ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 473655 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #330 dnia: Marzec 12, 2008, 16:00:06 »
Dawniej praktycznie żaden PDA czy PNA nie wymagał specjalnych sterowników, do współpracy z PC i Activesync'iem. Wystarczyło mieć na PC zainstalowany AS i wszystko działało, ale ostatnio zauważyłem, że pojawiają się sprzęty, wymagające dodatkowych sterowników. Z jednej strony to zła wiadomość, bo może być ciężko takie sterowniki znaleźć - z drugiej dobra, bo prawdopodobnie urządzenie domyślnie współpracuje z AS (jeśli działało by wyłącznie jako mass storaga, to zapewne zainstalowało by się samo bez problemu). Jeśli chodzi o kable - w zasadzie większość kabli USB - Mini USB powinna działać (pod warunkiem, że to pełne USB, a nie tylko kabelek do ładowania, jakie dołączają np do GPS'ów na BT), ale jeśli PNA także ładuje się przez złącze USB, to przydał by się jakiś solidniejszy kabelek (grubszy).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #331 dnia: Marzec 13, 2008, 10:15:15 »
Witam
mozesz mi podac jakiegos linka do sciagniecia itask'a??

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #332 dnia: Marzec 13, 2008, 10:35:22 »
Itask to część pakietu Mioautorun - albo ściągnij całość np. stąd http://www.mediafire.com/?300vjdgxhkr , albo odezwij się do mnie na GG (podaj maila) to wyślę sam programik Itask.

*

Offline labik

  • 15
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #333 dnia: Marzec 14, 2008, 00:01:49 »
Mam do odblokowania nawigację Delphi nav200 na win CE 4.2 Z wejściem do windowsa nie miałem problemu. Zmieniłem plik z nawigacji na explorer.exe i mam okna. Ale problem jest z zainstalowaniem jakiego kolwiek programu do nawigacji. Nie wchodza TT w wersji 5 i 6, Automapa ta bez instalacji tez nie a ta instalowana z kompa nie wejdzie bo urządzenie nie ma podpięcia pod usb. Poradził sobie ktoś z tym ustrojstwem ?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #334 dnia: Marzec 17, 2008, 16:34:17 »
Tracer Navigator TRN-1. Czy ktoś zna to urządzenie i wie jak je odblokować. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. W necie niestety nic na temat tego GPS'a nie ma.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2008, 16:35:52 wysłana przez waldika »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 17, 2008, 16:48:20 »
Tracer Navigator TRN-1. Czy ktoś zna to urządzenie i wie jak je odblokować. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. W necie niestety nic na temat tego GPS'a nie ma.
Jeśli nie ma gotowej metody, to musisz najpierw sprawdzić parę rzeczy. Po pierwsze - czy jest połączenie Activesync z PC? Po drugie, czy fabryczny program nawigacyjny instalowany (jaki to program) jest na karcie pamięci, czy na wbudowanej pamięci flash?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #336 dnia: Marzec 18, 2008, 19:58:33 »
Jeśli nie ma gotowej metody, to musisz najpierw sprawdzić parę rzeczy. Po pierwsze - czy jest połączenie Activesync z PC? Po drugie, czy fabryczny program nawigacyjny instalowany (jaki to program) jest na karcie pamięci, czy na wbudowanej pamięci flash?

Współpracuje napewno z ActiveSync http://www.tracer.eu/Files.aspx?MenuID=723&FileType=0&Tab=4&Subtab=2&ParentID=709&SubgroupID=156&SearchProductID=&ProductDesc=

MapaMap (wersja  MapaMap Tracer http://www.mapamap.pl/pl/produkty/polska/dedykowane/tracer) instalowana jest na pamięci SD w dwóch folderach: MapaMap i MobileNavigator. Wersja aplikacji 4.0.5.2, wersja mapy PL_1749-200706

Opisn modelu http://www.tracer.pl/Products.aspx?GroupID=59&SubgroupID=0&ProductID=TRAGPS10793&MenuID=705&

