Modecom Freeway SX, 5" - potrzebny hard reset

  • 4 Odpowiedzi
  • 6546 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Diabell

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SIII, SII, S; Samsung i600
Modecom Freeway SX, 5" - potrzebny hard reset
« dnia: Wrzesień 07, 2015, 20:02:45 »
Witam!

Dziś chcą zaktualizować Automapę, wszedłem z menu producenta na pulpit WinCE i tam korzystając z opcji formatowania, usunąłem za dużo danych... Sformatowałem niestety oprócz karty pamięci również pamięć urządzenia i od tej pory po włączeniu zawisa na grafice powitalnej. Po chwili reaguje na dotyk odtwarzając charakterystyczny dźwięk puknięcia ekranu. Próbowałem wgrać nowy firmware zgodnie z instrukcją producenta z tej strony:
http://www.modecom.eu/freeway_sx/gps/product/



Niestety, zero reakcji... Szukałem info odnośnie wykonania hard resetu, lecz bezskutecznie. Macie jakiś pomysł jak ją ożywić?
Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Modecom Freeway SX, 5" - potrzebny hard reset
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2015, 23:34:48 »
Hard reset nic Ci nie da - jeśli użyłeś kontrolki "storage" w panelu sterowania, to pewnie usunąłeś i ukrytą partycję z aplikacją i partycję HIVE (z rejestrem). Jednak Firmware w każdym z tych przypadków powinien załatwić sprawę - wykonujesz aktualizację DOKŁADNIE według opisu?

*

Offline Diabell

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SIII, SII, S; Samsung i600
Odp: Modecom Freeway SX, 5" - potrzebny hard reset
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2015, 09:22:35 »
Podejrzewam, że zrobiłem dokładnie to co opisałeś... Przy okazji po rzeczonym formacie, padła mi karta pamięci. Przy próbie kolejnego formatu przez czytnik kart w laptopie wyskakuje błąd. Nie można nawet odczytać pojemności karty... Ale to nic. Mam inną, na którą wgrywam firmware według opisu producenta:

Przygotowanie karty micro SD:
Sformatuj kartę pamięci na system FAT.
(używam normalnego, nie szybkiego formatowania).
Kopiowanie plików firmware:
W pierwszej kolejności na kartę pamięci skopiuj plik UPD
(zaczynam doładnie od niego)
a następnie pozostałe pliki.
Nie należy kopiować wszystkich plików jednocześnie.
(każdy kopiuję pojedynczo)
1. wyłącz nawigację,
2. włóż kartę do gniazda SD
3. wciśnij RESET
4. Koniec instalacji po ukazaniu się komunikatu „ please remove SD CARD”
(niestety, ale urządzenie w ogóle nie reaguje. Żadne menu, poza grafiką powitalną nie pojawia się, nawet po pół godziny...)
Wyjmij kartę i włącz urządzenie.
(dalej nic się nie zmienia)
Podczas procesu instalacji należy pamiętać,
aby urządzenie było naładowane lub podłączone do zasilania.


Na stronie są aż 3 wersje oprogramowania. Próbowałem już ze wszystkimi, lecz efekt ten sam - czyli brak efektu... Może jednak coś robię źle? Albo powinienem na coś zwrócić uwagę, bądź ktoś z doświadczenia próbował to jakoś inaczej przeprowadzić?

Próbowałem również urządzenie podłączyć przez USB do PC, ale że mam Windows 7, to Active Sync nie działa. Zainstalowałem więc "Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile" dla Visty. Nawigacja jest wykrywana, lecz system nie znajduje odpowiednich sterowników, przez co nie można nawiązać połączenia, więc tu też jestem uwalony... Ściągnąłem nawet polecany program "CEremote", ale on również nie potrafi nawiązać połączenia z navi   :-?
Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził...

*

Offline Diabell

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SIII, SII, S; Samsung i600
Odp: Modecom Freeway SX, 5" - potrzebny hard reset
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2015, 21:48:02 »
Minęło już trochę czasu, a mój Modecom Freeway SX dalej nie żyje. Zdążyłem już kupić jego następcę: SX2 (swoją drogą między tymi dwoma modelami jest istna przepaść jakościowa, niestety na niekorzyść SX2, ale to nadaje się na osobny temat...). I tutaj takie moje pytanie: czy istnieje jakaś możliwość "zgrania" plików systemowych z SX2 do SX, aby przywrócić ją do działania? Wiem, że to już inny procesor itd, ale może by jednak ruszyło? Tyle, że pliki te są chyba zapisane na jakiejś ukrytej partycji, czy coś i nie potrafię ich odnaleźć... Ktoś może wie, jak się do tego zabrać?
Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Modecom Freeway SX, 5" - potrzebny hard reset
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2015, 22:06:46 »
System w nawigacji jest robiony ściśle pod dane urządzenie (zestaw procesor, typ pamięci, moduł GPS itd). Wgranie czegokolwiek innego nie jest możliwe (szczególnie jeśli chodzi o urządzenia o różniących się procesorach). SX'a na pewno da się ożywić - jeśli nie oryginalnym firmware, to być może jakimś "Chińskim" OEM'em (tylko musiał byś spisać oznaczenia z płyty głównej).