Nokia 500

  • 6 Odpowiedzi
  • 3488 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline XGrzesX

  • ***
  • 468
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Tytn II, Asus A636
Nokia 500
« dnia: Marzec 31, 2008, 21:39:50 »
Zastanawiam się nad zakupen Nokii 500 z Automapą 5. Czy ktoś zna to urządzenie i może podzielić się opinią ?

*

Offline dueerre

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nokia 500
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2008, 22:48:40 »
ja równiez poproszę o jakieś informacje odnośnie tego urządzenia  :)

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Nokia 500
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2008, 11:34:35 »
Jest już w cennikach dystrybutorów: Nokia 500 Nawigacja Samochodowa + AutoMapa 5 (EU) - ok. 1300 PLN netto.


Opis:
Klasa produktu: Nawigacja samochodowa GPS;
Chipset GPS: SiRF Star III;
Liczba kanałów: brak danych;
Przekątna wyświetlacza: 4,3 cali;
Częstotliwość procesora: 400 MHz;
Złącze zewnętrzne: 1x USB 2.0;
Bluetooth: Tak;
Dodatkowe funkcje: zintegrowana przeglądarka zdjęć JPG, automatyczne przełączanie map w czasie jazdy, automatyczne wytyczanie nowej trasy po zjechaniu z trasy wyznaczonej, baza punktów użyteczności publicznej (POI), dostosowanie wyglądu mapy do własnych upodobań, mapy trójwymiarowe, nawigacja głosowa, Regulacja głośności, uwzględnianie przy wyznaczaniu trasy zakazów skrętu/zawracania, wytyczanie najkrótszej trasy, wytyczanie najszybszej trasy, wyznaczanie trasy przejazdu, transmiter FM, zestaw głośno mówiący bluetooth;
Zawartość zestawu: uchwyt do zamocowania w samochodzie, ładowarka samochodowa, kabel synchronizacjny, instrukcja obsługi, futerał;
Dodatkowe informacje: nawigacja głosowa w języku polskim, niemieckim i angielskim, karta mini SD 4GB w komplecie (up to 16GB), widok mapy 2D lub 3D, informacja o stanie GPS, automatyczny widok dzienny lub nocny, ostrzeganie po przekroczeniu bezpiecznej prędkości, Auto-zoom na skrzyżowaniach, wewnętrzny moduł TMC, rozdzielczość 480x272 pixeli, odtwarzacz plików Audio - MP3 oraz WMA, odtwarzacz plików Video - ASF, AVI, MPG, MPEG4, WMV, prawo do min. 3 aktualizacji map w ciągu roku - w cenie zakupu;
Szerokość: 122 mm; Wysokość: 87 mm; Głębokość: 22,5 mm;
Gwarancja/rękojmia: Gwarancja producenta 24 msc.
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline XGrzesX

  • ***
  • 468
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Tytn II, Asus A636
Odp: Nokia 500
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2008, 22:07:56 »
A może ktoś może wie jak to urządzenie sprawdza się w praktyce z Automapą ?

Czy ktoś się orientuje czy da się na tym urządzeniu zainstalować MiploSync i jak to zrobić ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2008, 12:40:31 wysłana przez XGrzesX »

*

Offline Pabllos

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9700/ Nokia 8800 Arte
Odp: Nokia 500
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2008, 16:15:22 »
Sprzęt przeciętny, nie warty takiej ceny. Nokia 330 w innej obudowie i tyle  :P

*

Offline calipso2

  • 28
  • Sprzęt: NaviRoad DUXO, Galaxy S III
Odp: Nokia 500
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2008, 13:50:24 »
Nawigacja z bajerami, jeśli posiadasz do niej od razu telefon Nokii.
Może pracować jako zestaw głośnomówiący, drogę do celu możesz pobierać z KONTAKTÓW - łączność z telefonem za pomocą bluetooth
Automapa pracuje szybko i stabilnie i najważniejsze że jest to oryginał z możliwoscią dogrywania POI i aktualizacji map ( a nie jakieś piraciki na których jedzie połowa tu na forum i wybrzydzają,że a to to nie chodzi, a to tamto się wiesza).
Pracuję na niej codziennie, zjeżdziłem ją już nawet na Hiszpanii (TIR) i z moim N95 spisuje się rewelacyjnie.

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Nokia 500
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2008, 22:34:47 »
No to pytanie do właścicieli: jak większość PNA jest blokowana, czy też nie ma problemu z doinstalowaniem alternatywnego programu do nawigacji? (w skrócie chodzi o odblokowanie dostępu do WinCE). Nie udało mi się wyguglać informacji na temat odblokowania - nie wiem czy urządzenie nie jest wogóle blokowane, czy też jest zbyt nowe (wątpię).
PS: Po prostu wkurzyłem się na problemy z połączeniem GPS-PDA i fochami urządzeń na WM, dlatego myślę nad porządnym kawałkiem nawigacji i tylko do nawigacji, ale z możliwością odblokowania/instalacji róznych programów do nawigacji.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500