ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 473893 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #690 dnia: Październik 24, 2009, 20:42:24 »
Dziekuje za plik podstawilem wszystko w folderze moblienavigator ale nie uruchamia sie automapa i nic sie nie dzieje ,ale jak wczesniej podstawialem filemance  to uruchomilem przez niego windows\programs\windows explorer.Ink i wtedy uruchamia sie pasek startowy windowsa ale bez pupitu  jest widoczne menu glowne nawigacja,media,bluetooth,system a na dole wlasnie ten pasek

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #691 dnia: Październik 24, 2009, 21:01:15 »
Nic - to znaczy zero reakcji? Nakładka nie znika? Może być tak, że masz okrojonego explorera (bez pulpitu) ale i na to jest sposób. W załączniku masz najprostszy sposób - pełnego explorera. Wrzuć do mobilenavigator i przetestuj, czy pojawi się pasek start przynajmniej.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 10:03:31 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #692 dnia: Październik 25, 2009, 08:28:19 »
Zastapilem pliki ale nic sie nie pojawilo i autompa tez nie odpala zero reakcji
Napisane: Październik 25, 2009, 08:57:54
teraz scignelem plik yfs ktory  wczesniej robiles jakiemus uzytkownikowi i uruchamia sie pasek a po wcisnieciu nawigacja moj komputer ale pulpitu nie ma :) juz jest coraz lepiej
Napisane: Październik 25, 2009, 09:11:42
Dziekuje za te pliki i za pomoc jesli to ukrojona wersja to da sie przezyc i przez moj komputer wchodzic do plikow:)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #693 dnia: Październik 25, 2009, 09:11:09 »
Coś dziwnego jest z tą nawigacją. Nakładka niby normalna, a nie reaguje na jej wyłączenie. To co ściągnąłeś też jest bardzo podobnie zrobione (też do nawigacji z nakładką YFAP). Z explorerem jest tak (pełnym explorerem oczywiście), że pierwsze jego uruchomienie powoduje tylko załadowanie paska i pulpitu. Drugie uruchomienie otwiera okienko z katalogami i napędami (czyli reakcja jest prawidłowa). Pytanie, czemu nie działa zestaw zrobiony specjalnie do Amtecha... Jeszcze sprawdzę, czy z rozpędu jakiegoś błędu w doborze plików nie zrobiłem ;) W załączniku masz jeszcze raz to co trzeba - wszystkie pliki wrzuć do mobilenavigator i sprawdź jeszcze raz.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 09:16:58 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #694 dnia: Październik 25, 2009, 09:42:34 »
 :)dziala wszytko i jest pulpit super dziekuje jestes wielki i mam jeszcze takie male pytanko jak sie kopjuje ikonki na pulpit:)
Napisane: Październik 25, 2009, 09:23:54
Juz doszedlem jak sie wrzuca:P:P
Napisane: Październik 25, 2009, 09:37:52
tylko nie wiem jak dodac łacznosć bluetooth na pulpit

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #695 dnia: Październik 25, 2009, 10:03:01 »
Musisz znaleźć aplikację odpowiedzialną za uruchamianie BT na nawigacji. Często jest ona ukryta na jednym z flash disków, albo w Windowsie. Niestety nie ma uniwersalnej metody - trzeba poszukać i zrobić skrót na pulpicie po prostu.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #696 dnia: Październik 25, 2009, 10:13:51 »
Dzieki to poszukam :ok jak bede mial jakies problemy bede sie ozdywal :grin: :grin:

*

Offline Rysiekm20

  • ***
  • 448
  • Sprzęt: HTC DIAMOND, HTC HERO
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #697 dnia: Październik 26, 2009, 21:46:22 »
Witam.
Czy zna moze ktos sposob na odlokowanie Mediona 500T ?
Pozdrawiam.
Rom Dark Innovation 2

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #698 dnia: Październik 27, 2009, 09:49:41 »
Z tego co pamiętam można było zmienić launch'a odpalającego MainShell na explorera i działało. Można też podmienić exeka w \My Flash Disk\navigation\ (plik mnavdce.exe), na skrypt odblokowujący, własne menu, bądź po prostu innego exeka, którego chce się uruchamiać pod klawiszem "nawigacja".

