ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 473926 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 26, 2007, 09:37:07 »
Ścieżkę pulpitu jak i innych katalogów możesz zmienić w \HKLM\Explorer\ShellFolders (bodaj) a nazwy mojego komputera i kosza w \HKLM\Explorer\Desktop

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 26, 2007, 10:05:09 »
Ścieżkę pulpitu jak i innych katalogów możesz zmienić w \HKLM\Explorer\ShellFolders (bodaj) a nazwy mojego komputera i kosza w \HKLM\Explorer\Desktop
Tak jest - dokładnie HKLM\Explorer\Shell Folders\Desktop - zmieniasz wartość z "\windows" na np "\sdmem\desktop" i teraz pulpit już nie zniknie po resecie. Ciekawie sprawa wygląda z nazwami Mojego komputera i kosza - na moim sprzęcie nie było możliwości zmiany ich nazw, choć próbowałem na kilka sposobów (po resecie zawsze wracały krzaczki).

Windozja chodzi jak trzeba (zrezygnowałem z "uwalania" procesów - wystarczy mi to, że działa mi explorer...
Mortem na starcie kopiuję FAX.BIN do \windows, potem uruchamiam explorer.exe, lub cecmd.exe (Total Commandera 2.0) i resztę robię już z poziomu TC...
Mam jeszcze tylko problem z utworzeniem skrótu na pulpicie (jego ścieżka to: \windows\ jakieś krzaczki i domek  ) do AM (4.1 działa cacy - polskie literki, blyskawiczne pozycjonowanie!), MM i ... kilku gierek... , ale i to pewnie niedługo zwalczę...
I jeszcze jedno pytanie: - Angler - czy pliki, które mi podesłałeś (wraz z opisem i informacją od kogo je mam!) wystawić na szybki serwer (nie żąden imagesuck, czy coś w tym stylu, tylko mój prywatny!), tak, żeby były dostępne dla potomności?
Jeśli wszystko chodzi jak trzeba bez wyłączania procesu nakładki, to faktycznie nie ma się czym martwić (czasem potrafi ona blokować port GPS, albo spowalniać sprzęt).
Choć zawsze byłem "zaprzysięgłym" fanem Automapy i mam aż dwie licencje (na 2 urządzeniach - obecnie obie już bez prawa aktualizacji) to teraz bardzo mnie zawiedli, odstawiając taki numer z AM 4 i odmową współpracy tego programu z WIN CE 4.2 . Jest duży wybór urządzeń z tym systemem w świetnych cenach i moim skromnym zdaniem zrobili poważny błąd. Na razie korzystam z dołączonego do GPS'u Destinatora, którego mapa PL nie jest aż taka tragiczna jak przypuszczałem i jednocześnie szukam jakiejś taniej alternatywy dla AM.
Pliki które wysłałem pochodzą z forum Navii-Akiry - nie wiem czy można dać linka, bo to w końcu konkurencja... :) To nie ja zbierałem je do kupy, więc i nie bardzo mogę decydować o wstawieniu na serwer. Natomiast plik z którego Ty korzystasz (mobilenav....) to po prostu ekxplorer, którego zrzuciłem z jakiegoś obrazu ROM'u (mam ich kilka z różnych urządzeń, więc nawet nie wiem dokładnie z jakiego to jest).

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 26, 2007, 10:20:41 »
Angler - Możesz zrzucić mi pliki z jakiegoś przykładowego dumpu romu CE5 (byleby były po angielsku)?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 26, 2007, 10:23:46 »
Angler - Możesz zrzucić mi pliki z jakiegoś przykładowego dumpu romu CE5 (byleby były po angielsku)?
Muszę sprawdzić, czy mam jakąś "piątkę", bo z racji posiadanego sprzętu polowałem raczej na romy z 4.2.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 26, 2007, 10:31:08 »
Fajnie by było. Bo nie chcę narazie ściągać kolejnych 700mb do Platform Buildera jakby miało cos nie zadziałać...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 26, 2007, 21:55:27 »
Fajnie by było. Bo nie chcę narazie ściągać kolejnych 700mb do Platform Buildera jakby miało cos nie zadziałać...
Niestety z tego co widzę, mam same romy 4,2 (mediona,hagenuka,Navsoona i jakieś chińczyki). Mam jeden, który jest niby z ce 5.0 (z jakiegoś Magellana chyba), ale on z kolei nie chce się "rozpakować" dumpromem.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 26, 2007, 22:36:54 »
Dobra, już ściągnąłem PB także mam potrzebne pliki  :)

