2X klikanie na ikonę w Larku 43.1

  • 5 Odpowiedzi
  • 1907 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

2X klikanie na ikonę w Larku 43.1
« dnia: Maj 25, 2009, 22:46:04 »
Nie jestem za mocny w rejestrach, więc pytam szanownych forumowiczów co należy zmienić w Larku 43.1 w celu oszczędzenia sobie pracy i pojedynczym kliknięciem na dowolną ikonę na pulpicie uruchamiać dowolny program. Lark oczywiście odblokowany.
Ja nie mam oporów z uruchamianiem programów, ale niestety nie tylko ja uruchamiam np. mapy GPS i dla reszty domowników jest to problem. Czas przerwy między kliknięciami jest dość mały i nie zawsze można sprawnie i szybko uruchomić programy. W dorosłych PC-tach można ustawić taką funkcję, ale w wince niestety nie wiem jak to zrobić.

Następna sprawa to jak można zapisać w autostarcie program (skrót), aby po restarcie tam pozostał ?
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2009, 21:16:41 wysłana przez Polecony »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: 2X klikanie na ikonę w Larku 43.1
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2009, 14:30:23 »
Nie jestem za mocny w rejestrach, więc pytam szanownych forumowiczów co należy zmienić w Larku 43.1 w celu oszczędzenia sobie pracy i pojedynczym kliknięciem na dowolną ikonę na pulpicie uruchamiać dowolny program. Lark oczywiście odblokowany.
Ja nie mam oporów z uruchamianiem programów, ale niestety nie tylko ja uruchamiam np. mapy GPS i dla reszty domowników jest to problem. Czas przerwy między kliknięciami jest dość mały i nie zawsze można sprawnie i szybko uruchomić programy. W dorosłych PC-tach można ustawić taką funkcję, ale w wince niestety nie wiem jak to zrobić.
Następna sprawa to jak można zapisać w autostarcie program (skrut), aby po restarcie tam pozostał ?
W zmianę dwukliku sie nie bawiłem, ale jeśli chodzi o autostart, to sprawa jest prosta - trzeba zminenić folder autostart po prostu zmieniając wpis w rejestrze (HKLM\System\Explorer\Shell folders - nazwa Startup - wartość z "\Windows\StartUp" zmieniasz na katalog w trwałej pamięci - np. Residentflash\start ) Taki katalog będzie już trwały.

Odp: 2X klikanie na ikonę w Larku 43.1
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2009, 19:46:38 »
No to problem autostrtu już jest rozwiązany. Zmiana w rejestrze pomogła. Teraz tylko klikanie na ikonkach i wince będzie śmigać aż miło.
Niestety nadal nie wiem czy i jak da radę uruchamiać programy w win CE jednym kliknięciem na ikonkę. Nie piszcie o nakładkach bo nie taki mam cel. Chcę poprostu czysty win CE z niewielkimi udogodnieniami.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2009, 21:19:21 wysłana przez Polecony »

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: 2X klikanie na ikonę w Larku 43.1
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2009, 22:29:33 »
A moze po prostu kupic Ameo, zamast zadac od platformy uruchmieniowej, jaka jest Windows CE, rzeczy wykonywalnych tylko na PC ;/
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: 2X klikanie na ikonę w Larku 43.1
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2009, 14:44:35 »
A moze po prostu kupic Ameo, zamast zadac od platformy uruchmieniowej, jaka jest Windows CE, rzeczy wykonywalnych tylko na PC ;/

Nie pisz takich bredni. Wiele razy słyszałem, że czegoś tam się nie da na danym sprzęcie zrobić. Mam wiele przykładów mówiących wręcz, że takie słowa są nic nie warte. Jeśli nie umiesz rozwiązać ten problem to poprostu nie pisz takich postów. Bawię się w win ce dopiero kilka dni i już zmieniłem system i swoje podejście całkowicie. Mam też 2 PDA. Od kilku lat obserwuję rozwój takich sprzętów. Jeszcze 2 lata temu wiele postów było pisanych na ich temat, że czegoś tam się nie da.

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: 2X klikanie na ikonę w Larku 43.1
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2009, 01:35:07 »
Bardzo przepraszam Cie Kolego Szanowny jaknajmocniej.

Systemami Win CE nie "bawie sie" - zajmuje sie nimi zawodowo dopiero od kilku lat. Z lepszym lub gorszym efektem. I przez ten czas nauczylem sie zdawac sobie sprawe nie tylko z mozliwosci, ale takze ograniczen systemowych. Nie twierdze ze znam wszystkie nieudokumentowane funkcje WinCE. Nie twierdze tez, ze znam nawet te udokumentowane tak dobrze jak np. Angler22 :) Uwazam jednak subiektywnie, ze jestem na podstawie posiadanej wiedzy przewidziec mozliwosci (lub ograniczenia) PLATFORMY URUCHOMIENIOWEJ WinCe.

I OBIECUJE odszczekac swoje 'brednie", a nawet zjesc kartke na ktorej je napisalem, siedzac i szczekajac pod stolem, JESLI sie myle!

ZAWSZE uznaje wszechstronna wiedze, dociekliwosc, umiejetnosc wyszukiwania informacji, inwencje i podobne wazne cechy moich Interlokutorow.
JESLI sie wykaza wiedza, na ktora sie powoluja.
Slowem - Poczuj sie z gory PRZEPROSZONY za moje brednie, JESLI napiszesz jak to zrobiles :)

Do tego czasu jednak, pozwole sobie podtrzymac to, co napisalem w poscie uprzednim.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 02:13:17 wysłana przez ΠΟΝΤΙΚΟΣ »
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..