Czy te informacje pomogą?
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2008, 20:05:17 wysłana przez waldika »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #337 dnia: Marzec 18, 2008, 20:11:02 »
Współpracuje napewno z ActiveSync http://www.tracer.eu/Files.aspx?MenuID=723&FileType=0&Tab=4&Subtab=2&ParentID=709&SubgroupID=156&SearchProductID=&ProductDesc=
MapaMap (wersja  MapaMap Tracer http://www.mapamap.pl/pl/produkty/polska/dedykowane/tracer) instalowana jest na pamięci SD w dwóch folderach: MapaMap i MobileNavigator. Wersja aplikacji 4.0.5.2, wersja mapy PL_1749-200706
Opisn modelu http://www.tracer.pl/Products.aspx?GroupID=59&SubgroupID=0&ProductID=TRAGPS10793&MenuID=705&
Czy te informacje pomogą?
Tak - pomogło. Masz dwie metody odblokowania - pierwsza, to grzebanie w rejestrze z poziomu PC programem Registry workshop (edytujesz rejestr PNA z poziomu PC przez Activesync). Druga metoda - bezpieczniejsza, polega na podmianie pliku wykonywalnego mapapap (plik exe) odpowiednim skryptem mortscripta (bardziej elegancka metoda), lub po prostu explorerem. Zapewne plik exe uruchamiający nawigację (czyli program mapamap) siedzi w katalogu navigation na karcie - wystarczy zmienić mu nazwę (np dodając 1 na końcu) i jednocześnie wgrać do tego katalogu na przykład GSFindera (menadżer plików). Z jego pomocą można już sporo zdziałać i uruchamiać co się chce.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #338 dnia: Marzec 18, 2008, 23:18:27 »
Tak - pomogło. Masz dwie metody odblokowania - pierwsza, to grzebanie w rejestrze z poziomu PC programem Registry workshop (edytujesz rejestr PNA z poziomu PC przez Activesync). Druga metoda - bezpieczniejsza, polega na podmianie pliku wykonywalnego mapapap (plik exe) odpowiednim skryptem mortscripta (bardziej elegancka metoda), lub po prostu explorerem. Zapewne plik exe uruchamiający nawigację (czyli program mapamap) siedzi w katalogu navigation na karcie - wystarczy zmienić mu nazwę (np dodając 1 na końcu) i jednocześnie wgrać do tego katalogu na przykład GSFindera (menadżer plików). Z jego pomocą można już sporo zdziałać i uruchamiać co się chce.