*

Offline Rysiekm20

  • ***
  • 448
  • Sprzęt: HTC DIAMOND, HTC HERO
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #699 dnia: Październik 27, 2009, 18:10:07 »
Z tego co pamiętam można było zmienić launch'a odpalającego MainShell na explorera i działało. Można też podmienić exeka w \My Flash Disk\navigation\ (plik mnavdce.exe), na skrypt odblokowujący, własne menu, bądź po prostu innego exeka, którego chce się uruchamiać pod klawiszem "nawigacja"
A moglbys kolego opisac to bardziej szczegolowo jak to zrobic?
Chodzi mi oto zeby odblokowac tego mediona tak zeby nie wracal do stanu fabrycznego po HR
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.
Ps. Juz znalazlem.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 19:14:03 wysłana przez Rysiekm20 »
Rom Dark Innovation 2

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #700 dnia: Październik 27, 2009, 20:38:16 »
Edycja rejestru - jeśli masz połączenie przez AS z komputerem, to instalujesz na PC program Ceregeditor (darmowy), łączysz się z PNA i odczytujesz rejestr. Znajdujesz klucz HKLM\Init i w nim wpis LaunchXX (numeru nie pamiętam) z wartością MainShell.exe. Zmieniasz tą "wartość" na explorer.exe i powinno działać. Uwaga - metoda jest ryzykowna, bo błąd unieszkodliwi całe urządzenie :) Druga metoda - podłączasz do PC i odszukujesz na urządzeniu katalog \My Flash Disk\navigation\ i w nim plik mnavdce.exe. Zmieniasz mu nazwę dopisując np 1, a następnie podstawiasz za niego np Filemance.exe (przemianowany na mnavdce.exe oczywiście) pobrany z naszego wątku Download\WinCE.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #701 dnia: Październik 29, 2009, 22:14:40 »
Witam..
jestem tu nowy..ale problem z moja starenka navi mam juz jakis czas...zawiesilo mi sie urzadzenie cartrek 200..po uruchomieniu nie reaguje na przyciskanie jakichkolwiek przyciskow....a przez AS nie pokazuje zadnych plikow na urzadzeniu (moze po prostu nie wiem dokladnie jak obslugiwac Activsync...) .
prosze o wyrozumialosc dla "poczatkujacego"-nie wiem czy w tym watku powinien byc ten topik..i poprosze o pomoc...
pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #702 dnia: Październik 29, 2009, 22:27:49 »
A wogóle Activesync próbuje się z nią łączyć (ikonka na PC zmienia kolor na zielony)? Na takie problemy zazwyczaj pomaga hard reset. Niestety producenci coraz częściej rezygnują z implementacji tegoż i sprawa się komplikuje. Prawdopodobnie coś stało się z rejestrem systemowym - można by go przywrócić wgrywając na nowo firmware, ale nie wiem czy do modelu 200 taki firmware jest dostępny (spróbuj poszukać). W ostateczności pozostaje metoda resetu elektrycznego (zwarcie nóżki kostki pamięci) ale to wymaga rozkręcenia sprzętu.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #703 dnia: Październik 29, 2009, 22:37:43 »
Dzieki za odzew..
Activesync probuje sie polaczyc...zmienia kolor na zielony..ale nie wyswietla zadnych plikow w tym folderze urzadzenia przenosnego..
w tej chwili juz chyba nie jest dostepny firmaware-nawet plytki nie bylo..na stronie producenta nie ma juz nic o tej nawigacji...jest tylko mapa Niemiec, Szwajcarii i  Austrii..
juz rozkrecilem te navi..nie wiem tylko co c czym zewrzec...
pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #704 dnia: Październik 29, 2009, 22:42:52 »
Zmienia kolor na zielony na stałe? To by znaczyło, że jednak się łączy. Możesz spróbować zainstalować na PC CEregeditor - umożliwia edycję rejestru PNA z poziomu PC.
Jeśli chodzi o metodę "ostateczną" to tu masz dość ładnie opisane co i jak http://ourniti.googlepages.com/akira . To naprawdę działa, ale NIE NA WSZYSTKICH NAWIGACJACH! Osobiście miałem okazję testować na dwóch modelach (lark i Binatone Carera) i na obu pomogło, ale wiele osób twierdzi, że na ich sprzętach nie pomaga. Dlatego to ostateczność.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2009, 22:58:56 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #705 dnia: Październik 29, 2009, 23:00:50 »
juz zainstalowalem i uruchomilem ten programik...
aaa pojawilo mi sie okienko "Krytyczne usługi komunikacyjne nie zostały uruchomione. Zresetuj urządzenie przenośne i połącz sie ponownie"- po zresetowaniu okienko juz sie nie pojawilo..ale znowu nie mam polaczenia...
Napisane: Październik 29, 2009, 22:58:39
i nie wiem czy z synchronizacja mam nawiazywac polaczenie czy jako "gosc"??

