ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 473878 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 20, 2008, 10:50:38 »
Witam ponownie. Wielkie dzięki AM już działa ale mam problem z paskiem Win bo mi zwęża obraz i zasłania menu AM.Czy z tym da się coś zrobić?
Chodzi Ci o pasek "start" ? Masz kilka możliwości - pierwsza zaznaczyć autoukrywanie w start/settings/taskbar and start menu (odznacz też always on top, to już zupełnie nie będzie przeszkadzał). Druga możliwość - całkiem wyłączyć pasek programikiem taskbar.exe (sekwencyjnie włącza i wyłącza pasek).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #301 dnia: Luty 20, 2008, 12:22:21 »
Już działa, więc śle ukłony i podziękowania. A teraz pomęczę się z TT6.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 20, 2008, 14:42:26 »
Witam ponownie. Wrzucam na kartę SD tt6 i nie chce ruszyć. Czy może chodzi o inne DLL-ki jak do AM, czy może jest to bardziej skomplikowane? Gdy próbuje odpalić przez urządzenie, to jakby ruszał ,pojawia się klepsydra i wywala. W czym tkwi problem?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #303 dnia: Luty 21, 2008, 18:37:03 »
Witam panowie i panie .

Mam pytanie ,czy ktoś wie jak odblokować PNA "MAG PG110" ? Zakupilem go niedawno i nie  wiem od czego zacząć . Chciałbym go odblokowac i używac innych navigacji niż IGO . Czy może mi koś krok po kroku opisać jak ewentualnie to zrobić ? Będę wdzięczny .Pozdrawiam


*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #304 dnia: Luty 21, 2008, 21:01:17 »
Najprawdopodobniej AM zawiesza sie bo ma złą wersję biblioteki AYGSHELL.DLL - poszukaj takiej o rozmiarze 9,5kb lub 16,5kb.
Jeszcze taka 22kb jest ciekawa - dzięki niej można się pozbyć przycisku TEMP zasłaniającego "menu".

TEMP to efekt mfcce300.dll - na forum było opisane jak się tego TEMPa pozbyć.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #305 dnia: Luty 21, 2008, 21:17:14 »

TEMP to efekt mfcce300.dll - na forum było opisane jak się tego TEMPa pozbyć.
O widzisz - nie mogłem sobie przypomnieć w czym to siedziało, a przez wyszukiwarkę jakoś ciężko na to trafić. AYgshellem można nie tyle pozbyć się temp'a co przesunąć go nad pasek menu (zostaje tam wtedy jako taki cienki szary pasek i mniej przeszkadza). Masz może linka do tego tematu z MFCCE300?
Dobra już znalazłem - jak wróci mój gps319 z naprawy wypróbuję :)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 21:59:33 wysłana przez angler22 »

*

Offline QmQ_

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP iPAQ 2110 + iBlue 737
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #306 dnia: Luty 22, 2008, 01:13:48 »
Czy komuś udało się odblokować Navigo "1" (AutoNavi 3000 tylko z napisem 'Navigo' na dole zamiast Copernicus)?

Widzę, że większość metod bazuje albo na AS, którego tam nie ma, albo na wgraniu spreparowanych plików na kartę SD, które włączą eksplorera. Czy ktoś posiada coś takiego dla tego modelu?

Nawiązuję do tego wątku: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=91266.0

-- QmQ --

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 22, 2008, 07:35:13 »
Witam ponownie, dostałem już kartę i próbuje wgrać TT 6.201, ale po wpakowaniu na kartę przy próbie odpalenia mówi że brak pacha, lub nazwa folderu niewłaściwa, natomiast AM nie widzi map, może ktoś coś podpowie???

