Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0

  • 597 Odpowiedzi
  • 210297 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 28, 2010, 17:19:11 »
Wszystko masz w pliku menu.ini. Wystarczy zmienić ścieżki, położenie przycisków, dorobić ikonki i możesz mieć co chcesz.
Jakby komuś przeszkadzała domyślna gigantyczna klawiatura w Blow 50YBT, to w załączniku jest standardowa, mała.
Wystarczy całą zawartość archiwum (czyli cały katalog "klawka") wrzucić na kartę a następnie nawet bez odblokowywania wskazać ścieżkę do pliku \sdmmc\klawka\angler22.exe. Automatyczny skrypt skopiuje co trzeba i doda wpisy do rejestru. Z poziomu CE będą teraz do wyboru dwie klawiatury (duża i mała) ale domyślnie otwierać się będzie już mała.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 10:52:54 wysłana przez angler22 »

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 14, 2010, 18:13:15 »
jutro przyjdzie mi nawagiacja i mam pytanie jaka jest potrzebna karta pamieci do tej navi ?
SanDisk microSD 8GB SDHC Ultra

jeszcze bym prosil fotki real boku

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 14, 2010, 18:16:50 »
Pasuje każda karta microSD, zalecana jest tylko ostrożność w przypadku kart Kingstona. Trudno powiedzieć, czy ich słaba kompatybilność wynika z dużej ilości podróbek, czy po prostu "one tak mają".
Sandisk spisuje się świetnie (sam używam Sandiska 8 GB SDHC w Blow 50YBT).

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2010, 16:00:13 »
wgralem rom z z strony blow i nawigacja przestala chodzic jutro pewnie na gwarancje oddam chyba ze ktos ma jakies pomysly jak to naprawic samemu pojawia sie tylko ekran z logo blow i windows ce

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 15, 2010, 17:54:18 »
Odpowiedziałem Ci szerzej na PW. Pierwszy dzień mieć nawigację i od razu do niej rom pakować? Chore po prostu. Tym bardziej, że z tego co widziałem, będące obecnie w sprzedaży 50YBT mają nowszą wersję APP zainstalowaną fabrycznie, niż ta która jest do pobrania na stronie BLOW. To tak jakbyś kupił dobry komputer, z preinstalowanym XP i nawet go nie sprawdzając, natychmiast mu zapakował Win 98.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 18:20:53 wysłana przez angler22 »

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 16, 2010, 08:19:23 »
Jak rozpoznać wersje ROM na stronie BLOW (nie podają wersji ani daty)- skąd wiadomo czy wymienili ROM na nowszy?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 16, 2010, 08:41:51 »
Ogólna zasada jest taka, że jeśli wszystko działa OK, to nie zastanawiamy się, czy rom jest nowszy, czy starszy. Zresztą w opisie pliku nie masz napisane "upgrade", czy "poprawka" tylko "obraz systemu" i należy to traktować jako rozwiązanie awaryjne.
Wersję aplikacji JWDAPP (czyli tego czarnego menu startowego) możesz rozpoznać odczytując plik FactoryConfig.xml 
<Version Value="V1.2.11.09.12.21" />
Natomiast wersję systemu trudniej odczytać.
Wracając do problemu Tixxx'a - wczoraj po dyskusji udało się postawić sprzęt na nogi. Nie wiem na ile jest to związane z konkretnym egzemplarzem 50YBT, ale u Kolegi update firmware zawisał po wgraniu obrazu systemu, a przed wgraniem aplikacji. Efektem było urządzenie zatrzymujące się na logo startowym.
Zasugerowałem częściowe wykasowanie plików, co okazało się być metodą skuteczną.
A zatem jeśli macie problem z wgrywaniem romu (kończy wgrywanie na takim ekranie, jaki widać poniżej) a po resecie (bez karty) nie wstaje, a z kartą zaczyna wgrywać od nowa z identycznym efektem, to sposób jest następujący:
1- Najpierw pakujecie do urządzenia kartę z wszystkimi plikami z paczki dostępnej na stronie BLOW i wgrywacie aż pojawi się poniższy ekran.
2- Bez resetowania wyciągacie kartę i kasujecie część plików, tak by pozostały:
EBOOT.nb0
JWDAPP.msk
JWDBOOT.nb0
JWDOS.nb0
jwdupdate.exe
(wg mnie wystarczą JWDupdate.exe i JWDAPP.msk, ale tego nie sprawdzaliśmy).
3- Karta z powrotem do nawigacji i reset. Po resecie powinno ruszyć "update app", a jak się zakończy urządzenie powinno już działać prawidłowo.

