Odblokowana Nokia 500 PD-14 jak ją wykorzystać?

  • 3 Odpowiedzi
  • 5039 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline AjZ

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 500 PD-14, Acer 35
Odblokowana Nokia 500 PD-14 jak ją wykorzystać?
« dnia: Grudzień 28, 2012, 15:00:48 »
Odblokowałem sobie nawigację Nokia 500 PD-14 z Winowsem CE 5.0 core.
Szukam programu, który mogłby obsłużyć interfejs OBD2 do diagnostyki samochodu (taki komputer do wyswietlania danych o paramertach silnika) oraz podłaczenia kamery internetowej zamontowanej w zderzaku do  kontroli cofania.
Liczę na rzeczowe rady i sugestie.
Pozdrawiam A.Z. 

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowana Nokia 500 PD-14 jak ją wykorzystać?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2012, 17:30:00 »
O kamerze zapomnij - nie ma, nie było i nigdy nie będzie możliwości podłączenia jakiejkolwiek kamery do Nokii 500 (brak obsługi hosta OTg, brak wejścia AV).
Co do Obd2 jest trochę lepiej, ale musisz się upewnić, że wbudowany w Nokię moduł BT jest kompatybilny z HCI. Najlepiej poszukaj w sieci programiku HOBD. To darmowa wersja płatnego HOBdrive. Obsługują one Interfejsy ELM327 (OBD2) na BT bez użycia dodatkowego softu do BT, ale jak wspomniałem zainstalowany w nawi moduł musi być kompatybilny z HCI.

*

Offline AjZ

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 500 PD-14, Acer 35
Odp: Odblokowana Nokia 500 PD-14 jak ją wykorzystać?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2012, 11:16:25 »
Dzięki za przynajmniej jedną odpowiedź/podpowiedź.
Pomysł z OBD2 powstał w związku z zakupem na allegro, interfejsu USB do laptopa z programem ScanTool, który działa ale sprzęt jest nieporęczny w użytkowaniu w czasie jazdy. Nie mam aspiracji w zakładaniu warsztau naprawczego, ale potrzebny mi jest  podgląd parametrów pracy silnika, żeby wzbogaciść informacje przekazywane przez zestaw wskaźników samochodu (Dacia Duster 1.5 DCi). Myślałem o podłaczaniu przez przez USB w nawi, a nie przez BT. 
W nawigacji  wyświetla mi informacje BT 0.18 HW10 (c) , ale nie potrafię go zlikalizować w panelu sterowania odblokowanego Windowsa. Czy jest jakaś opcja wykorzystania złącza USB mini w nawigacji Nokia 500 PD-14. Po podłaczeniu do PC, nawigacja  przechodzi automatycznie w połaczenie pamięci masowej i wyświetla mi kartę SDHC , dysk H: AutoMapa (i to niezależnie czy karta jest włożona czy nie). Jak karta jest w slocie to wyświetla co ma zapisane w pamięci.
Dziękuję z dobre rady. Jestem raczej hobbystą , dlatego  prosze o "łopatologiczne" informacje i porady.
Pozdrawiam AjZ.   



*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowana Nokia 500 PD-14 jak ją wykorzystać?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2012, 16:33:51 »
Napisałem Ci wyraźnie, co możesz wykorzystać - Tylko Bt wchodzi ewentualnie w grę, bo Nokia, jako nawigacja na procesorze Samsung nie posiada funkcjonalności hosta USB (czyli jest tylko "klientem"). Do Hosta (to np. komputer PC) można podłączać urządzenia typu klient (nawigacje, myszki, dyski itp), ale dwóch klientów ze sobą połączyć nie można. Nie jestem pewny, czy Nokia 500 ma wejście na odbiornik TMC - jeśli tak, to je też można wykorzystać, tyle że wymagana była by przeróbka samego interfejsu z USB na szeregowy (wystarczy usunąć czip FTDI). CO do BT - napisałem, jak masz sprawdzić. Ściągnij Hobd i spróbuj ustawić port - w jednym z okienek będzie info o skanowaniu BT i albo dostaniesz komunikat, o niekompatybilnym sterowniku (stack), albo Bluetooth OK (czy coś takiego).