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #706 dnia: Październik 29, 2009, 23:05:54 »
Gość, czy na stałe - nie ma znaczenia, ważne, by się połączył. Takiego komunikatu nigdy nie widziałem, ale nieciekawie to wygląda...

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #707 dnia: Październik 29, 2009, 23:43:41 »
i zupelnie inaczej niz na fotkach z linka...nie moge w ogole zlokalizowac tych czesci...no nic..chyba do koszalina pojdzie ten cartrek....bo chyba nie dam sobie rady..a naprawa u fachowca chyba wiecej by kosztowala niz to wszystko warte jest...dzieki za pomoc..
pozdro

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #708 dnia: Październik 30, 2009, 08:51:12 »
Na 100 % musisz mieć podobne pamięci flash. Mogą być ukryte pod blaszanymi ekranami (najczęściej są właśnie pod nimi.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #709 dnia: Listopad 11, 2009, 18:54:09 »
niestety według tego opisu
1. Sciagnalem sobie pliki:
     autorunce.exe
     MNAVDCE.CAB
2. Skopiowalem je do katalogu Windows na Clarionie.
3. Zmienilem nazwe pliku MP3Player.exe na MP3Player.exe.old
4. Zmienilem nazwe pliku autorunce.exe na MP3Player.exe
5. Nastepnie wystarczy zrobis SR i kliknac na ikone odtwarzacza mp3.
    Urzadzenie uruchamia wtedy MP3Player.exe (zmieniany) i instaluje
    MNAVDCE.CAB
6. Nastepnie SR i mamy odblokowanego Clariona.

Sciagnalem jeszcze "Biblioteki_DLL_dla_CE_NET" i juz moglem zainstalowac AM3.9.7 wesoły
Do dzialania Destinatora6 trzeba sciagnac jeszcze AYGSHELL.DLL i gx.dll.


TYPHOON 3200 GO nie załapał ma ktos jeszcze jakis pomysł ?
z  góry dzieki

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #710 dnia: Listopad 11, 2009, 21:09:36 »
Chciałeś uruchamiać automapę 3.X. w dzisiejszych czasach? To chyba żart :) Ale do rzeczy - fatalnie trafiłeś ze sprzętem, bo ten konkretny model ma mocno pokręcony system i mimo, że jest to niby win CE 4.2, na którym Automapa (od wersji 5) działa bez żadnych kombinacji i DLL'ek, to akurat na tym konkretnym modelu jest problem. Niestety nie wiadomo do końca jaki to problem, ale rzeczywiście Automapa odpalać nie chce zgłaszając problemy z commctrl bodajże. O ile się orientuję ostatnią działającą wersją była AM 4.x , ale też tylko po poważnych przeróbkach niestety.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #711 dnia: Grudzień 04, 2009, 02:47:54 »
witam
czy komuś udało sie odblokować windowsa ce w FollowMe pnd10 ??? bo szukam po polskich stornach ale informacji na ten temat mało znalazłem sposób na odpalenie eksplorera ale on mi jakoś nie wystarcza wolałbym całego wina może ktoś pomoże kto już ma to za soba ????

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #712 dnia: Grudzień 04, 2009, 11:32:31 »
czy komuś udało sie odblokować windowsa ce w FollowMe pnd10 ??? bo szukam po polskich stornach ale informacji na ten temat mało znalazłem sposób na odpalenie eksplorera ale on mi jakoś nie wystarcza wolałbym całego wina może ktoś pomoże kto już ma to za soba ????
Swego czasu robiłem skrypt do jakiegoś FollowMe - niestety modelu nie pamiętam. Ten Twój ma aplikację mapową pod nazwą Alturion GPS2.exe ? Jeśli tak, to może będzie pasowało to co zrobiłem...

