ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 473661 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #360 dnia: Kwiecień 27, 2008, 22:49:08 »
Witam Miałem problem z Evesham Navi-Cam 6400. Zamieszałem w rejestrach poprzez program CeRegEditor i z klucza Init usunąłem plik startowy do programu AA Navigator. Udało sie poprawnie zainstalowac program MapaMap, próbowałem z Automapą wer.4 i 5 ale nie poszedł, również TomTom się  wywalił, iGo nawet nie ruszył.   :ok:

*

Offline Dr2

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox n560, mio P550
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #361 dnia: Kwiecień 29, 2008, 00:30:50 »
Witam
Otoz mam nawigacje NR650BTV, ktora to oparta jest na win ce 4.2.
NIestety nie posiada toto usb a tylko korzysta z karty SD.
Podmiana .exe navigacji nie dziala :(
Tworzenie katalogu 2577 tez nie skutkuje.
Moze macie jakis pomysl na odblokowanie tego urzadzenia??


Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE ET-907 Easy Touch
« Odpowiedź #362 dnia: Kwiecień 29, 2008, 10:41:45 »
Mam odblokowane. Kontakt z gościem, który zdalnie (przez telefon i maila) odblokowuje ten wynalazek
Telefon 503435341
LUB GG: 1397199
mail:aman@palmtopy.waw.pl
Gość jest w porządku! Polecam.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #363 dnia: Kwiecień 29, 2008, 14:36:59 »
Jak odblokować w ET-907 ?? Jakieś pliki trzeba wgrać ?? jeśli tak proszę podesłać na maila paweldk@interia.pl

*

Offline Dr2

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox n560, mio P550
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #364 dnia: Kwiecień 29, 2008, 20:35:25 »
zz_top1 dzieki wielkie
bo kusi mnie zabawa tym czyms, a najbardziej zmuszenie do odtwarzania dvixow i takie tam inne.
Zapewne skorzystam z namiarow jak znajde chwilke w ciagu jakiego dnia.

Pozdrawiam

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #365 dnia: Maj 06, 2008, 12:52:25 »
Witam i mam prośbę o pomoc w uzyskaniu plików do rozblokowania typhoona 3500 go nie udało mi się dorwać jej na uploadzie a i większość linków nie działa proszę o pomoc instrukcja plus pliki mile widziane mój emaj mikado1@wp.pl z góry dziękuje i pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #366 dnia: Maj 06, 2008, 13:44:09 »
Witam i mam prośbę o pomoc w uzyskaniu plików do rozblokowania typhoona 3500 go nie udało mi się dorwać jej na uploadzie a i większość linków nie działa proszę o pomoc instrukcja plus pliki mile widziane mój emaj mikado1@wp.pl z góry dziękuje i pozdrawiam
A co ty chcesz "odblokowywać" w urządzeniu ze zwykłym systemem WM 2003? Chyba, że coś mi się z numerami poręciło...

*

Offline cieply

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch ; Holux M-1000
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #367 dnia: Maj 07, 2008, 10:19:07 »
Witam , czy może ktoś pomóc w odblokowaniu FollowMe PND10 - stoi na WinCE.NET 4.2 Core
doszedłem do tego ze AS go widzi - reszta to czarna magia :)
jakie mapy można na tym odpalić ?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #368 dnia: Maj 07, 2008, 14:05:46 »
Witam , czy może ktoś pomóc w odblokowaniu FollowMe PND10 - stoi na WinCE.NET 4.2 Core
doszedłem do tego ze AS go widzi - reszta to czarna magia :)
jakie mapy można na tym odpalić ?
Jeśli chodzi o mapy, to powinno iść wszystko co jest na rynku. Procesor może nie najmocniejszy, ale powinien sobie dać radę nawet z Automapą i budynkami 3D. Odblokowanie najbezpieczniej zacząć od metody skryptowej, bo absolutnie nic nie ryzykujesz (każdy ewentualny błąd jest w pełni odwracalny). Jeśli ktoś kto się na PNA zupełnie nie zna, zaczyna zabawę od rejestru, to często kończy się później pytaniem "Czy ma ktoś Rom do xxx, albo jak w nim zrobić hard reset (a jak na złość wiele urządzeń HR nie obsługuje)." Przeglądnij kartę pamięci dołączoną do sprzętu - czy są na niej jakieś pliki exe? Na przykład mobilenavigator.exe w katalogu Mobilenavigator?