Przynajmniej na razie na grzebanie w rejestrze się nie odważę. Faktycznie w folderze MobileNavigator na karcie SD jest plik mobilenavigator (przypuszczam, że wykonywalny, choć nie widzę rozszerzenia). Zmieniłem mu nazwę i skopiowałem do tego folderu WindowsExplorer ( z folderu Windows/ Programs ale nie wiem do końca czy ten plik jest właściwy) i uruchomiłem GPS'a, pokazało się menu główne (brak było oczywiście możliwości uruchomienia nawigacji). Próbowałem zmienić nazwę windowsexplorera na mobilenavigator, nie udało się (odmowa dostępu). Ściągnąłem MortScript-4.1 ale co dalej?
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2008, 23:21:23 wysłana przez waldika »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #339 dnia: Marzec 18, 2008, 23:25:09 »
Przynajmniej na razie na grzebanie w rejestrze się nie odważę. Faktycznie w folderze MobileNavigator na karcie SD jest plik mobilenavigator (przypuszczam, że wykonywalny, choć nie widzę rozszerzenia). Zmieniłem mu nazwę i skopiowałem do tego folderu WindowsExplorer ( z folderu Windows/ Programs ale nie wiem do końca czy ten plik jest właściwy) i uruchomiłem GPS'a, pokazało się menu główne (brak było oczywiście możliwości uruchomienia nawigacji). Próbowałem zmienić nazwę windowsexplorera na mobilenavigator, nie udało się (odmowa dostępu). Ściągnąłem MortScript-4.1 ale co dalej?
Bardzo słusznie - ci co zaczynają od rejestru, często kończą na forum z prośbą "czy ma ktoś rom do... bo próbowałem odblokować... :)" . To co podstawiłeś pod mobilenavigatora, to nie explorer, tylko skrót do niego (nie zadziała). Proponuję zacząć od Itask managera i ewentualnie GSFindera. Na googlu znajdziesz bez problemu linka do pakietu mioautorun. Wydobąź sobie z niego wszystkie programiki (katalog utils zazwyczaj). Wgraj na kartę i zacznij od zmiany nazwy Itask na mobilenavigator. Uruchomi Ci się taki "taskmanager" z procesami systemowymi - spisz wszystkie z listy i daj znać. Możesz się też odezwać na GG (jest w profilu moim).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #340 dnia: Marzec 19, 2008, 08:35:14 »
Bardzo słusznie - ci co zaczynają od rejestru, często kończą na forum z prośbą "czy ma ktoś rom do... bo próbowałem odblokować... :)" . To co podstawiłeś pod mobilenavigatora, to nie explorer, tylko skrót do niego (nie zadziała). Proponuję zacząć od Itask managera i ewentualnie GSFindera. Na googlu znajdziesz bez problemu linka do pakietu mioautorun. Wydobąź sobie z niego wszystkie programiki (katalog utils zazwyczaj). Wgraj na kartę i zacznij od zmiany nazwy Itask na mobilenavigator. Uruchomi Ci się taki "taskmanager" z procesami systemowymi - spisz wszystkie z listy i daj znać. Możesz się też odezwać na GG (jest w profilu moim).
Ściągnąłem z internetu MioAutoRun-Beta7. Z folderu Utils skopiowałem do folderu MobileNavigator na SD wszystkie pliki. Zmieniłem nazwę programu mobilenavigator, zmieniłem nazwę ITaskMgr na mobilenavigator. Zresetowałem i nic. Uruchamia się Menu Główne, to samo po On/Off. Stwierdziłem też, że GPS uruchamia się normalnie bez karty (oprócz nawigacji) do Menu Głównego. Odtwarzanie Video, Dźwięków, Foto itd. działa. Dlatego myślę, że zmiany trzeba zrobić nie na karcie SD ale jednak w pamięci GPS'a (rejestrze?).

