Nawigacja nokia 500: Po przywróceniu ustawień fabrycznych brak języka polskiego

  • 16 Odpowiedzi
  • 7857 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nawigacja nokia 500:
Po przywróceniu ustawień fabrycznych brak języka polskiego jest tylko angielski można to jakoś przywrócic bez dysku DVD?
lub wgrac język polski?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
A nie jest to przypadkiem tylko kwestia wejścia w ustawienia i zmiany języka? Sam "hard reset" nie usuwa plików językowych menu, więc nie ma powodu by język zniknął.

Witam
W ustawieniach języka jest tylko angielski brak polskiego,nawigacja nie jest po resecie tylko po przywróceniu ustawień fabrycznych,jest jakieś wyjście z tego,czekam na odp.?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Przywrócenie ustawień fabrycznych = reset (hard reset dokładnie). Co innego, gdybyś wgrywał rom (plik BIN). Ale to szczegóły - skoro sprawdziłeś, że w ustawieniach nie ma Polskiego, to trzeba poszukać "łatki" - być może masz jakiś wyjątkowo stary model. Rozumiem, że mówimy o oryginalnym menu Nokii (i przed i po przywróceniu ustawień), a nie jakimś dogrywanym, zupełnie innym?

Tak menu jest oryginalne,nawigacja jest dosyc stara bodajże z 2008r. co dalej?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Poszukaj pod hasłem "Nokia 500 Auto Navigation Update Wizard", zainstaluj i zastosuj się do instrukcji. To powinno wgrać najnowsze dostępne oprogramowanie, ze wszystkimi dostępnymi (mam nadzieję) wersjami językowymi.

Pod hasłem? Nokia 500 Auto Navigation Update Wizard gdzie to znalezc ? ja na tej nawigacji nie mam żadnej mapy? karte pamięci SD mam pustą chce dopiero wgrac AutoMape 6.14,ale najpierw chce ustawic język polski ???

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Podaję za innym Forum :

"Zrób wszytsko od początku:
1. Pobierz Nokia 500 Update : http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_500_Auto_Navigation_Software_Update_Wizard.exe
2. Zainstaluj na PC.
3. Podłącz Nokię kablem USB do kompa i uruchom Nokia 500 Auto Navigation Software Update Wizard.
4. Postępuj dokładnie wg instrukcji kreatora.
4a. Jeśli masz coś do zachowania z karty zrób backup."

Nic nie pomogło jest tak jak było do wyboru w menu tylko język angielski?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Samą AM będziesz miał oczywiście po Polsku (język menu nie ma znaczenia), ale skoro kiedyś było PL to i być powinno teraz. Akurat z Nokiami prawie nie miałem styczności i ciężko mi jakąś inną, gotową radę podrzucić, ponad to co podałem.

Rozumiem,a mam jeszcze z tą nawigacją taki problem:
po wgraniu AutoMapy 6.14 na oryginalną kartę SD wyświetla się komunikat "włóż kartę SD z danymi mapy" jest na to jakaś rada?
Wkładam tą kartę do innej nawigacji i jest wszystko w porządku tylko na tej nokii jest taki problem ?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Czy przy instalacji AutoMapy, zaznaczyłeś dodatek dla Nokii? Jeśli nie, to nie będzie "widziała" takiej karty.

Jaką nową AutoMape byś poradził na tą nawigacje nokia 500,czy nie AM tylko coś innego co by dobrze śmigało?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Zawsze najnowszą dostępną i oczywiście oryginalną! Póki co AutoMapa jest wypuszczana na nawigacje z CE 5.0 i 6.0, więc Nokia nie będzie miała problemów z uruchomieniem najnowszych edycji. Warto jednak oszczędzać pamięć, wyłączając niepotrzebne dodatki, typu budynki 3D, zmniejszyć ilość wyświetlanych POI i ewentualnie wyłączyć animację menu (choć akurat z tym Nokia sobie nieźle radzi).

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Z tego co pamiętam, to w przypadku Automapy na Nokii 500 trzeba było zrobić jakiś myk (przenieść lub skopiować jakiś plik, itp.). Zadzwoń do supportu AM, oni Ci pomogą.
Pozdrawiam,
biblo

Dodatki do nawigacji nokia 500 zaznaczone a nawigacja dalej "włóż kartę z danymi mapy" co wy na to ?

AutoMapa 6.15:
Po zainstalowaniu mapy i odznaczeniu "rejestruj"
podczas włączenia nawigacji (Nokia 500) wyświetla się komunikat "Mapa nie jest poprawnie zarejestrowana .Zarejestruj mapę"
i komunikat "OK" po naciśnięciu i przejściu do mapy wyświetla się kolejny komunikat na białym tle "Mapa nie jest załadowana."
Co z tym można zrobic ?