*

Offline cieply

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch ; Holux M-1000
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #369 dnia: Maj 07, 2008, 18:11:47 »
na karcie jest "alturion gps.exe" , "Alturion GPS2.exe" oraz "ShutDown.exe"
probowalem z podmiana nazwy opisane wszesniej w tym watku ale nie dziala - pokazuje komunikat z prosba o  wlozenie karty do nawigacji

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #370 dnia: Maj 07, 2008, 20:09:03 »
na karcie jest "alturion gps.exe" , "Alturion GPS2.exe" oraz "ShutDown.exe"
probowalem z podmiana nazwy opisane wszesniej w tym watku ale nie dziala - pokazuje komunikat z prosba o  wlozenie karty do nawigacji
Shutdown oczywiście odpada - ale podmianki "alturionów" bym spróbował. Co masz na myśli pisząc, że pokazuje się komunikat z prośbą o kartę? Podstawiałeś jakiś plik typu explorator na przykład za alturionXXX.exe i coś takiego się wyświetliło?

*

Offline cieply

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch ; Holux M-1000
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #371 dnia: Maj 07, 2008, 21:37:43 »
skopiowalem pliki automapy na karte , skopiowalem jeszcze "alturion gps.exe" i zmienilem nazwe exeka automapy na "Alturion GPS2.exe"
po wlozeniu karty do nawigacji wyskakuje mi komunikat - "AGPS Launcher No splash.bmp found error:2"

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #372 dnia: Maj 07, 2008, 22:35:50 »
No chyba to drugie mam to cudo od kumpla i jest tam tylko mapa Hiszpanii a pełna nazwa to typhoon myguide 3500 go i zaręczam że win nie jest odblokowany mam tylko trzy wiadome ikony dlatego proszę o pomoc próbowałem plików z rapid ale po pierwsze trudno ściągnąć a po drugie to nie to widziałem na forum kolegów którzy oferowali pomoc dlatego mam czelność wpisywać swój emajl jeszcze raz pomóżcie mikado1@wp.pl z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam wszystkich
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2008, 22:41:42 wysłana przez mikado66 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #373 dnia: Maj 07, 2008, 22:59:51 »
skopiowalem pliki automapy na karte , skopiowalem jeszcze "alturion gps.exe" i zmienilem nazwe exeka automapy na "Alturion GPS2.exe"
po wlozeniu karty do nawigacji wyskakuje mi komunikat - "AGPS Launcher No splash.bmp found error:2"
Czyli jakiś efekt jednak jest... Oczywiście zmieniony plik umieszczasz w tym samym katalogu, gdzie był orginał? Myślałem raczej o czymś proszym (niż automapa) do testów (jakiś gsfinder na przykład). Czyli jeszcze raz - masz orginalną kartę z której startuje jakaś nawigacja (bez żadnych błędów), podmieniasz TYLKO jeden plik exe i pojawia się komiunikat o którym wspomniałeś - tak?

No chyba to drugie mam to cudo od kumpla i jest tam tylko mapa Hiszpanii a pełna nazwa to typhoon myguide 3500 go i zaręczam że win nie jest odblokowany mam tylko trzy wiadome ikony
Okazuje się, że cała różnica siedzi w "członie" ;) GO , bo Typhoon 3500 to był zwykły PPC (klon MIO 168) a 3500 Go, to  już faktycznie PNA. Gotowych plików do tego urządzenia nie mam (bo go nigdy w ręce nie miałem), ale jak takich nie znajdziesz, to można spróbować bardziej ogólnych metod (mortscripta).

*

Offline cieply

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch ; Holux M-1000
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #374 dnia: Maj 08, 2008, 00:45:00 »
zgadza sie , jest tak jak piszesz - podmieniam plik i pojawia sie ten komunikat
probowalem na "igo 8" - ten sam efekt

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #375 dnia: Maj 08, 2008, 09:09:36 »
zgadza sie , jest tak jak piszesz - podmieniam plik i pojawia sie ten komunikat
probowalem na "igo 8" - ten sam efekt
Chyba mam już jakiś trop (naprowadziła mnie informacja o błędzie z plikiem bmp). Sprawdź, czy na karcie pamięci (pewnie w głównym katalogu) masz plik *.ini (możliwe że nazywa się AGPSLAUNCHER.ini). Jeśli jest, to prawdopodobnie nim będzie można załatwić sprawę.

