Lark 50.7HD DVBT Jak zmienić ekran startowy?

  • 5 Odpowiedzi
  • 4369 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline maxsel

  • 4
  • Sprzęt: Lark 50.7HD DVBT iGO Primo2.4 AutoMapa EU
Lark 50.7HD DVBT Jak zmienić ekran startowy?
« dnia: Październik 17, 2013, 12:24:04 »
Witam
Może ktoś wie jak i gdzie można zmienić ekran startowy tego Larka 50.7HD szukałem kilka nocy po różnych forach i nic nie znalazłem do tego modelu.
Sam też grzebałem w ResidentFlash i ResidentFlash2 oraz NandFlash podglądałem różne pliki dll i exe i nic nie znalazłem związanego z ekranem startowym.
Bardzo proszę o pomoc albo jakieś sugestie gdzie może być ukryty plik *.bmp z oryginalnym logo startowym
Pozdrawiam
Pozdrawiam *maxsel*

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Lark 50.7HD DVBT Jak zmienić ekran startowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2013, 20:20:23 »
Na jakim procku jest oparty 50.7? Od tego zależy ewentualna możliwość zmiany boot logo (obrazka startowego). Ogólnie kupując sprzęt ze "stajni" Larka, masz 100% pewność fatalnego supportu i zerowe szanse na zdobycie firmware (FW pojawiają się tylko i wyłącznie gdy jest jakiś wybitny babol w fabrycznym sofcie). A bez FW najczęściej ciężko się domyślić, pod jaką nazwą umieścić na karcie obrazek, by został "zassany" jako logo.

*

Offline maxsel

  • 4
  • Sprzęt: Lark 50.7HD DVBT iGO Primo2.4 AutoMapa EU
Odp: Lark 50.7HD DVBT Jak zmienić ekran startowy?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2013, 21:33:18 »
Jest to Atlas V ARM11 500Hz
Dokładnie tak jak napisałeś fatalny suport i zero FW  :evil: ale może ktoś to rozgryzł a albo ma ktoś FW do tej navi.
Podpowiedz mi jeszcze, lepiej chyba nie próbować z innymi FW np. MODECOM i zmieniać nazę plku bmp w ciemno? Grozi uwaleniem co?
Dzięki za odpowiedź no i proszę o jeszcze :proud:
Pozdrawiam *maxsel*

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Lark 50.7HD DVBT Jak zmienić ekran startowy?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2013, 22:25:32 »
Póki pakujesz sam plik z obrazkiem, to jakiegoś wielkiego ryzyka nie ma. Najwyżej nie zostanie "przyjęty". Możesz spróbować zgrać bootloadera (jest parę programów do tego - nie wiem czy któryś da rady na Larku). Jak by się udało, to w bootloaderze znajdziesz zapisane (zwyczajnie - tekstowo) nazwy akceptowanych plików FW (w tym i bitmapy).

*

Offline maxsel

  • 4
  • Sprzęt: Lark 50.7HD DVBT iGO Primo2.4 AutoMapa EU
Odp: Lark 50.7HD DVBT Jak zmienić ekran startowy?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2013, 00:32:24 »
Podpowiedz proszę jakie to programy do zgrywania bootloadera może spróbuje a jak się uda to wielkie piwko będzie :ok:
Zacząłem z tym ekranem zabawę i spróbuje skończyć. Przyznam Ci się że wbudowałem sobie tą navi w samochodzie, podpiąłem antenkę zewnętrzną do TV i fajnie nawet działa. iGO startuje z logo Forda mojej produkcji, ale było by miło gdyby startowała również nawigacja z logo Forda. Zresztą logo mam już przygotowane w rozdzielczości 800x480 24 bit tylko wgrać.
Z góry dzięki pomoc
A tak to wygląda;
https://docs.google.com/file/d/0B8ZW40b9aBNfMmlHbjdlMkZ1dFU/edit?usp=sharing
 

Połączone: Październik 18, 2013, 00:54:03
W ResidentFash2 jest taki plik Firmware.bin za diabła nie mogę go podejrzeć co o tym myślisz czym można by go ruszyć?
Daje link do niego:
https://docs.google.com/file/d/0B8ZW40b9aBNfUlR5cnV4MUVmamM/edit?usp=sharing 
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2013, 00:54:04 wysłana przez maxsel »
Pozdrawiam *maxsel*

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Lark 50.7HD DVBT Jak zmienić ekran startowy?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2013, 09:29:01 »
Szukaj pod hasłami DiskRW i pmemdump. Różnie one działają na różnych nawigacjach, ale nie zaszkodzi spróbować.