LARK FREE BIRD 35.3

  • 27 Odpowiedzi
  • 17234 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LARK FREE BIRD 35.3
« dnia: Czerwiec 26, 2008, 09:58:43 »
Witam :-) od jakiegoś tygodnia posiadam to urządzonko z windowsem 5.0 CE na pokładzie :-) wszystko ładnie śmiga i tak dalej z tym, że mam 2 problemy... 1 z nich to taki że aby odpalić windowsa muszę przytrzymać przycisk menu + voldo góry i dopiero wtedy suwak po prawej stronie na ON w ten sposób odpala mi się winda w inny sposób ładuje się oprogramowanie fabryczne (menu główne) ale to nie problem ... problemem jest to że mam wgraną auto mapę (najnowszą)  i działa świetnie ! z tym że jak wyciągam sobie ikone na pulpit a potem wyłączam urządzenie a później załączę to już tej ikonki nie ma ! jest tylko kosz i mydevice  ... dlaczego tak się dzieje ??    2 sprawą drugorzędną jakgdyby to pytanie gdzie mogę znaleźć jakieś programy pod tę platformę ? chodzi mi o jakiś odtwarzać mp3, filmów + jakiś program do rysowania :-) proszę was o pomoc i przepraszam za błędy jestem tutaj nowy pozdro for all :-)

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2008, 11:43:09 »
NIE TEN DZIAŁ!

Przenoszę...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2008, 16:21:13 »
Zdaje się, że w tej konkretnej wersji Larka calutki rejestr jest przywracany po resecie (tak samo jest z zawartością RAM'u). Dlatego nie ma sensu zmieniać ścieżkę pulpitu w "shell folders", bo i tak się nie zachowa (nie miałem tego urządzenia w ręce, więc pewności nie mam). Jedyne rozwiązanie w takim przypadku, to skrypt, który będzie automatycznie kopiował skróty na pulpit (a na stałe będą sobie one siedzieć np na karcie sd). Taki skrypt musiał byś podpiąć pod jakiś przycisk na nakładce. Do filmów i MP3 nadaje się TCPMP (jakbyś użył wyszukiwarki, to na pewno byś znalazł).

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2008, 23:12:27 »
Zdaje się, że w tej konkretnej wersji Larka calutki rejestr jest przywracany po resecie (tak samo jest z zawartością RAM'u). Dlatego nie ma sensu zmieniać ścieżkę pulpitu w "shell folders", bo i tak się nie zachowa (nie miałem tego urządzenia w ręce, więc pewności nie mam). Jedyne rozwiązanie w takim przypadku, to skrypt, który będzie automatycznie kopiował skróty na pulpit (a na stałe będą sobie one siedzieć np na karcie sd). Taki skrypt musiał byś podpiąć pod jakiś przycisk na nakładce. Do filmów i MP3 nadaje się TCPMP (jakbyś użył wyszukiwarki, to na pewno byś znalazł).

hmm a jak zrobić takiego skrypta ??  czy mógłbyś mi pomóc ? i czy dało by się do wrzucić do autostartu ???   
z drugiej strony mój kolega kupił też larka 35.3 na allegro (niby odblokowana) i u niego jest normalnie ... z tym że u niego często wiesza się AM a u mnie nie :P ale wracając do tematu będę bardzo wdzięczny za pomoc w skrypcie ...... i dziękuję za TCPMP  - faktycznie jest naprawdę dobry filmy działają b. płynnie no i napisy czyta :D

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2008, 08:44:37 »
Skoro znajomy ma "na stałe" to może Lark zachowuje się podobnie do wielu chińczyków - to znaczy aby wpis w rejestrze pozostał, trzeba go zrobić poprzez WCELOAD (czyli z pliku cab). Jak chcesz spróbować, to mogę podrzucić gotowy plik, tylko musisz mi podać, gdzie chcesz przechowywać pulpit (na karcie, czy wbudowanym flashu) i jak się dokładnie nazywa karta i flash w PNA (przykład SDMMC i residentflash). Chodzi o to, że muszę podać ścieżkę w cab'ie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2008, 10:34:28 wysłana przez angler22 »

