Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0

  • 597 Odpowiedzi
  • 209623 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Free-stYle

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BLOW GPS50YBT + AutoMapa PL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 25, 2010, 13:24:57 »
ok problem rozwiązany
wystarczyło zamknąć system i uruchomić ponownie (po skopiowaniu pliczku ro residenta), usypianie nawi nic nie dało
ładna zgrabna klawiaturka :) thx za pomoc
na prv napisałem Ci mój nr gg i tlenad

edit:
post napisany z mojej nawi ]:-)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 13:38:11 wysłana przez Free-stYle »

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 25, 2010, 15:32:28 »
Dopatrzyłem się dziwnego problemu. Nie mogę kopiować większych plików z komputera na navi bo wywala mi komputer błąd. Tzn to wygląda tak, że kopiuje dobrze i nagle wywala błąd urządzenia we/wy.
 Hmm...wcześniej tego nie było bo jeszcze przed południem wrzucałem film i było ok a teraz setu ok 100MB nie chce skopiować...
Usunąłem wszystkie skrypty z karty i zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych i zobaczymy czy dalej to samo.

Dalej to samo.... :( tylko że teraz później to wywaliło... pisze: Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia W/Wy...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 15:44:37 wysłana przez sr50ce »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 25, 2010, 15:42:45 »
To są uroki Activesync'a. Dlatego każdy użytkownik (prędzej czy później) przesiada się na używanie czytnika PC do wrzucania czegokolwiek na kartę. To dużo szybsze (nawet 20 - 30 razy) i stabilniejsze rozwiązanie.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 25, 2010, 15:48:50 »
Fakt faktem zaczęło się to dziać gdy zainstalowałem Activesync'a, ale nie kopiuje przez niego bo to za dłuuugo trwało. W ogóle kopiowanie na ta navi trwa strasznie długo... czytnik mam ale nie obsługuje HC

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 25, 2010, 15:53:47 »
To może być w takim razie problem kabla USB, albo na przykład HUB'a w PC. Tak czy siak - zdecydowanie polecam zaopatrzyć się w czytnik za parę złotych, dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i nerwów. Niestety wszystkie urządzenia PNA nie są demonami prędkości jeśli chodzi o połączenie USB z komputerem.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 25, 2010, 16:01:52 »
Tak też zrobię no, ale  póki co jakoś wytrzymam. To moje pierwsze urządzenie z Win CE wiec jestem nieobeznany. Jednak z braku aplikacji i nieumiejętności ich wgrywania pozostane przy menu Blowa. W surowym Win CE za wiele nie zrobimy... Mam jakieś odtwarzacze na win ce (np mort player), ale nie wiem jak to zainstalować bo tam instalki nie ma a w menu blowa prosty bo prosty ale odtwarzacz jest.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 25, 2010, 16:07:51 »
Pod WIn CE można wszystko (noo prawie). A i menu Blow'a można nieco podrasować. Choćby wymienić odtwarzacz właśnie. Ja osobiście nie przepadam ani za nitrogenem, ani Mortplayerem (wolę GSplayera), ale każdy z tych playerów można podstawić zamiast fabrycznego (pod ten sam przycisk).

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 26, 2010, 17:30:38 »
No angler22 zainteresowałeś mnie. Mnie osobiście drażni to ze to jest strasznie okrojony odtwarzacz a do tego co już najbardziej to przewijanie utworu... nie dość ze rzadko kiedy pokazuje się pasek postępu utworu(ta są sety wiec może dlatego) to przewiniecie czyli trafienie palcem czy nawet rysikiem nie przewija do tego konkretnego miejsca i to nie wina kalibracji.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 26, 2010, 17:34:38 »
W recenzji BLOW 50YBT jako jedną z niewielu w sumie wad tego modelu, wspomniałem właśnie niedopracowany odtwarzacz MP3. Jeśli ktoś częściej używa tej funkcji koniecznie trzeba zrobić podmiankę na inny (GSplayer, Mortplayer, Nitrogen).

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 27, 2010, 19:12:54 »
Szukam takiej konkretnej wersji GSplayera żeby na cały ekran poszło i żeby podstawić za oryginalny odtwarzacz(to wiem że każdą wersje mogę podstawić tylko jak :)). Mam jakąś wersje ale ma małe keye i i wgl jest maly...  czego nie mogę powiedzieć o oryginalnym. Co do zanikającego paska postępu utworu w  tym z Blowa to już wiem. Powyżej 20 minuty ginie..