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #713 dnia: Grudzień 04, 2009, 15:52:24 »
czy komuś udało sie odblokować windowsa ce w FollowMe pnd10 ??? bo szukam po polskich stornach ale informacji na ten temat mało znalazłem sposób na odpalenie eksplorera ale on mi jakoś nie wystarcza wolałbym całego wina może ktoś pomoże kto już ma to za soba ????
Swego czasu robiłem skrypt do jakiegoś FollowMe - niestety modelu nie pamiętam. Ten Twój ma aplikację mapową pod nazwą Alturion GPS2.exe ? Jeśli tak, to może będzie pasowało to co zrobiłem...

własnie tą mape posiadam
jakbyś mogł to wyślij mi ten skrypt z intrukcja obsługi na zmijes@o2.pl :) i może wiesz co trzeba zrobić żeby połączyc followme z active sync

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #714 dnia: Grudzień 04, 2009, 16:00:02 »
Masz tutaj, w załączniku. Trzeba rozpakować i wszystkie pliki wrzucić tam, gdzie fabrycznie masz plik alturion gps2.exe (podmieniając ten plik). Zrób sobie najpierw kopię orginalnego exeka, zanim go podmienisz. Sama podmiana jest 100% bezpieczna, pod warunkiem, że jest wykonywana na karcie pamięci, albo, że podmieniany plik startuje dopiero po wciśnięciu przycisku ekranowego "nawigacja". Co do AS - nie wiem. Jeśli sprzęt jest oparty o CE 5.0, to raczej da się włączyć, jeśli o CE 4.2 to będzie gorzej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2009, 16:34:41 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #715 dnia: Grudzień 04, 2009, 16:14:30 »
Masz tutaj, w załączniku. Trzeba rozpakować i wszystkie pliki wrzucić tam, gdzie fabrycznie masz plik alturion gps2.exe (podmieniając ten plik). Zrób sobie najpierw kopię orginalnego exeka, zanim go podmienisz. Sama podmiana jest 100% bezpieczna, pod warunkiem, że jest wykonywana na karcie pamięci, albo, że podmieniany plik startuje dopiero po wciśnięciu przycisku ekranowego "nawigacja". Co do AS - nie wiem. Jeśli sprzęt jest oparty o CE 5.0, to raczej da się włączyć, jeśli o CE 4.2 to będzie gorzej.

co do explorera to zamieszałem w tym pliku AGPSLauncher.ini podałem ścieżke dostepu do explorera w followme i odpalał sie sam po właczeniu nawigacji

a co tego skryptu wyskoczło mi coś takiego "ERROR 126 DURING CREATE PROCESS, PROBABLY FILE NOT FOUND"

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #716 dnia: Grudzień 04, 2009, 16:20:38 »
Być może skrypt nie pasuje do tego modelu Followme, ale nie ma tragedii, można spróbować przerobić. Pobierz z wątku download\win CE programik Itask i uruchom go na nawigacji (może być uruchomione z tego "podstawionego" explorera jak wcześniej. Z zakładki process odczytaj procesy systemowe.
Dodane : chyba wysłałem Ci roboczą, niepełną wersję - sprawdź tą, powinna działać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2009, 16:32:17 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #717 dnia: Grudzień 04, 2009, 16:41:13 »
poprawiony skrypcik wystartował  :ok: :D
ale mam strasznie du pulpit i nie widze nigdzie startu ni nic gdzie moge zmienić rozdzielczość wiesz może??

i wielkie dzieki :browar:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #718 dnia: Grudzień 04, 2009, 16:48:14 »
Rozdzielczości na PNA się nie zmienia i do tego musisz się przyzwyczaić. Natomiast pasek start albo jest wyłączony (bardzo możliwe) albo schowany - wtedy wystarczy klinąć u dołu ekranu, to się pojawi. Spróbuj też włączyć pasek plikiem z załącznika.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #719 dnia: Grudzień 11, 2009, 12:46:19 »
Hej i witam.

Posiadam nawigację Typhoon 3200 GO.

Z tego co zdążyłem wyczytać w sieci, jest to klon Clariona Map360 więc proces odblokowywania powinien być mniej więcej taki sam.

Posiadam te 2 pliczki które trzeba podmienić w katalogu Windows na nim lecz przy próbie jakiejkolwiek operacji zmiany nazwy pliku/kasowania/przeniesienia dostaję informację o braku dostępu do plików.

Czy istnieje jeszcze jakiś inny sposób aby odblokować to urządzenie? Jeśli tak to jak i jakich narzędzi będę potrzebował.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.