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 27, 2007, 05:09:08 »
witam  a jak odblokowac   media gps biltema  win ce net  4.2  core
wyglada tak  http://www.gpskoll.se/2006/08/17/bil...ljer-egen-gps/    walczy juz  tydzien i nic

*

Offline fourup

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • ..:: fourupowa strona offroadowa ::..
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #248 dnia: Grudzień 27, 2007, 08:08:38 »
Ścieżkę pulpitu jak i innych katalogów możesz zmienić w \HKLM\Explorer\ShellFolders (bodaj) a nazwy mojego komputera i kosza w \HKLM\Explorer\Desktop
Tak jest - dokładnie HKLM\Explorer\Shell Folders\Desktop - zmieniasz wartość z "\windows" na np "\sdmem\desktop" i teraz pulpit już nie zniknie po resecie. Ciekawie sprawa wygląda z nazwami Mojego komputera i kosza - na moim sprzęcie nie było możliwości zmiany ich nazw, choć próbowałem na kilka sposobów (po resecie zawsze wracały krzaczki).
Obu Wam, Koledzy dziękuję za bardzo cenne porady i pomoc - bez Was (zwłaszcza @Angler22) nie zrobiłbym pewnie zbyt dużo, a i zajęłoby mi to spory kawałek czasu...

Jeśli wszystko chodzi jak trzeba bez wyłączania procesu nakładki, to faktycznie nie ma się czym martwić (czasem potrafi ona blokować port GPS, albo spowalniać sprzęt).
Choć zawsze byłem "zaprzysięgłym" fanem Automapy i mam aż dwie licencje (na 2 urządzeniach - obecnie obie już bez prawa aktualizacji) to teraz bardzo mnie zawiedli, odstawiając taki numer z AM 4 i odmową współpracy tego programu z WIN CE 4.2 . Jest duży wybór urządzeń z tym systemem w świetnych cenach i moim skromnym zdaniem zrobili poważny błąd. Na razie korzystam z dołączonego do GPS'u Destinatora, którego mapa PL nie jest aż taka tragiczna jak przypuszczałem i jednocześnie szukam jakiejś taniej alternatywy dla AM.
Pliki które wysłałem pochodzą z forum Navii-Akiry - nie wiem czy można dać linka, bo to w końcu konkurencja... :) To nie ja zbierałem je do kupy, więc i nie bardzo mogę decydować o wstawieniu na serwer. Natomiast plik z którego Ty korzystasz (mobilenav....) to po prostu ekxplorer, którego zrzuciłem z jakiegoś obrazu ROM'u (mam ich kilka z różnych urządzeń, więc nawet nie wiem dokładnie z jakiego to jest).
Owszem - wszystko jest OK (wszystkie pliki w folderze \Windows widzę w TC). Port GPS nie jes blokowany przez nakładkę, natomiast nawet jeśli spowalnia system - jest to dla mnie niezauważalne. Zawsze byłem zdania, że instalacja jakiegokolwiek software'u nie powinna dyskryminować innych aplikacji, ani wprowadzać niepotrzebnych modyfikacji w systemie (co z kolei prowadzi do zaniku funkcjonalności innych aplikacji - nawyki jeszcze z czasów programowania starych 8- i 16- bitowych systemów), więc nie będę walczył z nakładką "HelloCE", dopuki nie muszę...
Jeśli chodzi o AM - też mam "lico" (też już bez aktualizacji :( ), jednak zacząłem szukać "dziury w całym", kiedy nie chciała mi ruszyć na PNA i kiedy dowiedziałem się, że na WinCE.NET 4.2 nie ruszy. A taki system jest podany przez producenta PNA - jako System_Engine - dopiero potem okazało się, że jednak mam WinCE 5.0 (jednak... build ... 0 z dnia Sep,12,2007! - ciekawostka :mrgreen: ). AM - wersji "rozpakuj na SD i uruchom" też zaciągnąłem z AKIRY, gdyż mój PNA nie ma możliwości podpięcia do PC via USB i instalacji softu przez ActiveSynca. Jak mnie kiedyś "weźmie" - dorobię mu port COM, ale to przyszłość...