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 27, 2010, 20:28:13 »
Gsplayer jest niestety malutki (był robiony pod ekrany 3,5 cala i to nie na pełnym ekranie), ale jest również "lekki" i bardzo kompatybilny. Czego nie można powiedzieć ani o Morcie ani Nitrogenie - jeden długo się uruchamia, zawiesza, czy nie wczytuje skórek, drugi potrafi rozregulować poziomy dźwięków na kanałach (jeden gra głośno, drugi cicho). Dlatego mimo małego okienka używam GSplayera.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 27, 2010, 20:59:10 »
Ahas.. no to już wiem :) a jak podstawić go pod oryginalny odtwarzacz z menu blowa?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 27, 2010, 21:14:03 »
Mniej elegancko - skopiować exeka od GSPlayera do \residentflash2\ i zmienić mu nazwę na MP3cośtam (w tej chwili nazwy nie pamiętam, ale jak wejdziesz do residentflash2 to od razu zobaczysz, o którą chodzi). Bardziej elegancko - zrobić przekierowanie na plik gsplayer skryptem mortscripta (też skopiowanym do residentflash2).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2010, 22:01:23 wysłana przez angler22 »

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 02, 2010, 09:04:13 »
Recenzje już czytałem dawno (z reszta czekałem na nią z niecierpliwością :) ) ale mam mała uwagę co do transmitera... wszyscy piszą ze jest słaby i nie tylko w tym modelu. U mnie transmiter sprawuje się dobrze. Dla pewności testowałem go też na kilku radyjkach w domu.  Ma się rozumieć ze podstawa do dobrego odbioru jest wpięcie przewodu USB choć bez niego tez działa jednak fakt wtedy jest gorzej.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 02, 2010, 09:53:29 »
To akurat czysto subiektywna opinia (zarówno Twoja jak i moja), dlatego to zupełnie normalne, że się różnimy :) Jak dla mnie dźwięk jest dość "głuchy", za cichy no i ta siejąca ładowarka jeszcze pogarsza sprawę, jednak tak jak napisałem, do słuchania komunikatów pilota swobodnie wystarcza.
Ciekawostka - wygląda na to, że w Automapie 6.5 (beta) będzie można włączyć "Traffic online" na Blow 50YBT (wczoraj robiłem pierwsze testy i wydaje się działać!). Do tej pory monopol na tą funkcję wśród PNA miał Navroad, a tu zanosi się na niespodziankę :)

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 03, 2010, 11:37:56 »
Ja nie używam transmitera bo mam radyjko na usb i korzystam z pendriva ja źródła dźwięku. Chodziło mi o to że ten transmiter nie sprawuje się tak źle pod warunkiem że wepnie się przewód usb jako antenę.  Fakt, że jest cichy i nie przenosi wszystkich dźwięków, ale to nie wejście liniowe i znam gorsze transmitery wiec ten jest całkiem ok. Co do ładowarki nie sprawdziłem jak się na niej zachowuje, ale można by spróbować coś poradzić zakładając na przewód ładowarki przy navi filtr ferrytowy. Zazwyczaj się sprawdza przy CB.

Soft dla nowej wersji
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 25, 2010, 07:23:52 »
Producent udostępnił oprogramowanie dla nowej wersji urządzenia.(Po 6 miesiącach od premiery i to chyba nie coałych)
Wie ktoś co tam jest innego/poprawione? W sprzęcie sofcie?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 25, 2010, 09:20:11 »
Wyraźnie piszą, że nowa app (a więc i rom pewnie też) są przeznaczone do najnowszej wersji urządzenia, więc można się domyślać, że zaszły jakieś drobne zmiany sprzętowe. W takim przypadku nie zalecał bym pakowania nowego romu do starego urządzenia.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 25, 2010, 10:33:31 »
i tak nie działa :).
PS Czy to normalne że bateria pada po 30 min i ekran odłazi od obudowy - aż strach w rogach dotykać. A szpara taka ze moneta mogła by wpaść.
Nie wspominam o niekompatybilności z telefonami Nokii E i transmiterze FM.

Myślałem że to nowy soft i coś pomoże a tu kupa.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 25, 2010, 12:23:11 »
Bateria w moim chodzi pod 3 godziny - 30 minut to jakieś nieporozumienie. Może nie ładujesz do końca? Z ekranem też nie mam problemu. Odłazi co - ramka naklejona, czy ekran? Jakoś tego sobie nie wyobrażam. Niekompatybilność z Nokiami to ich wina, a nie phonelinka. Jakby się producenci stosowali w pełni do standardu AT, to by nie było najmniejszych problemów. A tak wydziwiają że głowa boli i dziwić się później, że są problemy :) Z pewnością jednak aplikacja phonelink będzie uaktualniana z czasem, więc może ilość obsługiwanych telefonów też się poprawi. Ja tam nie miałem najmniejszych nawet problemów z Samsungiem Z630, E250 i SE K750 i chińszczyzną jakąś (akurat takie w domu mam do przetestowania).

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 25, 2010, 14:16:51 »
Ekran nie przylega (różna wielkość szczeliny) gdy dotykam ekrany wyraźnie się jeszcze odchyla do wnętrza urządzenia(stan od nowości). Co do baterii ładuje się np 10 godzin a następnie przez 30-40 min full baterii i nagle alert uwaga bateria rozładowana!

