 19:04:27 »
..poniżej załączyłem plik gpstmc.exe jeśli może ktoś rzucić okiem na niego czy jest możliwość modyfikacji...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #484 dnia: Wrzesień 16, 2008, 19:54:45 »
..poniżej załączyłem plik gpstmc.exe jeśli może ktoś rzucić okiem na niego czy jest możliwość modyfikacji...
To nie tak - tu też chodzi o podmianę. Dokładnie tak :
Na początek może być GSfinder - przemianowujesz mu plik exe na GPSTMC.exe i wklejasz do katalogu destinatora. Później odpalasz destinatora i przechodzisz do ustawień GPS. Włączasz TMC i w tym momencie powinien odpalić GSFInder :) Sprawdzone - działa (przynajmniej u mnie)!
A jak już odpalisz menadżera plików, to dalej powinno być łatwiej - Itaskmgr, spisanie procesów, skrypt.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 19:59:26 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #485 dnia: Wrzesień 22, 2008, 13:34:56 »
Pinio6 Odnośnie odblokowania MAP360
Zamień nazwę pliku clarion.exe clarionold.exe, a plik autorun.exe na clarion.exe w ten sposób po MR jak będziesz uruchamiał mapy to za każym razem będziesz instalował odblokowanie potem SR i gotowe niestety skróty musisz sobie po każdym MR powyciągać na nowo

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #486 dnia: Październik 09, 2008, 10:21:37 »
Mam dalej problem z CarTrek 400 - odblokowałem wejście do win 4.2 CE jednak nie mogę zainstalować nawet AM 3.9.3. Kopiowałem już biblioteki ale system i tak pokazuje że oprogramowanie nie jest zgodne z Windows CE.
Dodatkowo mam problem z Hard Resetem -> Cokolwiek zmienię np. tapetę po wyłączeniu urządzenia wraca do ustawień standardowych

z góry dzięki za porady
pozdro

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #487 dnia: Październik 09, 2008, 10:38:00 »
Nic dziwnego. AM3 nigdy nie chodziła na CE4.2.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #488 dnia: Październik 09, 2008, 10:47:14 »
Nic dziwnego. AM3 nigdy nie chodziła na CE4.2.
To nie jest do końca prawda :) Wszystkie wersje Automapy dały się uruchomić na urządzeniach z win CE 4.2, ale dopiero AM 5 jest w pełni do tego systemu przystosowana i nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, typu dogrywanie bibliotek. 

Mam dalej problem z CarTrek 400 - odblokowałem wejście do win 4.2 CE jednak nie mogę zainstalować nawet AM 3.9.3. Kopiowałem już biblioteki ale system i tak pokazuje że oprogramowanie nie jest zgodne z Windows CE.
Dodatkowo mam problem z Hard Resetem -> Cokolwiek zmienię np. tapetę po wyłączeniu urządzenia wraca do ustawień standardowych

Jeśli masz jeszcze aktualną licencję na automapę, to ściągnij wersję 5.1.1 z ich strony. Ona będzie działać bez problemów.
Jeśli chodzi o kasujące się ustawienia, to w zależności od sprzętu można sobie różnie radzić - czasem można wprowadzić do rejestru zmianę "na stałe" przy pomocy plików cab (np zmianę odpowiedzialną za tapetę). Jeśli rejestr jest faktycznie "zerowany" do poziomu fabrycznego po każdym resecie, to jedyną dobrą metodą na przywracanie ustawień jest skrypt (mortscript).

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #489 dnia: Październik 21, 2008, 02:47:57 »
...a w nim np wpis typu (dla Larka):

RegWriteString HKLM,"Explorer\Shell Folders\","Desktop","\NANDFlash\pulpit"

czyli Pulpit  i wszystkie jego tapety, ikony itp sa teraz na \NANDFlash\Pulpit nie w Windows\Desktop :)
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #490 dnia: Październik 22, 2008, 00:08:32 »
Witam
Mam chińska nawigacje odblokowałem ja przez zmiany w rejestrze. Wszystko ładnie działało do momemtu kiedy nie zmieniłem scieżki do pulpitu w rejestrze na sdmmc\desktop. Omyłkowo nie dodałem "\" na początku. Nawigacja startuje i zawiesza sie. Pulpit wince sie nie pojwia. Dodam ze nie dizała activesync. Jak podłacze pod kompa to wyktywa mi karte sd i druga pamiec z pustym katalogiem o nazwie __TFAT_HIDDEN_ROOT_DIR__. Da rade cos z tym zrobic czy tylko serwis i flash pamieci.
Pzdr