A teraz jeszcze uwagi na temat walik z PNA (WinCE 5.0.0):

- MortScript - działa super (zarąbiste narzędzie! - wielki szacunek autorom)
- AM 3.9.7.1 (mapy v3w) działa super
- AM 4.1.2 (426) - działa super
- MapaMap 4.0 PPC - działa super
- TotalCommander 2.0 PPC - działa super
- TotalCommander 2.5 Beta3 WCE - działa super
- FreeCellPPC - działa super
- AgeOfEmpire4PPC prawie się odpala... Jednak robi focha z dąsem, że chce pracować w 12- lub 16- bitowym -kolorze, a zmiany tego (lub jakakolwiek emulacja) z poziomu krzaczko-domkowego jest utrudniona... :(
- Need4SpeedPPC i FIFA2002PPC - testy w najbliższym czasie (dzisiaj powrót do pracy z dużą windą ;) )...

Poszukuję też plików jawebreakera ("kolorowe kuleczki" - standardowo instalowanego z WM2002/2003/5). Mam w prawdzie staruszka Mediona, jednak jawbreak.exe jes niepobieralny z urządzenia (ani windowsExploder, ani AS, ani TotalCommander). Pozostałe pliki jawebreaka skopiowałem bez problemu...

Pzdrawiam - niedługo kolejny "raport co i jak działa na WinCE5.0.0 w chińskim wynalazku"... ;)

@Kitor - testy z rejestrem (nie dostaję gęsiej skórki na dźwięk tego słowa  B) ) dopiero jak zrobię COM i będę w stanie zrobić (i przywracać) Backup...  :mrgreen:
A jeśli się mylę - niech mnie ktoś poprawi!
Pozdrawiam
fourup
-------------------------------------
www.fourup.pijemy.pl

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #249 dnia: Grudzień 27, 2007, 11:03:37 »
Cytuj
ani wprowadzać niepotrzebnych modyfikacji w systemie (co z kolei prowadzi do zaniku funkcjonalności innych aplikacji - nawyki jeszcze z czasów programowania starych 8- i 16- bitowych systemów), więc nie będę walczył z nakładką "HelloCE",

Przecież to producent wprowadził niepotrzebną modyfikację - tą nakładkę  :P

Cytuj
jednak... build ... 0
Poważnie? To jakiś bug systemu, nie może być buildu 0

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #250 dnia: Grudzień 31, 2007, 04:54:39 »
Kupiłem sobie w Holandii nawigację GPS Olimpia  550
 

W pudełku jest tylko mapa Benelux. Niestety nie mam instrukcji obsługi do tego urządzenia (a przy tym jest to mój pierwszy GPS), a chciałbym tam wgrać mapę polski.

System operacyjny to Windows WinCE .Net Core 4.2. Posiadam także 1GB dodatkową kartę pamięci.

Czy program AutoMapa będzie działać na tym urządzeniu (ten system)? Czy może polecacie jakieś inne mapy? W jaki sposób można tam wgrać np. tą AutoMapę? oraz jezyk polski

Sorry, za głupie pytania, ale naprawdę nie mam pojęcia jak to zrobić i od czego zacząć...
_________________

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #251 dnia: Grudzień 31, 2007, 09:07:04 »
Sprawdź czy ci cię połączy z AS, czy raczej wykryje jako kartę pamięci

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 02, 2008, 07:25:17 »
wykryło jako karte pamieci

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 05, 2008, 00:53:44 »
Witam was wszystkich.Co prawda jestem tu  nowy, ale z navi mam juz jako takie doswiadczenia.Poradzilem sobie juz z wieloma urzadzeniami ale Mio 269+ mnie poprostu przerasta.
Jest zainstalowana fuckowa nakladka Nawigator MioMap i za zadne skarby niemoge sobie poradzic z odblokowaniem CE 4.2
W miedzy czasie udalo mi sie zrobic 2 mediony i inne tam mio,tt a z tym ni chu chu.
Prosze was o konkretne wytlumaczenie np w mailu: schuvi.corp@gmx.at     albo tutaj z namiarami co i jak. Forum przeczytalem chyba juz cale, nawet te posty nie na temat i nic. Moze jestem ciemny ale wydaje mi sie ze az tak to znowu nie.Jeszcze chwila i wyjde z siebie i stane obok.Prosze jeszcze raz.pozdrawiam