*

Offline cieply

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch ; Holux M-1000
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #376 dnia: Maj 08, 2008, 09:53:43 »
na karcie mam "default.ini"
jego zawartosc to :
//   path to mapfiles
mapdir=\Storage Card\Mapdata\
gps=1,9600,8,2,0
gpsport=COM
showoptionstab_skins=0
showoptionstab_quick=0
showoptionstab_keypad=0
showoptionstab_vehicle=0
showoptionstab_web=0
showoptionstab_plugins=0
showoptionstab_weather=0
sequential_quickpick=1
magnify_instructions=0
videorefras=0


partialroute=0
addaudionext=0
suffixremove=1

showquickpick_at_start=1

showmenubar=0
showliability=0

oraz "colors.ini"

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #377 dnia: Maj 08, 2008, 10:04:17 »
W tym pliku niestety nic na temat samej aplikacji niema. Wygląda na to, że jednak poszczególne urządzenia Followme różnią się między sobą (pewnie zależy od tego, z jaką mapą były sprzedawane). Sprawdziłeś już obie metody, jakie są sugerowane w przypadku tego urządzenia:
Pierwsza - wgranie pliku "alturion GPS.exe" do głównego katalogu karty (jakiś explorator plików),
Druga - edycja pliku ini,
Jeśli obie metody nie działają i nie ma już więcej plików exe do "podmieniania" to zostaje tylko rejestr. Wprawdzie czytałem, że Follow me obsługuje przywracanie rejestru po hard resecie, ale dobrze było by się co do tego upewnić (bo inaczej w przypadku błędu ryzykujesz trwałe uszkodzenie sprzętu). Do rejestru możesz dostać się z poziomu PC programem CeRegEditor . Najpierw trzeba odczytać wszystkie wpisy LaunchXX z gałęzi HLKM\INIT, poźniej zidentyfikować te, odpowiedzialne za nakładkę (najczęściej z najwyższą liczbą XX) i je zmienić. Jeśli wszystko zrobisz dobrze, to po soft resecie powinien zgłosić się pulpit.

*

Offline cieply

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch ; Holux M-1000
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #378 dnia: Maj 08, 2008, 11:30:38 »
z rejestrem na razie spasuje
mysle ze chyba zle zaczalem z podmiana pliku alturion bo nie nadalem etykiety woluminu karty z mapa tak jak jest na oryginale
po zmianie etykiety i podmianie pliku alturion na automapie podczas ladowania krzyczy ze nie jest aplikacja systemu win ce - czyli juz cos blizej celu
zatem zostalo mi sprawdzenie na jakims innym programie ktory bezproblemowo chodzi na win ce 4.2

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #379 dnia: Maj 08, 2008, 12:51:24 »
z rejestrem na razie spasuje
mysle ze chyba zle zaczalem z podmiana pliku alturion bo nie nadalem etykiety woluminu karty z mapa tak jak jest na oryginale
po zmianie etykiety i podmianie pliku alturion na automapie podczas ladowania krzyczy ze nie jest aplikacja systemu win ce - czyli juz cos blizej celu
zatem zostalo mi sprawdzenie na jakims innym programie ktory bezproblemowo chodzi na win ce 4.2
O widzisz - teraz już będzie OK (automapa mogła nie ruszać, bo brakowało jej czegoś). Proponuję GSfindera http://page.freett.com/todamitsu/GSFinderE.htm

*

Offline Dr2

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Loox n560, mio P550
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #380 dnia: Maj 08, 2008, 17:32:27 »
Zdecydowanie trzeba podmienic pilk .exe nawigacji np. na jakis prosty program a nie na .exe innej nawigacji.
Osobiscie stawiam jak w poscie wyzej badz na jakis manager plikow. Programy nawigacyjne sa skomplikowane i potrzebuja wielu bibliotek do wystartowania wiec mozemy sie nie polapac wtym co nie chce zadzialac.

*

Offline cieply

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch ; Holux M-1000
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #381 dnia: Maj 09, 2008, 10:02:16 »
Dzieki wielkie , GSfinder odpalil - teraz tylko pozostalo znalezc jakas mape ktora na tym badziewie pojdzie

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #382 dnia: Maj 09, 2008, 10:30:14 »
Dzieki wielkie , GSfinder odpalil - teraz tylko pozostalo znalezc jakas mape ktora na tym badziewie pojdzie
No widzisz - teraz możesz sobie za pomocą mortscripta i Itaskmanagera zrobić skrypt odblokowujący (automatycznie zamknie nakładkę, pokaże pasek start i pulpit z ikonkami). To bardziej eleganckie i wygodne rozwiązanie na stałe niż GSFinder (ale i ten program warto mieć w "magazynie"). O programach navi już pisałem - pójdzie wszystko - kwestia dogrania bibliotek.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 09, 2008, 10:31:14 »
witam

szukam wgrywam i nic  :smile:

czy ktoś mi poradzi jak odblokować clariona map360 ?? podane pliczki kopiuję do windowsa w clarionie zmieniam ich nazwy na takie jak być powinny ale po resecie nic się nie dzieje a po podłączeniu do kompa plików nie ma w windowsie ??  :worried:  

poradzi ktoś jak odblokować windowsa w clarionie map360 ??

