nawigacja Medion ADVENT

  • 21 Odpowiedzi
  • 7545 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nawigacja Medion ADVENT
« dnia: Czerwiec 20, 2007, 08:52:08 »
jestem nowy na tym forum ,sory jesli nie w tym miejscu ale mam pytanie czy ten model polecilby ktos ??? cena ok 550zł a moze w tym przedziale cos lepszego? pozdrawiam oto link ---http://www.allegro.pl/item207307932_najnowsza_nawigacjia_sirf_iii_mp3_gw_fvat_sprawdz.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2007, 09:07:14 wysłana przez jacok »

*

Offline wibi

  • *
  • 51
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2007, 15:31:13 »
Lepsze napewno się znajdą tyle ze za cene nieporównywalnie większa.Medion to nie jest producent,to tylko firma która nadwyżki produkcyjne innych znanych marek sprzedaje znacznie taniej dając swoją naklejkę.To czysta ekonomia majaca na celu utrzymanie cen marki produktu przy równoczesnym zapewnieniu zysku producentowi (Taiwan-Chiny).Mozesz śmiało kupować,sprzęt nie jest gorszy jakościowo od znznych i uznanych marek

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2007, 15:41:07 »
Tylko miej swiadomosc, ze to sprzet oparty o windows ce, bez minimum doswiadczenia mozesz miec problemy ze zmiana softu do nawigacji. Wyglada ze ten Advent ma na pokladzie jakas mutacje Navigona 5 czyli praktycznie mapy Polski tam nie ma
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2007, 23:42:35 »
Tylko miej swiadomosc, ze to sprzet oparty o windows ce, bez minimum doswiadczenia mozesz miec problemy ze zmiana softu do nawigacji. Wyglada ze ten Advent ma na pokladzie jakas mutacje Navigona 5 czyli praktycznie mapy Polski tam nie ma
A moze cos takiego??   http://www.allegro.pl/item205912530_nawigacja_gps_mapy_komendy_glos_tylko_499zl_.html     który system windows jest lepszy np. do automapy i tom tom??jestem zielony w tym czyli na windows CE 4.2 bedzie problem?? czy to jest kwestia dogrania dll.. pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2007, 00:00:10 wysłana przez jacok »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2007, 08:21:35 »
Jeśli nie masz doświadczenia (via Claudie) to pod nawigację kupuj jakiegoś pocketa (na systemie pocket pc) z gps i tam napewno bez kłopotu wszystko się uruchomi

Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2007, 12:17:05 »
Jeśli nie masz doświadczenia (via Claudie) to pod nawigację kupuj jakiegoś pocketa (na systemie pocket pc) z gps i tam napewno bez kłopotu wszystko się uruchomi
Rozumiem ale powidzcie mi co jest lepsze abym byl zadowolony w miare .... pozdrawiam !!

*

Offline wibi

  • *
  • 51
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2007, 00:08:45 »
I to jest włąśnie problem na który nikt nie chce Ci za bardzo odpowiedzieć,ja tez nic Ci nie pomogę bo:ten Advent ma szybszy procesor (400Mhz) wobec (200Mhz) w tym nieco tańszym ale z kolei Advent ma system WinCE który na pszyszłość napewno Cie nie zadowoli ale jako sama nawigacja jest całkiem OK.Ten drugi (200Mhz) to PDA które mimo wolniejszego procka ma znacznie większe mozliwości bo tam jest system chyba Windows Mobile na który jest bardzo dużo różnych programów i gier tylko nie wiem czy filmy będą chodzić bez zacięć.Jak z tego widzisz trudno Ci coś doradzić,moja rada to jeśli tylko nawigacja +ewentualnie filmy to Adwent a jeśli chciałbys coś więcej to poszukaj czegoś z szybszym prockiem i GPSem ale z systemem Windows Mobile

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2007, 07:42:31 »
Na 206mhz arm i Windows PocketPC 2002/Windows Mobile 2003 divxy po przepuszczeniu przez PocketDivxEncodera chodzą bardzo ładnie. Pamiętaj że przy nawigacjach typu AutoMapa im więcej mhz i pamięci tym lepiej.

Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2007, 09:26:14 »
EHEH....Urzadzenie...heh nic specjalnego, kolejny PNA, tak jak wyzej ktos napisal, jesli uzytkownik nie ma pojecia za bardzo jak przystosowac takie urzadzenie do TomToma czy MIOMAP czy  Automapy to smialo moze sobie dac z tym spokoj.w sofcie oryginalnym pokrycie polski niemal zadne, w podobnych pieniadzach warto kupic pocketa mediona MDPNA 100=md 95025  lub o wiele lepszy MD 95000.