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 05, 2008, 02:35:08 »
Witam ! Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak odblokować wince w tym wynalazku
urządzenie - alegro AL 73000
System operacyjny to Windows WinCE .Net Core 4.2
Standartowo ładuje sie destinator LT
Jest możliwość edycji rejestrów np przez Registry Workshop. Jednak po zmianie wartości w HKLM-innit-launch60
z launch.exe na explorer.exe wyświetla się czysty pulpit  bez jakiejkolwiek ikony ani paska.
Wcześniejsze posty mówią o takim stanie i włączeniu ikon w rejestrach ale nie do końca jak to zrobic.
Prosze o pomoc i pozdrawiam .




*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 05, 2008, 09:38:22 »
Witam ! Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak odblokować wince w tym wynalazku
urządzenie - alegro AL 73000
System operacyjny to Windows WinCE .Net Core 4.2
Standartowo ładuje sie destinator LT
Jest możliwość edycji rejestrów np przez Registry Workshop. Jednak po zmianie wartości w HKLM-innit-launch60
z launch.exe na explorer.exe wyświetla się czysty pulpit  bez jakiejkolwiek ikony ani paska.
Wcześniejsze posty mówią o takim stanie i włączeniu ikon w rejestrach ale nie do końca jak to zrobic.
Prosze o pomoc i pozdrawiam .
Najłatwiej jest po prostu odblokować sobie pulpit i wrzucić na niego ręcznie odpowiednie ikonki. W tym celu musisz zmienić ścieżkę w kluczu HKLM\Explorer\Shell Folders\Desktop wartość "\windows\desktop\" zmieniasz na jakiś katalog, istniejący w trwałej pamięci flash (najlepiej resident flash - wbudowany, ale i z karty SD pewnie by poszło). Czyli zmieniasz np. na "\residentflash\pulpit", a póżniej do takiego katalogu wrzucasz sobie np. GSFindera (taki eksplorator plików). W nim już sobie wygodnie zrobisz skróty do programów i umieścisz je na stałym już pulpicie.



[/quote]

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 05, 2008, 11:20:19 »
No i nie zapominaj o pliczku "Showtaskbar.exe" który pokaże ci pasek zadań

*

Offline Coollfon

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Typhoon MyGuide 3600
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 05, 2008, 13:22:39 »
Witam,
Mam pewien problem otóż przejrzałem całe forum i nie znalazłem sposobu na odblokowanie mojego sprzętu. Zwracam się z prośbą o podsunięcie sensownej instrukcji odblokowania. Chciałbym też poprosić o biblioteki DLL.Chciałbym uruchomić Auto Mapę 3.9.7(chyba że jest możliwość zainstalowania na Winie CE 4.2 nowszej AM lub innej mapy).

Gdzieś słyszałem, że istnieje aktualizacja Wina do wersji 5.0 chodź według mnie to bajka.
 Za wszelką okazaną mi pomoc WIELKIE DZIĘKI.
Coollfon™ ( Coollphone ™)

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 05, 2008, 16:28:30 »
Witam ! Może ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak odblokować wince w tym wynalazku
urządzenie - alegro AL 73000
System operacyjny to Windows WinCE .Net Core 4.2
Standartowo ładuje sie destinator LT
Jest możliwość edycji rejestrów np przez Registry Workshop. Jednak po zmianie wartości w HKLM-innit-launch60
z launch.exe na explorer.exe wyświetla się czysty pulpit  bez jakiejkolwiek ikony ani paska.
Wcześniejsze posty mówią o takim stanie i włączeniu ikon w rejestrach ale nie do końca jak to zrobic.
Prosze o pomoc i pozdrawiam .
Najłatwiej jest po prostu odblokować sobie pulpit i wrzucić na niego ręcznie odpowiednie ikonki. W tym celu musisz zmienić ścieżkę w kluczu HKLM\Explorer\Shell Folders\Desktop wartość "\windows\desktop\" zmieniasz na jakiś katalog, istniejący w trwałej pamięci flash (najlepiej resident flash - wbudowany, ale i z karty SD pewnie by poszło). Czyli zmieniasz np. na "\residentflash\pulpit", a póżniej do takiego katalogu wrzucasz sobie np. GSFindera (taki eksplorator plików). W nim już sobie wygodnie zrobisz skróty do programów i umieścisz je na stałym już pulpicie.