Funkcje telefonu i transmitera odpuściłem bo nadaje się tylko funkcja odbierania tel a to i tak tylko gdy numer jest w książce bo jak nie to wrzuca losową nazwę z książki i nie widać co to za numer.

Nawigacja super działa ale ten ekran to strach go dotykać. Nie wiem czy nie sprzedano mi używanego egzemplarza bo pod folia na ekranie były wielkie paprochy - jak bym folie na plaży kleił. Ktoś pewnie zwrócił a mi opchnęli "możne się nie upomni" ALE TO TYLKO SI-FI

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 25, 2010, 18:06:13 »
W sumie zawsze może się zdarzyć, że trafisz egzemplarz "z odzysku" czyli poserwisowy, ale to raczej chyba nie są częste przypadki, bo te urządzenia zasadniczo są mało awaryjne. U mnie największa szczelina pomiędzy ekranem a ramką ma jakieś 0,5 mm (może mniej nawet) po prawej stronie ekranu, z lewej jest może o 0,1 mm mniej, ale to trzeba się przyglądnąć solidnie, żeby wykryć różnicę. Może po prostu Chińczyk skręcający obudowę miał gorszy dzień. Trudno mi powiedzieć, na ile to przeszkadza, ale zawsze mógłbyś spróbować reklamacji urządzenia. Zwłaszcza że ta bateria jest zastanawiająca. U mnie na maksymalnym podświetleniu, z włączoną Automapą i GPS'em chodził 3 godziny bez 5 minut chyba. Pomiar robisz do momentu wyłączenia się urządzenia (ja tak robiłem)?

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 26, 2010, 07:31:48 »
Problem z bateria się wyjaśnił. Ładowarka. Zmieniłem i sukces po 2,5 godz. dałem spokój bo 23:55 była. Ładowarek USB mam dostatek więc spoko.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2010, 07:42:25 wysłana przez tomaszbyjos »

*

Offline cfa

  • 2
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 08, 2010, 19:43:51 »
Kilka dni temu nabyłem BLOWa GPS43YBT. Proszę o pomoc: czy to co jest w tym wątku dotyczy również tego BLOW'a?
Mam na myśli odblokowanie windows, i dodatkowo czy jest jakiś (jaki, najlepiej freewarowy) soft do odczytu pdf-ów?Przeczytałem wątek i jednak mam prośbę o łopatologiczne wskazówki jak to odblokowanie zrobić?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie/uwagi co do tego urządzenia? u mnie jak na razie wszystko OK

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 08, 2010, 21:09:22 »
Zlikwidowałem drugi post, żeby nie powielać tematu.
Jeśli masz 43YBT, to będzie pasował skrypt do 50YBT, czyli ten z załącznika.
Czytniki PDF'ów są conajmniej dwa - jeden z pakietu Office Viewers for win CE (raczej bardzo prosty) i drugi czytnik od Adobe (oba o ile wiem darmowe).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2010, 21:11:47 wysłana przez angler22 »

*

Offline cfa

  • 2
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 08, 2010, 21:41:49 »
Dzięki z paczkę.
Poczytałem trochę wątki o BLOW'ach (i nie tylko) - jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy i doświadczenia.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 08, 2010, 21:50:49 »
Jak byś potrzebował coś jeszcze to pisz - oczywiście w ramach regulaminu forum (żadnymi piratami się tu nie zajmujemy).
Na Blow'ach działa bardzo wiele przydatnych programów, a dzięki dostępności ROM'ów można śmiało eksperymentować bez obawy o uszkodzenie softu.

*

Offline play

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GPS50Ybt program AM XL PL 6.5
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 16, 2010, 19:31:13 »
Witam! Czy można ustawić urządzenie aby po starcie od razu ładował się program nawigacyjny AM?
Z góry dzięki  :)

Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 16, 2010, 19:36:41 »
Można, ale nie jest to "najzdrowsze" rozwiązanie. Co Ci przeszkadza przyciśnięcie JEDNEGO przycisku ekranowego?

*

Offline play

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GPS50Ybt program AM XL PL 6.5
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 16, 2010, 21:28:03 »
W zasadzie nie przeszkadza bardzo. Po prostu przy uruchamianiu trzeba czekać aż pojawi się ekran gdzie dopiero klikam "Nawigacja"(w tym czasie już by się  ładował program nawigacyjny). Dziś załadowałem jakieś skrypty (czy coś w tym rodzaju nie znam się za bardzo) ze strony Blow i teraz fajnie bo mam wejście do Windowsa, ale za to już muszę klikać dwa razy aby uruchomić nawigację. Myślałem że wystarczy dodać skrót programu nawigacji w auto starcie Windowsa, jednak to nie działa... No cóż muszę nauczyć się z tym żyć :)
Dzięki za pomoc! Pozdrawiam!