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #341 dnia: Marzec 19, 2008, 09:29:39 »
Ściągnąłem z internetu MioAutoRun-Beta7. Z folderu Utils skopiowałem do folderu MobileNavigator na SD wszystkie pliki. Zmieniłem nazwę programu mobilenavigator, zmieniłem nazwę ITaskMgr na mobilenavigator. Zresetowałem i nic. Uruchamia się Menu Główne, to samo po On/Off. Stwierdziłem też, że GPS uruchamia się normalnie bez karty (oprócz nawigacji) do Menu Głównego. Odtwarzanie Video, Dźwięków, Foto itd. działa. Dlatego myślę, że zmiany trzeba zrobić nie na karcie SD ale jednak w pamięci GPS'a (rejestrze?).
Wszytko ok - tylko itask uruchomi się dopiero po wybraniu nawigacji (czyli wciśnięciu przycisku navigation w menu głównym). Na razie chodzi o spisanie procesów - później zmointuje się skrypt, który pod przyciskiem nawigacji będzie odblokowywał urządzenie i robił inne ciekawe rzeczy. To jedyna 100% bezpieczna metoda, bo wszystkie zmiany odbywają się na karcie i zupełnie nie wpływają na ustawienia urządzenia.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #342 dnia: Marzec 19, 2008, 18:07:29 »
Wszytko ok - tylko itask uruchomi się dopiero po wybraniu nawigacji (czyli wciśnięciu przycisku navigation w menu głównym). Na razie chodzi o spisanie procesów - później zmointuje się skrypt, który pod przyciskiem nawigacji będzie odblokowywał urządzenie i robił inne ciekawe rzeczy. To jedyna 100% bezpieczna metoda, bo wszystkie zmiany odbywają się na karcie i zupełnie nie wpływają na ustawienia urządzenia.
Niestety, po wciśnięciu przycisku nawigacji w menu głównym nic się nie dzieje (a przynajmniej nie zmienia się wyświetlane menu główne). Może brakuje czegoś (bibliotek itp)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #343 dnia: Marzec 19, 2008, 18:23:03 »
Niestety, po wciśnięciu przycisku nawigacji w menu głównym nic się nie dzieje (a przynajmniej nie zmienia się wyświetlane menu główne). Może brakuje czegoś (bibliotek itp)
To może spróbuj z menadżerem plików (też jest w utils). Ciekawe czy odpali. Jeśli chodzi o biblioteki, to Itask wymaga biblioteki toolhelp, której możesz faktycznie nie mieć (dograj ją do katalogu z itaskiem i sprawdź wtedy).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #344 dnia: Marzec 19, 2008, 20:34:21 »
To może spróbuj z menadżerem plików (też jest w utils). Ciekawe czy odpali. Jeśli chodzi o biblioteki, to Itask wymaga biblioteki toolhelp, której możesz faktycznie nie mieć (dograj ją do katalogu z itaskiem i sprawdź wtedy).
No, dzięki! Wreszcie mały sukces. Po wgraniu biblioteki toolhelp uruchomił się Itask manager. Procesy: MobileNavigator.exe, udp2tcp.exe, maapp.exe, rapisv.exe, repllog.exe, Shell.exe, YFloader.exe, gwes.exe, device.exe, filesys.exe, NK.EXE. Tyle. Jaki następny krok.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #345 dnia: Marzec 19, 2008, 21:28:03 »
No, dzięki! Wreszcie mały sukces. Po wgraniu biblioteki toolhelp uruchomił się Itask manager. Procesy: MobileNavigator.exe, udp2tcp.exe, maapp.exe, rapisv.exe, repllog.exe, Shell.exe, YFloader.exe, gwes.exe, device.exe, filesys.exe, NK.EXE. Tyle. Jaki następny krok.
Część procesów to składniki activesync'a (widać, że byłeś połaczony z PC). Za nakładkę odpowiedzialne są procesy Shell.exe i chyba YFloader.exe - trzeba je będzie ubić (tym zajmie się skrypt). Dobrze by było, żebyś jeszcze sprawdził, czy w folderze windows jest plik explorer.exe. Strasznie duże jest opóźnienie w takiej komunikacji - może napisz na GG to na bieżąco się posprawdza.
Dodane:
Oczywiście udało się "odblokować" Tracera na stałe. Wystarczyło wgrać odpowiedni skrypt do katalogu Mobilenavigator. Kolega Waldika przetestował i twierdzi, że działa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2008, 09:22:34 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #346 dnia: Marzec 20, 2008, 09:13:48 »

Dodane:
Oczywiście udało się "odblokować" Tracera na stałe. Wystarczyło wgrać odpowiedni skrypt do katalogu Mobilenavigator. Kolega Waldika przetestował i twierdzi, że działa. Link do plików wrzucę jutro - dzisiaj już mi się nie chce :)

Potwierdzam. Szczegółowy opis http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=92987.msg620694#msg620694.
Nie mniej trzeba nad windowsem popracować (np. wszelkie zmiany w nim znikają po wyłączeniu urządzenia)

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #347 dnia: Marzec 22, 2008, 22:57:49 »
Witam
Posiadam nawigację EasyLite 3600GO którą odblokowałem po przez Registry Workshop zmieniając w HKEY_LOCAL_MACHINE\init\ z MainPage na explorer.
Nie mogę uruchomić AM, IGO, AutoPilot i TT, tylko do tej pory udało mi się uruchomić MapaMap która nie wykrywa GPS na com: 2/ 4800.
WinCE_Monitor nie chce mi się zainstalować a VisualGPSce po instalacji przez ActiveSync nie znajduje też GPS.
Wgrywałem już różne aygshell.dll i nic.
Czy ktoś by mi pomógł bo już się męczę miesiąc z nim.
Urządzenie jest to tak samo wyglądające jak Typhoon 3600GO tu dla przykładu: http://www.subasta.pl/item-177041_nawigacja_samochodowa_typhoon_myguide_3600go_nowa.html