[/quote]

Przeprowadziłem takie zmiany jednak nie przyniosło to efektu. Widok na ekranie PNA to pulpit-plansza z logo producenta i nic wiecej. Zmiany w rejestrze które wcześniej opisałem powodują iz nie uruchamia sie destinator - jest za to odpowiedzialny programik launch.exe
HKLM przed modyfikacją w innit wygląda tak jak w załączniku. Licze na pomoc i pozdrawiam.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 05, 2008, 17:20:42 »
Przeprowadziłem takie zmiany jednak nie przyniosło to efektu. Widok na ekranie PNA to pulpit-plansza z logo producenta i nic wiecej. Zmiany w rejestrze które wcześniej opisałem powodują iz nie uruchamia sie destinator - jest za to odpowiedzialny programik launch.exe
HKLM przed modyfikacją w innit wygląda tak jak w załączniku. Licze na pomoc i pozdrawiam.
Nie ma prawa działać, bo przecież na liście "odpalanych" programów nie ma explorera. Musisz go dorzucić (albo dopisać dodakowy "launch", albo zmienić ten z launch.exe na explorer.exe). Nie ruszaj pozostałych!! Jeszcze tylko GPSMC jest niegroźny, skasowanie pozostałych to załatwienie PNA na amen :)

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 05, 2008, 20:42:59 »
Przeprowadziłem takie zmiany jednak nie przyniosło to efektu. Widok na ekranie PNA to pulpit-plansza z logo producenta i nic wiecej. Zmiany w rejestrze które wcześniej opisałem powodują iz nie uruchamia sie destinator - jest za to odpowiedzialny programik launch.exe
HKLM przed modyfikacją w innit wygląda tak jak w załączniku. Licze na pomoc i pozdrawiam.
Nie ma prawa działać, bo przecież na liście "odpalanych" programów nie ma explorera. Musisz go dorzucić (albo dopisać dodakowy "launch", albo zmienić ten z launch.exe na explorer.exe). Nie ruszaj pozostałych!! Jeszcze tylko GPSMC jest niegroźny, skasowanie pozostałych to załatwienie PNA na amen :)

Tak wyglada init przed modyfikacją. Zamieniam launch.exe na explorer.exe i to powoduje ze nie odpala sie automatycznie destinator - polowa sukcesu. Niestety po zmianie widac pulpit- plansza z logo sprzetu bez mozliwosci zrobienia czegokolwiek z poziomu PNA.

zmiany w HKLM-\Explorer\Shell Folders\Desktop wartość "\windows\desktop\"na "\residentflash\pulpit i umieszczenie tam
GSFindera lub czegokolwiek nic nie daje.

"Showtaskbar.exe" umieszczony w folderze windows\startup tez nie chodzi.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 05, 2008, 21:07:05 »
Tak wyglada init przed modyfikacją. Zamieniam launch.exe na explorer.exe i to powoduje ze nie odpala sie automatycznie destinator - polowa sukcesu. Niestety po zmianie widac pulpit- plansza z logo sprzetu bez mozliwosci zrobienia czegokolwiek z poziomu PNA.
zmiany w HKLM-\Explorer\Shell Folders\Desktop wartość "\windows\desktop\"na "\residentflash\pulpit i umieszczenie tam
GSFindera lub czegokolwiek nic nie daje.
"Showtaskbar.exe" umieszczony w folderze windows\startup tez nie chodzi.
Kitor pisał, że nie w każdym sprzęcie pasek "taskbar" można pokazać za pomocą showtaskbar, bo niektóre urządzenia po prostu mają ten pasek jakoś ukryty. Czy na pewno właściwie zmieniłeś ścieżkę w shell folders (to znaczy czy podałeś ścieżkę do istniejącego katalogu?). Może u Ciebie pamięć wbudowana nazywa się inaczej niż resident flash. Sprawdź wszystko jeszcze raz, bo wygląda, że jesteś blisko.
Acha - czy próbowałeś wrzucić GSFindera do windows\startup?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2008, 21:10:09 wysłana przez angler22 »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 05, 2008, 23:52:38 »
Moim zdaniem wystarczy podmienić explorer.exe na taki z urzadzenia które ma taskbar domyślnie (np z mojego neca  :P ) bo wszystko leży w pliku explorer.exe

