Supportplus SP-GPS22A-0933- zawiesza się

  • 8 Odpowiedzi
  • 1888 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Supportplus SP-GPS22A-0933- zawiesza się
« dnia: Wrzesień 10, 2008, 20:35:39 »
Witam. Mam pytanie do fachowców na temat nawigacji jak w tytule. Kupiłem taką navi i wszystko było ok. przez pierwszy tydzień , po czym zaczeła się zawieszać aż w końcu nie można było jej odpalić  zatrzymywała się na menu francuskim. Wymieniłem na nową, sprzedawca stwierdził , że poleciało oprogramowanie. A pytanie moje to czy jest to kwestia złego oprogramowania lub odblokowania. Jeśli tak to jak można to poprawić samemu. Nadmienię , że kupiłem jeszcze dwie takie navi znajomym  i problem się powtarza.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Supportplus SP-GPS22A-0933- zawiesza się
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:33:41 »
Z Twojego pytania nie wynika, czy nawigacja jest odblokowana, czy nie. Jeśli jest odblokowana, to w jaki sposób - rejestr, podmiana plików? Od tego wszystko zależy..

Odp: Supportplus SP-GPS22A-0933- zawiesza się
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2008, 23:00:42 »
Wspomniane navi są już po przeróbkach, wgrana automapa i igo. Przyciski do mp3 z boku panela nie działają. Myślę ,że to sprawa wykonania jakiegoś resetu. Nadmieniam, że mapy znajdują się na karcie SD. Problem się pojawia po włączeniu { Główne menu się pojawia po czym menu po francusku i tu przycisk akcept nie reaguje.]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2008, 23:06:41 wysłana przez robert.s. »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Supportplus SP-GPS22A-0933- zawiesza się
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2008, 08:52:38 »
Zaczął bym od sprawdzenia, jak wygląda wbudowana pamięć flash - być może na niej znajdują się pliki odpowiedzialne za nakładkę, które zostały podmienione celem odblokowania. Przykładowo w Axxionie - po resecie urządzenie szuka odpowiedniego katalogu i pliku na wbudowanym flashu, jeśli go nie znajdzie (np gdy ktoś go skasuje, albo nawali wbudowany flash), to wygląda jakby się zawiesiło.. A jeszcze powiedz mi, czy taki niby "zepsuty" sprzęt ma komunikację z PC, czy nie?

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Supportplus SP-GPS22A-0933- zawiesza się
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2008, 17:47:06 »
Warto tez sprawdzic na ORYGINALNEJ, nie odblokowanej navi jakie procesy sa wlaczone (itask)

To samo warto zrobic na "odblokowanej".. Moze ktos nieopatrzenie wylaczyl niektore procesy, ktore sa odpowiedzialne za prawidlowa, stabilan prace systemu - widzialem juz SupportPlusy ktore ktos 'ddblokowal' tak, ze widac bylo Pulpit - tylko nie reagowal on na klikniecia :P
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: Supportplus SP-GPS22A-0933- zawiesza się
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2008, 18:59:01 »
Zablokowane navi widzą się z PC.

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Supportplus SP-GPS22A-0933- zawiesza się
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2008, 19:04:13 »
Kolego - czytaj DOKLADNIE posty!

Chodzi mi nie o urzadzenie w stanie fabrycznym, tylko w stanie do ktorego ktos je doprowadzil. TU JEST roznica.

Poza tym - NIE WSZYSTKIE - jesli potrafisz za pomoca kabelka USB odblokowac Navigona 8110, albo zwykla starenka Balupunkta-Lucce, to jestem gotow postawic Ci KEGA piwa, lub rownowartosc w smalcu. ;D



A po kablu USB SupportPlusy widza sie NIE WSZYSTKIE - mialem na Serwisie SupportPlusa ktorego ktos zabil dokumentnie - wlasnie po tym, jak ekran Pulpitu nie reagowal na polecenia - zaczal grzebac, i dogrzebal sie do stanu w ktorym urzadzenie ZAPETLILO sie na ekranie kalibracji  - przeprowadzalo ja 'ad mortem defekatum'

Oczywiscie NIE BYLO ZADNEJ lacznosci via USb ani SD - STAD MOJE PYTANIE!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2008, 19:09:58 wysłana przez ΠΟΝΤΙΚΟΣ »
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: Supportplus SP-GPS22A-0933- zawiesza się
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2008, 19:28:59 »
Ok. Mam dwie takie navi, jedną sprawną, a drugą zablokowaną. Różnic w plikach nie znalazłem. Na tym forum już takie pytanie o to navi było i rozwiązane, ale przez GG więc patent jakiś na to istnieje. Jestem jeszcze w tym zielony to nie moja dziedzina więc proszę o wyrozumiałość. A orginalnej takiej navi bez przeróbki nie posiadam.

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Supportplus SP-GPS22A-0933- zawiesza się
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2008, 19:46:19 »
Proponuje na poczatek przywrocenie pelnego stanu fabrycznego z Backupu, na nawigacji, a pozniej spokojne i delikatne zmany w jej oprogramowaniu - w zadnym razie kasowanie i podmienianie kilku plikow na raz, bez sprawdzania wczesniej iTaskiem, za co odpowiada dany proces i czy wylaczenie tego pliku nie zdestabilisuje pracy systemu!

Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..