System info pokazuje mi:
GPS Alwajs On i haczyk przy nim
Manufacturer: ANUBIS
Produkt ID: Easylite 3600GO
OS Version: WINCE_4.2
ROM Version: 1.00.10
Bootloader Version: 0.22

W rejestrze znalazłem o GPS coś takiego:
HKEY_CURRENT_USER\Software\VGPS\VisualGPSce\Serial Port Commmunications
Baud  0x000012c0(4800)
Port  0x00000002(2)

Przy próbie uruchomienia Np intslacji IGO pokazuje: is not valid Windows CE application a przy próbie instalacji TT 5.21 PCC wyskakuje: SETUP FAILED - The application cannot run on this device type. Please install the  application specyfic to this device type.
AutoMapa EU is not a valid Windows CE application - a wcześniej pokazywało że coś patch. jest to wersja 4.1.2 bo wersja 3.9.7 nie widzi nawigacji przy instalacji przez ActiveSync.
Robiłem już Soft reset i nawet jak coś nie poszło tak to Hard reset.

Mam 14 różnych plików aygshell.dll na PC i nic nie idzie.

Proszę o radę lub pliki, mój mail: pinio6@orange.pl GG: 3736755

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #348 dnia: Marzec 23, 2008, 09:53:22 »
Witam
Posiadam nawigację EasyLite 3600GO którą odblokowałem po przez Registry Workshop zmieniając w HKEY_LOCAL_MACHINE\init\ z MainPage na explorer.
Nie mogę uruchomić AM, IGO, AutoPilot i TT, tylko do tej pory udało mi się uruchomić MapaMap która nie wykrywa GPS na com: 2/ 4800.
WinCE_Monitor nie chce mi się zainstalować a VisualGPSce po instalacji przez ActiveSync nie znajduje też GPS.
Wgrywałem już różne aygshell.dll i nic.
Przy próbie uruchomienia Np intslacji IGO pokazuje: is not valid Windows CE application a przy próbie instalacji TT 5.21 PCC wyskakuje: SETUP FAILED - The application cannot run on this device type. Please install the  application specyfic to this device type.
AutoMapa EU is not a valid Windows CE application - a wcześniej pokazywało że coś patch. jest to wersja 4.1.2 bo wersja 3.9.7 nie widzi nawigacji przy instalacji przez ActiveSync.
Robiłem już Soft reset i nawet jak coś nie poszło tak to Hard reset.
Proszę o radę lub pliki, mój mail: pinio6@orange.pl GG: 3736755
Aygshell to nie wszystko - większość aplikacji przeznaczonych pierwotnie dla PDA potrzebuje znacznie więcej dodatkowych bibliotek. Wgraj sobie na PNA programik execheck (executabiltycheck), aby sprawdzić jakich dll'i brakuje. Druga uwaga - większość wersji "instalcyjnych" dla programów nawigacyjnych nie działa na PNA, dlatego trzeba albo instalować ręcznie (rozpakowanie CAB'a na PC i skopiowanie plików), albo szukać programów, które dają się po prostu skopiować na PNA. Automapa 4  NIE DZIAŁA na PNA z systemem ce 4,2 (to znaczy podobno da się jakoś uruchomić, ale nie jest to zadanie proste, więc jako początkujący odpuść sobie). Co innego AM 3 - ta działa dobrze. Trzeba tylko dograć kilka bibliotek.

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #349 dnia: Marzec 23, 2008, 22:34:38 »
Automapa 4  NIE DZIAŁA na PNA z systemem ce 4,2 (to znaczy podobno da się jakoś uruchomić, ale nie jest to zadanie proste, więc jako początkujący odpuść sobie). Co innego AM 3 - ta działa dobrze. Trzeba tylko dograć kilka bibliotek.