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 06, 2008, 04:40:51 »
Moim zdaniem wystarczy podmienić explorer.exe na taki z urzadzenia które ma taskbar domyślnie (np z mojego neca  :P ) bo wszystko leży w pliku explorer.exe

Faktycznie to może być klucz do sukcesu. Jeśli byłaby szansa przesłać mi ten pliczek celem sprawdzenia byłbym niezmiernie wdzięczny.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 06, 2008, 16:22:27 »
ludzie plis jeszcze raz.Jak dostac sie do systemu w mio 269+??? Szukam i szukam i nici;(

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:25:48 »
witam. ja mam problem z odblokowaniem urządzenia lark 35.1 (aka goclever 3510A)
system to winCE 5.0

można podłączyć się przez activesync, dostaje się do windowsa po podmianie na karcie SD pliku wykonywalnego - zamiast nawigacji jest tam WolfNCU i z niego mogę odpalić explorera

rejestr widac, można go edytować, zapisać zmiany, ale po resecie rysikiem wszystkie zmiany dokonane ręcznie jakimkolwiek edytorem rejestru wracają do punktu sprzed zmiany. natomiast programy działające na urządzeniu zostawiają swoje wpisy w rejestrze na trwałe - np. Automapa czy pdfviewer. nie mam pomysłu jak móc faktycznie wyedytować rejestr, aby zmiany obowiązywały na stałe. przeczytałem sporo intstrukcji odblokowywania różnych sprzętów, ale na problem tego typu się nie natknąłem. macie jakieś pomysły?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 13, 2008, 00:15:43 »
Witam, czy spotkał się może ktoś z użytkowników forum z nawigacją Delphi NAV200 US Edition? Dostałem taką dzisiaj nową i piękną (win CE 4.2 na pokładzie) i zastanawiam się czy dało by się odblokować w niej windowsa lub chociaż załatwić jakieś polskie mapy (NAVTEQ) bo na chwilę obecną siedząc w europie cała ta maszynka jest bezużyteczna :( (zainstalowane oryginalne mapy USA).

Link do strony producenta: http://shopdelphi.com/consumers/mobilenav/nav200us/

(brak kabla do połączenia nawigacji z pc, brak usb, jedyne co można do niej `wsadzić` to zasilanie, słuchawki i karta SD)

Z góry dzięki za ewentualną pomoc :P

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 13, 2008, 09:26:40 »
Witam, czy spotkał się może ktoś z użytkowników forum z nawigacją Delphi NAV200 US Edition? Dostałem taką dzisiaj nową i piękną (win CE 4.2 na pokładzie) i zastanawiam się czy dało by się odblokować w niej windowsa lub chociaż załatwić jakieś polskie mapy (NAVTEQ) bo na chwilę obecną siedząc w europie cała ta maszynka jest bezużyteczna :( (zainstalowane oryginalne mapy USA).
Link do strony producenta: http://shopdelphi.com/consumers/mobilenav/nav200us/
(brak kabla do połączenia nawigacji z pc, brak usb, jedyne co można do niej `wsadzić` to zasilanie, słuchawki i karta SD)
Z góry dzięki za ewentualną pomoc :P
Najbezpieczniejsza metoda, to podmiana pliku wykonywalnego programu nawigacyjnego np. na explorera. Czyli przyglądasz się karcie SD i szukasz katalogu, w którym będzie program typu "mobilenavigator.exe", destinator, czy navigon. Jeśli coś takiego znajdziesz, wystarczy podmienić (wcześniej zrób sobie kopię zapasową!) na plik explorera ze zmienioną nazwą. Gorzej jeśli program nawigacyjny wgrany jest na stałe do flash'a urządzenia (do którego nie ma dostępu bez Activesynca i kabla USB). Wtedy można już tylko spróbować Autostartu  - katalog 2577 na karcie SD a w nim autorun.exe (explorer ze zmienioną nazwą, regedit albo GSFinder).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 14, 2008, 01:33:27 »
Witam , czy ktoś mógłby podesłać mi plik explorer.exe dla win ce 4.2 z urządzenia z domyślnym taskbarem.
Będę bardzo wdzięczny / roby4@wp.pl/

Pozdrawiam.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 14, 2008, 08:13:45 »
Sorry, kompletnie o tym zapomniałem... Wyślę ci go po południu jak wrócę do domu