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2008, 11:43:04 »
Skoro znajomy ma "na stałe" to może Lark zachowuje się podobnie do wielu chińczyków - to znaczy aby wpis w rejestrze pozostał, trzeba go zrobić poprzez WCELOAD (czyli z pliku cab). Jak chcesz spróbować, to mogę podrzucić gotowy plik, tylko musisz mi podać, gdzie chcesz przechowywać pulpit (na karcie, czy wbudowanym flashu) i jak się dokładnie nazywa karta i flash w PNA (przykład SDMMC i residentflash). Chodzi o to, że muszę podać ścieżkę w cab'ie.

:-) chciałbym żeby startowało to samo ... automatycznie .... a najlepiej żeby było to na wbudowanej pamięci...  nazywa się ona ResidentFlash...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2008, 13:29:56 »
No to spróbuj tego :
Powinno Ci ustawić pulpit na stałe w residentflash, w katalogu pulpit.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2008, 09:31:36 wysłana przez angler22 »

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2008, 14:07:39 »
No to spróbuj tego : http://rapidshare.com/files/125367976/pulpit.cab.html
Powinno Ci ustawić pulpit na stałe w residentflash, w katalogu pulpit.


oki spoko tylko gdzie mam to przekopiować ??  a poza tym nie chce żeby ikony znikały mi z pulpitu i pojawiały się w jakims tam katalogu po prostu chce miec te ikony na stałe na pulpicie ...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2008, 14:18:44 wysłana przez adamusand1 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2008, 15:30:51 »

oki spoko tylko gdzie mam to przekopiować ??  a poza tym nie chce żeby ikony znikały mi z pulpitu i pojawiały się w jakims tam katalogu po prostu chce miec te ikony na stałe na pulpicie ...
Gdzie to przekopiujesz nie ma żadnego znaczenia, ważne, być to uruchomił na larku (2 razy klik) i jak o cokolwiek zapyta dawaj OK (albo enter jak wolisz). Drugiej części wiadomości nie będę komentował :) Uruchomisz to zobaczysz.

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2008, 22:20:37 »

oki spoko tylko gdzie mam to przekopiować ??  a poza tym nie chce żeby ikony znikały mi z pulpitu i pojawiały się w jakims tam katalogu po prostu chce miec te ikony na stałe na pulpicie ...
Gdzie to przekopiujesz nie ma żadnego znaczenia, ważne, być to uruchomił na larku (2 razy klik) i jak o cokolwiek zapyta dawaj OK (albo enter jak wolisz). Drugiej części wiadomości nie będę komentował :) Uruchomisz to zobaczysz.

WOW !! DZIĘKI MISTRZU !!!! JESTEM CI maxymalnie wdzięczny :D hehe taka bzdurka dla Ciebie a dla mnie tak wiele naprawdę SZCZERZE dziękuję :-)     wsio działa !! :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2008, 22:22:29 wysłana przez adamusand1 »

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2008, 12:14:17 »
No to spróbuj tego :
Powinno Ci ustawić pulpit na stałe w residentflash, w katalogu pulpit.
Witam wszystkich jako nowy na forum. :)
angler22, dziś planuję zakup takiego właśnie Larka 35.3.
Czy miałbyś czas zrobić podobny skrypt także dla mnie?
Jeśli tak, to podałbym Ci za kilka dni wszelkie dane.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 30, 2008, 13:06:15 »
No to spróbuj tego :
Powinno Ci ustawić pulpit na stałe w residentflash, w katalogu pulpit.
Witam wszystkich jako nowy na forum. :)
angler22, dziś planuję zakup takiego właśnie Larka 35.3.
Czy miałbyś czas zrobić podobny skrypt także dla mnie?
Jeśli tak, to podałbym Ci za kilka dni wszelkie dane.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Da się zrobić oczywiście.