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 22, 2008, 09:29:53 »
Witam ponownie, dostałem już kartę i próbuje wgrać TT 6.201, ale po wpakowaniu na kartę przy próbie odpalenia mówi że brak pacha, lub nazwa folderu niewłaściwa, natomiast AM nie widzi map, może ktoś coś podpowie???
Tak to bywa, jak się piratów używa :) Niestety nie pomogę w sprawie TT, bo coś mi mówi, że wgrywasz piracką wersję. Jeśli zaś chodzi o AM (mam nadzieję że orginał), to zdarzyła mi się podobna sytuacja z mapą na hagenuku (pusta lista map). Jedynym rozwiązaniem problemu było odwrócenie ekranu do pionu - wtedy od razu zobaczył mapy. Niestety nie wszystkie PNA z CE 4,2 mają możliwość obracania ekranu - możesz spróbować. Potrzebny jest do tego programik screenrotate.exe (wpisz w googlu to znajdziesz).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 22, 2008, 17:04:49 »
Ale tego TT instalowałem już na pda i szło bez najmniejszego problemu. A tu coś dziwnego sie dzieje  :mrgreen: Niestety nie działa ten program na tym badziewiu screenrotate.exe
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2008, 10:04:19 wysłana przez ruleczka »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 23, 2008, 14:04:05 »
Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć czy zainstaluje AM4 na Transonic PNA 6000 z win 4.2 bo różne opinie już czytałem. Jak tak to proszę o pomoc. Mam odblokowany Win i ściągnięte dll-ki.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 23, 2008, 14:05:24 »
Widziałem AM4 na PNA z .net 4.2 także jakoś się da

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 23, 2008, 14:26:25 »
Mam oryginalną kartę AM4 Polski, która była dołączona do tel. HTC w Orange. Chciałbym ją wgrać do tego Transonica. Z karty nie chce pójść.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 28, 2008, 20:37:11 »
 :ok: Udało mi się odpalić destinator, tylko nie chce znaleźć sygnału gps, jest on na com 3 ale i tak go nie wyszykuje  :( . Może ktoś z was obejrzy zawartość windy i tego pliku z nawigacja i powie co jest odpowiedzialne za odpalenie gpsu?? http://img405.imageshack.us/my.php?image=navui5.jpg, http://img255.imageshack.us/my.php?image=windownavim4.jpg

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 29, 2008, 18:41:03 »
siema
a udało się komus odblokowac w końcu yakumo eazygo? przeczytałem wszystkie 11 stron i pare tematów na forum ale bezskutecznie :(  4.3 core tam jest ;/ pomocy...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 01, 2008, 11:26:32 »
:ok: Udało mi się odpalić destinator, tylko nie chce znaleźć sygnału gps, jest on na com 3 ale i tak go nie wyszykuje  :( . Może ktoś z was obejrzy zawartość windy i tego pliku z nawigacja i powie co jest odpowiedzialne za odpalenie gpsu?? http://img405.imageshack.us/my.php?image=navui5.jpg, http://img255.imageshack.us/my.php?image=windownavim4.jpg
Starsze wersje desti (na hagenuku miałem desti 5,1) do ustawienia GPS'u wymagały edycji pliku destinator.ini (w katalogu desinatora). Musiały być ustawione prawidłowo zarówno baudrate jak i port com, bo opcja "wyszukiwania" w programie nie działały prawidłowo (nigdy nic nie znajdowały). 

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 01, 2008, 13:41:47 »
Hym.. ustawione jest ok, a to jest plik ini orginalnego programu sony:
[PosSys]
Sensor1=Default Sensor Gps
Positioner=Default Positioner
MapMatcher=Default MapMatcher
Simulation=Default Simulation

[Default Positioner]
SmoothTime=7

[Default Sensor Gps]
DataType=GPS
Connection=Default Sensor Gps Serial
Parser=Default Sensor Gps Parser

[Default Sensor Gps Serial]
ConnectionType=1
Port=3
BaudRate=38400
TimeOut=5

[Default MapMatcher]
IgnoreOneWay=0
GPSMode=4

[Default Sensor Gps Parser]
AutoDetectEnabled=1
AutoReconnectTimeout=4000
AutoDetectTimeout=-1
ParserFormat1=GGA_VTG
ParserFormat2=GGA_RMC

[GGA_VTG]
Type=NMEA
Name=GPS with GGA and VTG messages
Input1=GPGGA,utctime,latitude,ns,longitude,ew,quality,satellites,hdop,altitude,,,,,
Input2=GPVTG,course,,,,,,speed,

[GGA_RMC]
Type=NMEA
Name=GPS with GGA and RMC messages
Input1=GPGGA,utctime,latitude,ns,longitude,ew,quality,satellites,hdop,altitude,,,,,
Input2=GPRMC,,,,,,,speed,course,utcdate,,,,
speedMultiplier=1.851998
speedOffset=0.0
Prefer=1

[Default Simulation]
Speed=1.000000

Może ktos cos podpowie jeszcze ciekawego, bo ta mapa orginalna to naprawdę nędza.

