ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 474027 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #420 dnia: Sierpień 04, 2008, 22:34:34 »
chcę tylko wrzucić na kartę trochę mp3 i posłuchać ich w samochodzie - ale zaden ze znalezionych w necie mp3 playerów nie działa, pockettv mówi podczas instalacji ze nieodpowiedni system mam, gsplayer daje się zainstalowac na pna ale później wywala podczas uruchamiania ze to nie jest znów odpowiedni system, nie mówiąc o reszcie tych playerów które w większości występują na inne procesory, w soniaku jest intel dla odmiany - co tu robić?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #421 dnia: Sierpień 04, 2008, 23:03:03 »
To zainstaluj GSPlayera dla WinCE - starsza wersja była dedykowana pod CE.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #422 dnia: Sierpień 05, 2008, 09:30:38 »
a masz takiego? podeślesz mi linka?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #423 dnia: Sierpień 06, 2008, 10:58:47 »
Sukcess!!! Po długich wieczorach spędzonych w necie - znalazłem coś co odpaliło i gra! Tak więc potwierdzam Sony NAV-u 92 daje się odblokować showtaskbarem a potem można wrzucić sobie the core multimedia playera (wersja 0.71 free - taką znalazłem i działa - instalacja przez active synca) i trzaskać w samochodzie mp3 i divxy

*

Offline m4rcin

  • 47
  • Sprzęt: Milestone x650 A701
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #424 dnia: Sierpień 12, 2008, 14:27:59 »
Witam.
Dostałem ostatnio od znajomego Garmina StreetPilot c330 z City Navigatorem na Amerykę. Chciałbym go zmienić na Automapę 5 (City Navigator na Europę kosztuje 700zł... ale to nie jedyny powód). Rozumiem, że po odblokowaniu urządzenia będzie to możliwe. Tu pojawia się standardowe pytanie: Jak to zrobić? Google jedynie wie jak odblokowac Mapy (co mi jest generalnie nie potrzebne). Na forum też nie znalazłem tego modelu. Może mi ktoś pomóc?
Pozdrawiam
m4rcin

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #425 dnia: Sierpień 12, 2008, 15:06:03 »
Obawiam się, że StreetPilot c330 nie chodzi na Windows CE, więc pozostaje Ci polubić mapy Garmina   B)

*

Offline m4rcin

  • 47
  • Sprzęt: Milestone x650 A701
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #426 dnia: Sierpień 12, 2008, 15:33:57 »
Co oprócz wspomnianego City Navigatora (którego interface mi wyjątkowo nie podchodzi) mogę kupić? GPmapę?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #427 dnia: Sierpień 16, 2008, 18:02:00 »
Witam!!!
Ja w nudnej sprawie.
Przeszukałem cały temat, ale nic nie znalazłem co było by mi potrzebne a mianowicie.
Czy odblokował ktoś (lub wie jak to zrobić) nawigację Longhorn LG200???
Jeżeli tak to bardzo proszę o pomoc.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #428 dnia: Sierpień 18, 2008, 17:00:37 »
Kolego zrobiłem jak pisałeś i lipa. Nadal po włączeniu navi mam komunikat że "Plese insert the correct SD card".
Naprawdę nie wiem co robić i proszę o pomoc.
Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #429 dnia: Sierpień 18, 2008, 22:59:34 »
Kikos, z clarionem 360 trzeba postąpić inaczej. Mozesz uzyć tej paczki, ale uzyj sposobu, który opisał jeden z forumowiczów, a dokładnie tom2130:

"
1. Sciagnalem sobie pliki:
     autorunce.exe
     MNAVDCE.CAB
2. Skopiowalem je do katalogu Windows na Clarionie.
3. Zmienilem nazwe pliku MP3Player.exe na MP3Player.exe.old
4. Zmienilem nazwe pliku autorunce.exe na MP3Player.exe
5. Nastepnie wystarczy zrobis SR i kliknac na ikone odtwarzacza mp3.
    Urzadzenie uruchamia wtedy MP3Player.exe (zmieniany) i instaluje
    MNAVDCE.CAB
6. Nastepnie SR i mamy odblokowanego Clariona.