Jak już wspominałem nie wiem, czemu u Tixxx nie zadziałał automatyczny proces aktualizacji całego softu, ale gdyby ktoś miał podobny problem, to może spróbować powyższego rozwiązania.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 11:48:23 wysłana przez angler22 »

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 16, 2010, 13:19:36 »
No własnie mam nadzieje że przynajmniej aplikacje do telefonu poprawią. I wtedy upg.
Obecnie dzwonienie jest problematyczne bo książki prawie nie da się obsługiwać(bo żeby dostać się do kogoś na Z trzeba przewinąć np u mnie 68 stron) a historii nie zapamiętuje(zasadniczo zastanawiam się po co ta opcja jest).

Więc czekam może coś poprawią.

PS Dzięki za pomoc jak zwykle można na ciebie liczyć.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 16, 2010, 14:42:30 »
Historia połączeń działa - ale funkcja ta jest zależna od modelu teleofonu (czyli z niektórymi działa z innymi nie). Na razie nie spotkałem się z nowszą wersją Phonelinka (aplikacja odpowiedzialna za obsługę telefonu), taką która miała by np wyszukiwanie w kontaktach. Jeśli takowa się pojawi, to będzie można ją bez problemu dograć bez flashowania systemu.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 18, 2010, 18:24:30 »
jest jakieś etui dostępne dla tej nawigacji ? takie będzie pasować http://strefakierowcy.pl/product/id/832,etui-twarde-na-nawigacje-4-3-5-cali ?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 18, 2010, 19:49:32 »
Blow 50YBT ma cienką obudowę i bardzo wąskie ramki, dlatego z pewnością zmieści się do takiego etui.

*

Offline Free-stYle

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BLOW GPS50YBT + AutoMapa PL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 22, 2010, 22:38:21 »
nawigację mam już od 9 kwietnia
w między czasie zrobiłem trasę ponad 260 km i...
muszę stwierdzić że bardzo ładnie łapie sygnał...
szybko przelicza trasy i wyznacza alternatywne (wielki plusik dla procka w nawi)
kilka wad ma za to automapa...
chociaż i tak jest chyba najlepszą dla Polski
co do minusów nawigacji...
no cóż...
nie spodziewałem się że można tak beznadziejny transmiter fm zrobić
jest jednym słowem do d...
na szczęście mam inny transmiter / player mp3 który świetnie działa i mogę zlinkować kabelkiem
niestety jak na chińczyka cena jest jednak wysoka szczególnie gdy dostajemy tak beznadziejny transmiter :(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 22, 2010, 22:44:31 »
No niestety cała platforma MTK ma tak właśnie niezbyt udany transmiter. Wszystkie urządzenia na tym procku, z którymi się spotkałem mają identyczną przypadłość. Trzeba potraktować transmiter jako rozwiązanie "awaryjne" i jak tylko jest taka możliwość, połączyć kabelkiem. Wtedy jakość odtwarzania jest naprawdę przyzwoita.
Pytanko - czy u Ciebie też się tak zdarza, że jak podłączysz ładowarkę na wyłączonej nawigacji (albo wyłączysz w trakcie ładowania na "sleep"), to potrafi się zawiesić i konieczny jest reset? Próbuję dojść czy to zależy od nakładki, czy czegoś innego...

*

Offline Free-stYle

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BLOW GPS50YBT + AutoMapa PL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 23, 2010, 22:58:40 »
Pytanko - czy u Ciebie też się tak zdarza, że jak podłączysz ładowarkę na wyłączonej nawigacji (albo wyłączysz w trakcie ładowania na "sleep"), to potrafi się zawiesić i konieczny jest reset? Próbuję dojść czy to zależy od nakładki, czy czegoś innego...

nie ja takiego problemu nie mam
jedyne przywieszki jakie mi nawi robiła to przez automapę (czasem zdarzało się ze automapa przy przeliczaniu trasy z kilkoma punktami pośrednimi wieszała się)
ja domyślnie mam oryginalną nakładkę a jak potrzebuję do windowsa przejść to zmieniam ścieżkę do programu i odpalam pliczek windows.exe
w ogóle to z paczki ze strony producenta i Twojej wpakowałem do jednego katalogu, drugi to Desktop

może pomoże Ci wersja softu w moim blowie:

Wersja Rom:
  V2.4.5.09.09.09
  V1.1.0.10.02.26.64M

Wersja APP:
  V1.2.11.10.02.25


btw:
polecił byś mi jakąś alternatywę do klawiatury systemowej z windy, programik do odczytu pdf, jakiś odpowiednik notepad++ etc
byłbym wdzięczny
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2010, 23:00:38 wysłana przez Free-stYle »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 24, 2010, 09:26:42 »
Mam inną wersję aplikacji i romu (Ty masz nowszą). Może dlatego problem nie występuje u Ciebie. Nie jest to jakaś uciążliwa przypadłość, bo zdarzyło się może ze 3 razy i to tylko jak uśpiłem urządzenie na podłączonej ładowarce.
Jeśli chodzi o klawiaturę - kilka postów wcześniej dałem standardową, małą klawiaturkę z CE. Jest też możliwość instalacji klawiaturki z polskimi znakami (też mała). Można używać klawiatur wywoływanych ręcznie z exeka (np Jkbd), ale ja tej metody nie lubię. 

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 24, 2010, 11:04:57 »
Witam
Mam ta nawigacje po małej reklamacji i oczekiwaniu tydzień na nią dokupiłem mikroSDHC 8GB. Jednak na stronie blow-a obraz oprogramowania link nie działa... pisałem do nich 2 dni temu ale milczą jak do tej pory. Może wy mi podacie ten pliczek?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 24, 2010, 11:11:36 »
A po co chcesz ładować obraz oprogramowania? To się robi TYLKO i wyłącznie w przypadku awarii software'owej (jak nawigacja się nie uruchamia). Jeśli działa normalnie, wogóle się nie interesuj tą operacją! Możesz sobie za to dograć choćby mini panelik z narzędziami ze strony BLOW, albo moje odblokowanie do czystego CE (co wolisz).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2010, 12:13:59 wysłana przez angler22 »

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 24, 2010, 15:20:19 »
Mi obraz jest potrzebny tylko po to by mieć a w przyszłości w razie czego, a nie szukać po różnych stronach tego obrazu.
Czyli nie mam zamiaru wgrywać tego obrazu(na razie) bo po co...
Ale mam pytanko angler22 jak mam odblokować tego win....  :S  wrzuciłem te skrypty na kartę ze strony blowa i...nic :S
dodam  ze moja wersja  softu to:
Wersja Rom:
  V2.4.5.09.09.09
  V1.1.0.10.02.26.64M

Wersja APP:
  V1.2.11.10.02.25

Trochę się w tym wszystkim pogubiłem.. a znów taki ciemny nie jestem...chyba

he... :) już mam :) czyli jednak nie jestem taki ciemny :)

hmm.. no dobra ale jak mam teraz wrócić z win ce do menu... dodam, że wrzuciłem skrypty ze strony Blowa, ale dla porównania później wrzucę twoje
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2010, 15:39:11 wysłana przez sr50ce »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 24, 2010, 20:40:25 »
W moich skryptach masz na pulpicie ikonkę do powrotu do menu. W skryptach ze strony BLOW trzeba zrobić reset, by wrócić do menu.

*

Offline Free-stYle

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BLOW GPS50YBT + AutoMapa PL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 25, 2010, 11:16:07 »
niestety klawiaturka nie działa
włącza się stara duża klawiatura
zmiana w panelu sterowania też nie pomaga
ciągle wyskakuje duża
jak usunąć tą klawiaturkę ?

edit
po instalacji klawiaturki i restarcie nawi nawet stara klawiaturka mi się już nie pojawia
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 11:47:30 wysłana przez Free-stYle »

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:10:22 »
 Twoje skrypty angler22 działają, ale mam error jak wracam do menu blowa tzn wskakuje do menu, ale jest okienko z error i pisze:
PlayCam.exe is already running!

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:16:51 »
Twoje skrypty angler22 działają, ale mam error jak wracam do menu blowa tzn wskakuje do menu, ale jest okienko z error i pisze:
PlayCam.exe is already running!
Tak ma być - chyba już o tym pisałem. Odpowiada za to plugin AVIN (odpowiadający za wejście AV). Po prostu zamknij okno i się nie przejmuj.
niestety klawiaturka nie działa
włącza się stara duża klawiatura
zmiana w panelu sterowania też nie pomaga
ciągle wyskakuje duża
jak usunąć tą klawiaturkę ?