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #491 dnia: Październik 23, 2008, 02:33:16 »
Jeśli masz jeszcze aktualną licencję na automapę, to ściągnij wersję 5.1.1 z ich strony. Ona będzie działać bez problemów.
Jeśli chodzi o kasujące się ustawienia, to w zależności od sprzętu można sobie różnie radzić - czasem można wprowadzić do rejestru zmianę "na stałe" przy pomocy plików cab (np zmianę odpowiedzialną za tapetę). Jeśli rejestr jest faktycznie "zerowany" do poziomu fabrycznego po każdym resecie, to jedyną dobrą metodą na przywracanie ustawień jest skrypt (mortscript).
[/quote]
Walczę już 2 tygodnie z uruchomieniem AM 5.1.1 na Falk N-series Win CE 4.2... Odblokowałem dziada, ale żadna Navi mi nie startuje, wypisują że mało jest pamięci. Dodam że na Larku wszystkie chodzą, ale to Win CE 5.0. Jak to zrobić?

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #492 dnia: Październik 23, 2008, 07:51:47 »
Popraw cytowanie, bo ja tego nie pisałem.
Niemniej jednak powinno chodzić. Czy błąd braku pamięci pojawia się po uruchomieniu zainstalowanej AM? A ile jest pamięci przed uruchomieniem?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #493 dnia: Październik 23, 2008, 23:07:49 »
Witam.
Mam navi Supportplus sp-gps22a-0933. i mam pytanie w jaki sposób można ją odblokować.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #494 dnia: Październik 24, 2008, 16:58:29 »
Witam.
Mam navi Supportplus sp-gps22a-0933. i mam pytanie w jaki sposób można ją odblokować.
Gdzieś mi się ta nazwa już przewinęła, ale chyba nie w temacie odblokowywania. Napisz jaki program nawigacyjny ma to urządzenie w standardzie i czy jest połączenie z PC w trybie Activesync.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #495 dnia: Październik 24, 2008, 19:26:49 »
Witam mam ten sam problem z navi EasyLine 3600GO,AM nie działa w żadnej wersji jedynie TTv6 ale zawiesza mi się głos,po za tym też działa IGO 8 ale żadne POI ani foto radary nie chcą się ładować co można z tymi fantami zrobić?.Po drugie jak w pełni od blokować to navi,moje odblokowanie polega na włożeniu karty i pojawieniu  się wina,kiedy kartę od łącze i w łącze navi wina nie ma.Bardziej zależy mi na AM,TT lub IGO by wszystko ładnie działało.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #496 dnia: Październik 24, 2008, 19:58:52 »
Witam mam ten sam problem z navi EasyLine 3600GO,AM nie działa w żadnej wersji jedynie TTv6 ale zawiesza mi się głos,po za tym też działa IGO 8 ale żadne POI ani foto radary nie chcą się ładować co można z tymi fantami zrobić?.Po drugie jak w pełni od blokować to navi,moje odblokowanie polega na włożeniu karty i pojawieniu  się wina,kiedy kartę od łącze i w łącze navi wina nie ma.Bardziej zależy mi na AM,TT lub IGO by wszystko ładnie działało.
Nie ma się czemu dziwić, że programy w wersjach "edukacyjnych" nie zawsze i nie na wszystkim chcą działać (po tym co wymieniasz tak się jakoś domyślam, że właśnie tego typu programów używasz). Zazwyczaj są to wersje Beta, jakieś przerabiane dema, czy zestawy robione pod kontretne urządzenia. O TT6 wogóle się nie będę wypowiadał, bo to jakiś dinozaur nie program, natomiast Automapa owszem, miała gorszy okres (wersja 4.x) kiedy nie działała na systemach z windowsem CE 4.2, ale producent na szczęście zreflektował się szybko i w wersji 5 problemu już nie ma.
Pytasz o pełne odblokowanie - cóż to zależy, jak to jest zrobione u Ciebie. Może być tak, że na kartę został wgrany explorer (pod zmienioną nazwą) i to on sam startuje po włożeniu karty. Takie odblokowanie faktycznie nie jest "pełne" bo w pamięci możesz mieć stale obecne procesy odpowiadające za fabryczną nakładkę. Mogą one zajmować pamięć, spowalniać sprzęt a nawet czasem blokować port GPS. Żeby się upewnić jak to wygląda, trzeba by było uruchomić jakiegoś menadżera procesów (Itaskmgr na przykład) i sprawdzić, czy coś zbędnego w pamięci nie siedzi. Jeśli są jakieś zbędne procesy, to najlepiej zamknąć je automatycznie skryptem. Czyli w skrócie tak : przeglądasz kartę w poszukiwaniu pliku exe, który automatycznie się odpala po włożeniu do urządzenia, zamieniasz ten plik na skrypt, który najpierw zamknie niepotrzebne procesy, a później dopiero odpali explorera (jeśli to wogóle konieczne, bo explorer może już nawet chodzić w tle).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #497 dnia: Październik 24, 2008, 20:41:36 »
Oki Thenx za rade choć jak dla mnie piszesz trudnym językiem,jeżeli mówisz że AM w v5 działa to bez obrazy wszystkie te wersie od 5 do 3 u mnie nie działają,jeśli możesz proszę odpisz dlaczego.Kolega ze strony 12 tego wątku napisał co się pokazuje przy próbie odpalenia z ikony np:AM :is not valid Windows CE application
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 20:47:34 wysłana przez Rademx »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #498 dnia: Październik 24, 2008, 21:05:29 »
Nie napisałeś jaki system na ta twoja Navi - jeśli CE 4,2 to żadna poprzednia wersja Automapy (3 i 4) nie miała prawa działać bez sporej dawki dodatkowych kombinacji (po prostu nie było wersji rpogramu na ten system operacyjny). Spróbuj sobie kulturalnie ściągnąć ze strony Automapy demo tego programu (wersja 5,1) i wtedy się wszystko wyjaśni..

