ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 473955 Wyświetleń

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #390 dnia: Maj 30, 2008, 14:56:26 »
Aygshell często wywala błąd z commctrl, a pomimo to działa - ExCheck nie jest nieomylny - pod WM6 pokazuje błąd dla wszystkich bibliotek w dowolnych programach :P. Co do commctrl to masz w paczce some cenet 4.2 dlls od cmonex - hpcmonex.net, sekcja izemize

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #391 dnia: Maj 30, 2008, 15:04:15 »
Aygshell często wywala błąd z commctrl, a pomimo to działa - ExCheck nie jest nieomylny - pod WM6 pokazuje błąd dla wszystkich bibliotek w dowolnych programach :P. Co do commctrl to masz w paczce some cenet 4.2 dlls od cmonex - hpcmonex.net, sekcja izemize
Wyprobowane, i żadne nie ruszyło   :(

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #392 dnia: Czerwiec 17, 2008, 19:08:36 »
Witam.
Odkopuje trochę temat odnośnie staruszka Navman icn 510. Otóż znalazłem na tej stronce program do odblokowania navmana i działa ładnie...
Cytuj
http://navmanunlocked.wikispaces.com/Unlock

Wgrałem automape ale nie wykrywa mi GPSa - na żadnym porcie... wie ktoś czemu sie tak dzieje i czy trzeba jeszcze coś dodatkowo instalować ?

Pozdrawiam.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #393 dnia: Czerwiec 23, 2008, 23:56:32 »
Proszę o pomoc w odblokowaniu nawigacji Keomo, model KM_RG_PND, Win CE NET 4.2 Core. Szukałem po necie dwa dni ale bez skutecznie. Z góry wielkie dzięki

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #394 dnia: Czerwiec 24, 2008, 09:29:37 »
Proszę o pomoc w odblokowaniu nawigacji Keomo, model KM_RG_PND, Win CE NET 4.2 Core. Szukałem po necie dwa dni ale bez skutecznie. Z góry wielkie dzięki
Przeszukaj kartę pamięci, w poszukiwaniu plików exe. Jak jakiś znajdziesz, to dalej powinno być już łatwo. Sprawdź czy na przykład nie masz na karcie katalogu mobilenavigator i pliku mobilenavigator.exe.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #395 dnia: Czerwiec 24, 2008, 17:40:45 »
Mam te pliki ale nie wim co dalej zrobić z nimi ?

*

Offline marcin7904

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • MobilePc
  • Sprzęt: Spv m3000, MyGuide 3000GO, Mio C250, Nokia N73
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #396 dnia: Czerwiec 24, 2008, 18:23:32 »
Witam
Mam MyGuide 3000GO z WinCE.NET 4.2 Core
Pierwsze pytanie to w jaki sposób go odblokować ???
a drugie to mam taki problem że urządzenie nie widzi zainstalowanej mapy na karcie SD ( IGO8 )
wszystkie inne pliki  typu zdjęcia, muzyka .itd widzi a map niechce

zaznaczam że urządzenie zostało przywiezione z Niemiec w takim stanie i nie wiem co poprzedni właściciel z nim robił



*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #397 dnia: Czerwiec 24, 2008, 21:08:30 »
Mam te pliki ale nie wim co dalej zrobić z nimi ?
Te - to znaczy które :) Najprostsza i najszybsza metoda, to podstawienie explorera, za któryś z plików exe. Działa w 99% przypadków a na dodatek jest 100% bezpieczne (pod warunkiem, że podmieniasz pliki na karcie). Absolutnie nic złego nie może się stać, dlatego metodę polecam początkującym.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #398 dnia: Czerwiec 24, 2008, 23:13:39 »
Na karcie jest plik MobileNavigator.exe , podmieniałem go na explorera ale dalej bez zmian.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #399 dnia: Czerwiec 24, 2008, 23:21:40 »
Na karcie jest plik MobileNavigator.exe , podmieniałem go na explorera ale dalej bez zmian.

Bo trzeba jeszcze wdusić guzik "nawigacji" na nakładce orginalnej. Wtedy zamiast nawigacji, powinien się odpalić explorer.