Po wyrzuceniu gx.dll IGO8 działa ale ono tez ma problem z GPS, z tego by wynikało ze jest zablokowany. Może ktoś wie jak to zmienić?? Może ktoś wie co zmienić w rejestrze rzeby wszystko śmigało??

kitor: pozwoliłem sobie połączyć i poprawić posty
na przyszłość proszę nie cytować całych postów gdy są jeden pod drugim
zawartość plików dla czytelności najlepiej wrzucaj pomiędzy znaczniki [code ] i [/code ]
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2008, 17:09:45 wysłana przez kitor :: Kajetan Krykwiński »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 02, 2008, 16:47:17 »
Po wyrzuceniu gx.dll IGO8 działa ale ono tez ma problem z GPS, z tego by wynikało ze jest zablokowany. Może ktoś wie jak to zmienić?? Może ktoś wie co zmienić w rejestrze rzeby wszystko śmigało??
Zrób z tych swoich dwóch postów jeden, bo nie dość że piszesz jeden pod drugim, to sam się cytujesz :) Wracając do GPS'u - może lepiej popróbuj z CeMonitorem (taki program narzędziowy do GPS'u, w którym wszystko widać i wszystko można ustawić). Wystarczy dograć AYGSHELL.dll i już się odpala na PNA. Ustaw port, na jakim masz odbiornik, odpowiedni baudrate i od razu zobaczysz, czy dane z GPS'u napływają. Jeśli tak - znaczy że masz źle poustawiane inne programy - jeśli nie, to być może nadal coś "siedzi" na porcie.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 03, 2008, 19:01:39 »
CeMonitor niestety nie działa nawet po wrzuceniu dlka. Natomiast zainstalowałem VisualGPSce_v0.10.3 i widzi tylko trzy porty com1: -Driwers\BulitIn\Usb, com5: -Driwers\BulitIn\Serial,  com9: -Driwers\BulitIn\Serial3. A z tego co edytowałm plik txt. Gps siedzi na com 3. Chyba powoli daje sobie spokój z tym sonym.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 03, 2008, 19:58:32 »
CeMonitor niestety nie działa nawet po wrzuceniu dlka. Natomiast zainstalowałem VisualGPSce_v0.10.3 i widzi tylko trzy porty com1: -Driwers\BulitIn\Usb, com5: -Driwers\BulitIn\Serial,  com9: -Driwers\BulitIn\Serial3. A z tego co edytowałm plik txt. Gps siedzi na com 3. Chyba powoli daje sobie spokój z tym sonym.
Może nie COM3, tylko serial3 - czyli com9. Po prostu sprawdź, to się przekonasz.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 04, 2008, 19:02:17 »
 :ok: dzięki wszystkim za pomoc!!! Daje sobie spokój z tym sonym, niestety GPS coś blokuje i pewnie trudno będzie cokolwiek z nim zrobić.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #321 dnia: Marzec 12, 2008, 12:41:37 »
Witam
jestem zielony w tych sprawach dlatego proszę o pomoc
kupiłem sampla nawigacji od producenta o nazwie modelu cpnd-4003s z win ce 4.2
 http://gsmserver.es/spares/spares_details.php?id=9155

probowałem juz paru map ale niestety nie udało sie ich wgrac, czy jest jakas mozliwos odblokowania win w tym modelu, nadmienie iz tej nawigacji nie widziałem jeszcze w polsce
proszę o pomoc
dziekuje