Instalacja oprogramowania jest znacznie latwiejsza w pocketach to juz ktos napisal.

Dla poczatkujacych z gpsami i tych ktorzy nie chca nonstop grzebac w urzadzeniu zdecydowanie na polske odradzam ten model

Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2007, 16:46:10 »
Używam tego urządzenia - i moim zdaniem prezentuje ono najlepszy stosunek jakości do ceny na rynku. Zainstalowałem i AM 3,9 i TT6 jednak najlepiej działa z MioMap V3 (swoją drogą to genialna mapa Polski).

Jeśli ktoś reflektuje mogę pomóc w rozblokowaniu takiego cuda i zainstalowaniu potrzebnych softów.

m.

Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2007, 12:53:24 »
@MikSk
a jak chodzi AM na tym urządzeniu, wiem ze w mio z win ce był problem z ikoną "TEMP", która zasłaniała menu "START  ". Kliknięcie w menu start graniczyło z cudem. 

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2007, 13:36:36 »
Co do Temp to dzisiaj ktoś napisał jak go się pozbyć, poszukajcie

*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2007, 00:35:07 »
jak odpalic nadtym miomap lub igo? mam taki rozjechany obraz

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2007, 08:50:26 »
Poszukaj Wersji MM lub iGo w rozdzielczości 320x240.

*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2007, 23:43:04 »
jakies namiary?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2007, 23:57:21 »

*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 10, 2007, 00:11:07 »
no na sklep  :ohreally:

Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 10, 2007, 15:02:41 »
kupilem Medon Advent ale nei ma mapy polski i glowne menu tez nei po polsq:( moze wiecie jakie mapy smigaja na tym?? Windows CE.NET 4.2 Core
moze MioMap? jezeli tak to jaka wersja
Najbardziej by mi zalezalo na AutoMapie np4 ale moga by tez starsze ale to chyba smiga po odblokowaniu systemu czego tez nei wiem jak sie robi
narazie nei instalowalem softu dolaczonego czyli Advent Navigator 5
Instalacja byla tylko po wlaczeniu ale to chyba wlasnie tego Windows CE.NET 4.2 Core
pls pomozcie

*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 10, 2007, 15:29:44 »
napisz dokladnie jaki model, jest z tylu na naklejce
i co sie wyswietla w rogu podczas startu po resecie

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 11, 2007, 18:51:54 »
kupilem Medon Advent ale nei ma mapy polski i glowne menu tez nei po polsq:( moze wiecie jakie mapy smigaja na tym?? Windows CE.NET 4.2 Core
moze MioMap? jezeli tak to jaka wersja
Najbardziej by mi zalezalo na AutoMapie np4 ale moga by tez starsze ale to chyba smiga po odblokowaniu systemu czego tez nei wiem jak sie robi
narazie nei instalowalem softu dolaczonego czyli Advent Navigator 5
Instalacja byla tylko po wlaczeniu ale to chyba wlasnie tego Windows CE.NET 4.2 Core
pls pomozcie

NA WinCE 4,2 nie udało mi się zainstalować DEMKA AM4 :( do full wersji nie mam dostępu. Na szczęście wszystkie inne programy do nawigacji jak TT, MioMap, iGo, AM3,9, AP dadzą się uruchomić bez większych problemów.

Pozdro!

Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 13, 2007, 10:04:13 »
medion advent
Model No.: GPS 400
Nie wiem jaka mapę mam kupić żeby śmigała na tym systemie. chodzi mi o najlepsiejsza jaka jest aktualnie na rynku ale nie wersje beta czy inne niestabilne ale dobrze śmigająca mapę Belgii Holandii Niemiec i oczywiście konieczna polska. mam trasę w czwartek do Belgii wiec prosiłbym was o szybka odpowiedz
ps. nie wiem czy dobry model napisałem. jest takowy??:P

*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Odp: nawigacja Medion ADVENT
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 14, 2007, 11:04:58 »
co do plikow gx.dll najnowsza wersja GAPI for HPC's, v3.10 nie obsluguje jeszcze tego Mediona chodz niby znajduje sie on na liscie. dlatego pytalem o dokladny symbol i wersje rom'u

wiec na dzien dzisiejszy wiekszosc map nie mozna jeszcze zainstalowac

nawiazalem kontakt z wincesoft.de w celu dodania obslugi urzadzenia Advent z romem pna405mlr04 nie wiem ile to potrwa, jesli ktos ma adventa z inna wersja moze probowac uruchomic na wersji v3.10