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #499 dnia: Październik 24, 2008, 21:19:01 »
Wersja 4,2 Cor Anibus

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #500 dnia: Październik 24, 2008, 21:24:12 »
Tak myślałem, że to będzie CE 4.2. Zainstaluj demo, a zobaczysz, że Automapa działa na takich systemach.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #501 dnia: Październik 24, 2008, 21:35:41 »
za ładowałem demo i nic nie startuje navi

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #502 dnia: Październik 24, 2008, 21:38:59 »
Komunikat taki sam? Jakim plikiem uruchamiasz automapę?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #503 dnia: Październik 24, 2008, 21:41:33 »
za ładowałem plik na od bloowanie win w lazłem na kartę i z ikonki start odpowiedz;is not valid Windows CE application.To moje gg  morze będzie lepiej.1233282

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #504 dnia: Październik 25, 2008, 20:38:20 »
Witam.
Mam navi Supportplus sp-gps22a-0933. i mam pytanie w jaki sposób można ją odblokować.
Gdzieś mi się ta nazwa już przewinęła, ale chyba nie w temacie odblokowywania. Napisz jaki program nawigacyjny ma to urządzenie w standardzie i czy jest połączenie z PC w trybie Activesync.

System Win CE 4.2 Core, na karcie SD wgrany Alturion exe. i mapy Komunikacja przez Activesync. jest wgląd do Win Ce możliwy.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #505 dnia: Październik 25, 2008, 20:55:57 »
Jeśli plik exe alturiona jest na karcie, to za niego można bezpiecznie podstawić skrypt odblokowujący (żadnego ryzyka przy tym nie ma).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #506 dnia: Październik 25, 2008, 21:00:57 »
A ten plik to mógłbym gdzieś dostać.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #507 dnia: Październik 25, 2008, 21:06:29 »
Plik? W sensie skrypt odblokowujący? Gotowego dostać może nie, ale łatwo go zrobić, jak chcesz spróbować to pomogę. Na początek potrzebny jest programik Itaskmanager, którym sprawdza się procesy i testowo je zamyka. Później znając już nazwy procesów robi się skrypt.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #508 dnia: Październik 25, 2008, 21:21:41 »
Ok. ściąne ten programik. Poprałem go z kolegi chomika , ale jakoś nie moge go otworzyć.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2008, 21:25:11 wysłana przez robert.s. »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #509 dnia: Październik 25, 2008, 21:27:27 »
A w jaki sposób prubujesz uruchamiać? Możesz się odezwać na GG (nr masz w profilu moim), i jak coś ustalimy to się opisze co i jak.