Sciagnalem jeszcze "Biblioteki_DLL_dla_CE_NET" i juz moglem zainstalowac AM3.9.7 
Do dzialania Destinatora6 trzeba sciagnac jeszcze AYGSHELL.DLL i gx.dll. "
                             

Aha, jeśli nie bedziesz mógł zmienić nazwy pliku MP3Player.exe na MP3Player.exe.old na urządzeniu czyli powiedzmy zgłosi Ci się komunikat typu "plik jest aktualnie używany" itp.  zamień nazwę pliku autorunce.exe na MP3Player.exe na pc, a potem podmień plik na urządzeniu.

Daj znać czy poszło.

Pozdrawiam.

Witam
U mnie to działa na Clarionie MAP560 do czasu kiedy wyłączę OFF i włączę ON i jest znowu zablokowany.
Może jakiś inny patent na to by ktoś miał, bo już przeszukałem forum i nic.  :(
Pozdrawiam

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #430 dnia: Sierpień 20, 2008, 21:22:03 »
Witam ! Od niedawna jestem w posiadaniu mio 310 z USA i chciłbym wgrać miomap bądź inny program nawigacyjny ale nie umiem sobie z tym poradzić. Czy mogę prosić o pomoc i opis jak odblokować win w tej nawigacji i jak wgrać jakiś program nawigacyjny ? dzięki wielkie. kontakt na reggi.reggi@wp.pl.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #431 dnia: Sierpień 25, 2008, 01:02:37 »
witam mam coś takiego
chińska nawigacja
w sys info mam tak:
ROM Version: 18.JX.4.B.11.7.7
Processor: ARM920T
RAM Size 64 MB
Software Version: 2.08

powinno to być na win ce 4.2
połączenie przez  AS nie ma, ogólnie PC znajduje to jako  nieznane urządzenie
czy da się z tym coś zrobić
karta SD padła (był r66)
proszę pomóżcie

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #432 dnia: Sierpień 25, 2008, 08:05:33 »
chińska nawigacja
ROM Version: 18.JX.4.B.11.7.7
Processor: ARM920T
RAM Size 64 MB
Software Version: 2.08
powinno to być na win ce 4.2
połączenie przez  AS nie ma, ogólnie PC znajduje to jako  nieznane urządzenie
czy da się z tym coś zrobić
karta SD padła (był r66)
Pewnie się da. Najlepiej spróbuj uniwersalnej chińskiej metody, czyli katalogu Mobilenaviagator i pliku mobilenavigator.exe.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #433 dnia: Sierpień 29, 2008, 03:37:23 »
nie daje rady  :(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #434 dnia: Sierpień 29, 2008, 08:38:48 »
nie daje rady  :(
Jesteś pewny, że dobrze wszystko nazwałeś i później nacisnąłeś przycisk "nawigacja" na nakładce? Po wersji romu wyraźnie widać, że to powinien być przodek węgierskiego CNS Moon'a (ew Moon BT). Wogóle mało napisałeś o sofcie - jak włączasz nawigację pokazuje się żółtawe menu z 6 przyciskami? Czy inne przyciski (oprócz "navigation") działają? Sam miałem w łapach taki chiński wynalazek i wszystko ładnie działało.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #435 dnia: Sierpień 30, 2008, 21:00:19 »
a więc tak  jak włączam nawigacje to mam 4 ikonki(samochodzik multimedia bluetooth system)
jak włączę i przytrzymam przycisk menu to chce się aktualizować z karty SD
prawdopodobnie jest możliwość podłączenia do PC ale potrzebne są sterowniki, była do tego płyta ale dostałem sprzęt bez płyty
jak narazie działa jako odtwarzacz filmów
a jak podłączam do PC to nie wykrywa mi nawet jako urządzenie masowe
wszystko co było na karcie pamięci poszło