*

Offline Zynek

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 08, 2008, 08:55:29 »
Dzięki angler22 za udostępniony pliczek działa wyśmienicie   B)
Lark FreeBird 35.3 (SD 8G) AutoMapa, MapaMap.

*

Offline idarek2008

  • *
  • 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPS Inspired
    • Moja strona domowa
  • Sprzęt: Nokia 500
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2008, 13:35:41 »
1)
Niestety, nie da się zrobić tak w tym urządzeniu, aby po Hard Reset (Przełącznik ON/OFF) nie
przywracał ustawień domyślnych windowsa

2)
Ja kupiłem LARKa zablokowanego, bo stwierdziłem że nie ma sensu odblokowywać jak tylko chce
mieć w nim automape. Wywaliłem MapaMap wgrałem AM na pamięć wewnętrzną. Zmieniłem ścieżkę w
pliku shell.ini(inf?) na \ResidentFlash\AutoMapa EU\Automapa EU.exe, i teraz jak włącza mi sie
LARK, jak klikam na przycisk mam dostępne pełne menu standardowe a pod przyciskiem "Nawiguj"
startuje mi AutoMapa i jest dobrze.

Można oczywiście odblokować, aby standardowo startował explorer, wystarczy program CeRegEditor
i odpowiednia zmiana w init w drzewie HKLM. Ale przy samej nawigacji nie widze sensu, skoro
można, jak trzeba, odpalić Win kombinacją klawiszy.

Zostawiając zablokowanego LARKa, można spokojnie na karte wgrywać programy pod WinCE wg
upodobań i w razie konieczności, uruchomić klawiszami winde i włączyć program z karty.

Aha..
można zrobić tak, żeby rejestr był zachowany po Hard Reset.

Jak, oto tok postępowania:

- Odpalamy CeRegEditor i podłączamy sie do urządzenia
- Dokonujemy zmian i zapisujmy je. Wyłączamy program CeRegEditor
- W ActiveSync robimy pełną kopię zapasową urządzenia, a następnie ją przywracamy.
- Wciskamy przycisk Reset w obudowie i powinno być OK.
- - ew. Wyłączamy na OFF, wciskamy, Reset i włączamy - kwestia pokombinowania, bo dokładnie nie pamiętam, ale działa, bo tak odblokowałem larka i ponownie zablokowałem, bo stwierdziłem że nie będzie mi potrzebny odblokowany.



Ale mam osobiście inny problem...
Czy ktoś wie jak wyłączyć funkcjonalność przycisku MENU?

Bo jak mam włączoną AutoMapę i przyciśnie mi się ten przycisk, to przechodzi mi do standardowego menu LARKa, a ponowne kliknięcie na przycisk "Nawigacja" nie powraca do AM i pozostaje wyłączenie urządzenia przyciskiem ON/OFF i ponowne odpalenie AM... jest to trochę uciążliwe, bo wciśnięcie zdarza się często podczas wkładania w uchwyt samochodowy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2008, 13:38:16 wysłana przez idarek2008 »
AutoMapa Europy i Nokia 500 :)

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2009, 22:37:06 »
sluchajcie
u mnie lark nie widzi  plikow mp3
chodzi mi o to ze w systemie ce5 raczej nie ma klopotow z odtwarzaniem MP3
wiele nawigacji z tym systemem pracuje normalnie( widzi i odtwarza)
w larku jest tak ze po kliknieciu na MUZYKA nie widzi plikow MP3,  czy ktos moze mial okazje  kopnac w systenmie by te pliki widziec? bo reszta to zapewne kwestia w grania kodeka jesli jest jego brak

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2009, 22:43:28 »
Z explorera chcesz MP3 odtwarzać? Bardzo niewiele nawigacji to domyślnie potrafi, głównie te z wbudowanym Media Playerem (może 10%). W pozostałych albo nie ma playera, albo powiązania pliku mp3 z playerem. Ogólnie mp3 odtwarza się np. z TCPMP i w nim można sobie normalnie ustawić powiązania z plikami (w ustawieniach).