AM 4.1.2 działa bardzo dobrze na CE4.2, ba nawet lepiej niż 3.9!
Tutaj dowód:
AM4_WinCE4.2_MIO269_.rar

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE ET-907 + Destinator 6
« Odpowiedź #350 dnia: Kwiecień 04, 2008, 10:32:01 »
Prośba - żaden z linków do opisu i programów nie chce działać
Podałem maila:  zbigniew.zasadzien@ecnowa.pl
przyślijcie jak to odblokować - mam dużą skrzynkę :ohreally:

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #351 dnia: Kwiecień 10, 2008, 10:11:47 »
WITAM mam problem z odblokowaniem mojego mediona jest to model MDPNA 100 albo jak kto woli MD95105
Prubowałem juz wszystkich sposobow jakie tylko znalazłem w sieci ale zaden niedziała prawidłowo
Jesli miałby ktos złoty srodek jak pokonac ta bestie prosze niech sie podzieli pozdr
rycho22

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #352 dnia: Kwiecień 18, 2008, 13:37:14 »
Witam serdecznie
Prosze o pomoc w odblokowaniu win ce net 4.2
mam navi     ay to be ATB083 z angli z mapami UK wydaje mi sie ze oprogramowanie nawigacyjne jest MobileNavigator bo cos takiego wypatrzyłem z pozycji PC-ta i chcialbym zainstalowac inne oprogramowanie  ale
no wlasnie nie wiem jak to diabelstwo odblokowac
moze ktos jest w stanie udzielic mi pomocy.
Ewentualnie moze ktos ma mapy Polski do tego jesli nic innego nie da sie z tym zrobic
ActiveSync widzi urzadzenie i z pozycji PC-ta mam dostep do niego

moje gg: 3443266
czarny-1977@o2.pl

Bardzo prosze o pomoc
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2008, 15:00:00 wysłana przez czarny-1977 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #353 dnia: Kwiecień 18, 2008, 15:09:57 »
Jeśli masz faktycznie "mobilenavigatora", to najłatwiej będzie podmienić plik exe na jakiegoś explorera (na początek). Później można zrobić skrypt, do pełnego odblokowania.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #354 dnia: Kwiecień 18, 2008, 15:14:06 »
kolego a cos blizej bo powiem ze niespecjalnie sie orientuje w tym :(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #355 dnia: Kwiecień 18, 2008, 15:16:14 »
Szukasz na karcie (albo flash disku) katalogu mobilenavigator (jak sam mówiłeś chyba taki jest :) W nim powinien być plik exe o takiej samej nazwie. Wystarczy zmienić mu nazwę i zamiast niego podstawić np. GSFindera (menadżer plików), albo explorera.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #356 dnia: Kwiecień 18, 2008, 15:23:22 »
zaraz poszukam gdzies takich plikow i sciagne i bede walczyl zobacze co da sie zrobic
a jak nie pojdzie mi to z kad spowrotem ten plik navigatora wziac ???

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #357 dnia: Kwiecień 18, 2008, 16:36:40 »
angler22
dzieki za pomoc udalo sie

ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #358 dnia: Kwiecień 19, 2008, 00:11:36 »
Witam !
Mam problem z odblokowaniem Mediona MDPNA 220t na  WIN CE NET 4.2 CORE. Przeczytałem już ze 3 razy wątek "ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE" ale żadna metoda nie działa. Bardzo proszę o pomoc.

*

Offline grac

  • ***
  • 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • GTi6 rządzi :D
    • http://www.306team.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=8
  • Sprzęt: SGSII [GT-i9100] | SGS TAB 10.1 [GT-P7500]
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #359 dnia: Kwiecień 27, 2008, 22:24:31 »
A kto mi pomoże odblokowac takie cos Medion MDPNA 240/MD 95411 ??
SAMSUNG GALAXY S2 [GT-I9100] - ROM : ANDROID v.2.3.5 XXKI4 GINGERBREAD
KERNEL : SPEEDMOD SGS2 v.2.6.35.7 hardcore@speedmod S2-K2-21
SAMSUNG GALAXY TAB @1.4GHz [GT-P7500] - ROM : ANDROID v.3.2 XWLA1 HONEYCOMB - KERNEL : v.2.6.36.4 – OC-VFPv3-d16_FP 1.4GHz