a wygląda tak
 http://cgi.ebay.co.uk/4-3-Touch-Screen-GPS-MP4-Map-Bluetooth-Rear-view-h581_W0QQitemZ330265448632QQcmdZViewItem?hash=item330265448632&_trkparms=72%3A12|39%3A1|66%3A2|65%3A12|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

może ktoś ma takie cudo i mógłby pomóc z nawi  :worried:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #436 dnia: Sierpień 30, 2008, 21:10:58 »
a więc tak  jak włączam nawigacje to mam 4 ikonki(samochodzik multimedia bluetooth system)
jak włączę i przytrzymam przycisk menu to chce się aktualizować z karty SD
prawdopodobnie jest możliwość podłączenia do PC ale potrzebne są sterowniki, była do tego płyta ale dostałem sprzęt bez płyty
jak narazie działa jako odtwarzacz filmów
a jak podłączam do PC to nie wykrywa mi nawet jako urządzenie masowe
wszystko co było na karcie pamięci poszło
Wszystko się zgadza - CNS Moon BT miał 2 rodzaje menu - 4 i 6 ikonowe. Spróbuj jeszcze raz wgrać na kartę plik exe GSfindera, ewentualnie exploratora, albo nawet iTask'a, jako plik mobilenavigator.exe w katalogu MOBILENAVIGATOR. Jak już wgrasz, wsadź kartę do PNA i wtedy naciśnij przycisk z autkiem. Nie próbuj aktualizacji z karty - to się nie przyda. Acha - masz wogóle na PC zainstalowany program Activesync?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #437 dnia: Sierpień 31, 2008, 01:41:20 »
Activesync w wersji 4,5 i 3,8 nie łączyły sie

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #438 dnia: Sierpień 31, 2008, 09:06:13 »
Activesync w wersji 4,5 i 3,8 nie łączyły sie
Ok - upewniałem się tylko. Większość "chińczyków" działa w trybie "mass storage", zamiast activesync, a do tego trybu żaden sterownik nie jest potrzebny. Jeśli masz oprócz PNA czytnik kart, to masz dokładnie to samo, co połączenie bezpośrednie (w trybie mass storage i tak widoczna jest wyłącznie karta SD) i szkoda sobie wogóle głowę zawracać połączeniami.
Sprawdzałeś ikonę "samochodzika" po podstawieniu exeka? Nie działa?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #439 dnia: Sierpień 31, 2008, 11:04:57 »
na karcie była nawigacja Route.66 ale karta padła i nie wiem jakie były nazwy plików, zamiana nazw plików na MOBILENAVIGATOR nic nie daje,
po podłączeniu do kompa nie pokazuje tego jako urządzenie masowe, znajduje je jako nieznane urządzenie USB i żąda sterowników

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #440 dnia: Sierpień 31, 2008, 11:13:42 »
Trochę dziwne, że sprzęt nie reaguje na typowe dla chińczyków "mobielnavigator". Możesz spróbować kombinacji folderu Route66 i pliku route66Navigator.exe lub R66Navigate.exe. Można też spróbować pliku shell.ini (w głównym katalogu karty) i w nim podać ścieżkę do pliku, który chcesz uruchomić.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #441 dnia: Wrzesień 01, 2008, 00:23:22 »
udało mi się znaleźć  route66 z zagranicznej stronki po wrzuceniu na kartę działa navi  :banan: :banan: :banan:
jest plik shell.ini i katalog r66
teraz będe próbował dalej
AUTO MAPA 5.0.5 działa szybko i sprawnie po wpisaniu ścieżki w pliku shell.ini   : :banan: :banan: :banan:

