MODECOM SX 7.1. a telefon z ANDROIDEM jak połączyć (AUTOMAPA LIVEDRIVE)

  • 2 Odpowiedzi
  • 13246 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kleofas84

  • 6
  • Sprzęt: Modecom MX3>Modecom SX 7.1
Witajcie,

Zakupiłem wczoraj nawigację MODECOM SX 7.1. Będę na niej używał AM EU. W instrukcji wyczytałem, że obsługuje profil DUN, ale nijak nie mogę zestawić połączenia. Mam telefon z androidem LG X Power 2, na którym dotychczas zainstalowany był program BLUEDUN 4.2. Służył on świetnie do zestawienia połączenia z MODECOM MX3 i wymiana danych AM LIVEDRIVE (TRAFFIC) działała.

Z tą nawigacją nie chce się połaczyć nie przechodzi przez dalej niż przez krok negocjonowanie z modemem.

Dziwi mnie też, że czasem przy parowaniu rząda 16 cyfrowego kodu PIN, jak nawigacja ma stanadrodowy 1234 lub Modemcom MX3 miał 8888.

Na tym forum znalazłem ten o to wątek: https://pdaclub.pl/forum/nawigacje-pna-pnd-ogolnie/modecom-freeway-sx-7-1-kontra-navroad-vivo-s6/
, z którego wynika, że potrzebny jest telefon z Symbianem?? Może jest jakieś inne wyjście. Proszę o pomoc.

Połączone: Lipiec 27, 2018, 11:49:53
Mam taki zwariowany pomysł, jakby wgrać firmware z MX 3 do tego SX 7.1
Ciekawe czy się rozkrzaczy?

Pozdrawiam, dalej szukam odpowiedzi
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 11:49:53 wysłana przez Kleofas84 »

*

Offline rrudas

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi6, Modecom SX 7.1
Odp: MODECOM SX 7.1. a telefon z ANDROIDEM jak połączyć (AUTOMAPA LIVEDRIVE)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2018, 12:50:39 »
Też mam SX7.1. Używam BlueDUN+ 4.6. Najpierw sparowałem urządzenia. Po zmianie (wg. zaleceń autora) parametru BT Queue lenght na 2, łączy się bez większych problemów. To znaczy po nacisnięciu połącz SX wchodzi w pętlę kolejnych prób, które kończą się sukcesem.

Telefon z androidem 8.0.0

P.S. Przepraszam za brak s' ale mój system (nie windows) traktuje prawy alt (ten od liter) jako shift+alt.

Co do firmware. Jak chcesz mieć przycisk do papieru to wgrywaj.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 13:35:57 wysłana przez rrudas »
"Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać." - Kartezjusz (1596-1650)

Uczcie się języków - curva dei pedali

*

Offline Kleofas84

  • 6
  • Sprzęt: Modecom MX3>Modecom SX 7.1
Odp: MODECOM SX 7.1. a telefon z ANDROIDEM jak połączyć (AUTOMAPA LIVEDRIVE)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2018, 19:15:02 »
Serdecznie dzięki ! Udało się sparować urządzenie.

Pozdrawiam,