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2009, 22:50:15 »
co prawda ja pisze o larku 4,3
ale w larkach jest mozliwosc odwazania muzyki ale zapis WMA innych plikow poprostu nie wyswietla
wiec player( odtwarzacz) jest jakis wbudowany
problem wtym ze nie widac plikow
tcpmp zzostawiam jako ostatecznos bo urzadzenie z racji prostoty jest w rekach blondynki:D nie bardzo moge  go rozbudowywac bo sie pogubi, wystarczy ze oprucz kierowania , sluchania radja i nawigacji czasem musi zatrabic:D

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2009, 22:53:23 »
Aa czyli chodzi Ci o odtwarzanie mp3 we wbudowanym w nawigację fabyrcznie odtwarzaczu, bez odblokowywania tak?

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2009, 22:54:49 »
tak , dokladnie :)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2009, 22:58:39 »
Każdy odtwarzacz muzyki wbudowany w fabryczną nakładkę, z jakim się kiedykolwiek spotkałem odtwarzał mp3. Trudno uwierzyć, by na Twoim Larku było inaczej - w instrukcji chyba jest mowa o odtwarzaniu mp3? Sprawdź po pierwsze nazwy katalogów z MP3 - może są w nich jakieś nietypowe znaki i dlatego nawigacja ich nie widzi. Ostatecznie możesz spróbować zmienić rozszerzenie mp3 na wma - większość odtwarzaczy odpali taki plik.

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 17, 2009, 23:04:13 »
mysle ze to nie kwestia zapisu
ten sam kawalek po zmianie rozszezenia na WMA na MP3 to ciemnosc
dziwne to dla mnie

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 17, 2009, 23:07:08 »
Po tym co napisałeś zerknąłem do sieci. Faktycznie ktoś strasznie spaprał sprawę w tym Larku i odtwarzanie mp3 na standardowym playerze nie działa. Myślę jednak, że coś da się zrobić, jeśli tylko nakładka jest podobnie zorganizowana jak w starszych larkach (YFAP20 na residentflsh2). W takim wypadku można by chyba podmienić odtwarzacz na pełnosprawny.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 23:10:01 wysłana przez angler22 »

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 17, 2009, 23:10:12 »
o
i to jest mozliwe
hmm
sprobuje dorwac z 3.5


jezeli ktos ma  podreka larka ktory czyta mp3 na orginalnym odtwarzaczu to prosze o odwarzacz na maila, niestety nie bede mial szybkiego dostepu do wersji 35
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 23:15:30 wysłana przez lucas39 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 17, 2009, 23:31:51 »
Wysłałem Ci na maila z profilu playerka z mojej nawigacji (akurat takiego miałem pod ręką). Do testów się na pewno nada. Mieszkańcy Grodu Kraka powinni sobie pomagać :)

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 17, 2009, 23:35:05 »
dzieki
zabiore sie za testy

ale juz moge powiedziec ze:
po zmianie koncowki z MP3 na WMA   system pokazuje plik ale go nie odtwarza

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 22, 2009, 01:27:08 »
Nie rozumiem po coz sie tak zarzynac - nie wystarczy po prostu PODMIENIC tego slabiutkiego  larkowego odtwarzacza na TCPMP, ktory odtwarza praktycznie WSZYSTKIE formaty multimedialne spotykane w Internecie.. .:)
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 10, 2009, 00:55:00 »
Mam pytanie czy ten skrypt  pójdzie na lark 43.1 win ce 5.0?
Sprawdzał ktoś?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARK FREE BIRD 35.3
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 10, 2009, 09:18:51 »
powinien pojsc bez problemu
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...