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #400 dnia: Czerwiec 28, 2008, 01:59:44 »
mam problem... odblokowalem sobie win ce 4.2 w TRACER Navigator... nie ingerowalem w pliki sytemu... tylko na karcie pamieci... jak bylo opisane... i teraz nie chce sie wlaczyc nawet menu glowne... mam napis "Tracer" na srodku i nic dalej sie nie dzieje... jak to naprawic?... prosze o pomoc... :worried:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2008, 09:04:23 wysłana przez shakal3636 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #401 dnia: Czerwiec 28, 2008, 09:33:45 »
mam problem... odblokowalem sobie win ce 4.2 w TRACER Navigator... nie ingerowalem w pliki sytemu... tylko na karcie pamieci... jak bylo opisane... i teraz nie chce sie wlaczyc nawet menu glowne... mam napis "Tracer" na srodku i nic dalej sie nie dzieje... jak to naprawic?... prosze o pomoc... :worried:
Jeśli faktycznie tylko na karcie działałeś, to nie ma powodu do obaw. Najlepiej sformatuj kartę i wgraj wszystko od pocczątku, ewentualnie przywróć orginalą zawartość karty. Przestał się uruchamiać natychmiast po odblokowaniu, czy chwilę działało zanim padło?

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #402 dnia: Czerwiec 28, 2008, 09:56:28 »
chodzil przez jakis czas... dopiero po jakims czasie nie chcial sie uruchomic...

istnieje mozliwosc ze podczas pracy w windowsie cos zamieszalem??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2008, 10:02:22 wysłana przez shakal3636 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #403 dnia: Czerwiec 28, 2008, 10:08:13 »
chodzil przez jakis czas... dopiero po jakims czasie nie chcial sie uruchomic...

istnieje mozliwosc ze podczas pracy w windowsie cos zamieszalem??
Jeśli nie używałeś edytora rejestru, albo nie instalowałeś jakiś dziwnych programów typu Nyditot na przykład (prawdziwy zabójca PNA) to nie mogłeś nic zepsuć. Mogło się zdarzyć, że po prostu sam z siebie sprzęt padł (tak bywa). Wcześniej, jeśli próbowałeś uruchamiać PNA bez włożonej karty też stawał na znaczku tracera?

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #404 dnia: Czerwiec 28, 2008, 10:12:59 »
tylko player do muzyki i filmow wgralem ... chodzil bez problemu... pozatym nic innego

bez karty to samo... stoi na ekranie powitalnym

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #405 dnia: Czerwiec 28, 2008, 10:20:41 »
tylko player do muzyki i filmow wgralem ... chodzil bez problemu... pozatym nic innego

bez karty to samo... stoi na ekranie powitalnym
No to sprawa jasna - to nie problem z kartą, a z urządzeniem (niestety). Nie wiem, czy w Tracerz'e można zrobić wogóle hard reset - możesz popróbować różnych kombinacji klawiszy (reset + power i inne). Niestety rozładowanie baterii raczej nie pomaga (rejestr siedzi w nieulotnej pamięci flash).

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #406 dnia: Czerwiec 28, 2008, 10:30:35 »
nie ma mozliwosci wgrania od nowa wina/firmware...??

da sie to naprawic czy raczej nie?? :(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwiec 28, 2008, 10:35:59 »
nie ma mozliwosci wgrania od nowa wina/firmware...??

da sie to naprawic czy raczej nie?? :(
Oczywiście, że da się wgrać od nowa, tylko trzeba mieć odpowiednie pliki (specjalnie dla Tracera). Jeśli takie znajdziesz, to urządzenie postawisz na nogi na 90% (te 10% to możliwość jakiejś sprzętowej awarii).

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #408 dnia: Czerwiec 28, 2008, 11:00:19 »
a da rade wgrac samego wina.. zeby sie uruchamial bez tej nakladki... i moze jakas nowsza wersja tego CE??

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #409 dnia: Czerwiec 28, 2008, 11:10:05 »
Nie da się

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #410 dnia: Czerwiec 28, 2008, 12:34:53 »
ok dzieki za pomoc... jakby ktos wiedzial jak zrobic HARD RESET na tracerze niech da znac... bede wdzieczny

jesli ktos ma jakies linki z oprogramowaniem do tracera prosze podajcie... ja szukam juz od kilku godzin i nic nie moge znalezc...

reinstall firmware to chyba jedyny ratunek

a wyjecie baterii nie doprowadzi do hard reseta??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2008, 18:57:04 wysłana przez shakal3636 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #411 dnia: Czerwiec 28, 2008, 20:38:13 »
ok dzieki za pomoc... jakby ktos wiedzial jak zrobic HARD RESET na tracerze niech da znac... bede wdzieczny
jesli ktos ma jakies linki z oprogramowaniem do tracera prosze podajcie... ja szukam juz od kilku godzin i nic nie moge znalezc...
reinstall firmware to chyba jedyny ratunek
a wyjecie baterii nie doprowadzi do hard reseta??
Na 99% nie, bo w odróżnieniu od typowych palmtopów, w PNA rejestr siedzi w pamięci flash (nie podtrzymywanej napięciowo).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #412 dnia: Czerwiec 28, 2008, 23:13:36 »
witam maam odblokowanego navmana icn 510 i mam problem bo nie uruchamia mi sie automapa w wersi 4 a przy instalacji 3.9 nie widzi połonczenia przez AS ,tomtom tez sie nie uruchamia , chodzi mi tylko mapamap tylko jest troche wolna no i brak w niej mapy europy. czy może ktoś  rozwiazał ten problem ,byłbym wdzieczny za info.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #413 dnia: Czerwiec 30, 2008, 23:22:26 »
wie ktos jak odblokowac navman s90i bardzo prosze o pomoc