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #322 dnia: Marzec 12, 2008, 12:46:54 »
kupiłem sampla nawigacji od producenta o nazwie modelu cpnd-4003s z win ce 4.2
 http://gsmserver.es/spares/spares_details.php?id=9155
probowałem juz paru map ale niestety nie udało sie ich wgrac, czy jest jakas mozliwos odblokowania win w tym modelu, nadmienie iz tej nawigacji nie widziałem jeszcze w polsce
Połączenie Activesync z PC masz? Jeśli tak, to coś się pewnie będzie dało zrobić - jeśli nie, to trzeba by wiedzieć, jaka mapa instalowana jest w standardzie i czy na karcie, czy w pamięci flash.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #323 dnia: Marzec 12, 2008, 12:59:36 »
jeszcze nie probowałem połaczyć zActivesync, co do mapy jaka jest instalowana w standardzie to niestety nie wiem ( mam przypuszczenia ze jest to route 66) bo kupiłem tego gps z wystawki na targach i nie było w niej kary sd ale został slad sciezki do własnie tej mapy nie mam pewnosci czy ona działała czy tylko ktoś z odwiedzajacych stosko probował włazyc własna karte z mapa i ja odpalic

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 12, 2008, 13:03:54 »
jeszcze nie probowałem połaczyć zActivesync, co do mapy jaka jest instalowana w standardzie to niestety nie wiem ( mam przypuszczenia ze jest to route 66) bo kupiłem tego gps z wystawki na targach i nie było w niej kary sd ale został slad sciezki do własnie tej mapy nie mam pewnosci czy ona działała czy tylko ktoś z odwiedzajacych stosko probował włazyc własna karte z mapa i ja odpalic
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "została ścieżka do r66". Wogóle jak wygląda Shell na tym urządzeniu? Jakieś standardowe przyciski typu navigation itp?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 12, 2008, 13:11:04 »
majac na mysli scieżka mam
setings-->nawigation directory--> i tam był (juz dokladnie nie pamietam) plik wykonawczy r66

tak standardowe przyciski

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 12, 2008, 13:15:44 »
majac na mysli scieżka mam
setings-->nawigation directory--> i tam był (juz dokladnie nie pamietam) plik wykonawczy r66
tak standardowe przyciski
No to masz sprawę praktycznie załatwioną - wgrywasz na kartę odpowiednią mapę i po prostu wpisujesz ścieżkę do jej pliku wykonywalnego w ustawieniach o których piszesz. To jeśli chodzi o mapy - jeśli chcesz odblokować pulpit, to proponuję wrzucić na kartę menadżera plików typu GSFinder (i podać ścieżkę do niego tak samo). Z tego menadżera będziesz już sobie mógł przeglądać zawartość sprzętu, uruchamiać konkretne pliki i nawet spróbować odblokować pulpit zamykając odpowiednie procesy (programikiem Itask).
Jeśli nie ma możliwości zmiany standardowej ścieżki do pliku nawigacji (nie wiem czy się da?), to po prostu musisz zmienić nazwę katalogu i pliku exe odpowiedniej aplikacji, którą chcesz uruchomić, tak by pasowała do ścieżki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2008, 13:18:20 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 12, 2008, 13:49:22 »
ok dziekuje za pomoc bede probował, jesli pojawia sie jakies problemy to bede pisał
Napisane: Marzec 12, 2008, 13:22:09
niestety Activesync nie widzi urzadzenia :(( :(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 12, 2008, 14:38:51 »
Brak activesync to jeszcze nie tragedia - wiele programów da się zainstalować bez "łączności" z PC. Rozumiem, że urządzenie zgłasza się jako pamięć masowa i masz dostęp tylko do karty? Przeglądnij ustawienia urządzenia (tam gdzie miałeś ścieżkę do R66), czy nie ma opcji przełączenia trybu łączności z PC z Mass storage na Activesync (czasem coś takiego jest). GSFindera jeszcze nie próbowałeś?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 12, 2008, 14:46:41 »
wiesz cos problem tak naprawde jest z tym ze nie widzi go komp ( nie mam oryginalnego kabla do łaczności z pc) moze podpowiesz mi jaki byc powinien ? korzystałem z usb-miniusb, gps został wykryty jako nieznane urzadzenie i tu przypuszczam jest najwiekszy problem nie mam zadnych sterowników jesli takowe były ( pospiech z zakupie niepopłaca) :(

pozdrawiam