plik shell.ini    \sdmmc\r66\route66n7.exe
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2008, 17:46:16 wysłana przez 76yelo »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #442 dnia: Wrzesień 09, 2008, 18:32:51 »
witam ma navigacje zakupiona w skandynawi JENSEN SCANDINAVIA  NL4350 ma to win CE.NET4.2Core.  czy da sie to odblokowac? bo nie ma w tym zadnej innej funkcji jak navigacja. z gory dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #443 dnia: Wrzesień 09, 2008, 19:54:18 »
witam ma navigacje zakupiona w skandynawi JENSEN SCANDINAVIA  NL4350 ma to win CE.NET4.2Core.  czy da sie to odblokowac? bo nie ma w tym zadnej innej funkcji jak navigacja. z gory dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam
Zaglądnij na kartę pamięci, czy masz na niej jakieś pliki wykonywalne (exe), sprawdź też, czy czy możesz się połączyć z komputerem przez Activesync.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #444 dnia: Wrzesień 09, 2008, 22:03:55 »

Zaglądnij na kartę pamięci, czy masz na niej jakieś pliki wykonywalne (exe), sprawdź też, czy czy możesz się połączyć z komputerem przez Activesync.
tak moge sie polaczyc przez activesync. na karcie sa dwa foldery: GPSLOG -ktory wydaje sie pusty i drogi IGO w ktorym sa jakies pliki, foldery, chyba z mapami i miedzy innymi jest  tam: igopna exe
oprocz tych dwoch folderow sa jeszce dwa pliki : iGO_backup db  i NK bin

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #445 dnia: Wrzesień 09, 2008, 22:12:37 »
Skoro masz na karcie plik exe od IGO, to bez najmniejszego nawet ryzyka można spróbowac najpierw odblokowania przez "podstawienie" explorera. Wszystko co trzeba zrobić, to zmienić nazwę orginalnego pliku IGOPNA.exe na karcie np na IGOPNA1.exe, a następnie wrzucić do tego samego katalogu plik explorera z nazwą IGOPNA.exe. Po tym zabiegu zamiast IGO powinien odpalać pulpit. Explorer jest tutaj : http://[*********]/angler22/explorer.rar .

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 09, 2008, 22:45:29 »
Skoro masz na karcie plik exe od IGO, to bez najmniejszego nawet ryzyka można spróbowac najpierw odblokowania przez "podstawienie" explorera. Wszystko co trzeba zrobić, to zmienić nazwę orginalnego pliku IGOPNA.exe na karcie np na IGOPNA1.exe, a następnie wrzucić do tego samego katalogu plik explorera z nazwą IGOPNA.exe. Po tym zabiegu zamiast IGO powinien odpalać pulpit. Explorer jest tutaj : http://[*********]/angler22/explorer.rar .
kurcze ale to proste! dziala! jednak najlepiej zapytac o porade fachowcow. wielkie dzieki. a jeszce jakbys mogl . z kad moge wziac jakies programiki np do odtwarzania mp3? pozdrawiam jeszce raz dzieki

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #447 dnia: Wrzesień 09, 2008, 22:49:44 »
Hmm z internetu? TCPMP chociażby, szukajka nie gryzie

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #448 dnia: Wrzesień 10, 2008, 08:58:33 »
kurcze ale to proste! dziala! jednak najlepiej zapytac o porade fachowcow. wielkie dzieki. a jeszce jakbys mogl . z kad moge wziac jakies programiki np do odtwarzania mp3? pozdrawiam jeszce raz dzieki
Działać działa - bo musi :), ale trzeba będzie jeszcze przetestować wbudowany odbiornik GPS (na jakimś programie), bo czasem nakładka, która może siedzieć "w tle" potrafi blokować port. Do multimediów tak jak pisał Kajetan, najlepszy jest TCPMP, bo odtwarza wszystko (łącznie z filmikami z komórek nawet). Trzeba tylko szukać wersji na PNA, bo wersje PDA nie zawsze działają.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #449 dnia: Wrzesień 10, 2008, 19:49:56 »
dziala ale jest problem. kiedy sobie ustawie np pulpit: tapete ikonki itp to po wylaczeniu i wlaczenu wszystko wraca do ustawien poprzednich jak zrobic aby moje ustawienia zostaly?