Blaupunkt Lucca MP3 Edition - gdzie zdobyć oprogramowanie?

  • 6 Odpowiedzi
  • 3080 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline P.J

  • 39
  • Sprzęt: iPhone 3GS, HTC Hero i inne ustrojstwa
Blaupunkt Lucca MP3 Edition - gdzie zdobyć oprogramowanie?
« dnia: Styczeń 19, 2009, 16:53:54 »
Witam :)

Byłem szczęśliwym posiadaczem nawigacji Blaupunkt Lucca MP3 Edition, działała normalnie, nigdy nie strzelała fochów itd.

Aż tu nagle pewnego dnia, gdy próbowałem ją włączyć, przywitał mnie ekran "SD Upgrade". Gdy naciska się guzik Exit, nic się nie dzieje. Gdy skopiowałem na kartę SD pliki z folderu Recovery SD Card na płycie DVD która była w zestawie, SDUpgrade nie chciał ich skopiować do urządzenia.

Spróbowałem wgrać aktualizację oprogramowania TravelPilot Lucca (bez MP3 - na stronie nigdzie nie mogłem namierzyć softu dla modelu 7 612 201 600) ze strony Blaupunkta. Włożyłem kartę z plikami oprogramowania do nawigacji, przytrzymałem INFO i pojawił się napis OS Upgrading.

I w ten sposób chyba ją uśmierciłem.  :-P

Lucca stoi teraz na ekranie ładowania (na tym ekranie "TravelPilot Lucca"), ale Windows się nie uruchamia. Nadal można uruchomić aktualizację guzikiem INFO.

I tu pojawia się pytanie: skąd dostać oprogramowanie do tego modelu? Serwis raczej odpada - nawigacja była rozkręcana po całym "zajściu".

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Blaupunkt Lucca MP3 Edition - gdzie zdobyć oprogramowanie?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2009, 22:43:31 »
W dolnej części obudowy jest lekko schowany kwadratowy przycisk reset, wciśnij go a następnie wciśnij i trzymaj niebieski (pomiędzy menu a - volume)
aż do ukazania białoczanego ekranu (odblokowanie wince) shell to wejście w windows, sprawdź zawartość pamięci wbudowanej (niepamiętam nazwy)

*

Offline P.J

  • 39
  • Sprzęt: iPhone 3GS, HTC Hero i inne ustrojstwa
Odp: Blaupunkt Lucca MP3 Edition - gdzie zdobyć oprogramowanie?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2009, 23:00:19 »
Nie działa. Już wcześniej bawiłem się w tym menu - jest ono uruchamiane po wystartowaniu WinCE, natomiast mój problem polega na tym, że WinCE w ogóle się nie włącza. Tak jakby pamięć wewnętrzna była pusta i nie mógł znaleźć systemu.

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Blaupunkt Lucca MP3 Edition - gdzie zdobyć oprogramowanie?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2009, 19:56:25 »
1. proponuje zajrzec:

Content-Location: http://forum.gps24.pl/printview.php?t=6229&start=0&sid=ff013aab342226fc9bb067023888bca8

Poza tym, gotowy firmware do kazdej Lucca mozna sciagnac ze stroby producenta - przynajmniej mi sie udalo do wszystkich modeli jeszcze kilka miesiecy temu.

Powodzenia!
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

*

Offline P.J

  • 39
  • Sprzęt: iPhone 3GS, HTC Hero i inne ustrojstwa
Odp: Blaupunkt Lucca MP3 Edition - gdzie zdobyć oprogramowanie?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2009, 13:46:53 »
1. proponuje zajrzec:

Content-Location: http://forum.gps24.pl/printview.php?t=6229&start=0&sid=ff013aab342226fc9bb067023888bca8

Poza tym, gotowy firmware do kazdej Lucca mozna sciagnac ze stroby producenta - przynajmniej mi sie udalo do wszystkich modeli jeszcze kilka miesiecy temu.

Powodzenia!

Tam też mają taki sam problem jak ja - czyli OS od zwykłej Lucci + Lucca MP3 = półmartwa Lucca.  :P

Zresztą i tak temat jest już nieaktualny - uśmierciłem ją KOMPLETNIE. Zamieniłem miejscami DRIVERS.bin i NK.bin w pliku chain.lst i teraz w ogóle się nie włącza.

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Blaupunkt Lucca MP3 Edition - gdzie zdobyć oprogramowanie?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2009, 22:18:09 »
No i stało sie, nagle podczas jazdy napis "SD Upgrade". Przypomniałem sobie o waszych wypowiedziach i o próbach naprawy ... że się nie da na 100% przywrócić do oryginalnego stanu.

... ale jest powiedziane, szukajcie a znajdziecie...  w necie,

http://forum.gps24.pl/viewtopic.php?t=6229

po zabiegach, działa  jak nówka (po remoncie) :D

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Blaupunkt Lucca MP3 Edition - gdzie zdobyć oprogramowanie?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2009, 01:07:08 »
z tego co pamietam, pasuje pakiet ROM od lucca 33, 35 i 35 edition - ten sam pakiet :)
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..