edit
po instalacji klawiaturki i restarcie nawi nawet stara klawiaturka mi się już nie pojawia
A robisz wszystko DOKŁADNIE tak jak opisałem? Tu nie ma tak, że sobie coś "pominiesz" - jeden błąd i działać nie będzie po prostu. Może nie wrzuciłeś pliku sterownika na flash, albo co? Metoda jest w 100 % sprawdzona na bardzo wielu nawigacjach (w tym moim Blow 50YBT) i działa bez pudła.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 12:19:36 wysłana przez angler22 »

*

Offline Free-stYle

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BLOW GPS50YBT + AutoMapa PL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:22:24 »
wrzuciłem cały katalog na kartę, odpaliłem angel22.exe
w wyborze klawiaturki pojawiła się nowa
po jej wyborze włączała się stara duża
po restarcie nawi nie włącza się już żadna (w menu nadal są te dwie)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:25:52 »
wrzuciłem cały katalog na kartę, odpaliłem angel22.exe
w wyborze klawiaturki pojawiła się nowa
po jej wyborze włączała się stara duża
po restarcie nawi nie włącza się już żadna (w menu nadal są te dwie)
To by sugerowało, że nie skopiował Ci się plik msim.dll na flasha (być może flash był chroniony pod nakładką, albo robiłeś operacje przy podłączonym kablu USB)? Spokojnie - nic się nie dzieje, wszystko można łatwo przywrócić. Najpierw skasuj poprzedni katalog (ten z angler22). Rozpakuj nowy z załącznika na kartę i jeszcze raz odpal angler22. Zobaczymy co będzie. Po odpaleniu przynajmniej raz uśpij urządzenie (zamiast od razu resetować).
Może wyjaśnię szerzej jak działa automat, bo może to pozwoli niektórym uniknąć problemów. Paczkę należy rozpakować i wgrać na kartę tak, by ścieżki do plików wyglądały tak : \SDMMC\klawka\angler22.exe, i tak dalej (wszystkie pliki w tym samym katalogu). Uruchomienie "angler22.exe" powoduje dodanie wpisów do rejestru + skopiowanie pliku \SDMMC\klawka\msimm.dll na \residentflash\. Jak widać pomyłka przy nazwie katalogu (albo zagnieżdżenie dwóch katalogów jeden w drugim) uniemożliwi kopiowanie, i klawiatura się nie pojawi. Tragedii oczywiście nie ma, bo system się od tego nie zawiesi i wszystko można odwrócić, ale może ten opis pozwoli uniknąć błędów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 16:45:30 wysłana przez angler22 »

*

Offline Free-stYle

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BLOW GPS50YBT + AutoMapa PL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:30:15 »
tak robiłem to przy podłączonym kabelku z activesync
hmm w sumie to widzę że masz sporą wiedzę na temat tego urządzonka
miałbym kilka pytań odnośnie tego
szczególnie interesuje mnie hardwarowo - softowe rozwiązanie tzn gdzie rejestr przechowuje, jakie są ukryte partycje, gdzie są ustawienia zapamiętywane itp pod względem gdzie można zapisać zmiany żeby nie zniknęły itp

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:41:03 »
Rejestr jest zapisywany jak w większości nawigacji na wydzielonym obszarze Flasha (tzw HIVE) oczywiście ukrytym i bez dostępu. Natomiast aplikacja (menu) siedzi na również ukrytym, ale dostępnym residentflash2.

*

Offline Free-stYle

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BLOW GPS50YBT + AutoMapa PL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:56:59 »
tym razem przed instalacją odłączyłem kabelek
zainstalowałem i nadal to samo
klawiaturka nie otwiera się

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 25, 2010, 13:11:13 »
To sprawdź czy Ci się skopiował plik msimm.dll na resiedentflash. Może masz jakąś inną wersję urządzenia, z inną nazwą pamięci? Istotne są ścieżki które się wpisują do rejestru (domyślnie jest \residentflash\msimm.dll).

*

Offline Free-stYle

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BLOW GPS50YBT + AutoMapa PL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 25, 2010, 13:15:22 »
w \ResidentFlash mam pliczek z AM i GpsPhoto więc chyba się nie skopiował
wrzucę go ręcznie
hmm nadal nie pokazuje się klawka
może na gg czy jakimś komunikatorku szybciej by było i sprawniej a później rozwiązany problem można gdzieś zamieścić
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 13:20:50 wysłana przez Free-stYle »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 25, 2010, 13:19:42 »
Tak zrób. Pytanie, czemu się nie skopiował. Muszę zerknąć jeszcze na skrypt "autoinstalacji". Ja to robię zawsze ręcznie, więc w sumie nawet nie testowałem tego automatu (zrobiłem dla "ułatwienia").