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #414 dnia: Lipiec 12, 2008, 14:12:25 »
Kto pomoze odblokowac yakumo eazy go xsc
nie widac go kiedy sie podlacza do kompa dziala tylko niemiecka mapa
bardzo prosze o pomoc

*

Offline helfi

  • *
  • 83
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #415 dnia: Lipiec 15, 2008, 22:33:44 »
Czy ktoś mże mi pomóc w odblokowaniu Win CE w Becker 7988 ? 

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #416 dnia: Sierpień 04, 2008, 11:55:00 »
Witajcie!

Jestem szczęśliwym posiadaczem Sony Nav-u 92. Odblokowałem sobie WinCE przez showtaskbara. Moje pytanie. Co dalej? Po co?
Chciałem sobie wgrać jakieś programy które pod to chodzą - mp3, taskmanagera chociaż - szukam, szukam w tych gooolach i nic nie chodzi!
Co robię źle? Active sync mówi za każdym razem że mam nieodpowiednie urządzenie do zainstalowania softu. Czy macie jakieś programy które wam chodzą na tym navi?

Dzieki z góry,
Jakub

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #417 dnia: Sierpień 04, 2008, 14:53:28 »
Jestem szczęśliwym posiadaczem Sony Nav-u 92. Odblokowałem sobie WinCE przez showtaskbara. Moje pytanie. Co dalej? Po co?
Chciałem sobie wgrać jakieś programy które pod to chodzą - mp3, taskmanagera chociaż - szukam, szukam w tych gooolach i nic nie chodzi!
Co robię źle? Active sync mówi za każdym razem że mam nieodpowiednie urządzenie do zainstalowania softu. Czy macie jakieś programy które wam chodzą na tym navi?
To, że programy się nie instalują przez AS, jest całkiem normalne. Musisz się przyzwyczaić, że PNA to nie PDA i wiele programów robionych pod PPC nie pozwoli się zainstalować przez Activesync. Programy na PNA zazwyczaj instaluje się z CAB'ów (albo automatycznie na PNA, albo rozpakowując cab;a na PC i wgrywając gotowy katalog na kartę pamięci). Czasem trzeba takiego CAB'a wyedytować i zmienić mu wymagania co do systemu. Wiele programów jest już w wersjach gotowych do wgrania wprost na kartę.
Inna sprawa, że Sony zwykle wpuszcza "pokręcony" sprzęt, w którym fabryczny program nawigacyjny jest do niczego, a po odblokowaniu albo nawala podświetlenie, albo port GPS się blokuje. Dno po prostu :)

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #418 dnia: Sierpień 04, 2008, 18:46:06 »
skąd wziąć takie programy w cabach - wszystko co znajduje w necie to aplikacje, a czasami jak znajdę program na ce i go uruchamiam bezpośrednio na PNA to wywala że jakichś bibliotek mu brakuje, czyli jakich?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #419 dnia: Sierpień 04, 2008, 22:06:54 »
skąd wziąć takie programy w cabach - wszystko co znajduje w necie to aplikacje, a czasami jak znajdę program na ce i go uruchamiam bezpośrednio na PNA to wywala że jakichś bibliotek mu brakuje, czyli jakich?
Większość programów oprócz wersji instalowanej przez AS ma też dostępną wersję CAB, do instalacji bezpośrednio na urządzeniu przenośnym. PNA z WIN CE to nie jest sprzęt do wszystkiego, możesz zapomnieć o zainstalowaniu większośći aplikacji typu terminarz, kontakty itp, działa niewiele gier (jeśli nawet, to niezbędne jest doinstalowanie GAPI). To co można wrzucić bez problemu, to odtwarzacz filmów i mp3 TCPMP, proste czytniki książek typu Mobipocket (też nie zawsze działa "od kopa"), jakieś pojedyńcze gry i przeglądarki plików office + PDF + zdjęć.
Pytanie o biblioteki pozostawię bez odpowiedzi, bo takowej (uniwersalnej) nie ma. Każdy program ma inne wymagania, jeden potrzebuje aygshella, inny gapi itp. Do sprawdzania wymagań używa się programiku "executability check", który niestety działa prawidłowo praktycznie wyłącznie na systemie CE 4.2 (w CE 5 jego funkcjonalność jest zbliżona do zera).