by nie zaśmiecać forum jak by jakaś dobra dusza znalazła się z pomocną dłonią proszę na GG 1205880

pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 09, 2008, 10:45:17 »
czy ktoś mi poradzi jak odblokować clariona map360 ?? podane pliczki kopiuję do windowsa w clarionie zmieniam ich nazwy na takie jak być powinny ale po resecie nic się nie dzieje a po podłączeniu do kompa plików nie ma w windowsie ??  :worried:  
Pliki wrzucone do katalogu windows mają prawo znikać po resecie (w części urządzeń PNA folder WINDOWS jest czyszczony po każdym resecie). Jedyna pewna metoda podmiany, to wyszukanie pliku exe na karcie pamięci, lub ewentualnie na wbudowanym flash disku. Jeśli pliki exe masz tylko w katalogu windows, to może być problem z podmianą.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #385 dnia: Maj 09, 2008, 11:08:07 »

Cytuj
Pliki wrzucone do katalogu windows mają prawo znikać po resecie (w części urządzeń PNA folder WINDOWS jest czyszczony po każdym resecie). Jedyna pewna metoda podmiany, to wyszukanie pliku exe na karcie pamięci, lub ewentualnie na wbudowanym flash disku. Jeśli pliki exe masz tylko w katalogu windows, to może być problem z podmianą.

exe ?? w windowsie jest trochę exe np: Mainschell.exe  lub miouitility.exe , MP3player.exe

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #386 dnia: Maj 09, 2008, 11:32:19 »
exe ?? w windowsie jest trochę exe np: Mainschell.exe  lub miouitility.exe , MP3player.exe
Tyle to ja wiem :) Pytanie, czy są jakieś exe'ki na karcie pamięci (te można bezpiecznie i na stałe podmieniać)?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #387 dnia: Maj 09, 2008, 22:36:55 »
exe ?? w windowsie jest trochę exe np: Mainschell.exe  lub miouitility.exe , MP3player.exe
Tyle to ja wiem :) Pytanie, czy są jakieś exe'ki na karcie pamięci (te można bezpiecznie i na stałe podmieniać)?

to teraz oficjalnie WIELKIE DZIĘKI   :mrgreen: Angler22  totalny profesjonalizm  :ok:

*

Offline wibi

  • *
  • 51
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #388 dnia: Maj 30, 2008, 02:03:31 »
Wiele stron i wiele problemów jest tu opisanych,sam równiez borykałem się z odblokowywaniem WinCE 4.2 i stwierdziłem ponad wszelka watpliwość że najlepszy,najmniejszy,najskuteczniejszy program do tego nazywa się "Lite" a link do niego jest bodajże na 2 stronie tego tematu.Odpala się go z poziomu PCta i przez ActiveSync wgrywa automatycznie do urzadzenie.Polecam każdemu spróbowac bo link do programu na rapidzie mimo ze stary to nadal aktualny, bo sam przed chwila go ściągałem. 
Sorry,link do programu jest na stronie pierwszej tematu i podał go kol."mikad".Jest to kolejny,27 post w temacie..
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2008, 13:18:54 wysłana przez wibi »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #389 dnia: Maj 30, 2008, 13:43:50 »
Ja chciałbym powrócić do wspomnianego wcześniej urzadzenia "FollowMe" Odblokowałem i dziala bezbłędnie Destinator 7,ale np. iGO8 - ma jakies dziwne kolory i nie da sie ich zmienić. Mapamap, AM, autopilot, czy TomTom nie chca ruszyc - za każdym razem nie ma bibliotek. Execheckiem sprawdzam, to gada, ze nie moze zaladowac aygshell.dll a sprobowałem chyba wszystkie dostepne w sieci (okolo 20) i nic nie dalo. Sprawdziłem czemu nie laduje sie aygshell - nie ma pliku commctrl.dll - i tego juz w sieci jest niewiele, a i tak wszystkie sprawdzone przeze mnie nie ruszaja.

 TomTom sie wywala na wininit.dll - i tez ruszyc nie chce.

Macie jakies pomysly jak wgrac np ktorys z tych programow? Przebilem sie przez tyle for, w roznych jezykach, ze juz naprawde rece opadaja i zupelnie nic :(